What's new

עזרה בהקמת חדר גידול

עזרה בהקמת חדר גידול

טוב, אז אחרי שנים (בלי להגזים) של רצון עז לגדל סוף סוף יש לי את התנאים לכך
יש לי גם נסיון מועט בגידול חוץ, והרבה ידע תאורטי שקראתי, אבל,
זה באמת מרגיש תיאורטי ויש לי כמה קצוות שאולי תוכלו לסגור לי.

קודם כל פרטים:
אני ואישתי חזירים לא קטנים ומפרקים כמה קססות ביום...
אז חשבתי ללכת על מנורה 600, שיספיק הייבול.

לצורך זה יש לי חדר צמוד לחדר שינה,
שימש בעבר כמרפסת סגורה.
הגודל שלו זה בערך 1.5 מטר על 3 מטר.
חשבתי על לשים בתוך החדרון בתור התחלה אוהל אחד של.
1.2x1.2x2
ובעתיד להוסיף עוד אוהל (או שניים) ולגדל במחזוריות.
בחדר שינה יש מזגן, ככה שיש אפשרות להשאיר את הדלת פתוחה בין החדרים
הבעיה שלי זה איך לתכנן את האיוורור.
בחדרון יש חלון ענק לכל אורכו.
ברור לי שאת האגזוז אני צריך להוציא לחלון, השאלה איך?
גם מבחינת בטיחות וגם נוחות.
התריסים יצטרכו להישאר קצת פתוחים איפה שהשירשור ייצא?
באיזו דרך פשוטה אפשר לחבר שירשור לחלון ככה שהאויר יצא אבל שמבחוץ החלון לא ייראה חשוד? חשבתי להשאיר קצת את התריסין פתוחים, ובמקום החלון עצמו
להתקין חתיכת דיקט עם חור לשירשור... זה יעבוד?

באותו ההקשר, מבחינת כניסת אוויר. האם צריך להשאיר חלון פתוח?
או שהאויר שעומד בחדר יספיק? ברןר שאני מתכוון להשתמש במפוח..
השאלה אם החדר לא יהיה חנוק ואם יהיה לאויר מאיפה להיכנס
בין אם החדרון סגור ובין אם הוא פתוח לחדר שינה עם המזגו שגם הוא
כמובן סגור.

טוב יצאה לי חפירה אז נסתפק בזה בנתיים
מקווה שהבנתם ותודה מראש לכל הגננים

kamikaza

Active member
אתה בטח החלפת אותי בדירה הקודמת שלי, כי היתה לי סיטואציה מאוד דומה ן

מרפסת סגורה שמחוברת לחדר שינה עם דלת הזזה גדולה, ותריסים מבחוץ, היה לי בחדר שינה מזגן של 1 כוח סוס

עבדתי שם עם אוהל 1.2*1.2 והיה צפוף, אל תחשוב אפילו על שני אוהלים. אתה צריך מקום גם ללוגיסטיקה, דליים, דשנים, כל מיני ציוד ספייר או כזה שאתה לא משתמש כרגע, כלי עבודה וכ'ו

קודם כל צריך לאטום את המרפסת בצורה מוחלטת שלא ידלוף אור. הפיתרון - יריעות ניילון שחור לבן על הכול. מבחינה בטיחותית עדיף שהשחור יפנה החוצה, אבל אם אתה יכול שהלבן החוצה זה יעזור עם טמפרטורות.

תשאיר את התריסים כמעט סגורים לגמרי, פונים מטה. ככה לא יראו כלום. אם תחבר ישירות את השרשור לתריס, יש סיכוי שיראו כסוף מבחוץ אז תרסס אותו בשחור מהצד הפנימי שלו. אבל גם ככה, לא יהיה חתך אוויר רחב מספיק ליציאת אוויר, כי התריס כמעט סגור. אז צריך לבנות ארגז אוויר, כמה שיותר גדול

פעם בניתי כזאת מתיבת עץ, אבל יותר פשוט לקנות פיילה פלסטיק ענקית שחורה בחנות חומרי בניין, כזו שמערבבים בה מלט
אתה מבריג אותה למסגרת של התריס עם ברגי פח, ואוטם את השאר עם נילון שחור-לבן, שחור החוצה

ואז אתה מחבר את השרשור לפיילה, מהצד. עדיין כדאי לרסס את השרשור בשחור מבפנים

ככה יש לאוויר מספיק שטח פנים כדי לצאת אפילו שהתריס כמעט סגור כי הפיילה יכולה להיות גדולה מאוד

אני מצרף פה תמונה, לא עם פיילה אלא עם דלי. עדיף פיילה אבל גם הדלי עבד יופי כי האוויר יוצא לרווח שבין הנילון לתריסים, ויכול לצאת מכל החריצים

https://www.icmag.com/ic/album.php?albumid=45721&pictureid=1096958

עכשיו תעשה אותו דבר בצד השני לכניסה פאסיבית, ואתה מסודר. עבדתי בדר"כ עם מפוח אחד שמוציא, ובשעת הצורך הוספתי אחד שמכניס. בחורף, כשלא השארתי את הדלת לחדר שינה פתוחה

