What's new

600w coco coir metrop ak47,hp

Machoman

Active member
čágo taky se připojím-perfektní report,krasny kytky,tak to má bejt;)

Jen sem se nikde nedočetl kolikatej den si to sekal...

Nejak mi případlo že flushing po metropech by chtel možná delší dobu než s jinou značkou hnojiv (kytky si drží nejak dlouho zelenou barvu) máš s tím nejakou zkušenost?
 

gonzo`

Member
Hi gonzo. Yes, it is. I've been feeding them with MR1, MR2, Calgreen and stimulators amino roots, amino bloom but i think that amino roots and amino bloom aren't necessary. Their feeding plan is working correctly and I've been using it 3-4 years ago with no problems but at this time a have a nutes metr (ec/ppm/tds) so now I'm following my own plan couse it's more accurately. See ya

Your plants look lovely by the way. I've just ordered their nutrients for the first time and was wondering you have any advise for me based on your own plan? I will also be growing on coco, so your help is much appreciated!! I will be growing from seed by the way, so any advise you can give me with regards to dosage of MR1 and MR2 etc I would greatly appreciate!
 

CrTecekk

Member
hezke hezke od AK sm cekal vic ale asi kdyby to bylo holy cherry pheno tak by kalach dopadl jinak...jinak se primlouvam za predrazene sensi seeds pac ta kvalita tez uz de nekam...bohuzel jinak dlouhej prijemnej kour! peace
 

rkcz

Member
radvancan: Dekuju, od tebe si toho vazne cenim.
newhousegreen: Dekuju mockrat, urcite tve nabidky vyuziju, zadarmo to urcite chtit nebudu.
Machoman: Dekuji za chvalu, i kdyz si nemyslim ze si to zaslouzim, padlo to presne v 62. dni kvetu. V 50. dni sem zacal davat cistou vodu, cili to mame 12 dni flushingu a kytky zacinali ztracet barvu. Vzdy flushuju 10-14 dni a mas pravdu, flushing na metropech je delsi - na jinych hnojkach sem flushoval jen 7-10 dni. Jen by me zajimalo, vyrobce uvadi davat amino bloom az uplne do konce, coz mi prijde jako blbost, nevis jak to je?


gonzo: Hi mate. I'm starting with pure water which contain only amino roots (8 mL per liter). Second week I normaly starting to feed the plants. I'm givin' them MR1, Calgreen. I always keep the 3:1 ratio between MR1/2 and Calgreen so if u use 3 mL of the MR1 or MR2 give them 1 mL per liter of the calgreen. U should know that metrop nutrients must be stir up in a hot water and the second u should keep low feeding level. Use MR1 for growing period and first three weeks of flowering then use MR2. Last one and half or two weeks of flowering give them pure water with no additives.

Growing
indica 1-x week EC: 0,4 - 1,3 ppm: 280 - 910
sativa 1-x week EC: 0,4 - 1,2 ppm: 280 - 840

Flowering
indica EC: 1,3 - 2 ppm: 910 - 1400
sativa EC: 1,2 - 1,8 ppm: 840 - 1260

But it's depend on the strain. Sometimes is 1,6 EC enough sometimes im using higher level.
 

Machoman

Active member
Samo že zasloužíš,další kolo pojedu nejspíš 16xBD v nadripovanym kokosu(kvetniky) pouštel jsi tomu stejne jako u RW?

Amino bloom vůbec netuším-nepoužívám,kořenák sice mám ale ten používám jen na namáčení kostek,do roztoku už ho nedávám( ono to pak vždycky vede k debate jestli neco má/nemá smysl a ta debata nikam nevede:D ).Ale tipuju,že to nezvedá ec a nemelo by to tomu vadit,ale i tak čistá voda je čistá voda.

Tož příjemny válčení s kalachem
 

newhousegreen

-.-
Veteran
newhousegreen: Dekuju mockrat, urcite tve nabidky vyuziju, zadarmo to urcite chtit nebudu.

Ne-Zadarmo v ohledu nasbírat 50 příspěvků na posílání Pm`s(cca 10 dní,samecXsamice)-jeslti budeš navazovat hned další kolo,tak by byl problém v tom,že je mám v hlíně:(
...nevim,hlína-)hydro,nemám zkušenosti..
 

rkcz

Member
Samo že zasloužíš,další kolo pojedu nejspíš 16xBD v nadripovanym kokosu(kvetniky) pouštel jsi tomu stejne jako u RW?

