What's new

על איזה דשנים כדיי ללכת...?

L

LarryOGkush

על איזה דשנים כדיי ללכת...?

אני מתלבט בין דשנים נוזליים שבאים מבקבוק לדשנים לא נוזליים.
יש שתי חברות טובות שראיתי שעושות דשנים אורגנים טובים שהם
GrowMore
Down To Earth

אני מתלבט עוד בין שתי החברות האלה, אבל אני עוד לא יודע אם באלי לעבוד כל כך קשה, כי יש את הדשנים האורגנים מבקבוק של
General Organic
אני בטוח שאם דשנים מבקבוק יהיה לי יותר קל לעבוד, אבל אני לא יודע אם התוצאה הסופית תספק אותי ם.

בנתיים ראיתי תוצאות מרהיבות עם הדשנים של Down To Earth... :biggrin:
אם אני ילך על הדשנים שלהם אני כנראה יקנה
Alfalfa Meal, Kelp Meal,All Purpose,Granular Humic Acids..

אם יש להם עוד משהו טוב שכדיי לקנות אני אשמח לשמוע, במיוחד אם זה דשן שיבטיח יותר פרחים שמנים ודחוסים. :)

בלי שום קשר לדשנים האלה, אני מתכוון להביא גואנו לצמיחה, וגואנו לפריחה.

Last edited:
T

TheHebrewHammer

למה דווקא אורגני? סליחה שאני שואל

Leon30036

New member
1. יש להם קיט שבא כל דשני האדמה בקופסא אחת.
זה מוזיל את המשלוח
2. אל תגיד לי שאתה מזמין מאיביי.
3.מישו כתב פה בעבר שאם אתה מזמין גואנו תעשה את זה לכתובת נקיה
4. חזרה ל2 מאיפה חשבת להזמין?
קח בחשבון שהמשלוח יצא יותר מהדשן...

וויתרתי לך על הספרה 5 במשפט האחרון...

Last edited by a moderator:
L

LarryOGkush

כי אורגני מבחינתי הרבה יותר איכותי מבחינת הריח והטעם, וזה שתי דברים שמאוד חשובים לי, גם מנסיוני הרחב הגבתי תמיד יותר בחיוב לגראס אורגני מאשר לגראס שגדל בהידרו.

חבר שלי גידל בקוקוס עם דשנים מינרליים ויצא לו גראס בטעם של סבון כלים, והוא גידל את הבלוברי שצריך להיות לו טעם וארומה משגעת.

גם עם דשנים מינירליים קל לעשות טעויות של מתחילים בגלל זה בחרתי שלא לגדל בקוקוס.
עזוב שאם אתה מדשן בטעות יותר מידיי עלול לצאת לך חומר עם תופעות לוואי.

כבר 8 פעמים שניסיתי הידרו שכנראה לא גדל כמו שצריך, תמיד אחרי הסטלה הייתי סובל מכאבי ראש שבאלך לדחוף שתי כדורי אופטלגין.

חשבתי דרך אמזון..

אתה מתכוון לקיט של הג'נרל אורגניק? כי אם כן, אז ירדתי מהם.
אני יעבוד הפעם עם דשנים בשחרור איטי.

אני חושב שמאיביי סבבה להזמין גואנו לא צריך לאכול סרטים, מקסימום אני ישלח את זה לכתובת של בני דודים שלי.
אבל את הדשנים האחרים אין פשוט באיביי, וחבל כי גם אותם הייתי רוצה להזמין דרך איביי.

לי נראה שאין מצב שהמשטרה בארץ מקשירה דשנים אורגנים כמו מה שאני מזמין ישר לגראס.
הגואנו כן מחשיד קצת, אבל הדשנים האחרים אין מצב! הם נראים כמו קופסאות של דגני בוקר.

אבל אם אתם מכירים אתר ששולח גואנו כמו שצריך במקום איביי או אמזון אז אני אשמח לשמוע.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אין בעיה לגדל גראס טעים ויעיל בקוקוס.
יש גם אחלה מדריך פה איך לעשות את זה.
אבל אין מה לעשות, לא כולם יודעים לגדל ותמיד יהיו נפילות - וגם תמיד יהיה קל יותר למצוא אותן מאשר גראס טוב.