דבר נוסף, חשוב!! אם אתה ישן בחדר, זה פשוט סיוט. זה היה בקיץ, ולא היה שום סיכוי להפעיל מנורה בלי מזגן. כדי שהטמפ מתחת למנורה תהיה 26, הייתי צריך לקרר את החדר ל-22 מעלות

ולישון עם חרמונית באמצע הקיץ כמו מטומטם כשהמזגן עובד פול פאוור

זה היה זן אוטומטי שצריך 6\18 כל הגידול ואם רציתי ללכת לישון כמו בנאדם הייתי סוגר להם את האור, סוגר את הדלת והולך לישון
ואז הטמפ' עולה ל-29 מעלות וזה פגע בהם

לא טוב לצמחים שהטמפ בלילה גבוהה בכמה מעלות מביום

וגם הרעש יפריע לך בחיים

עוד חיסרון יכול להיות, אני לא יודע איך החדר שלך בנוי, אבל זה הפתח איוורור היחיד שלו? כי אם כן, זה אומר שלא תוכל לפתוח את החלון ותרגיש שאתה גר בבונקר

אוקצור זה אפשרי, אבל אם זה החדר שינה שלך אולי כדאי שתחשוב על לוקיישן יותר נוח, או שתחכה לחורף שתוכל לעבוד שם בלי מזגן ולסגור את הדלת מהחדר שינה

הסרט הזה מסביר את הפואנטה. אני רק ממליץ להבריג פיילה מפלסטיק במקום הארגז מעץ שהוא שם. הרבה יותר קל ונוח

http://www.youtube.com/watch?v=sGZmzUFhZrM

בהצלחה

וואי בנאדם תודה על התשובה.
נגעת ממש בכל הנקודות....

האמת שאת הסרטון עם ההולנדי החמוד ראיתי כבר לפני שנים.
חשבתי אולי אין צורך בכל זה, אם אני מגדל באוהל.
אבל תכלס ולאור דבריך אני משתכנע שאין דרך להתחמק מזה.
היציאה של הפיילה גאונית. תודה
אני אשתמש בזה, רק לא הבנתי בדיוק מה לעשות עם החלון עצמו, בחלק שהפיילה מותקנת. להשאיר אותו פתוח באופן קבוע? אז הפיילה אמורה לכסות בדיוק את כל המסגרת של התריס?

לגבי הבחירה של המיקום, דווקא יש לי אפשרות אחרת.
אבל זה נעשה מבחירה. נראה לי הכי בטוח בחדר הז.ה
הכי פחות תנועה מכל החדרים בבית.
מבחינת מיקום לא מדדתי (לא בסדר) אבל נראה לי מספיק בהחלט.

הרגת אותי עם הדובון...
נראה לי שזו הבעיה היחידה, המזגן ושעות האור.
אבל זו בטח הבעיה של כל המגדלים בארץ..
נראה איך נסתדר, גם ככה האישה מקפיאה אותי בלילות
מקסימום נקנה מזגן נוסף.
אגב, לפי זה שלא טוב לעלות טמפ בחושך, בעצם בימים החמים המזגן צריך להיות מופעל24 ?

אה ועוד שאלה, אם אני הולך על חורי איורור פאסיבי לכניסה
באוהל עצמו. ונניח שלא צריך מזגן והדלת בחדרון סגורה. גם אז צריך
לפתוח חלון (עם הפאיילה וכל זה) או שהמעט האויר שיש בחדר מספיק?

אה, ולגבי הרעש תכננתי להשקיע במפוח שקט באמת..

שבת שלום

kamikaza

Active member
אתה שואל לגבי החלון זכוכית? כלומר, יש לך גם חלון וגם תריס. אז פשוט להסיר את החלון ולהשאיר רק את התריס

לא משנה אם הפיילה מכסה את כל המסגרת או לא. לרוב היא תהיה קטנה יותר מהמסגרת
אז מה שאתה עושה, מצמיד אותה לפינה העליונה של המסגרת, ימנית או שמאלית, ודופק שני ברגי פח דרך הפיילה לתוך המסגרת - אחד בצד ואחד למעלה. ועוד כמה ברגים לחיזוק. את החלק שהפיילה לא מכסה, אתה אוטם עם נילון שחור-לבן, שחור פונה החוצה. ככה מי שמסתכל מבחוץ רואה תריס כמעט סגור עם חושך ברקע - גם הפיילה וגם הניילון שחורים

המזגן עובד 7\24 . השאיפה שלך היא ככה: באור- 25 מעלות. בחושך-22 מעלות

זה תלוי בהרבה משתנים, כמו מהירות מפוח, עוצמת מנורות, עוצמת מזגן, וכ'ו אבל זה עבד לי יופי
מכוון את המזגן ל-22 מעלות. באור - הטמפ מתחת למנורות על 25 מעלות. בחושך, כשאין אור שיחמם, אז הטמפ 22

מה שכן, אני שם את המפוח על טיימר כדי לחסוך חשמל ולא לקרוע את המזגן. יעני בחושך המפוח עובד רבע שעה כל שלוש שעות. אין טעם להכניס אוויר חם מצד אחד, לקרר אותו ל-22 מעלות, ואז להעיף אותו מהצד השני... כי הם לא צורכים פד"ח בלילה.

