What's new

Ca2 microgrow in coco

C

Ca2

Witam szanownych Panów!(o Paniach na IC mi nie wiadomo)...
Na wstępie smutki i rozczarowania. Jungle Wreck od Seedsman Gold wykazały się zerową kiełkowalnością. Poprostu zmarły nim ożyły. Jedno nasionko G13xWhite Widow padło po wykiełkowaniu.
Całe szczęście, że dokiełkowałem 2xHotMiX i 2x Bogusik Mix.
Boguś trzeba przyznać nasiona super ;D niecałe 24h i już w szczelinach widać kiełki :) HC...twoje są wolniejsze ;) ale niewątpliwie wyjdą i będą z nich super rośliny.
Cóż... nie wszystko idzie jak po maśle. Jak jeszcze coś padnie to będzie niemiło.... Najważniejsze aby Hawaiian Snow, która jest najsilniejsza ze wszystkich okazała się female, a resztę :D załatwimy klonami :joint:

Na szybko setup:
HPS Philips Master Son-t Pia Plus 100W 10700lum
Wentylacja 4x fi80 1xfi90 (miedzy nimi AC Fan8L i 9L 16-to decybelowe)
Podłoże: na pierwsze dni około 100ml ziemi Bella (typowa torfowa kwiatówka)
po ok 7 dniach ziemia startowa z siewką wędruje do coco.
Kostki coco zakupiłem na allegro po 3pln. Miejsce pochodzenia zapewne jak zawsze Sri Lanka :D

Fotka startowa (ogół):


Mam nadzieję, że na tych problemach z kiełkowalnością jazdy się zakończą bo nie mam zamiaru sie :cuss: co tydzień bo coś nie będzie szło jak należy.
 
Last edited:

Azzzzzz

Member
Veteran
Ca: no to przewal troche z tymi sionkami, w sumie zawsze jak tak patrzylem na te seedsmany itd to wydalo mi sie to mocno przereklamowane, ladne nazwy, niby dobre genetyki, ale cos jakby smierdzi. A ten smrod wyczuwa coraz wiecej osob.

Tez teraz na polu mam 100W i calkiem daja rade takie bonsai :>, pisz dokladnie co tam robisz w tym koko to mysle nie jeden z nas wyciagnie wiedze a nie tylko ladne obrazki :>, pozdrawiam i zycze powodzenia.


 
C

Ca2

Arsenał nawozów:
Zimowit (biohumus na zime - taki mądra sklepikara mi wcisnęła)
Planton S
Ferro-aktiv (bez niego ni rusz).
W szafce jeszcze awaryjnie dolomit.
Trzymajcie kciuki, żeby HS była female to natrzaskam klonów i zapcham box do granic ;D Z moim zamiłowaniem do sativ praktycznie tylko w tej odmianie nadzieja.
 
C

Ca2

Ja też czekam na foty od tych, którzy nie rzucają się na topy wielkości głowy i wiedzą, że małe jest piękne :) Temat mój... ale z waszych fot microboxów mogę wyciągnąć wiele pomocnych wskazówek.
Jak narazie do udanych bonsai mogę zaliczyć White Widow f2 by Bogusik2, Jack Horror Dutch Quality oraz Cindy 99 z matek Bogusika from Muciek.

Obecny grow mnie zastanawia i to grubo. Narazie doniczki coco są małe i muszą starczyć przynajmniej do momentu aż poznam płeć. Wszystkie żeńskie postaram się ulokować w dogodniejszych warunkach. Im mniej ich wyjdzie tym większy litrarz im przypadnie. Prawdopodobnie porobie jakieś dziwaczne donice z kartonu i od wnętrza zamontuje jakieś worki foliowe coby mi sie nie rozlazło wszystko od wilgoci:) Niestety w sklepach nie mogę dorwać donic produkcyjnych 15x15x15. Mając takie mógłbym je ustawić 2piętrowo i zyskać na litrarzu. Niestety....
 
O

oddworldDormé

nono Ca2 twoje micro zawsze było super ,widac ze fachura z ciebie jest ;)
3mam kciuki i bede sledził

ahoj
:abduct:
 
G

Guest

Ja też na pokładzie :wave:
Ferro-aktiv (bez niego ni rusz) - co to i dlaczego ani rusz?
 

bogusik2

Member
Ca2 zajebiscie mi miło ze bedziesz moj mix uprawiał :D
Moze napisze kilka slow o nim.. Z kazdych nasion ktore zrobiłem odkładałem sobie kilka/kilkanaście sztuksów zeby miec na czarna godzine :)
Wyszedłem ostatnio z załozenia ze po co kolekcjonowac nasiona? hmm lepiej rozdac i niech ludzie posadza :) Sa tam nasionka nawet WWf2 obeznane juz troche miedzy nami z mojego pierwszego grow..
Poti mozesz trafić wszystko od LRa do jakiegos hjrans haze pheno hehe ;) wiec bedzie zaje ciekawie.. Jak tak szybko skielkowały to moze jakas kulka z ost. outa sie trafiła :D
Trzymam kciuki za fiolecik! :D
A tak wogole to masz złe info :D najmocniejsze z tego co masz to Hot mix :D
Gdzies sa wypisane odmianki z niego... hehehe szczena opada i po przeczytaniu i po zapaleniu efektów :) Powodzenia zyczyc nie trzeba bo juz weteranem jesteś hehe :D
Wiec duzo wiecej szczescia zycze :) hehe zielonego szcescia nigdy za wiele ^_^ pzdr
 
