What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Barney's Farm Gorilla Glue

Bundi

Member
A helikopterb?l l?tt kép kimaradt.


picture.php



Annyi észrevetelem már van ezzel a strainnel kapcsolatban, hogy az outban nevelkedett testvérkéje, ebben a fázisában már méltó volt a glue névre, és sokkal több gyantával rendelkezett.
Bár úgy rémlik, valahol azt olvastam, led alatt valamivel szerényebben adják el?.
 
K

kukta

Mindegyik fajta kint adja magát a legjobban.De télen muszáj bekuckolni a sátorba:biggrin:
 

Bundi

Member
Na igen, aki télen is ezt a sportot szeretné ?zni az kénytelen fedelet adni a fejük fölé.
Bár nálam, az els?dleges ok a rengeteg károsító volt, melyekkel a kukoricatábláinkban hozta össze a sors.
A tripsz, nyúl,aknázólégy és ?z okozta károk után a pontot az i-re, a kendermoly lárva által össze szart/hugyozott bugák komposztba dobása tette fel.

A szívem szakadt meg értük.
Na persze idebent is lehet buktató dögivel, de mindenképp szerettem volna egy összehasonlítási alapot magamnak.

Még pár hét és le is vonhatom a konzekvenciát.
 

Bundi

Member
Virágzás 4.hete.


A minap a prof, csak a felét kérte a szokásos díjnak, így a megmaradt zsetont, amolyan talált pénzként felfogván el is költöttem a legközelebbi kertészeti üzletben.

Beszereztem egy trimmel? ollót, lévén hamarosan szükség lesz rá, valamint kapott a nagylány egy flakon Hesi phosphorus tápot is.
A feed chart alapján a gyártó a 4. hétt?l ajánlja a használatát, így kapott is tegnap egy lightos beszoktató adagot.

A továbbiakban úgy tervezem, hogy a tápos öntözéseket több szakaszra bontom, hogy elkerüljem a mérgezést. Valahogy így.:


1.etap:Bloom 4ml/l+Boost 2ml/l
Köv. locsolás sima víz
2.etap:phosporus 2,5ml/l
Köv. locsolás sima víz
3.etapban pedig megy a calcium és magnézium beöntés, majd az egész kezd?dik el?lröl.


Fény 75% on megy újra, mivel 2 ág kevesebb mint 30cm-re van a lámpától, rajtuk észrevettem hogy minimálisan, de a light bleach jeleit mutatják. Lejjeb húzni ?ket tovább nem tudom, mivel olyan s?r?n vannak a csúcsok, hogy összeérnének, és nem akarok penészt kockáztatni.

Itt pedig a képek:



picture.php

,
picture.php
picture.php
picture.php
 

Bundi

Member
6.hét
Várakozáson felül teljesített a box 10 cm vastag szigetelése, valamint a f?tés céljából bepakolt, 6db mezei led ég?s kiegészít? fény az elmúlt hét
-10 fokos éjszakái alatt.
A h?mérséklet a box alján nem esett 20 celsius alá, lombszinten 20-24 celsius között alakult, miközben a helyiségben ahol a box van, -3 fok is volt tartósan.
Rh locsolást követ?en max 55%-ig kúszott, locsolást megel?z?en 40%-ig esett.
Öntözés 1,5-2 naponta.
Ennyi id? alatt a talaj fels? 2 centije is szárazzá válik, valamint a cserép is elkönnyül.
Légcsere a virágzás óta 15 perc on-15 perc off séma szerint üzemel.
Tápozás annyit változott, hogy s?r?bb lett a keser?sò és Can kijuttatása, mivel a kezd? ledesek ny?gje engem is elért, de nem olyan vészes a helyzet.
S?t, az elmúlt hetekhez képest optimistán tekintek a várható végeredményre is, mivel már nem csak a virágok legfels? része hízik, hanem az alsóbb regiók is elkezdtek belehúzni.




picture.php





picture.php



picture.php




picture.php




 

Bundi

Member
A box légtere 0,26 köbméter.
12 centis pc venti a kiszívó,
90 vagy 97 cfm teljesítménye.
Ezt az id?zít? kapcsolja 15 perces ciklusokban.
A passzív beöml?kb?l csak egy 10 centiset hagytam meg így, hogy bejött a tél. A többit lefedtem.

A szóban forgó leghidegebb napokon viszont, annak az egy beöml?nek leragasztottam majdnem felét.
Tudom, hogy ez messze van az ideális állapotoktól, de azért nem lehetetlen küldetés így sem, végigvinni egy kört.
 

Tauberbischofs

Active member
A box légtere 0,26 köbméter.
12 centis pc venti a kiszívó,
90 vagy 97 cfm teljesítménye.
Ezt az id?zít? kapcsolja 15 perces ciklusokban.
A passzív beöml?kb?l csak egy 10 centiset hagytam meg így, hogy bejött a tél. A többit lefedtem.