וכן, צריך כניסת אוויר פאסיבית או אקטיבית בנוסף. הרי המפוח שלך הולך להיות באיזור ה-350 מק"ש, ואם אני זוכר נכון החדר הוא מטר וחצי על שלוש ובטח שתיים וחצי מטר גובה. אז הנפח הוא 11.25 מ"ק שזה אומר שהמפוח שואב את כל האוויר מכל החדר 31 פעמים בשעה... איך נראה לך שיהיה אוויר ל-12 שעות בלי כניסת אוויר כלשהיא? המפוח לא יכול לשאוב אוויר מחדר אטום

אפשר גם להשאיר את הדלת של האוהל פתוחה כדי להקל על זרימת אוויר. עוד נקודה, אם אתה שם אוהל של 1.2*1.2 בחדרון, זה אומר שלא תהיה לך גישה מהצדדים אלא רק מהדלת וזה חיסרון רציני

היה לי גם ככה, וכשהצמחים היו גדולים לא היתה לי שום גישה לחלק האחורי של האוהל בכלל. לא ידעתי מה הולך שם, כל האוהל היה מלא צמחיה ויכולתי רק להסתכל מבחוץ
היום לא הייתי בונה סאטאפ שאין לי גישה לכל נקודה ונקודה בו

שבת שלום!

אתה נותן לי פה מידע ששווה זהב, או יותר נכון שווה פרחים.. הם יותר יקרים מזהב היום...
אחלה טיפים.

אפשר לשאול איך הגעת דווקא למספר רבע שעה כל שלוש שעות?
ושהאור דולק, אתה גם נותן למפוח הפסקות?
אין מה לעשות, כל השימוש במזגן בלי העשרה בפדח הוא בזבזני
ככה נראה לי בכל אופן
אבל צריך להתחיל מאפישהוא לא?

אגב מדדתי והחדר הוא 1.40 על 2.40 ועוד ארון גדול בילט אין
לגבי הגישה, לא כל כל הבנתי, כנראה שצריך ניסיון
אתה בעצם אומר שחשוב גם שלאוהל תהיה גישה מהצדדים?
חלונות?
אפשר גם אולי לא להצמיד את האוהל לקיר וככה תהיה גישה מהדלת האחורית?

ותגיד, אם אתה משאיר תדלת של האוהל פתוחה, אתה לא בעצם מבטל את החורים הפאסיביים? ואז כאילו המפוח אמור לאוורר את כל החלל של החדרון במקום רק תגודל של האוהל? יעני יתאמץ יותר

ובפיילה של האיןטייק, אפשר פשוט לתת חור בצד ולחבר שירשור קצר צבוע בשחור עם זוית קטנה, תלוי באויר לתוך החדר?

מעניין אותי כמה חשמל צורך מזגן של 1 כוח סוס דולק כל החודש
נשמע כבד

isranabis

Active member
Veteran
לחלון בונים תיבת עץ ואז מחברים את השרשורים מהצד,הקומבינה של הדלי זה טוב לזמן קצר, אם רוצים להמנע מבעיות אז צריך לעבוד כמה שיותר מקצועי ונקי ושהכל יהיה מקובע כי חוטים וסרטים וכל דבר תלוי בריפיון זה מתכון לבעיה וכדאי מאוד להכין את החדר כמו שצריך לפני שמכניסים את השתילים,אני הייתי מתחיל עם אוהל מטר על מטר גובה שני מטר עם החלונות בצדדים ומגדל בשיטה וורטיקלית זה נותן יותר יבול ומאפשר לעבוד עם מעט צמחים,לגדל עם רפלקטור זה פסה כבר לא עובדים ככה יש יותר מידי חסרונות לרפלקטור זה כולל קיצור חיים של המנורה

kamikaza

Active member
הי אנשים

סתם החלטתי רבע שעה כל שלוש שעות, תיאורטית אפשר לכבות אותו לכל ה-12 שעות חושך, אבל אני רוצה להחליף את האוויר לאוויר טרי מדי פעם, אפילו שהמזגן מוריד לחות. גם הצמחים כן נושמים בחושך, רק חמצן במקום פד"ח, והרבה פחות. בכל מקרה, יש שם הרבה דברים מסריחים, ואני רוצה שיתאוורר

כשהאור דולק המפוח עובד בלי שום הפסקות, צריך לפנות את האוויר החם ולהחליף פד"ח

כן, התכוונתי לגישה פיזית לכל נקודה באוהל. לכן רצוי אוהל עם חלונות\דלתות צד. לא כמו האוהל של סילברבאקס שיש לו רק דלת וזהו

אבל אפשר לעקוף את זה אם אתה עושה עציצים קטנים, ואז אם אתה רוצה להגיע לעציץ הפנימי אתה מוציא את כולם ושם אותם בחוץ, ואז מגיע.

