What's new

Bancuri!

O

ovexs

Spuneti si voi cate un banc
Incep eu:

Cica un tigan a fost prins intro gradina cu mere,,politaiul il intreaba:Tigane ce faci cu maru ala in mana..aa pai uite era cazut si il puneam la loc
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
""Un italian angajeaza trei romani sa-i vopseasca gardul care imprejmuia casa.
Dis-de-dimineata, inainte de a pleca la serviciu, italianul le da celor 3 instructiunile:
-Aveti aici 3 galeti de vopsea care va vor ajunde sa vopsiti tot gardul.
In bucatarie e mancare, cand o sa vi se faca foame, va puteti servi.
Aaa, era sa uit. Ati vazut calul pe care il tin inchis in spatele curtii?
Sa nu cumva sa lasati poarta dechisa sa scape de acolo ca nu stiu ce fac cu voi. S-a inteles?
-Am inteles sefu,raspund romanii intr-un glas.
Pleaca italianul, iar romanii se apuca de treaba. Nu dupa mult timp, unul din ei zice:
-Ma, mie mi s-a facut foame, hai sa vedem ce are asta de mancare!
Bucataria italianului, plina de bunatati. Dupa un ospat pe cinste, romanii cauta si ceva de baut, dar nu gasesc decat apa si suc.
Atunci, unul dintre ei zice:
-Ma, stiu eu cum sa facem rost de bautura. Mergem si vindem o galeata de vopsea, cumparam bautura, iar vopseaua de ramane o mai diluam, o mai "lungim" si terminam noi gardul. Dupa ce au baut s-au apucat de vopsit, dar cand mai aveau vreo 3 m din gard se termina vopseaua.
-Acum ce dracu facem? De unde luam vopsea? Italianul o sa-si dea seama ca noi am luat-o... -Ma fratilor, las' pe mine,zice unul mai istet, ca stiu eu cum facem.
Mai strangem putina vopsea pe pensula si dam pe botul la cal, iar cand va veni italianul ii vom spune ca acesta a scapat si a mancat-o.
Zis si facut. Pe seara, ajunge si italianul acasa.
-Ma, ce-ati facut cu vopseaua? Eu am calculat la fix si trebuia sa va ajunga.
-Sefu', ne pare tare rau, dar a scapat calul si a mancat-o.
La auzul acestor vorbe, italianul intra in casa, ia pusca si nici una nici doua, impsca calul.
-Ce naiba dom'le, pt o galeata de vopsea ai omorat saracul animal?
Iti cumparam noi alta...
-Ba fratilor, vedeti voi casa asta? Tot cu romani am facut-o. ... si mai da-l in mortii mamii lui de cal ca mi-a m-ai mancat 30 de saci de ciment, 800 de caramizi, 4 grinzi..
""
 

wouldubreakfree

user b4nn3d
un avion care a avut probleme in aer din cauza unor turbulente s-a prabusit langa o insula pustie.

supravietuitorii: un italian, un neamt, si un chinez.
stau oamenii 3, 5, 10, 15 zile nemancati, 2 saptamani, pana ce unul mai istet dintre ei(chinezul) zice: hai sa ne taiem cate un deget si il impartim sa-l mancam, asa mai rezistam putin.

zis si facut: pune chinezu degetu pe o piatra, ia ceva taios, jap, taie degetu si il imparte la trei.

dupa 1 saptamana, e randul italianului, scoate si el un deget, il taie, si-l imparte.

ok.. mai trece o saptamana, mai trec doua, la care italianu si chinezu ii zic neamtului: hai domne nu tai si tu un deget sa mancam ca au trecut doua saptamani si tu nu ai dat nimic...

ok, zice neamtu. ceilalti 2 sunt fericiti.

se ridica neamtu, scoate p*la din pantaloni.. si-o freaca putin... la care chinezu:

Yummmmmmmmm, cremwurst!!

Neamtu: Nooooooooooo, Yogurt!

:D
 
E

evilkid

=))))

Cum se numesc circuitele unui calculator aruncat pe geam? Dezintegrate...
 

xardax

Member
I:Cum gaseste un cioban o oaie in mijlocul muntilor pe frig si ploaie?
R: Acceptabila


I: Ce-ti inspira un tigan fara maini?
R: Incredere.


Un ardelean se duce sa-i cumpere sotiei un sutien, dar nu stia marimea. Vanzatoarea il intreaba:
- Cum are sanii, asa, ca niste pepenasi?
- Nu, nu ase.
- Ca niste gutui?
- Nu, nici ase.
- Atunci, ca niste oua?
- No, ase, numa ca ochiuri!


maicuta isi viziteaza stareta, aflata la spital in Capitala. La un moment dat, pe strada, coboara de la volanul unei masini traznet, o tipa la vreo 23 de ani. Maicuta o intreaba:
- Unde lucrezi de ai masina asta frumoasa ?
- Nicaieri, ma vad cu un francez si il fac sa se simta bine. El mi-a luat masina.
- Ce haine frumoase, cu ce bani le-ai cumparat ?
- Pai ma vad si cu un englez, el mi le cumpara.
Seara, la manastire, maicuta se duce la culcare. In miez de noapte, batai discrete la usa. Maicuta, iritata:
- Mai du-te dracului parinte, cu biscuitii tai cu tot!
 