אפשר בקלות לדשן יותר מידי באורגני והתוצאות הרבה יותר חמורות מכוון שלתקן משהו באדמה זה בעיה בניגוד לקוקוס.

לא חוקי ליבא לישראל דשנים או כל דבר חקלאי אחר. גואנו פי כמה וכמה כי הוא גם בעייתי מבחינת מחלות (צריך אישור וטרינרי) וגם כי הוא בסיס לא רע לחומר נפץ של רדנקים.
והם כן יודעים מה לחפש.
אבל המכס לא באמת בודק חצי מהחבילות וזה עניין של מזל. במקרה הצורך תגיד שלא היה לך מושג שאסור ושאתה לא מעוניין בחבילה. וכן, מומלץ לשלוח לכתובת בטוחה את הדברים האלו בעיקר כדי שהדוור לא ילמד על ההרגלי צריכת דשנים שלך.

דשנים אורגניים בשחרור איטי יש בגרעין, המשביר לחקלאי וכדומה.

Leon30036

New member
הגואנו מאיביי יוצא יקר. מאוד. אמזון סבבה
בקיט יש מצב שאני מחליף עם
dr Earth
שגם הם טובים

שמח לראות אותך פונזי... בעבר חיפשתי אורגני איטי וטוב
לא מצאתי משהו שנראה לי, יש לך מוצר מסויים מומלץ? תודה

פשוט הומוס לבד לא עומד בצפיות...

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אין צורך לשלוח 3 הודעות ברצף.

הומוס עובד מעולה שהוא טרי, לא מיובש בשק. אתה יכול לחפש לקנות ישר מהיצרנים, הקטנים מוכרים לפרטיים ויש להם מוצר מעולה.

יש מגוון דשנים בשחרור איטי ורובם עובדים. הבעיה היא שהזמינות בעייתית. עדיף להסתכל מה יש ואם הוא עובד ולא מה עובד ואם יש אותו.

L

LarryOGkush

Grow More or Dr earth...?

אני כולה רוצה להוסיף קצת..
Alfalfa Meal, Kelp Meal, Flower & Bloom ,Humic Acids

חחח, אבל הבנתי מפונזי שאם החברה שעושה את התוספים האלה לא איכותית מספיק אז זה רק יהרוס את כל המיקס.

אוליי נוותר על האלפלה ועל החומצות הומיות אם הם תוספים כאלה קטלנים.
אגב איך הבוסטר הזה..
Dr. Earth Bud & Bloom

יש פה מישהוא שיודע אם הוא שווה משהוא?

אני חושב שאני ירד מהפרק של הדשנים בשחרור איטי!

לא מוכן להסתכן שמשהוא יקרה לכל המיקס, אוליי אני יקנה את כל הקיט של הגואנו וזהו.
ואם באלי סתם להרגיש שאני מדשן אני יקנה את הקיט של הג'נרל אורגניק.

נכון שהם לא תורמים כמו דשנים בשחרור איטי, אבל לפחות הם לא יהרסו לי את כל העציץ חחחחח.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
שליש קומפוסט, שליש קוקוס פרלייט שליש אדמה טובה ורבע מינון דישון ממה שכתוב על האריזה.

orev

Active member
הקיט האורגני היחיד שאני גידלתי איתו היה הקיט של ביוביז

אם אתה רוצה ללכת על גידול אורגני אז בוא נתחיל מלדבר על הבסיס - שזאת התערובת אדמה
אני אישית משתמש בתערובת של טוף מרום גולן ובפרלייט. ולחיפוי של האדמה אני משתמש בוורמיקולייט
אם התערובת ההתחלתית שלך היא טובה אז לפי דעתי בחודש-חודש וחצי הראשונים של הצמיחה אתה לא צריך להוסיף שום דבר רק להשקות במים
אחד הדברים החשובים בעיניי בגידול אורגני הוא להשתמש במים שהתנדף מהם הכלור - כי אם אתה משתמש במים שהרגע יצאו מהברז אז הם מים שמכילים כלור שברגע שתשקה את העציץ האורגני - הכלור יתחיל להרוג את כל הבקטריות היעילות והחשובות לנו שניסינו לגדל ולתמוך בהן שישגשגו במצע האדמה.
אני חושב שאם תשוטט קצת בפורום(במיוחד בהודעות של פונזי) אז תצליח למצוא אחלה מתכונים להכנת "אוכל אורגני לבקטריות" שגם יהיה לך יותר זול מלהזמין את ערכה מהאינטרנט או אפילו מלקנות ערכה בחנות.