אצלי פשוט היו שלושה עצים ענקיים במערכת הידרופונית עם סירקולציה של מים, לא יכולתי להזיז אותם בכלל
וזה היה נראה כמו ג'ונגל שטח סבוך הענפים התערבבו בין הצמחים והייתי צריך להדלות אותם מהתקרה עם חוט ברזל מהמשקל של הפרחים, ולא היה לי סיכוי להגיע לביפנוכו והענפים צנחו אחד על השני בלי שיכולתי לעשות כלום

אם אני משאיר את הדלת פתוחה אז כן, הדלת הופכת להיות כניסת אוויר פאסיבית במקום החורים

בכל מקרה המפוח מחליף את האוויר בכל החדר, רק חשוב שכל אוויר שיוצא החוצה יעבור דרך הצמחיה כדי "להנשים" אותה.
אוויר שמתחמם עולה למעלה באוהל , נשאב דרך הפילטר והמפוח החוצה
אוויר קר יורד למטה, מגיע לתחתית האוהל, עובר דרך הצמחיה, מתחמם ועולה למעלה, ואז עף החוצה.

אפשר להשאיר רק את החלק התחתון של הדלת פתוח, או לתלות מעין ווילון מניילון שחור לבן בחצי העליון של הדלת
אתה כבר תבין על מה אני מדבר כשתגיע לסיטואציה
אתה כל הזמן צריך להתכוונן כדי להיות בטמפ\לחות נכונה

אגב, אני מדבר על ניילון מיוחד שמוכרים בהידרו שופים, לא סתם ניילון
http://www.hydrogrow.co.il/products/22579

לגבי הפיילה של האינטייק, כן. זה בדיוק מה שהתכוונתי. אלא אם כן תרצה לחבר לה מפוח שמכניס אוויר, תלוי בסיטואציה שתהיה בה. כמו שאמרתי, אתה כבר תתכוונן בהתאם למצב

הצריכה של המזגן משתנה בהתאם לעומס - אם הטמפ' בחוץ גבוהה הוא יעבוד קשה יותר, אם היא נמוכה יכול להיות מצב שהמדחס לא נכנס לפעולה ימים שלמים. תולי גם במהירות זרימת האוויר שהוא צריך לקרר. בכל מקרה אני לא מכבה אותו.

זה לא כזה נורא, נראה לי לא יותר מ-100 ש"ח בחודש, תלוי כמובן גם איזה מזגן יש לך.
אני לא ממליץ על מזגן עם אינוורטר, אגב. לדעתי הפשוט יותר נוח לשליטה

להעשיר עם פד"ח בשלב הזה יהיה לך יותר מסובך ממזגן, ובכל מקרה זו עוד מערכת להתעסק איתה ושיכולה להתחרבש, אז לא הייתי מסתמך על זה כרגע

לא בטוח גם שזה עדיף ככה, האוויר שאני זורק החוצה הוא בטמפ של האוויר בחוץ - 26.5 מעלות. אז מה זה משנה אם אני מסרקל את אותו אוויר מהאוהל לתוך החדר, מקרר אותו עם המזגן ומכניס שוב לאוהל, או זורק אותו החוצה ומכניס אוויר מבחוץ בטמפרטורה זהה?

אבל הייתי צריך לעשות ממש הנדסת אוויר בתוך האוהל עם וונטות קטנות כדי שהאוויר בחלק העליון של האוהל - מעל המנורות יהיה יותר חם מהאוויר שמתחת המנורות

ישראנאביס, ההבדל היחידי בין תיבת עץ לפיילה, הוא שהתיבת עץ היא מעץ והפיילה מפלסטיק. פלסטיק חזק לא פחות, מגיע שחור, קל מאוד במשקל, נוח להבריג אותו למסגרת, עולה גרושים - כמה עשרות שקלים, נוח להסיר אותו ולהתקין אותו במקום אחר אח"כ....

בהתחלה בניתי תיבת עץ בהשראת הסרטון הזה, הזעתי כמו חמור בשביל לנסר ולהרכיב את התיבה, אח"כ לאטום את הסדקים עם סיליקון.. בשביל מה?? פשוט קונים פיילה ומבריגים אותה לאן שרוצים בשתי דקות.

אח"כ גוזרים את הניילון למידה שתכסה את מה שנשאר חשוף, מדביקים אותו איזולירבנד חבלה מסביב לפיילה כדי לאטום לאוויר, ושלום על ישראל

ראיתי מישהו שלקח קופסת נעליים ריקה, חיבר אותה לתריס עם איזולירבנד ודחף לתוכה את השרשור יציאה
את שאר החלון הוא אטם עם קרטון וניילון ועובד לו יופי

הלינק פה יסביר את הרעיון. מישהו יכול בבקשה להסביר לי איך מעלים פה תמונות? כל פעם זה מתחרבש לי

https://www.icmag.com/ic/album.php?albumid=45721&pictureid=1071414

איזה כיף שהפורום הזה קיים.
מקוה להתמיד פה ולעדכן אותכם בהמש..

