What's new

Cali SFV OG/Cali Cherry Pie/Cali OG Kush/Lemon Haze/Bruce Banner

DcSantos

Active member
7 saptamani. S-au cam ingreunat ,am legat cateva din ramuri pt. ca o planta a rasturnat ghiveciul si a trebuit sa fac putina ordine. Lumina e dimata la 90% ,vreo 430w. Temperatura 27.5 azi ,umiditate 61 % cand bag dezumidificatorul noaptea coboara la 50-51% . Ec 1.4 ,ud de doua ori pe zi .
15922 - Copy.jpg
15922a - Copy.jpg
15922b - Copy.jpg
15922c - Copy.jpg
15922d - Copy.jpg
15922e - Copy.jpg
15922f - Copy.jpg
15922g - Copy.jpg
 

DcSantos

Active member
Arata cam de 427,3 W mai precis... :biggrin:

Mmm, yummy... :good:
Ce misto cand tre' sa legi ramurile ca pe castraveti sau dovlecei sa nu se rupa de rod!
427.3 mai exact bos;precizie precizie,haha ! ma gandesc sa bag la tura urmatoare cate un arac in ghiveci sa le suport mai din timp sa nu se mai rastoarne.
 

DcSantos

Active member
Foarte bine arata! Dar e 427.35 W, va zic eu..
Sutimile l-au facut pe papa gregory sa-si puna mainile in cap cand a trebuit sa rezolve decalajul pe care l-a produs calendarul iulian. El cu bajetii la masa "Ce plm ai facut ba' Iuliane ba?" Toti cu mainile in cap incercand sa vada unde s-a produs eroarea si de ce plm echinoctiul de primavara nu mai are loc in primavara...sutimile sutimile...😂😂
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Sutimile l-au facut pe papa gregory sa-si puna mainile in cap cand a trebuit sa rezolve decalajul pe care l-a produs calendarul iulian. El cu bajetii la masa "Ce plm ai facut ba' Iuliane ba?" Toti cu mainile in cap incercand sa vada unde s-a produs eroarea si de ce plm echinoctiul de primavara nu mai are loc in primavara...sutimile sutimile...😂😂
Imi aduce aminte de bancu' ala cu femeia la spovedanie si popa cu upgrade, de calcula computeru' pacatele si penitenta.
Intr-un tarziu popa zice: "Fata mea, mai suge-o odata ca-mi da cu zecimale" :biggrin:
 

DcSantos

Active member
Am recoltat la 9 saptamani de 12/12; 14 saptamani de viata . Pe Cherry pie am descoperit mucegai la niste muguri si i-am eliminat cu tot cu ramurile adiacente ca si ele erau infestate putin . o sa vedeti in poza pagubele care nu sunt asa mari din fericire si pare ca au fost afectati mugurii care au stat lipiti de cort,ma gandesc sa tai o intrare pasiva si in partea din spate a cortului pentru imbunatatirea ventilatiei in partea din spate . ultimele poze cu plantele atarnate sunt la 2 zile de la recoltare si nu chiar din ziua respectiva ,am agatat plantele in prima zi dar foliajul l-am eliminat treptat si pozele sunt facute cand am terminat.
10222 - Copy.jpg
10222a - Copy.jpg
10222c - Copy.jpg
Mucegai
Mucegai 2
Partile mucegaite eliminate
10222g - Copy.jpg
10222h - Copy.jpg
10222i - Copy.jpg
10222j - Copy.jpg
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu as sugera sa scoti toate frunzele si orice e care mai poate mucegai usor, si eventual sa si tii umiditatea mai scazuta primele zile, pana treci de pragul ala in care mai poti inca pierde recolta..
 

DcSantos

Active member
Eu as sugera sa scoti toate frunzele si orice e care mai poate mucegai usor, si eventual sa si tii umiditatea mai scazuta primele zile, pana treci de pragul ala in care mai poti inca pierde recolta..
Sa traiesti . Am tinut dezumidificatorul primele zile ,maine cred ca scot mugurii de pe ramuri si ii pun pe plasa de aia de uscat si mai verific de mucegai! Acum sta umiditatea la 55 %.
 

DcSantos

Active member
Mai bag niste poze pe care le-am facut atunci cand am dat jos mugurii de pe plante si i-am bagat la borcan. Ce am scos : SFV OG =161g ;Cali OG Kush= 107g; Bruce Banner=198 g; Lemon Haze=116g; Cherry Pie=79g;Total = 661 g plus ce am mai fumat pana sa cantaresc vreo 15g ar veni vreo 676 grame cu 420 w, am masurat cat trage lumina si era 416w ceea ce m-a surprins ,eu asteptandu-ma la vreo 430 w. In fine,is multumit de rezultate ,cea mai buna recolta de pana acum ,ar fi fost putin si mai multa dar mucegaiul i-a venit de hac la cherry pie.Asta este...:pimp3:
71022a - Copy.jpg
71022b - Copy.jpg
71022c - Copy.jpg
71022d - Copy.jpg
71022e - Copy.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top