אני מכיר משתלה בדרום הארץ שמוכרת גואנו (באריזות פלסטיק של קילוגרם אם אני זוכר נכון) אני משתמש בגואנו הזה כדי לדשן את העציצי תבלין שלי ועגבניות שרי - הם ממש מבסוטים עליו :dance013:, לא זוכר כרגע מה הערכי חנקן-זרחן-אשלגן שרשום על האריזה אבל אם אזכור אני אבדוק את זה יותר מאוחר וארשום

L

LarryOGkush

אני לא מבין..?

אתה הבאת עכשיו מתכון לתה קומפוסט?

זה המיקס שאני עושה לעציץ 26.

mix 1
Soil
30 liters of compost
5 liters of humus worms
30 liters of coco perlite
Two glasses guano

mix 2
Soil
20 liters of compost
5 liters of humus worms
20 liters of coco perlite

בקיצר את המיקס של פונזי כמו שהוא כתב בנעוץ , חח מה נסגר איתכם מה אתם מבולבלים.. חחח

מאיפה אני משיג את הקומפוסט וההומוס הכי איכותי שיש בארץ?

אדמה וקוקוס פרלייט זה רק מטוף מרום גולם שהאדמה שלהם נהדרת, אבל לא מבין מאיפה אפשר להביא קומפוסט והומוס איכותי במדינה שלנו?

Leon30036

New member
בתערובת אדמה וקוקוס- 45-45 צריך קומפוסט? אם
הוא לא דשן רק לאורר אפשר להסתפק בשלושה שקים אדמה, קוקוס פרלייט, והומוס . לא? 1

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
לארי;
הבעיה היא איזה אדמה, איזה קומפוסט, איזה ורמיקומפוסט ואיזה גואנו.
יש כאלו טובים ויש כאלו שעדיף להמנע מהם.
טוף מרום גולן טובים, המיקס של המשתלות שלהם (מדושן עם כדוריות דישון מינרלי בשחרור איטי) עם 30% קוקוס פרלייט דופק אחלה עבודה בפני עצמו.

קומפוסט איכותי עדיף להכין לבד, אבל אם אין אפשרות אז ללכת לחקלאי שמכין אותו ברמה גבוהה, או פשוט לבדוק את הקומפוסט שהוא מריח טוב ובמצב טוב לפני שאתה קונה.
הומוס יש כמה יצרנים קטנים שיוכלו לעזור לך אבל ההומוס מהמשתלה לדעתי לא שווה את המאמץ. צריך לחפש טוב אבל זה לגמרי שווה את זה.

ולארי, תערוך הודעות ואל תפציץ דאבל פוסטים בבקשה...

לאון;
לא יודע מה זה 45-45 אבל תערובת עם יחס נפחי של 1:1:1 עם אדמת בסיס, קוקוס פרלייט וקומפוסט (לא הומוס) מעורבבת היטב היא התחלה מאוד טובה לדעתי.
אפשר להוסיף מגוון דברים אבל אני לא כזה מקפיד עליהם אלא משתמש במה שיש בעיקר.
מה שכן חשוב זה שכבת חיפוי של 2 ס"מ עומק לפחות ולהשקות עם תה קומפוסט אחרי ההכנסה למיכל והמתנה של שבועיים עד שהמערכת מתייצבת לפני ששמים את הצמח (המצע מתחמם מתהליכים ביולוגיים אחרי הערבוב וזה יכול לדפוק את הצמח)

Leon30036

New member
אדמה טוף מרום גולן, קוקוס פ׳ מחנויות הידרו
הומוס נגיד איכותי ישר מהמגדלים, צריך קומפוסט? השאלה היא להבנת הנושא של אדמה
איכותית ויעילה

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
הומוס זה כינוי לורמיקומפוסט שזה קומפוסט תולעים.
הוא יותר יעיל בהרבה מיקרוביאלית וכל עוד הוא לא מתייבש הוא לרוב באיכות מעולה לעומת רוב הקומפוסטים.