קמיקזה כל תשובה שלך בצבע.
אני כבר ניגש לקרוא שוב בעיון רק שתי שאלטת שכבר קפצו לי

1. לא ממש הבנתי את הקטע של להשאיר את הדלת של האוהל פתוחה
ייתרונות? חסרונות?
הרי אמור להית יחס מסויים בין החורים הפאסיביים לחלל ולמפוח לא?
לא הבנתי למה בכל מקרה המפוח אמור להחליף את האויר בחדרעצמו?
הקטע שהוא יחליף תאויר בתוך האוהל לא?
למרות שזה בקטנה וכמו שכתבת נתכוונן כבר...

2. קצת לא קשור, אבל איך חוררת את הפיילה?
מסור?
השתמשת גם בפלאנג?

טוב אני חוזר לפוסט ובטח יהיו לי עוד חפירות
ואגב, פדח וגידול ורטקלי נראה לי רק השלב הבא
נתחיל בקטן ונגמור בגדול

kamikaza

Active member
להשאיר את הדלת פתוחה קצת יכול להקל על האיוורור. אתה תראה שיכולה להיות סיטואציה שכשהאוהל סגור הטמפ עשרים ושמונה נגיד, וכשאתה פותח קצת את הדלת היא יורדת לעשרים ושש

אבל עזוב את זה עכשיו, כשתגיע לגשר תחצה אותו. אי אפשר לחזות בדיוק את הטמפ והלחות

את כל השאר אפשר לתכנן ולחשב מראש, אבל לחות טמפ' ואיוורור זה משהו שמתכווננים עליו רק כשהכל עובד

המפוח מחליף את האוויר באוהל כל דקה וחצי, שאת האוויר הוא שואב מהחדר, שאליו האוויר נשאב מבחוץ
כך שבעקיפין אתה גם מחליף את האוויר בכל החדר

איך עושים חור? לוקחים פלאנג' מציירים עיגול, קודח חור או שניים עם מקדחה כדי שיהיה אפשר להכניס את המשורית של הג'קסון, וחותך עיגול

אפשר גם עם סכין חמה, מה שמסתדר לך

אני עובד עם פלאנג'ים, אבל אפשר גם בלי

על שלושה דברים נשען הסאטאפ

איזולירבנד חבלה איכותי TESSE

אזיקונים

חוט ברזל 2.5 מ"מ

זן אוטומטי צריך 24 שעות אור קבוע
כל דבר פחות מזה עלול לגרום לגידולים משונים מאוד ותופעות לוואי לא רצויות כמו הפרחה מוקדמת מאוד מאוד מאוד
יעני תוך שבוע בקושי...
אוטופלאוורים זה זנים של רודרליס מעורב עם סאטיבה או אינדיקה או שניהם
רודרליס זה זנים שלא תלויים במחזורי אור בכלל אלה מחליטים על דעתם מתי להתחיל להפריח בלי שום קשר לסביבה שלהם
הזנים האלה קיימים בעיקר באזורים שתנאי האור הם זהים,תנאי אור מוזרים מאוד בלי חושך

ברגע שאתה מגדל אותם 18.6 אתה למעשה מגדל אותם כרגיל וזה פחות טוב בהרבה
רוב הזנים שאני קראתי עליהם ממש לא מסתדרים טוב עם ה18.6
שנית,אין שום חובה להגיע ל-26 מעלות בפנים
במצב שהיה לך יכלת להשאיר קירור על 24 ולקבל 28 מעלות בתוך הארון והכל היה מסתדר יופי טופי
פחות כאב ראש ובטוח שלא הייתי מקפיא את עצמך למוות

דבר נוסף שאני מנסה להבין,אם אתה מתכוון להביא ארון שבכל מקרה אטום לאור,למה אתה צריך לאטום את החלון או לחבר את השרשור לחלון?

לא נראה לי שהבנתם את הרעיון של הארונות גידול שמוכרים... אין שום צורך לאטום את כל החדר ברגע שיש לך ארון או אוהל גידול אטום
זה בזבוז זמן כסף ובעיקר יכול להחשיד
בשביל מה לגדל בקיץ עם קירור של מזגן כשאפשר לגדל בחורף ולהוסיף עוד מנורה שלמה במקום קירור של מזגן??????