A szóban forgó leghidegebb napokon viszont, annak az egy beöml?nek leragasztottam majdnem felét.
Tudom, hogy ez messze van az ideális állapotoktól, de azért nem lehetetlen küldetés így sem, végigvinni egy kört.


A ventid 15min off, 15min on?

Most ha a venti légmennyiséget a felére veszem akkor is a venti on üzem alatt kb 70x cserélsz teljes légmennyiséget -3C-ra. Ez az id?tartam és ez az inték h? felénk kurvára másként jelentkezik. Konkrétan felénk 15 perc alatt 3C különbség maradt a bels? és küls? h?mérséklet közt fény mellett, pont ezért felejtettem el egy életre analóg id?kapcsolóval légcserézni, pedig akkor nálam +5C volt kint.
Mindegy, biztos úgy van.
 

Bundi

Member
Ha csak pusztán a számokat nézzük, így kellene legyen.
De itt több változó van, amit nem lehet számszer?síteni. Kapásból a box nagyobb mint egy pcház, amire kitalálták. Dzsumbuj van benne. Ráadásul én az egészséges légcseréhez ajánlott intake méretét is majd negyedeltem. Hurka, hogy ez a kis fos nem húzza ki 70szer a leveg?t.
A 6db pót ledb?l 4 az alsó sarkokban, 1 a beml? alatt közvetlen, 1 pedig az ezzel szemközti falon világít fölfelé nézve. Egy kis usb-s venti pedig keringeti az izzók és a cserép körül a leveg?t. Ez a padlóf?tésem.

Tuti fix, hogy nem ideális a légcsereszám, különben nem ilyen értékek jönnének a boxomban. De ha valaki csak így tudja megoldani, mint én is, az valahol kompromisszumot kell kössön. Én nem tudok képletet adni ami mindenhol m?ködik. Hetekig baszogtam magam is, mire beállt.
Beáldoztam megfelel? mennyiség? friss leveg?t, mert a lecsapódó párától és penészt?l jobban féltem. Nem mondom, hogy ez a követend? péda, s?t. De eddig megy a dolog. Virág van, jóid? van, fölös pára-penész nincs.
 

Bundi

Member
7. Hét
A Virágok növekedési üteme látszólag lelassult.

Egyre inkább azt látom, hogy csak a bibeszálak színében történik érdemi változás.
Az összkép vegyes, van ahol 70-30% ra vezet a fehér csapat, de van olyan ág is, ahol 60-40 re mennek a barnák.
Az életkörülmények nem változtak a korábban leírtakhoz képest, viszont innent?l elkezdem apránként visszavenni a tápokat.




[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]



[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]



[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]


[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
 

Bundi

Member
8.hét.
A hét közepét?l kezdve, újra elkezdtek fehér bibék képz?dni. Számuk már említésre méltó lett.

Az eredeti tervek szerint holnap lett volna az utolsó napja, de lehet kap ajándékba még egy hetet.

Életének kb 108. napján jár.




picture.php



picture.php
 

Bundi

Member
Elnézést, a befejezés sokat váratott magára, de beindultak a tavaszi munkálatok, és ezeké volt az elsőbbség.
Megvolt a szüret. 2 részletben szedtem le, előbb a toppokat, majd 1,5-2 hétre rá az alját is levágtam.
Meglepődtem, hogy mennyit híztak popcornok amint fényhez jutottak.
A szárítás a boxban történt, kb 8 napot szikkadt minden, mielőtt üvegbe került és elkezdődött az érlelés.
A fényképek elég szar minőségűek sajnos, bocsássátok meg.
A mennyiség hatalmas meglepetés volt pozitív értelemben, a minőség sajnos csalódottá tett, de azért
így is kenterbeveri az utcai, fekete piaci mocskokat.
Ízre kellemes, kissé földes beütésű. Hatása totál Stoned.
 

Attachments

  • photo2020415.jpg
    photo2020415.jpg
    79.7 KB · Views: 72
  • photo2020416.jpg
    photo2020416.jpg
    89 KB · Views: 72
  • photo2020417.jpg
    photo2020417.jpg
    69.1 KB · Views: 75
  • photo2020418.jpg
    photo2020418.jpg
    112.1 KB · Views: 68
  • photo2020419.jpg
    photo2020419.jpg
    83.3 KB · Views: 67
  • photo2020420.jpg
    photo2020420.jpg
    15.4 KB · Views: 66
  • photo2020421.jpg
    photo2020421.jpg
    92.3 KB · Views: 69
  • photo2028658.jpg
    photo2028658.jpg
    49.4 KB · Views: 70
  • photo2028659.jpg
    photo2028659.jpg
    92.7 KB · Views: 72

Latest posts

Latest posts

Top