What's new

Blue Cheese-New Project-2x2x2

סוף סוף השקיה אחרי 12 ימים.אחד מהם עדיין היה רטוב ולא קיבל השקיה עם כולם.

הנחתי צינורות וטפטפות,משאבה פשוטה,העלתי את מיכל המים לגובה אבל עדיין קצב ההשקיה היה איטי.

הטפטפות אמורות לתת 2 ליטר לשעה,בפועל נתנו בערך ליטר כל שעה ורבע.יש לי הרגשה שקשה למשאבה לדחוף את כל הגובה של המיכל.

מכיוון שהנחתי טפטפת רק בנקודה אחת לא כל המצע נרטב,אני שוקל להניח עוד אחת בכל עציץ.

אני אשמח לעצות בנושא,אין לי הרבה ניסיון עם מערכות השקיה.

תליתי גם פילטר פחם.

אני מעריך שהם קיבלו שוק כשהם נכנסו לפריחה מכיוון שהקצב שלהם איטי,גם באכילה וגם בצמיחה.

אני מקווה שתוך יומיים שלושה הם ימלאו שוב את הסוכה אחרי שהוצאתי אותם אחד אחד היום לבדיקה וגם בשביל לפרוס את הצנרת.

בסוף יצאו 33 נקבות מתוך 33 זרעים,אני מקווה שהם ימשיכיו לפנק...

יש תמונות של הצמחים ושל התוספות החדשות.

Attachments

• IMG_7485.jpg
    IMG_7485.jpg
    46 KB · Views: 12
  • IMG_7488.jpg
    IMG_7488.jpg
    81.6 KB · Views: 10
  • IMG_7492.jpg
    IMG_7492.jpg
    30.6 KB · Views: 11
  • IMG_7489.jpg
    IMG_7489.jpg
    106.9 KB · Views: 19
  • IMG_7484.jpg
    IMG_7484.jpg
    99.7 KB · Views: 22
  • IMG_7491.jpg
    IMG_7491.jpg
    60.9 KB · Views: 13

kamikaza

Active member
אין קשר לגובה של המיכל, למשאבה שלך פשוט אין מספיק כוח

אם עובדים עם טפטפות צריך משאבת לחץ, לאו דווקא בגלל הגובה של המיכל, אלא כדי שהספיקה תהיה שווה בכל הטפטפות. בראשונה כמו באחרונה

כרגע הטפטפת הראשונה מוציאה הרבה יותר מזו שבסוף הצינור

לדוגמא אם הראשונה הוציאה שלוש ליטר, האחרונה הוציאה ליטר וחצי

אתה רוצה ש"צוואר הבקבוק" של הלחץ יהיה המגבלה של הטפטפת
כלומר שאם הטפטפת מכוונת לשתי ל"ש לשעה, זה מה שהיא תוציא. ולא יותר, כי היא מוגבלת

אם יש לך מספיק לחץ של מים במערכת, זה מה שיקרה

ואז הטפטפת הראשונה תוציא בדיוק כמו האחרונה - 2 ל"ש

ואז הייתי שם לכל עציץ שתי טפטפות של 2 ל"ש נגיד, ואם אני רוצה לתת לכל עציץ שלוש ליטר אז אני מכוון את הטיימר לארבעים וחמש דקות

בשביל ש-66 טפטפות של 2 ל"ש לשעה אכן יוציאו 2 ל"ש לשעה אתה צריך משאבה חזקה

או, אם יש לך בעיה להוציא הרבה כסף על משאבה חזקה, תקטין לשתי טפטפות של 1 ל"ש ותיתן יותר זמן השקיה

אפשר גם לחלק את הגינה לשלושה קטעים נניח, כל אחד מתחבר לצינור ראשי אחר, וכל פעם תשקה שליש
יעני כל 11 עציצים על רשת טפטפות לא מחוברת