יצא לך אותו הכמות אם לא יותר וגם יהיה לך נחת כל הקיץ שתוכל להנות בשקט ולא להקפיא לעצמך את החיים על הדרך

בלי קשר אני חייב להזכיר שוב
מספרים גלובליים זה מעולה בתור נקודת התחלה
אבל כל זן רגיל לתנאים אחרים של חום ולחות
אם תיקח זנים מאזור תאילנד או גמאייקה אני מבטיח לך שתוכל להגיע גם ל-30 מעלות בארון או אפילו 35 ולא יקרה לזנים כלום
יש סיכוי שהם אפילו ישגשגו בטמפרטורות האלה לעומת הנמוכות יותר
אני אישית גידלתי כמה זנים כאלה ואני יכול להגיד בודאות שהם נראו הרבה יותר שמחות בחום גבוה יותר מ-26

kamikaza

Active member
אנג'לדאסט, מאיפה הבאת את המידע הזה על אוטומטיים? גידלתי אוטומטים שנה שלמה, ויש לי עוד חברים שגידלו אוטומטיים וזה ממש לא ככה. ותאמין לי, עשיתי עליהם דוקטורט

ההפרחה בגדול נקבעת מראש, אם יש משהו שמקדים אותה זה הגודל של העציץ - אם הוא קטן השיח פורח מוקדם יותר כי הוא מסיק שזה מה יש

תלוי בזן, אבל ראיתי שיחים שמראים מין תוך 10,17, ו-30 יום

עשיתי בעבר גם השוואה עם חבר שגידלנו במקביל את אותו הזן, זרעים מאותה שקית

בכל אופן אנחנו סוטים מהדיון, אבל אני מצרף לינקים שמסבירים איך זה עובד

http://www.lowryderseeds.eu/lowryder-grow-guide.html
http://www.marijuanapassion.com/forum/showthread.php?t=32210
https://www.autoflower.net/forums/f44/life-cycle-auto-flowering-cannabis-5113.html
http://www.thctalk.com/cannabis-for...-help-Newbie-Auto-Growers.&highlight=lowryder

לגבי איטום החדר כולו למרות שיש אוהל. הבחור ככל הנראה מדבר על סוג של מרפסת סגורה עם תריסים

לא יודע איך זה אצלך, אבל אני פותח את האוהל גידול כמה וכמה פעמים ביום. וכיוון שאני מכוון את שעות האור של הצמחים לשעות הלילה שלנו, אם אני פותח את האוהל כשהמנורה דולקת - ואתה יודע איזה אור היא מוציאה, אז המרפסת שלו תזרח כמו גחלילית מצ'רנוביל

בגלל זה אני אוטם הכל. שלא יהיה אור של אייץ' פי אס שאפשר לזהות מבחוץ

לגבי זנים שמתאימים יותר לחום - אתה צודק ותמיד עדיף סוף מעשה במחשבה תחילה, אבל לא תמיד יש לנו את האופציה

לגבי הטיימינג של הגידול - כל אחד והסיטואציה שבה הוא נמצא

isranabis

Active member
Veteran
אם פתיחת הדלת מורידה את הטמפרטורה בצורה דרמתית זה בגלל שצריך להוסיף מפוח לחור הפאסיבי,צריך את אותו הכמות של האוויר שנכנס ויוצא,זה אלף בית שמגדלים באוהל וזאת בעיה מוכרת עם פיתרון קבוע ,אצלי האוהל תמיד נפוח כי אני מכוון את המפוח כניסה שיכניס יותר אוויר מהמפוח יציאה,אוהל נפוח תמיד יותר קר מאוהל מכווץ תנסו ותראו ההבדל יכול להגיע ל8 מעלות שזה הרבה מאוד

אהלן חברים
תודה תודה לכולם על התגובות.
אתם תותחים אחד אחד

ישראנביס, זה מעניין מה שאתה אומר, פעם ראשונה שאני קןרא כזה דבר.
קראתי על אנשים שסבלו ממפוח מוציא חזק מדי והנפח של האוהל קטן להם בחצי.
אבל תמיד נתקלתי בכלל שצריל להוציא יותר אויר מאשר להכניס.

אנגלדאסט, אתה הבחור שהזמין תפרחת לתיבה לא?
אני מעריץ! :)
לגבי האוהל והחלון, זה נושא כמו שששמת לב שאנינשואל עליו.
אני לא באמת יודע מנסיון ורק מחפש לללמוד.
אולי באמת עדיף לתת בראש רק בחורף.. נראה...
אבל אם אני משרשר תמפוח לתוך החדר עצמו, איבדתי יכולת להשתמש במזגן
אבל זה יחסית בקטנה, הבעיה היא באמת מה שקמיקזה אמר לגבי איך זה ניראה מבחוץ
בנוסף, אם השעות חושך של הבנות, הם בזמן האור בחוץ, אז כמובן יחדור אור לתוך החדר, ואם אני מאוורר פאסיבית תאוהל, אז גם לתוך ההאוהל לא?
ואז גם ככה אני אצטרך לבנות איזה קומבינה של שירשור צבוע. לאטום חדירת אור
ובזמן הזה לא אוכל לפתוח את האוהל......

אז נראה לע שעדיף להשקיע קצת בחלון ולפתור את כל זה.
מה שכן, נשאלת באמת השאלה , למה לעזאזל אני צריך אוהל אן יש לי כבר חדר מוכן?
קראתי שהניצול של האור בשטח קטן יותר טוב.
וזה גם יותר פשוט להקמה ופירוק.
חוץ מזה לא כזה משמעותי נראה לי

קמיקזה, מה דעתך בענייין?
ואגב, מה זה מזגן עם אינוורטר?

