What's new

bela istriana

al3ck

Member
čul sem govorico da je nek tip tu iz slovenske istre...z barko potoval dosti po svetu in da usakič ko je kam pršu je tam uzel par semen....tako da je nakoncu imel dosi semen iz celega sveta...in jih je probau posadit tu pri nas....in je najdel dve pjantice ki so pri nas dobro rastle in jih je križau...in da je prišla vn neka pjantica ki je pri nas u istri ful dobro rastla in naredla tudi obilne sadže....pjantica naj bi se imenovala bela ištrijana...je to use res....al so samo neke bale ki nekdo strelja...če je res...če je še kdo drug ču kaj o tem naj piše...ker me ful zanima....če so kaka semena tega u điru...:D
 

lasko

Member
Ne vem kako je pri vas na obali, pri nas na severnem primorskem je kar nekaj takih sort ki so nastale s krosi sort ki so prišli s celega sveta, je blo tudi tukaj precej hipijskih mornarjev. Poznam modele, dajo za puhat ni problema, samo seme pa ne gre od njih :D je pa ganja taka da ti odpihne možgane po dveh dimih. žicam seme že par let, pa kot zgleda mi bo letos uspelo :D bomo menjali za deep chunka in ptk. Drugače pa naredimo sorto, sej ni problem. Trenutno imam na razpolago deep chunk, ptk, zamal, mehiko, nepalese highland, bushman. Če ima še kdo od vas kako landraso se lahko zmenimo pa to malo pokrižamo in v par letih imamo svojo sorto. bella istriana al pa bella goriziana kot hočemo.
 

al3ck

Member
ja ma bela ištrijana kao da že obstaja...in da je kolega imeu semena....in pol je posadiu...in mu pršlo brutalno vn....samo da pol ni več uspeu dobit teh semen....drugače sm zvedu da ena od dveh križank je bla lih neka mexiška.....xD
 
K

kiree

hahaha :D Ime zapali, ni kaj.... So to hašišarske zgodbice z Markovca :D (ki je še miljon podobnih, kako je folk dobil po 800 g na rastlino z nekimi svojimo krosi) ali je vir malo bolj resen ?


@ lasko
Jaz imam zunaj malawi-je od afropipsa ki so že okoli 1.50 m....upam da bojo dokončali pred sranjem od vremena, lani niso uspeli, jih je mufa in je blo samo par semen uporabnih (od osemenjenih). od 20 piant od tega 11 žensk so ble 4 oropane, 5 jih je mufa, ostale so 2 za vesele čase. To se more obnest, še posebej ki se jih ne dobi več...Če uspe končat z veseljem šenkam kaj semen.
 

al3ck

Member
ne ni z markovca...to mi je kolega povedau...ni nek glumac....in da je tui on meu par teh pjantic in da so mu ful lepo pršle zunaj tukaj pri nas....ampak da pol se ni dobilo več semen....baje da je res....ni to je nek starejši gospod naredu kros....niso neki glumci z markovca...:S
 
K

kiree

Možno je da obstaja kaj...pred par leti smo meli s kolegi nek piknik okoli dragonje in smo šlo en giro po "gozdu" okoli. Na robu ene jase je rasla ful lepa pianta...to je blo nekje avgusta ampak je mela kr dobre vrhe že za bit tako "mlada" . Listi kot chunk ali kakšna afganka ampak dosti višja in raztegnjena. porezal sem par spodnjih vejic ki niso mele cvetov in jih proval ukoreninit...samo ni uspelo :S .
Po analizi okolja :D in uporabi detektivskih sposobnosti :D , smo prišli do zaključka da je klon... vejice so že od začetka "nesimetrično" rasle manjša drevesa so bila porezana (mesto rezanja je blo že suho-torej pripravljeno pred sezono) in trava okoli posušena (špricanje). Skratka..sajeno na sigurno... Na obali je en kup dobrih klonov, dobrih semen pa je bolj malo :(
 