לגבי הפריסה של הטפטפות אני הייתי עושה את זה שונה קצת

קונה צינור 16 מ"מ עיוור, לא עם חורים, ועושה חורים איפה שאני רוצה עם המנקב

בכל חור תוקע תחילית 7\4 מ"מ, ואליה מחבר צינור שחור 7\4 מ"מ (ספגטי טיוב גמיש) את הצינור מוליך לראש העציץ, ושם שם מפצל לשני קטעי צינור קטנים, אחד בכל צד של הגזע. אפשר גם שלוש, אם אתה שם טפטפות של 1 ל"ש

אפשר גם לשים ברז לכל עציץ (על הספגטי טיוב), ככה יש לך יותר מקום למשחק אם הוא לא צמא עדיין, אפשר לחבר אותו למחרת ולסגור את כל האחרים

לקטעים שמחוץ לאוהל, הייתי משתמש בצינור שקוף גמיש, הרבה יותר נוח לעבוד איתו מאשר עם הצינור גינה החום. בתוך האוהל אפשר להשתמש בצינור חום, זה מגן מירוקת בתוך הצינור, אבל אני משתמש גם שם בצינור שקוף גמיש. עוטף אותו בנייר כסף ולא נכנס שום אור

הצינור שאני משתמש בו זה טרפלקס-רשפים 15\12, יש אותו בחנויות של הגרעין והוא עולה 5 ש"ח למטר
מתאים לכל המחברים שצינור 16 מ"מ רגיל מתאים להם

גם הייתי ממליץ לך להשתמש במחברים שאפשר לחבר ולנתק כל פעם, ולא במחברי שן

עשר מטר של צינור 7\4 מ"מ עולה כארבעים ש"ח בהום סנטר, הצינור שמוכרים בהידרוגרו בשביל האוטופוט מתאים לאותם מחברים, יותר נוח לעבוד איתו, ועולה שתי ש"ח למטר

תחיליות 7\4 מ"מ הכי זול שראיתי בהידרו שופ, בגרעין חבילה של 10 עולה 25 ש"ח בהידרושופ אתה מקבל חמישים חתיכות בעשרים וחמש ש"ח

אני מצרף תמונות

Attachments

• PC100001.jpg
    PC100001.jpg
    62.4 KB · Views: 11
  • PC100003.jpg
    PC100003.jpg
    44.9 KB · Views: 10
  • PC100004.jpg
    PC100004.jpg
    61.2 KB · Views: 9
  • carbon filter insert
    carbon filter insert
    9.2 KB · Views: 28
  • PC100002.jpg
    PC100002.jpg
    69.7 KB · Views: 13
מכיוון שכל מערכת ההשקיה סגורה(נראה כמו חנוכיה סגורה) יש השוואת לחצים,כל טפטפת מוציאה את אותה הכמות מים,בדקתי בעצמי.

אם אני אוסיף עוד טפטפת מעל לכל עציץ הלחץ יירד וזה יפגע עוד יותר בזרימה ויקשה על המשאבה.

קנייה של משאבה גדולה יותר לא באה בחשבון מכיוון שזה סטאפ זמני שבו אני משתמש בציוד שהיה לי או קונה ציוד שאני אשתמש בו בסטאפ המקורי שלי.

אני עומד להחליף את הטפטפות בצינורות ספגטי שבסופם תהיה טפטפת הידרוטון לא מווסתת.גם יעזור עם הלחץ וגם יאפשר להניח את הטפטפת במיקום שנוח לי.

שכחתי,תודה על התשובה וההשקעה עם התמונות.

מישהו פעם ציין שאתה ממש משקיע כשאתה מגיב,קישורים,תמונות והמון מידע מועיל,צדק.

ganesh5000

Member
אני אקפוץ גם על העגלה - קרנף, הגנרל הידרופוניקס שמתאים לאדמה זה אותו אחד שמתאים להידרו? כי אני לא רואה שום אינדיקציה למה זה מתאים באתרים של החנויות ואני לא רואה דשן לאדמה ודשן להידרו כמו בחברות אחרות.