קמיקזה, עוד שאלה ברשותך
רק תסגור לי את הפינה

במידה והמזגן עובד, גם אז צריך פתח כניסת אויר לחדר עצמו?
או שהאויר שמגיע מהמזגן מספיק מאוורר?

isranabis

Active member
Veteran
המזגן רק מקרר ולא מחליף אוויר אם עובדים עם מזגן כדאי מאוד לחשוב על העשרה של פד"ח זה חוסך הרבה בגלל שאין צורך בתחלופה של אוויר ובנוסף עם פד"ח אפשר ורצוי להיות קרוב לשלושים מעלות צלסיוס שזה אידאלי,באמת לגדל בקייץ בלי העשרה של פד"ח זה קצת ביזבוז זמן

kamikaza

Active member
בופ2סיגריות,

אם אתה משרשר את המפוח לתוך האוהל אתה באמת מאבד את האפקט של המזגן ותלוי לחלוטין בטמפ שבחוץ

עשיתי ככה לפעמים כשהטמפ היו ברמה סבירה

אני מעדיף לעבוד עם מזגן כי ככה הטמפ באוהל אחידה - אין שינויים וקפיצות לא משנה מה הטמפ בחוץ, כשהיא נכנסת לאוהל היא בדיוק איפה שאני רוצה אותה

עבדתי עם מזגן גם בחורף, רק על חימום במקום קירור

אני אוטם את כל החדר גידול מהסיבות שאמרת - דליפת אור החוצה ודליפת אור לתוך האוהל דרך החורי איוורור פאסיבי או דלת פתוחה

לא קשה לאטום את כל החדר, יריעות ניילון שחור לבן מלמעלה למטה על כל הפתחים, לקבע עם איזולירבנד חבלה ויש לך חדר אטום לאור

אם אני רוצה להיכנס לחדר בחושך, אני מכבה את האור במסדרון, נכנס וסוגר חזרה את הדלת
יש לי פנס ירוק קטן, וגם מנורה ירוקה מקובעת
http://www.hydrogrow.co.il/categories/7540
http://www.hydrogarden.co.il/products/206234

ככה אני יכול לעבוד חופשי גם בשעות חושך - למקסס דשנים, לסדר או כל דבר אחר, ואני לא כבול לעבודה בשעות אור שלהם, שזה הלילה שלי

השיטה של ישראנביס לנפח את האוהל יכולה להיות אחלה לטמפרטורות, אבל לא לריח

אם אתה מנפח את האוהל את למעשה דוחף אוויר החוצה, ולא דרך הפילטר פחם... ואם יש לך שכנים אתה בבעיה

לכן בדר"כ המפוח ששואב החוצה גדול מזה שמכניס

אתה לא צריך אוהל אם יש לך חדר קטן, אבל רצוי מאוד. בוא נגיד שהאוהל הוא 2.88 מ"ק שזה אוהל 1.2*1.2 והוא יושב בתוך מרפסת של15 מ"ק

אם אתה מוציא את האוויר דרך האוהל, אז אתה מחליף את האוויר בחלל גידול (האוהל) פי כמה וכמה פעמים יותר מאשר אילו החלל גידול היה החדר כולו - ככה כל אוויר שיוצא עובר דרך הצמחיה, לא סירקלת סתם אוויר. וזה תופס גם לגבי טמפ. ככה אתה ממרכז את האור והאוויר

האור בגלל שיש רפלקציה מעולה מכל הכיוונים, והאוויר כי יש לך שליטה הרבה יותר גדולה בחלל קטן יותר

אילו היה לך אולם ספורט לא היית מגדל סתם באיזו פינה שלו

וריח זה חתיכת שיקול. אם אתה עובד בחדרון צמוד לחדר שינה, ואין לך אוהל, כל הבית יריח יופי

אם האוהל סגור, והמפוח שואב, יש מצב שגם כשאתה נכנס למרפסת לא תריח כמעט

עוד יתרון זה שהוא בא עם פתחים נוחים מאוד - ריצ'רצ'ים מכל הכיוונים, פתחים קטנים לכבלי חשמל, יציאות אוויר עגולות שנוח לאטום מסביב לשרשור עם איזולירבנד, יש לו אמבטיה למטה למקרה של הצפות, ותאמין לי שזה הציל אותי מאיזה כמה שיטפונות קטנים
אפשר לשים מעליו דברים, הוא מתקפל ואפשר להעביר אותו ממקום למקום בקלות, למכור אותו ביד2 אחרי שאתה כבר לא צריך, לפתוח אותו כאוהל ייבוש בעתיד אחרי שהשתדרגת לסאטאפ גדול יותר, אוהל אמהות, מה לא

יש את הקטע של לחסוך ולא להוציא כסף, אבל לדעתי אם יש לך את הכסף תשקיע. כל הקומבינטורים שמנסים לבנותבעצמם, מוצאים את עצמם מזיעים כמה ימי עבודה בשביל להרכיב איזו קומבינה, שגם עולה כסף להקים בחומרים שצריך ם
ואחרי שאתה מפרק אותה היא הופכת לערימת קרשים חסרי ערך

