What's new

Ceva pentru amatorii de hash?

andreicaadi

New member
Thread deschis pentru cei care ar prefera hasis in loc de iarba (daca exista)
Sunt 0 la capitolul asta dar ma documentez si postez aici ... de preferabil cat mai pe romaneste !
 

tricky1

Member
Ar fi bine, ca aici sa se scrie si ceva metode folosite de cei mai experimentati, mai ales ca se apropie recolta pt. toti.
 

zeeland

Member
nu-s un mare fan de hash dar am facut de cateva ori, asa de incercare. cei mai vechi de pe mj-ro.com probabil ca mai stiu de thredurile respective. pozele au ramas acolo, deci mare lucru nu am ce pune aici.
2 metode am incercat. prima metoda mai simpla, metoda cu sita, este cea mai usor de aplicat da' consuma f mult material. ca si silkscreen am folosit sita serigrafica de nu mai stiu cat.

http://www.youtube.com/watch?v=pw2j7GNpSPM

de fapt ce ramane dupa "extractie" se poate fuma fara probleme.

a 2-a metoda pe care am xp, este ce cu alcool-iso hash- doar ca in loc de alcool iso am folosit dublu rafinat (etilic in loc de isopropylic). deci am facut un fel de eti hash, lol. rezultatele au fost bune iar produsul muncii este o chestie lipicioasa, ca si mierea, un hibrid intre ulei si hash solid.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Din cand in cand savurez un hash bun.. dar prefer budul.
De multe ori pun peste un bud aromat niste kief foarte tare pentru un joint perfect.. :D
Imi place hash-ul marocan blond, temple ball hash (nepal) si dry siefted kief.
 

tricky1

Member
Bai fratilor. dar eu am mult de recuperat. Cand vad ce preferinte aveti... raman cu gura cascata. Eu habar nu am ce am fumat pana acum, fie mugur fie hash.
 

dubite

Member
Nu as merge atat de departe incat sa spun ca imi place mai mult decat un mugure dar cu siguranta nu e de gluma cu un hash bun.

Sit down :joint: and enjoy!!









 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
asa da frate..
bine ai venit.. :D

cat timp amesteci? o lasi sa se aseze tricomii dupa ce amesteci sau tragi imediat sacii?
 

dubite

Member
Bine v-am gasit!
Amestec aproximativ 20 - 25 de minute si las sa se aseze 30 de minute.
Am un kit cu 4 saci - 1 galon.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
cam mici 1 gallon, cat bagi la o tura? gramezile alea sunt toate de la o singura tura sau fiecare cate o tura? din cate stiu la 1 gallon e recomandat sa pui maxim 1ounce de bud, mi se pare cam mult cat ti-a iesit acolo. mie imi ies 2 grame de bubble (70mc) din 30 gr, dar sunt la inceput in domeniul hash makingului.
 

dubite

Member
In poza de grup sunt 3 ture facute cu aceeasi materie prima.
Cred ca pun undeva in jur de 40 de grame la fiecare run. Nu am un cantar, asa ca nu pot sa spun cu exactitate nici cat pun la un run si nici cat iese.
2 grame nu e mult deloc. Nu cred ca mi-a iesit asa de putin niciodata insa, pentru run-ul de maine am asteptari scazute.
Folosesti mixer sau lingura de lemn?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
folosesc o paleta din nu stiu ce plastic termoreistent.. iese mai bine la mixer?

e bun de ceva materialul de la urmatoarele ture? eu nu planuiam sa ma chinui sa fac mai mult de 1 run.
 
A

alphonse

Daca tot ati inceput, macar explicati tot procesul de productie, ca nu pricep o iota: tricomi, kit cu 4 saci, ture, lingura de lemn...
 

dubite

Member
Am facut greseala sa fac cu o paleta de lemn si am irosit o gramada de materia prima.

Mixer si mai multe ture!!!!
 
Top