G

growcase

Erau rusii, americanii si romanii.
Ce se hotarasc astia sa faca, un avion de lupta supersonic din AUR.
Prima data rusii ce se gandesc ei, fac motoare super puternice, aripile, totul din aur cu toata tehnologia lor. Lucreaza ei ce lucreaza si intr-un final le iese. Apoi trimit totul la americani.
Americanii si ei: oaa, sa vedeti ce carcasa super luxoasa si frumoasa din aur o sa facem. Zis si facut.
In cele din urma, avionul ajunge la romani, acolo vine unu cu o tabla din aur, 20 de nituri si bate tabla pe care scria: MADE IN ROMANIA
 

wouldubreakfree

user b4nn3d
o familie de scotieni incepe renovarea in casa
era tata si fiul, faceau treaba prin camere, iar acum, cand aveau nevoie de un ciocan.. se intreaba cum sa faca rost de unu...
ii vine tatalui stralucita idee sa ii ceara vecinului un ciocan..

zis si facut, tatal il trimite pe fiu la vecin, sa-i ceara un ciocan..

Cioc-cioc! buna ziua vecine, m-a pus tata sa va intreb daca aveti sa ne dati imprumut un ciocan..

Imi pare rau, chiar nu avem...si noi am avea nevoie...dar daca nu avem de unde sa luam..

In fine, se duce copilu la tatal sau si ii zice, tata, imi pare rau, nici ei n-aveau.

tatal: nu-i nimic fiule, scoate-l pe al nostru din beci..

tin sa mentionez pentru cei care nu stiau ca scotienii sunt cei mai zgarciti(cel putin asa se zice) :D
 

SandalE

Member
Un autobuz cu maicute se rastoarna si mor toate. La poarta raiului Sf. Petru intreaba pe fiecare daca a atins vre-o p..a, in viata lor. Prima maicuta: Am atins-o cu un deget. Sf. Petru: Baga degetul in apa sfintita si poti intra in rai. A doua maicuta: Eu am pus mana stanga. Sf. Petru: Baga mana in apa sfintita si poti intra. La care o maicuta din capatul sirului: Pot sa fac repede o gargara pana nu baga maica Ioana curu?
 

kyddye

Member
Domnule doctor sunt bolnav... Dar ce te supara? Cred k am un sindrom de reactii inverse! Reactii inverse?De 25 d ani profesez dar nu am auzit niciodata de asa ceva.. Pai s vedeti domnule doctor,la serviciu seful ma bate la cap si pe mine ma doare in cur..
 

SandalE

Member
Boc propune ca semn de recunostinta să se tipărească un timbru cu Băsescu.
Se duce Băsescu, deghizat, la un oficiu postal, să vadă cum se vinde timbrul.
- Nu se vinde, spune functionarul.
- De ce?
- Nu se lipeste.
Cere Băsescu un timbru, scuipă pe lipici, îl pune pe un plic si-i arată functionarului:
- De ce spui că nu se lipeste? Uite, se lipeste!
- Da, spune functionarul, dar toti scuipă pe partea ailaltă!
 
G

green_land

"Se trezeste Ion de dimineata buna ca avea de crapat lemne.No, si se apuca Ion de crapat, cind il vede pe Gheorghe la poarta:
- 'Mneata, Gheo!
- 'Mneata, Ioane!
- C faci ma, Gheo? Nu vii sa ma ajuti la lemne?
- Nu pot ma Ioane ca is beteag rau...
- No, tulai Doamne, da' ce ai ma Gheo?
- Boala gre' ma Ioane!
- Da' ce boala ai ma?
- Boala venerica...
- Ioi, ma... da' cum ii boala asta, ma?
- Pa' stii tu ma Gheo... ma doare in p*** de lemnele tale!"

"Doua babe stateau pe balcon...
Una catre cealalta:
Tu...io te-mping...
Si-o-mpins-o..." hahaha
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
In timpul razboiului cu austro-ungarii, un baci isi pastea oile pe o pajiste langa o fantana.
Vede venind in fuga un ostas care se apuca sa scoata apa si-i zice:
- Domnule draga, vezi ca apa ceea-i otravita!
soldatul:
- Nem tudom
- D-apai be incet ca-i rece -zice baciul zambind
 
S

sharpeq287

Bula mergea pe cal si a cazut.de ce? : S-a terminat calu'.
Cum se salutau dacii pe vremuri? : What's up duck(dac)?

mai ma gandesc si va mai zic bancuri din astea seci..astea ma atrag cel mai mult cand sunt spart :))
 

SandalE

Member
Moare tiganul.la cimitir mama ii zice puradelului: draga predica si tu ceva despre tactu!sta puradelul se gandeste si incepe: "dragi vecini ,stimate sat.ce e viata?un cacat.luni futea pe mama-n pat,marti era in crasma beat,joi era pe pripa cashii,azi s-a dus in pizda-masii.iar tu mama indoliata,da-l in pula mea de tata,ai uitat cand te-a batut cand cu altul te-ai futut.Eu acuma-l plang intr-una,a murit manca-ia0ti pula!

Si unu sec : Trei lilieci pe o creanga, doi cu capul in jos, unul cu capul in sus. unul din cei cu capul in jos zice: "Uite ma, asta iar a lesinat" !
 

sznake

jarhead
Un autobuz cu maicute se rastoarna si mor toate. La poarta raiului Sf. Petru intreaba pe fiecare daca a atins vre-o p..a, in viata lor. Prima maicuta: Am atins-o cu un deget. Sf. Petru: Baga degetul in apa sfintita si poti intra in rai. A doua maicuta: Eu am pus mana stanga. Sf. Petru: Baga mana in apa sfintita si poti intra. La care o maicuta din capatul sirului: Pot sa fac repede o gargara pana nu baga maica Ioana curu?
LOOOOOOOOOOOOOOOL :D :D :D :D :D
 

Latest posts

Latest posts

Top