ראיתי גם אנשים שמגדלים בקרטון של מקרר - גם אופציה, אבל לא רצינית

אם לגדל בקיץ או רק בחורף זו החלטה שלך, אבל הדבר היחיד שעומד בינך לבין לגדל כל השנה מתי שבא לך הוא מזגן, וזהו. יש מזגן - אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה. אין מזגן - מלחמה בלתי פוסקת על טמפ ולחות

אה, ומזגן עולה בערך כמו 20 גרם היום... ב

אבל אם אתה לא לחוץ, או שלא מעוניין להשקיע, חכה לחורף

המזגן יכול להיות יעיל גם בחורף, אפילו רק בשביל להפעיל אותו על ייבוש, וגם לחימום כשצריך
מה יותר כיף משהטמפ בדיוק איפה שאתה רוצה אותה

אינוורטר זה מין קטע שהמדחס כל הזמן עובד, אבל הוא מתאים את עצמו למצב - לא כמו רגיל שהמדחס נכנס לפעולה ומתנתק,נכנס ומתנתק. וככה הוא חוסך בחשמל

יעני חוכמולוג. אבל אישית היה לי קל יותר לעבוד עם מזגן קובנציונלי. קח אלקטרה אחד ורבע כוח - לעניות דעתי מתאים

כמו שישראנביס אמר, המזגן לא מחליף את האוויר בחדר, הוא רק מעביר חום מצד לצד. מבפנים החוצה
אם הוא היה כמו המזגני חלון האמריקאים , לא היו יכולים לעבוד איתו בחדרים אטומים מועשרים בפד"ח
וגם הריח בלאגן

העשרת פד"ח זה לא משהו שהייתי ממליץ לבנאדם בגידול ראשון שלו

יהיה לו מספיק דברים להתמודד איתם גם בלי זה. פד"ח זה למתקדמים

כמובן שזה יכול להיות אידיאלי אם יש לך חדר מועשר. גם הזמן פריחה מתקצר, היבול עולה משמעותית, יותר שליטה ובקרת אקלים וכמו שישראנאביס אמר, אפשר לעבוד עם 30 מעלות ולחסוך בחשמל של המזגן

אבל זה לא מתאים לגידול מרפסת חצי חובבני
שגם ככה אין שם מקום לכלום

ואני גם לא חושב שלגדל עם מזגן בלי פד"ח זה בהכרח בזבוז. קח מצב לדוגמא

הטמפ בחוץ 26-27 בלילה, נוטה ל-26
האוויר נשאב לחדר ע"י מפוח
מתקרר בחדר ע"י המזגן
נכנס לאוהל באיזור 22 מעלות, בתחתית האוהל

מתחמם באיזור העלווה - האיזור היחיד שמעניין אותנו האוויר בטמפ 25-ככה
באיזור הגג של האוהל, ששם ממוקם הפילטר פחם, הטמפ 26-27, נוטה ל-27

אז האוויר שנזרק החוצה, הוא חם יותר בטיפל'ה מהאוויר שמוכנס פנימה

אם אני שולף את השרשור מהיציאה החוצה, ומסרקל את האוויר בין האוהל לחדר, אז המזגן יצטרך לעבוד יותר קשה מעכשיו!! וזה בקיץ. בסתיו או באביב זה בכלל סבבה

סה"כ יש לי שתי מוצרים חשמליים שנלחמים אחד בשני - מזגן, ומנורות. אם אני אוטם את החדר זה קרב ראש בראש

אם אתה עובד עם קולטיוב, אז בכלל זה סרט אחר
אתה מכניס אוויר ב-26 מעלות
מקרר אותו ל-24, לא צריך יותר
בעלווה מתחת המנורות הוא על 25-26
נשאב דרך הקולטיוב ועף החוצה בטמפ גבוהה להחריד - לא יודע כמה, אבל הרבה מעל 30, ממש לוהט

אז אתה מכניס אוויר ב -26, מקרר אותו ל-24, ומעיף אותו החוצה ב- 40 מעלות

לא סבבה?
המזגן לא עובד קשה מדי. בסופו של דבר אתה מזיז חום ממקום למקום. זה הכל

מי שמעשיר עם פד"ח ועובד עם חדר אטום בדר"כ בונה שרשור נפרד לקולטיובים שעובר מצד לצד בלי להתערבב עם האוויר בחדר, כמו שראיתי שפונזי עושה

אבל הוא עובד עם מיכל וחיישנים לא כמו ישראנביס שעובד עם שמרים וסוכר
לכל דבר יש יתרונות וחסרונות, אבל עזוב עכשיו

ועדיין צריך מזגן, גם אם אתה מעשיר בפד"ח

חיישנים באוהל

זה שלמעלה
https://www.icmag.com/ic/album.php?albumid=45721&pictureid=1099799

זה שבאמצע
https://www.icmag.com/ic/album.php?albumid=45721&pictureid=1099798

וזה שלמטה
https://www.icmag.com/ic/album.php?albumid=45721&pictureid=1099797

ענק אתה אחי
אין מילים