What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

BHO-> vlakno pro vsechny zvedave a mlsne jazycky

Jajda z okjesu

Well-known member
Veteran
Zakladam toto vlakno, hlavne kvuli tomu, ze to u nas neni az tak caste a treba to nektere z vas namotivuje a pustite se do toho take. Hasis oleju je v celku velke mnozstvi, dle pouzitych rozpoustedel, od jiz zmineneho BHO, pres v nasi sekci vychvalene a zname RSO az po CO2 hash oil nebo take pouziti etylalkoholu jako rozpoustedla. Vysledny produkt udajne obsahuje od 10-99% THC, pricemz zalezi na metode samotne extrakce a kvalite pouziteho materialu. Ja mam zkusenosti pouze s BHO, jak s vyrobou, tak uzivanim. Je to vcelku snadne a neni to ani tak nakladne na vyrobu. Behem zitrka se pokusim sem napsat cely manual jak na to, na co si dat pozor, jak uzivat.:woohoo: JzO
 

Jajda z okjesu

Well-known member
Veteran
Postnu aspon malou ochutnavku scotts og BHO
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 
K

Kundalf

Cau, mas to pekne, bohuzel foto zadne nemam ale fanda jsem tez:tiphat: mel jsem to vzdycky svetlejsi, co me zajima je jak cistis? Teda neni nakladne, zalezi podle toho co pouzivas samozrejme, dal jsem kolo s nejakym plynem stal cca 120?, nemel jsem jeste moznost vakuove pumpy takze se cistilo dlouho ale stejne v tom asi neco zustalo a citit bylo. Kazdopadne nevim s tim plynem, to se mi uz asi hulit nechce, mam v planu Dexso coz je dimethyleter, jedna stoji 300 je tam toho o neco vic a ma to byt ucinejsi, mel jsem moznost plechovku vyzkouset ale na spatnem a presusenem materialu, takze nemuzu kvalitne zhodotit bohuzel, ale rekl bych ze ta vune vysledku byla jina, takova , vice rostlinna rekl bych, v chuti i bez extra cisteni citit mene. K cemu jsem se ale chtel dostat je ze si to ta firma nechala testovat na cistotu v laboratorich kde pracuje kamarad a vysledek nebyl spatnej neni tam nic toxickyho ci zdravi zavadnyho, prachovy necistoty tam pry ovsem nejake jsou samozrejme v mnozstvi par PPM.
 

Jajda z okjesu

Well-known member
Veteran
Svetlost ci tmavost zalezi na materialu i na samotnem cisteni, tohle bylo cisteno vakuove, ecsd bho byl zase uplbe svetlounkej. Kdyz bych to mel k necemu prirovnat tak bho ze scotts og bylo barvy bronzu a ecsd sel do zlatave. Jinak s tem nakladnym je to na stiru to je fakt. Muzes to udelat za par kacek nebo si to udelat do luxusu a to uz pak chce nejakou techniku, jako treba nahradit vodni lazen pisecnou a co si budem povidat, vakuuova komora taky neni uplne za pusu.
 
K

Kundalf

Ano to je ta krasna zlatava barvicka:) co Rosin press slysel jsi? Prave tahle metoda me celkem zaujala nefiguruje tam zadny rozpoustedlo, krom teda teploty a tlaku. Co se teploty tyce znehodnoti to na tech 5 sekund myslis hodne?
 

Jajda z okjesu

Well-known member
Veteran
Ano to je ta krasna zlatava barvicka:) co Rosin press slysel jsi? Prave tahle metoda me celkem zaujala nefiguruje tam zadny rozpoustedlo, krom teda teploty a tlaku. Co se teploty tyce znehodnoti to na tech 5 sekund myslis hodne?

