What's new

Barney's Auto LSD

MeszarosLorinc

Active member
Víg napot Polgár!

Kedvet kaptam naplózni, így szeretném megosztani veletek ténykedésem, ezúttal elejétől a végéig :D . 4db barney's auto lsd ill. 1db szintén barney's auto blue cheese lesznek az alanyok. 5-ös csomagot rendeltem de hálisten az egyik döglött volt, így kerül képbe azaz 1db BC. Kint volt már dolgom autoval, bent még soha, kíváncsian várom milyen lesz.

Kicsit a setupról: 1nm alapterületű sátor amiben jelenleg 400w MH lámpa világít 20/4-ben, később 400w hps-re cserélem majd. Tudom mehetne 24 órában a világítás, de már így is borsos a villanyszámla, úgyhogy ez így marad.

A közeg plagron lightmix-perlit 90-10% arányban, 15 literes cserepekben. Tápcsalád az GHE Flora Nova series és annak minden kiegészítője ami a "régi" földes táblázatban szerepel -leszámítva a bio protectet, mer az nics-. A közeget előkészítésnél átmostam és alap táppal belocsoltam, root az sajnos nem került bele rajtam kívül álló okok miatt, de szerencsére permet formájában is ki lehet juttatni, amíg nem kell újra locsolni. Már csak azt nem tudom, hogy milyen gyakorisággal lehet permetezni, erre vonatkozó infót a ghe oldalán se találtam. Heti 3 alkalomból baj nem lehet, nem?

A 4db lsd-t 9.14-től számolom, akkor bújtak ki a földből. A bc meg tegnap este. Jelentkezni heti rendszerességgel fogok.

TEMP: 24-29C°
RH: 74-82%
 

Attachments

  • photo2072155.jpg
    photo2072155.jpg
    110.8 KB · Views: 80
  • photo2072156.jpg
    photo2072156.jpg
    315.7 KB · Views: 82
  • photo2072157.jpg
    photo2072157.jpg
    219.7 KB · Views: 81

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
nincs valami gyengébb lámpád az elejére ? ez így télleg borsos lesz
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
2-3 hétig bőven elég annyi kb, de ennek is megvan az előnye végülis, jobban be fognak indulni, ha minden jól megy
 

Nokedlis

Member
Követem a naplót. Voltak nekem is ebből az auto LSD strainből, legjobbak közt volt. Nap végére szétszóródott tőle az ifjú ember fia :)
 

MeszarosLorinc

Active member
1 hetesek

Az LSD-k ma egy hetesek, sok izgalom még nyilván nincs. Két naponta permetezem őket pro roots-al a gyártó által előírt dózisban. Némelyik kicsit megdőlt a víz súlya alatt így mindet kikötöttem ideiglenesen. Blue cheese a bal hátsó sarokban.

TEMP: 23-26C°
RH: 74-82%


Örülök ha van érdeklődés a projektem iránt, köszi mindenkinek aki olvassa és követi.
 

Attachments

  • photo2072976.jpg
    photo2072976.jpg
    82.5 KB · Views: 82
  • photo2072977.jpg
    photo2072977.jpg
    85.9 KB · Views: 79

MeszarosLorinc

Active member
2 hetesek

Ma két hetesek az LSD-k. Növögetnek már szépen az oldalhajtások is. És mivel tréninget nem tervezek és háló se fog kelleni, arra gondoltam 24 óránként 180 fokot fordítok a sarkokban lévő növiken, így próbálva kiaknázni a hid-nek azt a hátrányát, hogy felemásan pirítja a lányokat. Már ha nem nőnek úgy egymásba, hogy nem lesz érdemes mozgatni őket. De ez hamarosan úgy is kiderül.

Pro roots-os permetet továbbra is 2 naponta kapják. Locsolni még nem kellett.

Az őszi idő megérkeztével a sátorban is hűlni kezdett a levegő hőmérséklete, így kivettem a ct-t.