אבל הוא לא מאורר כמו קומפוסט ואני לא שם יותר מ15% ממנו במצע כי הוא יסתום אותו לחלחול מים. מצד שני אין לי בעיה לשים 50 אחוז קומפוסט בתערובת.
או טריק חדש שעבדתי עליו - לשים תולעים שיעשו את הורמיקומפוסט כבר בעציץ וכתוצאה מהתעלות שהתולעים חופרות המערכת נשארת מאוררת היטב.

L

LarryOGkush

הומוס יש כולה שתי חברות בארץ, דברת ודשנית מי מהן היא הטובה יותר?

קומפוסט יש של דשנית ויש של טוף מרום גולן, לא מצאתי של עוד חברות אחרות.
אבל אני בטוח שהקומפוסט של טוף צריך להיות משהו טוב.

חבל.. חבל שאין דשן חזק ביותר שיעיף כל מיני מזיקים מהגנג'ה.

Leon30036

New member
סליחה שאני שואל שוב, אבל לא הובנתי כנראה
קומפוסט תורם משהו למצע האדמה מלבד לאורר? כי אם לא אז אפשר רק אדמה קוקוס והומוס איכותי. משום מה כולם מכניסים קומפוסט לסלט
למה אם אפשר לאורר באחוז קוקוס גבוה יותר? תודה

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
הומוס יש כולה שתי חברות בארץ, דברת ודשנית מי מהן היא הטובה יותר?

קומפוסט יש רק של דשנית, לא מצאתי של חברות אחרות.
לא הייתי משתמש באף אחד מהמוצרים האלו.
יש מגדלי תולעים בקנה מידה קטן יותר שמוכרים הומוס - אליהם עדיף לפנות.

קומפוסט יש בכל משתלה ולחלקן יש אפילו אחד טוב. אם אתה הולך לחווה אורגנית כלשהי לרוב להם יש את היותר טובים.

שווה לסוע בשביל קומפוסט טוב.

סליחה שאני שואל שוב, אבל לא הובנתי כנראה
קומפוסט תורם משהו למצע האדמה מלבד לאורר? כי אם לא אז אפשר רק אדמה קוקוס והומוס איכותי. משום מה כולם מכניסים קומפוסט לסלט
למה אם אפשר לאורר באחוז קוקוס גבוה יותר? תודה
כן, הקומפוסט הוא מקור לחומר אורגני בקרקע.
הוא תורם כאוכל ומקום למיקרואורגניזמים, מכיל כמויות קטנות של מינרלים זמינים לצמח, מעלה את הקיבול קטיונים חלופיים ועוד שאר תפקידים.

מבחינתי קומפוסט הוא הבסיס של אדמה בריאה, כל השאר זה תיקונים כדי שלצמח יהיה נוח.

L

LarryOGkush

הקומפוסט של טוף מרום גולן בטוח צריך להיות משהו טוב!
אם הקוקוס פרלייט שלהם טוב והאדמה שלהם גם כן אני מהמר עליהם גם בקומפוסט.

הומוס זה נראה לי קצת בעיה, אני צריך לחשוב איך אני יכול להשיג את זה בלי לשבור לעצמי את הראש.

והגואנו שיש באיביי דווקא נראה לי לא רע בכלל.. נוו זה של המקסיקן ושל הג'מייקה זה בצבע שחור כזה.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
הבעיה היא הטריות.
הקומפוסט של טוף מרום גולן אחלה, אבל אחרי מעל חודש בשמש הוא שווה לתחת. צריך לבחור שק טוב וזה פחות משנה מה המותג.

הגואנו של סאנליבס עובד טוב אבל חלק מהמוצרים מאוד מאוד מאוד לא אקולוגיים.
למשל הג'מייקני ממש ממש גרוע מבחינה אקולוגית וגם יש בו סיכון גבוה למחלות.

Latest posts

Latest posts