אני מאוד מתלבט אם לעבור כבר עכשיו למינרלי, ואם כן אז אם לג'נרל הידרופוניקס או לביונובה. גם התוצאות של דלגדו שמגדל עם ביונובה רק עם הסופרמיקס ופי.קיי. בצמיחה, וגם שלך ושל קמיקזה עושות רושם מאוד טוב.

האמת היא שבפעם הבאה אני מתכוון להשתמש בכל הערכה של ביונובה, אני חושב שהתוצאות יהיו יותר טובות (הבאצים לא יצאו מספיק שמנים לדעתי) ואני גם הולך לשדרג את המנורה לנל"ג 600 והמטרה היא להוציא באיזור ה-500 גרם יבש במטר על מטר ואם יצא יותר הרי זה מבורך

עשיתי בסט אפ המקורי שלי ניסוי,רק 9 צמחים אז יותר קל...מצינור 16 מ"מ יוצא ספגטי עם דקר של ליטר אחד בשעה לכל עציץ,לא היה לי את הלא מווסת,עבד יופי.

יש תמונות גם של פריחה יום 11,פריחה יום 61,ייחורים של קריטיקל קוש שעומדים לעבור עוד כמה ימים לעציץ חצי ליטר.

בקשר לדשן,אני משתמש בדשנים מהסדרה המשולשת(פלורה),וכתוב על גבי האריזה שהמוצר מתאים גם לאדמה.

Attachments

• Flowering,Day 11.jpg
    Flowering,Day 11.jpg
    73.9 KB · Views: 11
  • Flowering,Day 11 (2).jpg
    Flowering,Day 11 (2).jpg
    97 KB · Views: 10
  • Flowerig, Day 61.jpg
    Flowerig, Day 61.jpg
    111.5 KB · Views: 10
  • Critical Kush Cuttings.jpg
    Critical Kush Cuttings.jpg
    53.3 KB · Views: 13
  • IMG_7505.jpg
    IMG_7505.jpg
    36.9 KB · Views: 10

kamikaza

Active member
תודה על התודה קרנף

איזה קטע שמתוך 33 זרעים כולם יצאו נקבות. הם לא היו זרעים פמינייזד, אז מעניין למה זה קרה

אני חושב שאם זה יוצא יותר נוח ככה, אז אפשר לפרוס את הצינור 16 מ"מ למטה, ולהאריך את הספגטים. אז אפשר לשים צינור אחד למטה בכל צד של המגש ניקוז וזהו, ולא צריך לשים אותו על העציצים עצמם. זה יקל עליך אם תרצה להוציא ולהחזיר את העציצים ם

בהנחה שהמשאבה תעמוד בזה. כמה ליטר לשעה המשאבה שיש לך? ב

לדעתי גם שווה להשקיע במחברי 16 מ"מ פריקים במקום מחברי שן מסורבלים
אומנם יותר יקר, אבל נוח בהרבה. נגיד אתה יכול להתחבר עם הצינור מהמיכל ישר לצומת שבתוך האוהל, ובסיום ההשקיה לפרק את הצינור שבין המשאבה לצומת, ולסגור את האוהל בלי כל מיני צינורות שתקועים לך שם ואי אפשר לפרק אותם

מחברי שן זולים מאוד ומשתלמים לעבודה אם אתה פורס טפטפות בשדה חמניות או בערוגות פרחים של העירייה על איי תנועה, אבל לסאטאפים זעירים ודינמיים כמו שלנו עדיף בהרבה מחברים פריקים

לא יצא לי להכיר את הבלו צ'יז, אבל נראה כאילו הם דלילים קצת

כאילו לא מספיק דחוסים

זה יכול להיות בגלל שלוש סיבות, טמפרטורה גבוהה ביום 28-32

הפרשי טמפ גבוהים בין אור לחושך - אם הטמפ באור היא באיזור 30, אז אני מניח שבחושך היא באיזור 18, כי זה הטמפ החיצונית עכשיו