TEMP: 23-26C°
RH: 75-83%
 

Attachments

  • photo2074672.jpg
    photo2074672.jpg
    63.5 KB · Views: 82
  • photo2074673.jpg
    photo2074673.jpg
    99.1 KB · Views: 79
  • photo2074674.jpg
    photo2074674.jpg
    101.2 KB · Views: 82

Széklet Nagyúr

Active member
Kiváncsi vagyok floranova mit fog produkálni tőzegben, annak idején engem itt eltanácsoltak attól, hogy földben etessek vele mer', hogy drága.
 

MeszarosLorinc

Active member
Kiváncsi vagyok floranova mit fog produkálni tőzegben, annak idején engem itt eltanácsoltak attól, hogy földben etessek vele mer', hogy drága.

Majd egy éve vettem névváltás előtti tápokat grow 1 pint (473ml), bloom 1 quart (946ml). Két fotos köröm volt velük 120-as sátorban, összesen 11 tövet virágoztattam le, földben. Grow-ból még van annyi, hogy a kövi autos körre is elég lesz, bloom-ból meg annyi, hogy talán pont kiadja ezt a kört. A grow ára ebben a pillanatban: 3771 Ft, míg a bloom-é: 6226 Ft. Többe kerül megvenni az utcán egy grammot, mint földet flora nova-val locsolni egy körön át. Még ilyen kis kiszerelésnél is. Ráadásul faék egyszerűségű vele kendert nevelni. Engem megnyert 😁
 

Széklet Nagyúr

Active member
Nagyon nem kell vele kisérletezgetni lévén már letesztelt módszer meg énis ezt próbálom imitálni amióta hidróval meg kókusszal tenyésztek, lényegében 1-1-2 arányú NKP-val meg 1 gram/gallon keserűsóval ( mondjuk ennél én jóval többet adtam a kókusz miatt ) kell etetni elejétől a végéig. Lényegében majdnem ugyanaz mint amit most csinálsz csak LUCAS formula esetében vegben is bloom-al etetnek grow helyett oszt ennyi.
Exkalapon ha jól emlékszem ez bővebben ki van fejtve, illetve az is, hogy hogyan tudod kiszámolni egy tápszer feltüntetett NPK értékéből azt, hogy valójában milyen arányban tartalmaz a növény által felvehető tápelemet ( valami N*1,P*0.44,K*0.86 )
 

MeszarosLorinc

Active member
3 hetesek

Megvolt az első locsolás múlthét szombaton: Grow 1,2 ml/L, Fulvic 2ml/L csap és ro vizet keverem úgy, hogy a savazást megspóroljam + silicate 1 teáskanállal a szár köré szórva. A kaja értékei amit rájuk öntöttem: Ec: 1,65 Ph: 6,5 (kb, cseppteszttel mérem). A root-ot elhagytam. Voltak Mg hiányra utaló jelek locsolás előtti napokban úgyhogy kaptak ca-mg permetet eddig csak 2 alkalommal, most minden jó nekik. Ami tápot kaptak elég kéne legyen egy darabig permetezés nélkül is.

Egyébként a forgatás bevált, egész egyenletesen nőnek minden oldalon. Némelyiknél már aszimmetrikusan nőnek az oldalágak új hajtásai, lehet mire legközelebb jövök virágzó is lesz.

TEMP: 22-27C°
RH: 70-77%
 

Attachments

  • photo2076854.jpg
    photo2076854.jpg
    68.3 KB · Views: 77
  • photo2076855.jpg
    photo2076855.jpg
    61.9 KB · Views: 81
  • photo2076856.jpg
    photo2076856.jpg
    92.6 KB · Views: 82

MeszarosLorinc

Active member
Nagyon nem kell vele kisérletezgetni lévén már letesztelt módszer meg énis ezt próbálom imitálni amióta hidróval meg kókusszal tenyésztek, lényegében 1-1-2 arányú NKP-val meg 1 gram/gallon keserűsóval ( mondjuk ennél én jóval többet adtam a kókusz miatt ) kell etetni elejétől a végéig. Lényegében majdnem ugyanaz mint amit most csinálsz csak LUCAS formula esetében vegben is bloom-al etetnek grow helyett oszt ennyi.
Exkalapon ha jól emlékszem ez bővebben ki van fejtve, illetve az is, hogy hogyan tudod kiszámolni egy tápszer feltüntetett NPK értékéből azt, hogy valójában milyen arányban tartalmaz a növény által felvehető tápelemet ( valami N*1,P*0.44,K*0.86 )

