What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Αρχιζει το ματς 2017!

Ksaderfo

Active member
το κιούρινγκ είναι πολύ σημαντικο τελικα... οχι μονο για αρωμα και τετοια αλλα μεχρι και για την εμφανιση... οι φουντες στρογγυλευουν, φουσκωνουν κτλ..

Εγω κατεβασα ηδη ενα βαζο απο τον Αυγουστο.. καλα παω; :biggrin:

Εν το μεταξυ εχω ενα βαζο το οποιο ειναι καταξερο, δεν το συζηταμε για μουχλα αλλα βγαζει μια γλυκια-αναγουλιαστικη μυρωδια... Μου φαινεται θα το αδειασω και θα το ξαναγεμισω μη βρω κανα σκουληκι μεσα.. :biggrin:

λιγο μια βδομαδα καιρο να μας κανει τωρα και ολα κομπλε... Αυτη με τα ροζ εντομεταξυ μοιαζει παρα πολυ με το κοκκινο το παναμα του ιντερνετ.. Παρα πολυ ομως.. Παιζει να ειναι κιολα..

Κατι πρεπει να γινει με τα σπορια οντως... 10 ευρω το ενα εχουνε παει να πουμε.. Το ειχες αγορασει το λιβανεζικο?
 

thandee

Active member
Green poison fast απο sweet seeds...outdoor winter grow!
1η εβδομαδα ανθοφοριας...6 στο συνολο πανω κατω!....
 

Attachments

  • 2018-02-05 14.36.48.jpg
    2018-02-05 14.36.48.jpg
    60.4 KB · Views: 83
  • 2018-02-05 14.37.13.jpg
    2018-02-05 14.37.13.jpg
    59.5 KB · Views: 87
Last edited:
R

red23

Μια χαρα ειναι.6 εβδομαδες απο σπορο Τ.!! :) Α ρε natural lumens......
 

Ksaderfo

Active member
Green poison fast απο sweet seeds...outdoor winter grow!
1η εβδομαδα ανθοφοριας...6 στο συνολο πανω κατω!....

Τη γλίτωσε!! :biggrin:

������Πότε θα καααανει ξαστεριά, ποτεεε θα Φλεβαριιισει, να πάρω το ποτίστηρι μου. Να βΑαΑααλω τιιιις μαριχουααανες. ��

������Τα κους, τα κουυυυυκις και τα Λέμον χεεειζ������:laughing:
 

thandee

Active member
Μια χαρα ειναι.6 εβδομαδες απο σπορο Τ.!! :) Α ρε natural lumens......

Α οχι red...6 βδομαδες ανθοφορια!
Το φυτο ειναι fast φωτοπεριοδου...η sweet seeds τα ξεκινησε(τωρα αρχιζει να εχει και η rqseeds)(ετσι ειναι και το lebanon απο ace,fast natural version,:) κριμα σε οποιον εχασε αυτην την ποικιλια)....εχει τα κανονικα,τα fast και τα autos....τα fast εχουν 1/4 auto....ενω τα auto εχουνε μισο auto...τα fast ειναι κανονικα φυτα αλλα early flowering(τελειωνουν 2 -3 εβδομαδες πιο νωρις απτα αντιστοιχα κανονικα με παρομοιο high)...θα ενημερωσω για την αποδοση του!:biggrin:
 

thandee

Active member
Καλημερα ....
Η κλωνοποιηση του green poison fast...
2 κλωνοι !...το φυτο εχει ενδιαφερον( super skunk genetics)...τελειωνει στις 6 εβδομαδες... Outdoor τελη αυγουστου- αρχες Σεπτεμβρη...και ειναι 2/3 indica,1/3 sativa...οντως σε ολο του το grow και απολες τις αποψεις το φυτο ειναι more indica!...
Ξα οι κλωνοι του μιας που ρωτουσες για φαστ-ακια!
 

Attachments

  • 2018-02-17 11.10.04.jpg
    2018-02-17 11.10.04.jpg
    35.2 KB · Views: 90

thandee

Active member
Και η μανα κλεινοντας 2 ολοκληρες βδομαδες flowering...την κοβω να τελειωνει τελη Μαρτη-Αρχες Απριλη....εξω στον χειμωνιατικο ελληνικο ηλιο...αξιζει στον οποιοδηποτε να δοκιμασει...να τελειωσει outdoor χειμωνιατικο...σε μια ησυχη γωνια και τελος!:)
Η μανα...
 

