What's new

Χωρίς θέμα! Ότι να ναι thread

orfeas

Active member
Veteran
μωρέ ξέρω για ποιον λες,
για την ταινία μιλώ εγώ...
Συμπάθα με, κουμπάρε!
Ώρες, ώρες αποεστιάζομαι(μεταφράζω το ρήμα απ'τα Εγγλέζικα) και δεν μου αρέσει καθόλου!

Λες να φταίει το "ου γαρ μόνο έρχεται..." ; :woohoo:

Υ.Γ. Η ταινία δε έχει πολύ καλή γλώσσα...
 

orfeas

Active member
Veteran
Αν και το νήμα αυτό είναι "χωρίς θέμα", έχω να πω κάτι που έχει θέμα κι αυτό είναι ο ερμαφροδιτισμός με τον οποίο έχω έρθει αντιμέτωπος τρεις φορές.

Καμία δεν ήταν με επώνυμα σπόρια εκτός από τη μία που ήταν του Mr. Nice το Mango Haze.
Οι άλλες δύο ήταν από σπόρια αμφίβολης/αναξιόπιστης προέλευσης.
Η πλάκα ήταν ότι και οι τρεις περιπτώσεις είχαν διαφορές στο χρόνο εμφάνισης τους.
Η πρώτη στην αρχή της ανθοφορίας, η δεύτερη αρκετά μετά απ' αυτήν και η τρίτη του Μάνγκου που ήταν μέσα τις τελευταίες 5-6 μέρες.

Συμπέρασμα εργασίας: Μη ρισκάρετε να καλλιεργήσετε σπόρους άγνωστης ταυτότητος, εκτός κι αν καλλιεργείτε εντατικά οπότε άλλο να χάσεις ένα τρίμηνο κι άλλο ένα χρόνο...
 
να ρωτήσω κάτι,
το μάνγκο που ερμαφροδίτισε στο τέλος του κύκλου του,τι επιπτώσεις είχε στην ποιότητα της φούντας σου? Δε μπορεί να πήγε στράφι όλη η μέχρι τότε παραγωγή ή?
 

orfeas

Active member
Veteran
να ρωτήσω κάτι,
το μάνγκο που ερμαφροδίτισε στο τέλος του κύκλου του,τι επιπτώσεις είχε στην ποιότητα της φούντας σου? Δε μπορεί να πήγε στράφι όλη η μέχρι τότε παραγωγή ή?

'Κούφιο" στη κυριολεξία!
Ήταν εκείνος ο ανάποδος παπάς που είχα στο άλμπουμ στο παλιό λογαριασμό...

Και το τωρινό μάλλον για πέταμα πάει. Πολύ ψιλοί κρύσταλλοι, ούτε η 120άρα δεν τους πιάνει...
 
για σπάστα και ξαναρίχτα ρε καρντάσι...
Φούντα που σε μία εβδομάδα θα κοπόταν γιατί θα ήταν έτοιμη ,επειδή ακριβώς τραβέλιασε,έχασε αυτομάτως και ότι είχε "φτιάξει" μέχρι τότε?πούτα μάντρε στο τετράγωνο δηλαδή...
α ρε Ορφέα...
Δε πα να ανάψεις κανένα κεράκι σε καμιά μονή εκεί κοντά? Άκου και τον Άγιο που κάθε χρόνο τέτοια εποχή πάει το τάμα[το οποίο φέτος έχει αργήσει...]

Τι να πω, ο θεός να τη συγχωρέσει και στέει τιουντ φορ δε ράκι.
 

orfeas

Active member
Veteran
Γεια σου ρε κόνιο! (Χθες είδα μια Ισπανική ταινία στη ΔΤ και θυμήθηκα τα πάλε ποτέ καλά μου Ισπανικά!).

Λοιπόν, μες τον Ιούνη αυτή τη κυρία τη στρεσάρισα με μια γερή δόση Αζώτου και έκανε κανα μήνα να συνέλθει. Μετά πήρε τα πάνω της και γέμισε όλο το χώρο ( 2χ3) αλλά με λεπτά κλαδιά. Κάπου αρχές του Σεπτέμβρη την είδε κι Ερμής και καθημερινά τσίμπαγα μπανανούλες. Διάφορα σπόρια ώριμα άρχισαν να πέφτουν, τα λάδια αυξανόντουσαν κι οι φούντες φούσκωναν κανονικά. Προχθές που έκοψα το 1/3 μάζεψα τις φούντες αρμέγοντας τα κλαδιά! Πρώτη φορά έχω μαζέψει έτσι φούντες και σκέφτηκα ότι κάπως έτσι κάνουν τσάρας οι Ασιάτες...
Από μυρωδιά μια άτσαλη αίσθηση κρεμμυδιού; Πολύ περίεργη πάντως...

Με το Θεό δε έχω μια ιδιαίτερη σχέση, κεράκια ανάβω καθημερινά(κυριολεκτώ!) αλλά στην εκκλησία δεν πάω εκ πεποιθήσεως. Ωστόσο αυτή είναι μια κουβέντα που εδώ είναι αδύνατον να γίνει...

Τα καζάνια έχουν πάρει φωτιά και αυτές τις μέρες θα δοκιμάσω μια φευγάτη ρακί μιας γιαγιάς από Ελλήσποντο μεριά/Μαρμαρά που έχει το χρώμα του Laphroaig γύρω στα 21 γράδα(για να μπορούμε να πίνουμε και καμιά παραπάνω;))
 

tjo

life gardener
Veteran
Η καλλιέργεια έχει και τις στραβές της.
Μία από αυτές είναι ο ερμαφροδιτισμός. Κι άντε άμα φανεί νωρίς, το στέλνεις και λες δε γαμείς. Άμα όμως φανεί κάνα μήνα πριν το τέλος, η πίκρα είναι πίκρα...

συμβαινουν και στα καλυτερα σπορια...δοκιμασε να κανεις λιγο βουτηρο φιλε Ορφεα..τελευταια φοριεται πολυ στο μενου μου,
μιας και δεν εισπνεω καπνο:)
 

Crowmax

Well-known member
Veteran
Αν δεν παίζει άλλο χόρτο πίνεται και αυτό άνετα Ορφέα. Αμα δεν το θες εδώ είμαστε :D
 

Gert Lush

Active member
Veteran
O.G. Kush Reserva Privada freebie
Μπράβο, ωραίο φαίνεται Rondelia.
Θα με ενδιέφερε ν' ακούσω τη γνώμη σου για το άκουσμα όταν έρθει η ώρα.

Απ` ότι έχω καταλάβει, το OG Kush είναι πιθανώς η υπ' αριθμόν ένα εκπροσωπήση της Αμερικάνικης φου. Πώς λέμε αμάξι Chevy, ή μηχανή Harley, ή τζήνζ Levi. Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ σκέτο, άλλα σε κάποιες διασταυρώσεις που ήταν πολύ ποιοτικές και σε γεύση και σε δύναμη. Μόνο η απόδοση λένε ότι είναι μέτρια.
 

panas1

Member
Αμα πατήσεις «Log In» χωρίς στοιχεία, έχει ένα λινκ που το πατάς και σου στέλνει το password που έχεις ξεχάσει.

είχε το ιδιο password κ το mail που είχα βάλει :p

:dance013::dance013::dance013:
 

Latest posts

Latest posts

Top