Zdar, hele vim o co jde, nezkousel sem to, ale v brzky dobe to chci zkusit. A co se teploty tyce, tak nerekl bych, ale zalezi o jak vysoke teplote se bavime. U Bho se da delat dekaroboxylace teplem a do nejakejch 150 stupnu celsia po dobu 5 minut a ba naopak to aktivuje neaktivni thc a tim se zveda i samotna koncetrace aktivni slozky bho, ale co sem tak vykoumal tak se to zveda i v tu chvili kdy uz vyslednej produkt budes kourit/ odparovat a zaroven cisti.
 

d-k

Active member
Rosin má menší trvantlivost a je s tím větší laborování s teplotou a tak (jak suchý materiál, jak uleželý a případně k tomu ještě suchý). Sám jsem zatím dělal jen žehličkou na vlasy, nicméně kamarád je úchyl konzument, takže ten neustále něco kutí. Bohužel nerad se dělí :( :D Obecně Rosin je nejčisčí forma imo. Mně osobně více chutná BHO.
 

spachal

Well-known member
Veteran
Hele, jen takova myslenka, ale nenapadlo uz nekoho se penezne slozit na nejaky pouzitelny extraktor na BHO? Pripadne nechce nekdo za rozumny peniz obcas svuj cajk zapujcit, preci jen se to potrebuje parkrat v roce ..

Tim samozrejme myslim nejaky ten nerez valec s tepelnou izolaci, ne zadnou laborator :))

Jeste jsem to nezkousel, ale mam schovany nejaky material z vytrepu, sice to nejlepsi je uz pryc :], ale i tak si myslim, ze je to skoda vyhodit. Puvodni zamer byla macerace a nejake ty slzy, ale tohle by take nemusel byt spatny napad. Jen se mi ted nechce prilis utracet za pouzitelnou trubku se zavity a dvema prirubami, prodejci uz asi nevi, co si za to rici ..
 

d-k

Active member
Časlove extrahoval z bráníku s uraženým dnem a s kávovými filtry (tuším) a jde to, lepší než utrácet X-tisíc za byť pěkný, izolovaný a hliníkový válec :)
 

Jajda z okjesu

Well-known member
Veteran
Hele, jen takova myslenka, ale nenapadlo uz nekoho se penezne slozit na nejaky pouzitelny extraktor na BHO? Pripadne nechce nekdo za rozumny peniz obcas svuj cajk zapujcit, preci jen se to potrebuje parkrat v roce ..

Tim samozrejme myslim nejaky ten nerez valec s tepelnou izolaci, ne zadnou laborator :))

Jeste jsem to nezkousel, ale mam schovany nejaky material z vytrepu, sice to nejlepsi je uz pryc :], ale i tak si myslim, ze je to skoda vyhodit. Puvodni zamer byla macerace a nejake ty slzy, ale tohle by take nemusel byt spatny napad. Jen se mi ted nechce prilis utracet za pouzitelnou trubku se zavity a dvema prirubami, prodejci uz asi nevi, co si za to rici ..
Hele dokazes to udelat i takvane homemade, ja sem si extraktor udelal z lahve od metaxi, opatrne sem s kamaradem odrizl sem spodek a mel sem v podstate hotovo. Do vicka odelas diru na nastavec co je u plynu a na spodek cokoliv co bude filtrovat jako... Kavove filtry, nebo sem i pouzival kus nebarvene,airoke stuhy a bakonec sem sehnal sitka, jemnost v mikronech si uz nepamatuju, ale zdalo se mi to nej. Takze me to stalo v podstate jeden vecer v lihu... Zbytek sem mel doma.
Postnu fotku, druheho extraktoru, ten sem pouzival kdyz sem mel malo okveti, flaska od metaxi byla velka.
picture.php

picture.php
 

Jajda z okjesu

Well-known member
Veteran
Spis bych se zamyslel a nainvestoval nejakej ten baksis do propriet na uzivani, jako horak a bong na extrakt.
picture.php

picture.php

Zkousel sem to kourit ruzne, jako soft drink, ale to mi nefungovalo, pridaval sem to do brka, ale to nemelo v podstate efekt ani kdyz sem tim potiral papirek, ale z bongu na extrakty, to melo koule, dokonce takove, ze sem prvne vydel sensiho nasracky , vid??
picture.php
 

sensi23

Active member
Veteran
Spis bych se zamyslel a nainvestoval nejakej ten baksis do propriet na uzivani, jako horak a bong na extrakt.
View Image
View Image
Zkousel sem to kourit ruzne, jako soft drink, ale to mi nefungovalo, pridaval sem to do brka, ale to nemelo v podstate efekt ani kdyz sem tim potiral papirek, ale z bongu na extrakty, to melo koule, dokonce takove, ze sem prvne vydel sensiho nasracky , vid??
View Image
Bong mam doma 😀Naposledy me vyskolil ecsd extrakt jeden sluk a cele odpoledne dost 😀
 