Hellyel-közzel vágom mi az a Lucas Formula, hogy azért ne tűnjek teljesen hülyének :D de számolgatni nem tudok, vízkémiához se értek. Nekem még sokat kell tanulnom. Első hidrós köröm is csak most indul majd.
 

MeszarosLorinc

Active member
4 hetesek

Nem lett igazam, még nincs virágzó, de már csak napok kérdése.

Két napja kezdtem locsolgatni őket ahogy száradnak és gondoltam rácsekkolok már a drain ph-jára, mert 2 lsd picit baszkodik és sajnos 7+ volt. A többi 7 körüli ami jó -ha nem mászik fel-, de én 6,5-re törekszem. Aztán beugrott valaki egyszer írta itt, hogy a plagron lightmix-ének a ph-ja nem teljesen oké. Hát tényleg nem. Három lsd-t meg a bc-t locsoltam eddig, gyanítom az ötödik sem tökéletes, így most 6-os ph-jú vizet kapnak egy darabig, táposat is, simát is. Amíg nem lesz stabilan 7-es vagy az alatti a ph mindegyiknél addig kapnak újra Ca-Mg permetet, heti 2 alkalommal.

Párásítót kikapcsoltam most már maguknak párologtatnak, így elég szűk tartományban mozog már az rh. Valamelyik nap 19.5C° volt a minimum sötét időszakban így beüzemeltem a fűtést, fix 21C°-os minimumot fogok tartani a végéig.

TEMP: 21-24C°
RH: 74-77%
 

Attachments

  • photo2078557.jpg
    photo2078557.jpg
    86 KB · Views: 79
  • photo2078558.jpg
    photo2078558.jpg
    66.1 KB · Views: 80
  • photo2078559.jpg
    photo2078559.jpg
    93.8 KB · Views: 81

MeszarosLorinc

Active member
5 hetesek

Megcsúsztam picit de cserébe a képek tegnapiak. Borzasztóan nyúlnak, az lsd-k átlag 90 centi körül vannak a blue cheese meg 100cm+, én azt hittem ezek benti körülmények között valamivel alacsonyabbra nőnek mint kint nevelkedő társaik. Jó lenne ha megállnának végre, mert már nem sokat tudok húzni a refin. HPS 3 napja van becsavarva.

Történt egy kis baleset, későn értem oda a locsolókannával és ennek a bc látta kárát. Megmarad, de azért odabasztam szegényt, pedig minden nap nézem a cserepek súlyát. Virágozni is még csak kettő virágzik. A forgatást abba hagytam.

A virágzók kajája: 0,6ml grow/L + 0,6ml bloom/L + pro bloom 2 csepp/L + fulvic 2ml/L meg silicate egy teáskanállal a szár köré. Ez így Ec: 1,74 Ph: 6,5. Sikerült mindnél rendbe rakni a közeg ph-t. Ca-Mg permetet ezen a héten még kapják aztán elhagyom.

TEMP: 21-26C°
RH: ~60-70%
 

Attachments

  • photo2080532.jpg
    photo2080532.jpg
    88 KB · Views: 85
  • photo2080533.jpg
    photo2080533.jpg
    94.2 KB · Views: 88
  • photo2080534.jpg
    photo2080534.jpg
    74.7 KB · Views: 87
  • photo2080535.jpg
    photo2080535.jpg
    96.5 KB · Views: 84
  • photo2080536.jpg
    photo2080536.jpg
    83.6 KB · Views: 84

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
az a lényeg a külső réteg ne szakadjon meg belül törhet, vízszintesre hajlíthatod



 

Latest posts

Latest posts

Top