What's new

Ce fumeaza romanii din toata tara si din afara..

dubite

Member
@sznake - stiu ca e inca putin ud dar asta e doar pentru a pastra cat mai mult din gust. daca il usuc prea tare isi pierde gustul asa ca din cele doua rele prefer asta. Bun spirit de observatie ;)
 

sznake

jarhead
@explo: foarte yummy man; nah, nu mi se par frunzosi :), arata chiar gustosi :).. na, ca vb in rime... :)


@dubite: vezi ca umezeala aia o sa iti maroneasca iarba si o sa-ti deterioreze si tricomii.. fa un experiment: verifica cu lupa cum arata acum tricomii, baga budul ala umed in borcan o luna si verifica tricomii cu lupa... Sa nu mai spun de mucegai.. Dupa cat de umed arata budul ala nu-ti recomand deloc sa-l bagi la borcan inca. Mai usuca-l un pic ca tulpina arata verde de-a binelea. Vb la figurat, cred ca daca-l dai cu gel de clonare, face radacini budul ala. Gustul depinde de factori genetici, solul in care a crescut planta si curing, n-are treaba cu umezeala.

Uite, tu fiind in Olanda ai putea f bine sa folosesti solul lui Soma pentru maximizarea gustului!



 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Iar daca traiesti in Romania, cauta la Hornbach "Pamant pentru plante aromatice", pe care scrie ca imbunatateste aroma plantelor aromatice stimuland productia de terpenoizi.
Eu folosesc de obicei 20-30 % in mix, doar la strainurile a caror aroma imi place foarte mult si se simte...
 

dubite

Member
@sznake - pentru a evita problemele enumerate de tine mai sus aerez mai mult decat o jumate de ora borcanul.. Nu e prima oara cand fac asta, PP-ul si celalate de anul trecut au suferit acelasi proces si nu s-a plans nimeni de efect, miros sau gust ;)
Folosesc mai mult sau putin componentele din mixul de pamant enumerat de tine insa dupa reteta fostului breeder de la Positronics.
Gustul si mirosul au de a face cu umezeala. Daca citesti bine, curing-ul este "releasing humidity in a very slow manner." Deci, din asta observ ca cele doua merg mana in mana... Corecteaza-ma daca gresesc?
 

sznake

jarhead
Bah, sa fiu sincer m-ai prins in offside cu chestia asta cu slow-release of humidity.

Pe unde am citit eu de curing nu se mentiona de asta. Eu citisem in schimb in mai multe locuri ca e important sa usuci bine budul (chiar si cu tinut in pungi de hartie) inainte sa-l bagi la borcan ca sa nu ai prob de mucegai. De multe ori mucegaiul nu se vede. Este un mucegai microscopic care se poate doar mirosi daca ai nasul format. E pacat sa bagi in plamani mucegai.

In fine, ma mai interesez de curing.
 

edster

Member
ce meniu bogat ai in seara asta soulles.sa ai pofta. dar care e faza...? de ce sunt asa mototoliti?
 
S

soulles

O sa fie o seara lunga aia e sigur......

Nu is mototoliti ci doar preseasti pt a ocupa mai putin loc.Dar mugurii se separa la rupere scot ce bucata vreau ca dintr-un puzzle :abduct:

Cand simpt ca nu ma pot rupe mai tare lovesc cate o pipa de hash
 
S

soulles

Afghan kushul care il aveam asa de tare mi relaxa corpul parca simpteam ca vibreaza fain sentiment.Asta al tau de la ce seed bank este?
 
S

soulles

Dubite omule acuma am vazut ca ai mai sus un mugure de super skunk de la sensi!!!!Is interesat de acest strain si nu am gasit nimic concret despre el,Cum este efectul???ii heavy yielder?? dami te rog ceva info despre el:woohoo::woohoo:
 

edster

Member
abuzant de rasinos white rhino x skunk felicitari frate znake mi-ar placea sa savurez un jiji.pace
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Si mie mi-ar placea sa fumez asa ceva..
Din pacate sunt in pauza. :D

Later edit: O sa ma risc totusi la putin Iceolator.. :)
 

Paff

Member
Salutare la toata lumea!

Salutare la toata lumea!

:abduct:Dupa o saptamana de abstinenta...... (ca nu am mai gasit nimic pe piata), o iarba.... arata ca un balegar uscat:moon: la 60 roni 0.9g .... te ia putin mai tarziu.... dar merge.... Fumam si eu si nevasta-mea de 3 ani cam un cui pe zi.... cu ceva pauze, cand nu am mai gasit... Am fumat tot felul de boscheti..... uneori cu gust de motorina.... alteori te ustura gatul.... sau iti venea sa vomiti.... Pana acum nimeni din anturaj nu s-a sesizat la ce tip de iarba fumam. Dupa ce am vizitat Olanda, am inceput sa mai intrebam si noi lumea .... ce fumeaza... sau ce fumam... Raspuns: -O iarba...hmmm merge... sau -O iarba buna... sau -O iarba Buna Buna... Cam asta se intampa pe aici... Noroc cu voi, ca am aflat ca planta asta se poate creste intr-o cutie:laughing:
Stati ca va pun si-o poza:joint:
 

Attachments

  • DSC04133_resize.JPG
    DSC04133_resize.JPG
    27.7 KB · Views: 21

sznake

jarhead
Salut Paff, bine ai venit!

Nu arata ff naspa iarba aia in afara de faptul ca e compresata. Oricum, 60 RON pe nici macar un gram intreg e absurd.
 

Latest posts

Latest posts

Top