Attachments

  • 2018-02-17 11.25.38.jpg
    2018-02-17 11.25.38.jpg
    71.5 KB · Views: 86
Last edited:
R

red23

Και η μανα κλεινοντας 2 ολοκληρες βδομαδες flowering...την κοβω να τελειωνει τελη Μαρτη-Αρχες Απριλη....εξω στον χειμωνιατικο ελληνικο ηλιο...αξιζει στον οποιοδηποτε να δοκιμασει...να τελειωσει outdoor χειμωνιατικο...σε μια ησυχη γωνια και τελος!:)
Η μανα...
Καλησπερα Τ.Την μανα,απο σπορο,λαμβανω υποψη θερμοκρασιες και ελαχιστο ηλιο,με τι την ταιζες?
 

thandee

Active member
Red τα σπορια τα σκαω σε περσινα χωματα και χωματα μεταφυτευσης ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΛΛΕΙΜΑΤΑ ΟΠΟΙΟΥ ΛΙΠΑΣΜΑΤΟΣ....τα καθαριζω,τα αφρατευω,τα εξομολογω(βγαζω κλαδια,πετρες και οτι αλλο ασχετο υπαρχει),τα κοσκινιζω και ειναι ετοιμα για seed germination...η επιτυχια δεδομενη οπως και η οικονομια...δεν χρειαζεται κατι παραπανω για μια βδομαδα ζωης!:)
και μεσα σε ποτηρια φελιζολ για να κρατουν θερμοκρασια και να μην εχει επαφη το χωμα με το φως!:)
Στην πρωτη μεταμφυτευση χρησιμοποιω το τυρφοχωμα της επιλογης μου 50%(2/3 ξανθια τυρφη,1/3 μαυρη τυρφη συν 2-3 χουφτες ζεολιθο με περλιτη) με 50% αργυλοπυλωδη χωμα(καστανοχωμα,κοκκινοχωμα,αργυλο,πυλο,ποταμισιο χωμα,θαλασσινο,συν καμια χουφτα ασβεστη σβησμενο για φυτα)....αν δεν ταχω αυτα με δικο μου χαρμανι οπως σαυτη την περιπτωση χρησιμοποιω το χωμα posidonia bio(ειναι σχετικα οικονομικο) που εχει τα περισσοτερα απο αυτα τα στοιχεια.....συν καμια χουφτα πολτο σκουληκιων αν υπαρχει διαθεσιμος!
Στην τελικη μεταμφυτευση προ flowering χρησιμποιω 50% το τυρφοχωμα της επιλογης μου με 25% posidonia χωμα και 25% posidonia compost που βασιζεται σε compost απο ελληνικα αμπελια,ελιες,θαλλασινα και ποταμισια χωματα,φυκια,φυτικα μερη!
Απο λιπανση δινω λιγα νιτρικα,τα ελαχιστα με κοπριες η κανα σκατο guano νιτρικο...μια φορα το μηνα Μετα τους 2 μηνες ζωης του φυτου....
Χρησιμοποιω οταν φλασαρω και μετα(μπορει και μια φορα την εβδομαδα) λιγα ζαχαρα στο ταισμα(ειτε απο φρεσκα φρουτα ωριμα,ειτε λιγο μελακι,ειτε ζαχαρη με την μελασα της)(αυτο γινεται μια φορα το μηνα) για να ζωντανευει το φυτο,να παιρνει εξτρα boost και για να δημιουργειται στην ριζα περισσοτερο οξυγονο και να απορροφουνται καλυτερα τα θρεπτικα συστατικα κατα τα ποτισματα!
Και στην ανθοφορια χρησιμοποιω τα ελαχιστα p-k
Που παιρνω απο κουτσουλιες πουλιων αν εχω,η απο guano με φωσφορικα....
1 μηνα πριν το κοψιμο(στις σατιβες σχεδον 2)δεν χρησιμοποιω τιποτα αλλο εκτος απο νερο και φλασινγκς μεχρι κοψιμο....
Απο εντομοκτονα για να απολυμαινω τον χωρο μου ... μειγμα πρασινου σαπουνιου και τσιπουρου
....αφεψιματα τσουκνιδας(αν εχω),αφεψιμα βοτανων(δεντρολιβανο,ριγανι,βασιλικο,λεβαντα,φασκομηλο)...μειγμα απο σκορδο-τσουσκα...και για στρατο δυνατο πασχαλιτσες που μαζευω αν βρω και πολλαπλασιαστουνε και εχω,αμολαω απο καμια!:biggrin:
Τα ελαχιστα red!
Αυτο ειναι το δικο μου outdoor growing που ελπιζω οι συνταγες με τα χρονια να βελτιωθουνε...
:)
 