lasko

Member
al3ck se nebi strinjal s tvojo izjavo. zadnja leta kar sm kadil je blo boljše tisto iz privat zbirk kot kupljeno

kiree štorije in baldorije z markovca ahahahhahahha tam sm tudi sam že slišal nemogoče prigode kapitana kljuke.
Drugače pa malawi se sliši zelo zanimivo, samo za outdoor pri nas se mi ne zdi najbolj primeren, ker kar vem zna bit pozna zadeva. ajd mejbi pri vas na obali al pa pri nas na goriškem bi še šlo skozi, seveda tahitri fenoti, drugje u sloveniji pa IMO nesmisel.
Sm pa včeraj vrgu u zemljo zamal, se je frend vrnil iz la reunion :D samo jih bom najverjentneje indoor delal, ker 150 - 200 dni se mi zdi malo dosti za naš outdoor :D jih planiram pa z nepalese highland krosat da jim malo skrajšam cvetenje pa da ostanem na 100% sativi. samo prvo naj vzklije :D
 
K

kiree

letos upam da bo kaj. poletje bo toplo in bo dovolj dežja, od septembra do skoraj konec novembra bo hladno ampak z malo padavinami. Dovolj bi blo kakšen teden več ko lani brez dežja in bi blo. Ki že to kar sem lani malo predčasno pobral je blo WOW .

Pozimi sem nardil (pure X malawi ) x O. haze (FD). Pure x malawi so končali nekje okoli 80-90 dni. Najbolj hiter je končal 80-i dan. Potem sem mamo tega klona oprašil s Haze. To je blo narjeno bolj tako...nisem imel kaj delat in sem malo experimentiral :D . To bo indoor letos poleg satorija . druga runda bo whiteberry (da mam tudi malo indice).

Meni kolega iz osnovne šole že 2 leti obljublja neka semena z madagascarja (dol se je preselil s starši ker je oče nek geolog al nevem kaj v rudniku). Roba bi mogla bit podobna ko iz reuniona.

*drugače pa na obala.net imaš temo "največji člani v zgodovini markovca"...preberi malo njihove dogodivščine pa ti bo vse jasno od kje razne zgodbice z markovca :D
 

lasko

Member
Nč potem držimo pesti za lepo vreme, ne bo druge

Drugače pa zanimiv kross samo tisti pure me moti hihihi a nisi imel nobenega dcja al pa ptk :D a si to že indoor probal al še ne?
 
K

kiree

haha...sanjala svinja kukuruz...Tudi jaz bi rajši križal s chunkom kot s skunkom ampak drugega ni blo :D. To ni blo še stestirano ker sem prejsnji teden komaj otresu semena z vrhov.

*še eno vprašanje zate lasko. zdaj mi je nekaj padlo na pamet. Da nebi pisal preveč osebno in ki pm-je ne morem pošiljat. So ti kaj znane rdeče zastavice s poševno belo črto ? :D . Sem se spomnu za enega goricjana z enega drugega foruma :D. Če ti je kaj znano pol si car :D .
 

lasko

Member
če misliš z malawijem križat pol ti komot kako odstopim :D seveda če boš kako sliko prlimal

drugače si pa prav mislu na signalo zastavo :D samo me zdravje fuka pa jo nism že dobro leto dal plavat :D ribe fafalice čakajo :D dej me tam kontaktirat ker tukaj ne moreš
 
K

kiree

evo sem ti tam pisal :D. Sem pa proval malo maltretirat klon malawi x skunk, zamrznil ukoreninil, mu dodajal ful gnojil, itd. Začel je cvetet na 24/0 :D in ni hermafrodit...vsaj za 1x ne :D
 

lasko

Member
veš kaj je problem s temi matranji, da ponavadi herma pozno v cvetu, takrat ko najmanj pričakuješ vrže vn banane. sam jih ponavadi z lučjo matram oziroma jih elektro :D pa navadno se hermiji pojavijo v zadnjih treh tednih
 

Latest posts

Latest posts

Top