חוסר באור - יש לך 1,800 וואט על 4 מ"ר. וזה מעט, בטח כשיש גם קולטיוב

ואני מניח שבאיזשהו מקום שילוב של שלושת הסיבות גרם לזה

אבל זה לא משנה כי בשורה התחתונה הם גדלים, ובעצמך אמרת שאתה לא רוצה להשקיע שם יותר מדי ומה שיצא יצא

וגם עכשיו הטמפ יורדות אז יהיה לך יותר קל

kamikaza

Active member
אני אקפוץ גם על העגלה - קרנף, הגנרל הידרופוניקס שמתאים לאדמה זה אותו אחד שמתאים להידרו? כי אני לא רואה שום אינדיקציה למה זה מתאים באתרים של החנויות ואני לא רואה דשן לאדמה ודשן להידרו כמו בחברות אחרות.

אני מאוד מתלבט אם לעבור כבר עכשיו למינרלי, ואם כן אז אם לג'נרל הידרופוניקס או לביונובה. גם התוצאות של דלגדו שמגדל עם ביונובה רק עם הסופרמיקס ופי.קיי. בצמיחה, וגם שלך ושל קמיקזה עושות רושם מאוד טוב.

גנש, אתה יכול לחפש מידע גם באתרים של חברות הדשנים, לא רק באתרים של החנויות בארץ
למשל זה

http://gb.eurohydro.com/products.php

http://www.bionova.nl/

ובאופן כללי, אני חושב שכל החברות העיקריות עושות דשנים טובים
מה שחשוב זה לדעת לעבוד איתם. כלומר, מגדל טוב יוציא תוצאות די דומות מכל דשן

אני לא ממש מכיר את הסדרה לאדמה של ביונובה, אבל אני מכיר מגדלים רציניים שעובדים איתה באדמה, והם יודעים מה הם עושים

גם גידול של חבר שהסתיים לא מזמן היה עם דשנים של ביונובה אחרי שהוא עבר מביוביז

והיה לו גידול יפה מאוד בלי דפישנסים

אז ממה שאני רואה הייתי הולך על הסויל סופרמיקס של ביונובה, אבל במקום פיקיי קונה בלומבסטיק

או יותר נכון קונה גם פיקיי וגם בלומבסטיק, ונותן מהבלומבסטיק את אותו אי.סי שהייתי מקבל מהפי.קיי

ואל תשכח שהטבלה זה קוו מנחה בלבד

גם הדשנים של האוס אנד גארדן נחשבים טובים, אבל אני לא מכיר אותם בכלל

פונזי כתב פה פעם שהוא עובד איתם, וגם עבד עם הסדרה של ביונובה אז אולי הוא יוכל להרחיב יותר עליהם, תשאל אותו

ganesh5000

Member
תודה על התשובות חברים

קמיקזה
אם הבנתי אותך נכון, הרעיון הוא להשתמש בפי.קיי. לאורך כל הפריחה (משבוע שלישי?) ומדי פעם להחליף את הפי.קיי בבלומבסטיק ולהגיע לאי.סי. הרצוי שהגעתי אליו באותו שלב?

שוב, למרות שאני עובד כרגע עם ביוביז, אני עובד לפי המדדים שקרנף ופונזי נתנו לי ופחות מתייחס לטבלאות דישון של החברות.
אני גם אעשה ניסוי על ליטר מים ואראה כמה אי.סי. הדשן מוסיף בכמות מסוימת, ברגע שאחליט מה להביא.
הסיבה שאני מתלבט היא הרצון לפשט את העבודה, ולא לעבוד עם הרבה בקבוקים ותוספים.
בגלל זה גם התחלתי לעבוד עם תה קומפוסט, מתוך רצון לחסוך את התוספים של האנזימים.