thandee

Active member
Γεια σου iron ....οσο πιο απλα και λειτουργικα θα ελεγα...:)
Απαυτα που ασχολιοσουνα κατι της προκοπης?
Ελπιζω τις απαντησεις ολες να τις πηρες σε σχεση με τα γενετικα που αναφεραμε πιο παλια.....
Εχουμε αναφερει και μαζι πολλα αλλα και με τον red συγγνωμη τοχουμε ξεφτιλισει το θεμα...
Και θα συνεχισουμε μελλοντικα!:)
με τα λιγα λογια μονο εκει που εμπιστευεσαι iron και στα χερια σου και στις γνωσεις που αποκτας με τα χρονια...αντε και καλη σαρακοστη σε ολους τους απανταχου Ελληνες-Ελληνιδες του κοσμου ολου!
:tiphat:
 
R

red23

Καλησπερα Τ. :)και καλη Σαρακοστη!
Τυπωθηκε τωρα,για ολους!,και το κραταμε.Ευχαριστω Τ.!!
Καλησπερα Ι.Iron η φλυαρια,το ξεφτιλισμα,σωζει φυτα!!!Καθοδηγει εναν αρχαριο σαν και εμενα με σωστες συμβουλες,και,δεν κοβει φυτα πριν την ωρα τους!!!!!!και το να μιλαμε για σωστους σπορους,οτι καλυτερο.Μονο καλο μπορει να βγει απο αυτο :)Καλος μπορει να ειμαι?στο να τα μεγαλωνω,εχω γαμηθει στο διαβασμα,αλλα,το τελειωμα και κατι αλλα μυστικα,δεν τα ξερω καλα, μπορει να μην τα μαθω και ποτε.Ρωταω ομως,τωρα που κυλαει.......! :)
 
Last edited:

ironagxos

Member
Γεια σου iron ....οσο πιο απλα και λειτουργικα θα ελεγα...:)
Απαυτα που ασχολιοσουνα κατι της προκοπης?
Ελπιζω τις απαντησεις ολες να τις πηρες σε σχεση με τα γενετικα που αναφεραμε πιο παλια.....
Εχουμε αναφερει και μαζι πολλα αλλα και με τον red συγγνωμη τοχουμε ξεφτιλισει το θεμα...
Και θα συνεχισουμε μελλοντικα!:)
με τα λιγα λογια μονο εκει που εμπιστευεσαι iron και στα χερια σου και στις γνωσεις που αποκτας με τα χρονια...αντε και καλη σαρακοστη σε ολους τους απανταχου Ελληνες-Ελληνιδες του κοσμου ολου!
:tiphat:
για σου brat ..
ετσι πρεπει...ανταλαγη αποψεων dna genetics .
με το golden tiger πολυ αξιοτημο pheno που εχω πετυχει αφτην την φορα εμεινα παρα μα παρα πολυ ικανοποιημενος...
και η πρωτφανεστατη και απο δω και περα θα κατεχει μια γωνια ειναι η υβριδιαρα sour tangie,με πολυ ομορφο κεφαλι και αρωμα.
 

thandee

Active member
Αρχιζει το ματς 2018...

Αρχιζει το ματς 2018...

Οι επιλογες μου για 2018 outdoor...
Ειναι περιοδος με γεννιτουρια!:biggrin:
καποια γεννηθηκαν....
Το line up ειναι jackhaze,apollo 13,jalalabad star,
Sierran ghani,hawaian indica,special og kush!,
Sativa Ogkush!
Enjoy!:dance013:
picture.php


Απο πανω αριστερα και καταληγω κατω δεξια....
SierranGhani....Special og kush....Jackhaze....
Hawaian indica...special og kush!
Thandee here!:tiphat:
 
R

red23

Οι επιλογες μου για 2018 outdoor...
Ειναι περιοδος με γεννιτουρια!:biggrin:
καποια γεννηθηκαν....
Το line up ειναι jackhaze,apollo 13,jalalabad star,
Sierran ghani,hawaian indica,special og kush!,
Sativa Ogkush!
Enjoy!:dance013:
View Image

Απο πανω αριστερα και καταληγω κατω δεξια....
SierranGhani....Special og kush....Jackhaze....
Hawaian indica...special og kush!
Thandee here!:tiphat:
Καλημερα Τ. Κριτηρια για τις επιλογες σου?,ειναι κανενα απο το παρελθον δοκιμασμενο? :)
 

Latest posts

Latest posts

Top