-GD-

Active member
na Cannafestu prodavali lis osekaný základní za 300E, nahřáté čelisti + papír na pečení a to musí být radosti :D


btw. můžu sem ten dokaz dát? nebo se to už bere jako reklama? Díky!
ať to popř. zavčas smažu...
 

d-k

Active member
Mluvil jsem s kámošem co je v USA a pracuje na extraktech a potvrdil mi co jsem si myslel, nejlepší produkty jsou studenou metodou, ale jsou náročnější na čištění i celkově přípravu, takže je cena pro nás tady astronomická. Rosin je nejsnazší cesta extrakce, přičemž i nejlevnější, ale přijde mi že trvanlivost extraktu moc nevydrží.

300€ je dost na to o jak jednoduchou věc se jedná.
 

spachal

Well-known member
Veteran
Zdar, opozdene diky za tipy na DIY extraktory, vim o takovych resenich, ale proste o chce nejakou stabni kulturu, kdyz uz tak uz! :D
I kdyz ten Branik je opravdu skvelej, kloubou dolu!

Pokud se tedy pustim do nejake vyroby, dam vedet, asi nejake reseni v nerezi, pro cloveka se soustruhem to nemusi byt nic sloziteho, par jich znam.

Pri nejhorsim se to proste da koupit venku, levny plastak (https://www.ebay.com/itm/-/322339040363) nebo drazsi v nerezi (https://www.ebay.com/itm/-/172824135461).
 

-GD-

Active member
A jaký plyn vůbec používáte DeKSo? nebo jiný? na kolik ta jedna tuba vystačí materiálu?
př. jedna tuba na jeden "napěchovaný" Bráník? :D Díky!
Stačí na finální vyčištění i ta "ruční-školní" vakuová komora? Vysypat za ní 14 tyček a používat jí 2x do roka pro mě není uplně ideál...
 
Last edited:

Lethal

Active member
Čau sám jsem taky přemýšlel na další možností extrakce. Zatím jsem dělal pouze QWISO a vyšlo to pěkně celkem. První kolo jsem extrahoval opravdu krátkou dobu tuším minutu 30 vteřin a výsledek byl opravdu světlý jen s lehkým nádechem jantaru. Při čištění my to trochu zatmavlo a výsledek byl úplně tvrdý plát s leskem a průhledností. Druhý kolo jsem měl něco obdobného a teď při posledním jsem do toho šel natvrdo nechal to asi 5 minut a pak s tím ještě trochu třepal před filtraci. Odměnou mi byl větší výnos ale taky mnohem tmavší, lepí to jak ďas s určitou dávkou šikovnosti se to dá i uvalet do hadika a normálně do brka = výlet na oběžnou dráhu zaručen. Chuť hodně podobná hutnymu kiefu s hasishovym podtonem. Zkoušel jsem to i sólo přes bong a bylo to něco obdobného jen šílenej kopanec do hlavy. Extrakce s Isopropanolem 99,8% tuším, chuť nezůstala žádná jen bych chtěl vědět jestli tam nezůstala ještě jiná residua neví někdo o někom kdo by to byl schopen otestovat?
 

sensi23

Active member
Veteran
na Cannafestu prodavali lis osekaný základní za 300E, nahřáté čelisti + papír na pečení a to musí být radosti :D


btw. můžu sem ten dokaz dát? nebo se to už bere jako reklama? Díky!
ať to popř. zavčas smažu...

odkaz dat muzes :tiphat:
 
Top