What's new

autoflower

cam care ar fi perioada sa ajunga la maturitate adik...in cat timp se poat culege roadele la o planta autoflower si care strain ii mai indicat pt indoor...?
 

MakePax

Member
incearca un ak47.vei puta culege buzi aprox dupa 60 de zile de flower.numa sa ai grija cu mirosul la ea ca e SPURCAT.
 

MakePax

Member
dar mege numa` bine la indoor.
sa fie si autoflower si pentru indoor as alege lowrider

la gramaj nush ce sa zic...depinde de tine ce conditii ii dai.dar de pe 5 plante ti-ar ajunge o perioada buna.depinde si cat fumezi.
 
cam asta ar fi grow-boxu...becurile sunt 3 buc de cfl 85w eventual as luat un hps de 150w
 

Attachments

  • P140510_16.49_[01].jpg
    P140510_16.49_[01].jpg
    68.6 KB · Views: 48

MakePax

Member
pai sa zicem ca ai scoate 1gr/watt.deci 150 watti=150 de grame x 5 plante =750 de gr.dar asta inseamna sa ii dai nutrienti, sa aibe ventilatie calumea, sa nu o stresezi etc.
PS:vrei sa le bagi toate 5 acolo?parerea mea e ca e cam mic locul si pentru una.de ce nu mergi out?
 
G

green_land

pai sa zicem ca ai scoate 1gr/watt.deci 150 watti=150 de grame x 5 plante =750 de gr.dar asta inseamna sa ii dai nutrienti, sa aibe ventilatie calumea, sa nu o stresezi etc.
PS:vrei sa le bagi toate 5 acolo?parerea mea e ca e cam mic locul si pentru una.de ce nu mergi out?

niciodata nu o sa scoti 150gr/o planta auto . poate 30-50 gr...
 
pe out ma duc cu altele...am 4 mici..sper k macar 2 sa fie fetitze..iar acuma mam gandit sa comand kaya cold dak ii prea tarziu ink pt out...is ink nou in domeniu...acuma experimentez :p si invat
 
in afara ma duc cu cele 4 mici..nu stiu ce is...le am si alea din ce am fumat...sper k sa iasa 2 fetitze...iar pe viitor indoor incerc ak47
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
pai sa zicem ca ai scoate 1gr/watt.deci 150 watti=150 de grame x 5 plante =750 de gr.dar asta inseamna sa ii dai nutrienti, sa aibe ventilatie calumea, sa nu o stresezi etc.
PS:vrei sa le bagi toate 5 acolo?parerea mea e ca e cam mic locul si pentru una.de ce nu mergi out?

daca scoate 1 gram pe watt - il poate scoate, dar il poate scoate doar din toate plantele pe care le are puse sub acea lumina.
si daca reuseste aceasta performanta, ca sa scoata acei 750, atunci ar trebui sa aiba 5 beculetze de 150 ;)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
oricum consuma mai putin decat 3 x 85w... :D
formula exacta e postata undeva pe forum.
 

Heruvim

Member
un hps de 150 w cam cat consuma pe luna? adik kw? cati ron? sa nu fie nici prea batator la ochii...

in plus peste factura ta o sa fie cam 100kw...asta se traduce cam cu 40-50 ron in plus la factura...
150w/h
1500w(1.5kw) - 10 ore
cam 3.3kv/24hX30zile X 0.42/kw----:artist:
 

MJgrow

Active member
o gramada de bani...

pune in balanta vezi daca se merita. Sau daca ai cum sa jmenuiesti contoarul de la lumina te-ai scos...

Eu nu am cum. Si nici nu prea am interes deocamdata aici unde stau acum :) Se pedepseste cu puscarie, deci nu te-as sfatui...
 
G

green_land

la 150w/h vine 0,15kW x 24H = 3,6kW/zi

3,6kW/zi x 30zile = 108kW consum pe luna ( la HPS de 150W )

iar daca heruvim zice ca acel 1kW = 0,42 RON inseamna ca te va costa:
108kW x 0,42 RON = 45,36 RON / luna ( in cazul in care lampa hps merge 24/24, iar daca va merge 12/24 costul va fi de 22,68 RON ).

cu siguranta nu va sari nimanui in ochi! :tiphat:
 
Top