C

Ca2

grunwald: żelazo jest niezbędnym pierwiastkiem do produkcji chlorofilu a co za tym idzie niezbędny do prawidłowego przeprowadzenia fotosyntezy. Im ciemniejszy liść tym lepiej pochłania światło. Przykładem akwariowe hydrofity. Im ciemniejsze liście (nawet purpurowe) tym większe zapotrzebowanie na światło. Kto miał styczność z lotosem ten wie co i jak;)
Ferro-aktiv to płynny chelat Fe. Z resztą...po co i do czego ;) to zobaczysz :D
 
Last edited:
G

Guest

:wave:
Super! to ja tez wbijam na poklad i lookam co tu bedzie sie dzialo a zapewne bedzie ...duzo... :D
Pozdrawiam i zycze powodzenia!
 

bogusik2

Member
Potwierdzam :) wg rady Pota dodałem C99 troche Plantonu S do podlewania (do surfinni, z żelazem)... MIODZIO :D
Roslinki miały ciemnozielone liście i puchły z PK w oczach.. widac bylo "dobra przemiane materii" hehe :) pzdr
 

kempamc

Member
apropo tego ferra-aktiv
jak go stosowac? do akwa pisza ze 1ml na 100l a jak doglebowo?
2 buteleczki 30ml dzis zostaly nabyte;]
najlepiej prosze o info ile na 1L go stosowac ;) no i prosze o szybka odpowiedz;) pzDr
zapowiada sie fajnie tuu czekam na foto
 
C

Ca2

10ml/100l lub butelka 30/300
Ile wkropisz to kwestia tego jak oszczędnym się jest. Ja tak dość mocno psikałem tym i szybko mi to znikało ale to różnie. Jak wiedziałem, że za 2 dni kupie następną buteleczke to waliłem mocniej;)
Najwięcej chyba 3 butelki wlałem przez okres krotkiego vega i dlzszego flow. Teraz poexperymentuje z mocniejszymi dawkami tego specyfiku bo daje dobre rezultaty:D
>kilkudniowe systemy korzeniowe zostały przeniesione z bryłą ziemi do kokosu. Strasznie szybko sie przesuszało.
G13xWW ma drobny problem bo przy ziemi ma jakąś nadgryzioną łodyżkę...ale przysypałem ziemią i coco solidnie podlanym. Mam nadzieję, że to pomoże. Jak nie to chuj mi z tych g13 wyjdzie;/ Zostaną gratisy i 1 HS która może być męska;/ Ale lipa

8.12
Hawaiian Snow (rośnie bardzo szybko...aż nabieram strachu, że wyjdzie samiec:|)

G13xWhiteWidow (jak narazie się trzymie)

HoTMiX

B2Mix (jeden zaginął w akcji)

All


Dziś testuje Top44 by Lewar :D przyznam zacna indyjka. Smak pyszny ziemisty nuta K2 i EM z nirvany. Czuć podobne walory. Ale kop moim zdaniem zacniejszy od w/w odmian. Poprostu udane palonko :)


10.12.07
Przerobiłem wentylacje. Jako nawiew teraz 2x 120mm AC Fan12L.
Jeden jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności ssie powietrze...może to przez to, że drugi nieźle dmucha. Co zrobić...zrobiłem wszystko i rozbierał nie będę. Ważne, że jakieś 29*C pod szybą mam.
 
Last edited:
zapowiada sie bardzo cikawy grow :) oby ta G13 przeżyła i HS okazała sie samicą bo jestem starsznie ciekaw jak beda kopały...
T44 od Lewara tez miałem okazje palić (bardzo sympatyczne palonko)
 
C

Ca2

Tak nie do końca ale widac nową wentylacje ;) poprawiłem sprawność lewego Fan'a (od twoja lewa) dając przegrodę między fan'ami
Przy 22*C w pokoju w boxie bez szyby 29*C z szybą 26*C

Jedyną wadą nowej wentylacji jest utrata 5cm z głebokości boxa na wysokości obudowy fan'ów.

Hawaiian Snow


G13xWhiteWidow


Najmniejsze mixy (2xHC 1xB2)
 
Last edited:
C

Ca2

Hawaiian Snow...w coraz lepszej kondycji


HoT MiX - bezproblemowa współpraca


G13xWhiteWidow


I na koniec B2 MiX z wielkimi problemami. Dostaje jeść a nadal grymasi
 
S

sweet-dreams

ca2 o widze ladnie ja jak dorwe jakis kurde aparat :/ to pokaze swoje :) u mnie czas zmianw hodowli nastal zobaczymy co z tego wyjdzie...
 
Top