אלה זרעים שיצאו לי באחד הגידולים לפני שנה,בלו צ'יז שהפרה קריטיקל קוש,כל הזרעים נלקחו מהקריטיקל קוש ולא איכזבו...

חשבתי להניח אותם בתחתית,אחרי הקטיף אני אעשה שינויים בצד הזה של האוהל,בצד השני של האוהל אני קוטף שבוע הבא ושם כבר אני אתכנן את זה נכון יותר.

המשאבה היא 2000 ליטר לשעה,משאבת אקווריום.

הבלו צ'יז דלילים מכל הסיבות שציינת וגם כי הוצאתי והכנסתי אותם לבדיקה,לפני זה הם מילאו את הסוכה יותר טוב,אני מאמין שבעוד כמה ימים יהיה שם ג'ונגל.

kamikaza

Active member
אז הזרעים כן היו פמינייזד כנראה

איזה שיח הפרה אותם - זכר? או נקבה שהוציאה אבקנים

אם הם הופרו מהרמי, אז הזרעים פמינייזד. אבל עם סיכון גבוה יותר להפוך להרמיז בעצמם

אם הם הופרו מנקבה שהוציאה פרחים זכריים ממש בסוף של הסוף של הפריחה, אז זה בסדר

יש קטע כזה שצמחים בסוף הפריחה מוציאים שקי אבקנים על הבאצים
זה מאמץ נואש אחרון של השיח לשכפל את הגנים שלו. לא הלך לו בתור נקבה, מנסה בתור זכר

ומשם דאטש פאשיון התחילו את הפמינייזד הראשונים
זה נותן זרעים נקביים בלי נטייה להפוך להרמיז, כי זה נורמלי שזה קורה

אחר כך התחילו לכפות שינוי מין עם מי כסף, כי פשוט לא היה מספיק אבקנים לאסוף בשיטה הזאת בשביל לייצר כמויות של זרעים פמינייזד

סטיסטיקה מטורפת אחי תעדכן בהמשך ..
זה בלו ציז זכר+ קריטיקל קוש נקווה
ודרך אגב איך הקריטיקל קוש? ראיתי שגם קמיקזה גידל אותו
מוציא הרבה כמו שאומרים?

כן זה בדיוק השאלה שלי קמיקזה אם זה הבלו ציד זכר זה מטורף
אם זה הרמי 100 אחוז שיהיה לך כמה הרמים

הזרעים הופרו מהרמי,בגלל זה הייתי צריך להוציא ולהחזיר אותם,כדי לבדוק שאין הרמים וזכרים.

בינתיים אין סימנים.

הקריטיקל מפנק,גם בראש וגם בכמות....נראה טוב,מריח טוב,דחוס ביותר,קבב כמו שאנחנו אוהבים...יש פה כמה אנשים שקוראים לו המעניש.

kamikaza

Active member
זכרים לא יהיו לך שם, הזרעים פמינייזד

אם יהיו לך שם הרמים בהמשך או לא... נחיה ונראה, ונחזיק אצבעות

הצמחים עדיין לא שותים מספיק,לדעתי נדפקו בהעברה.

יש תמונות של יום 23 בפריחה כשהצפי היה סיום בין שבוע 9-10,עכשיו עם השוק שהם קיבלו אולי יתארך בעוד שבוע.

יש גם תמונה של אזור צמיחה שאני מכין בשביל הסייקל הבא שנכנס לסוכה,1.70 מטר רוחב,1 מטר עומק,1.7 מטר גובה.

כמה קרשים,בימים הקרובים יכוסו בניילון שחור-לבן,עלות 100 שקלים.

הסתדר

Attachments

• Day 23 (4).jpg
    Day 23 (4).jpg
    81 KB · Views: 11
  • Day 23 (3).jpg
    Day 23 (3).jpg
    111.4 KB · Views: 10
  • Day 23 (2).jpg
    Day 23 (2).jpg
    55.9 KB · Views: 10
  • day 23.jpg