To pojedes asi stejnej setup jako ja ted. Taky planuju kokos v samostatnych kvetinacich. Da se lip manipulovat s kazdou kytkou zvlast. Co je vlastne BD za genetiku? Nemam paru o cem je rec. Te posledni otazce moc nerozumim, jestli mas na mysli spotrebu hnojek, tak mi prijde ze rockwool snese o neco malo vic nez kokos, ale od full-water systemu je to zas hodne vzdalene. Ted sem vytahl hodnotu ec na nejakych 1,85, u RW bych koncil nekde na 1,95-2,00. Ono to tak i vychazi, jestlize od me dosazene hodnoty ece odectu hodnotu ec vody (0,4), vyslo by mi max hodnota EC, kterou doporucuji lidi od metropu (1,6-1,7 mS/cm) Jestli mas na mysli jak casto sem zaleval, tak stejne jako u rockwoolu. Tesim se az se mrknu na kokos v tvem podani, je to skvely medium. Adios
 

Machoman

Active member
To pojedes asi stejnej setup jako ja ted. Taky planuju kokos v samostatnych kvetinacich. Da se lip manipulovat s kazdou kytkou zvlast. Co je vlastne BD za genetiku? Nemam paru o cem je rec. Te posledni otazce moc nerozumim, jestli mas na mysli spotrebu hnojek, tak mi prijde ze rockwool snese o neco malo vic nez kokos, ale od full-water systemu je to zas hodne vzdalene. Ted sem vytahl hodnotu ec na nejakych 1,85, u RW bych koncil nekde na 1,95-2,00. Ono to tak i vychazi, jestlize od me dosazene hodnoty ece odectu hodnotu ec vody (0,4), vyslo by mi max hodnota EC, kterou doporucuji lidi od metropu (1,6-1,7 mS/cm) Jestli mas na mysli jak casto sem zaleval, tak stejne jako u rockwoolu. Tesim se az se mrknu na kokos v tvem podani, je to skvely medium. Adios

Přesne tak myslel jsem průtok,ne spotřebu hnojek.Jinak BD je black domina(dost vytahující se,alespon to pheno co mám).

Me se ty hodnoty ec co píšeš zdají pořád nejaky velky,ale takhle težko soudit.Ted s EaF systemem solím ec 1,0 a vypadá to že budu končit na max 1,2 (zdrojovka 0,5)

Jinak přemyšlím nad organickyma hnojkama (nejspíš biobizz),už to nebude tak nenaročny (roztok pak dlouho nevydží),ale chci si udelat představu o rozdílu chuti(tu BD ted jedu práve v tom EaF). Sem pak fláknu thread bo se to tady rozjíždí spravnym smerem.

Jo a ješte kolik jsi mel(nemel) zhruba odpadu?
Díky.
 

rkcz

Member
Přesne tak myslel jsem průtok,ne spotřebu hnojek.Jinak BD je black domina(dost vytahující se,alespon to pheno co mám).

Me se ty hodnoty ec co píšeš zdají pořád nejaky velky,ale takhle težko soudit.Ted s EaF systemem solím ec 1,0 a vypadá to že budu končit na max 1,2 (zdrojovka 0,5)

Jinak přemyšlím nad organickyma hnojkama (nejspíš biobizz),už to nebude tak nenaročny (roztok pak dlouho nevydží),ale chci si udelat představu o rozdílu chuti(tu BD ted jedu práve v tom EaF). Sem pak fláknu thread bo se to tady rozjíždí spravnym smerem.

Jo a ješte kolik jsi mel(nemel) zhruba odpadu?
Díky.

Jo biobizzky jsou super, pouziva je kamarad co jede hlinu a nemuze si je vynachvalit. Jen mi prijde ze bioheaven a topmax jsou uplne zbytecny slozky. Podle me ti staci bio grow a bio bloom. Dobrej postrik maji alga-a-mic a vynikajici fish mix ale doma je to dost problem, pac to smrdi fakt desive. Bio bloom jde pouzit i do hydra, problem je bio grow, kterej se kazi hodne rychle. Oproti metrop jsem u biobizz nepoznal vyraznejsi zmenu chuti, spis zadnou. Se znackou metrop jsem vic nez spokojenej a nikdy me nenapadla myslenka na jina hnojiva, myslim si, ze u nich zustanu dokud je budou vyrabet. K tomu ec ... Podle me hodne zalezi na genetice. Mel jsem modely kterym stacilo skutecne 1,4-1,6, ale nektere modely si zas zadaji dost, zvlast indiky dost zerou diky svym mohutnym stavbam a masivnim listum. Tvych 1,2 je fakt mazec, to docela cumim kam az se da s metropama zajit. Provadis nejake proplachy/odsoleni toho Ebbf? Ja jsem rohoze zavodnoval kazdy tyden a proplachoval jsem je celkem 3x. Zalivky jsem cykloval tak, aby mi pri kazde zalivce par kapek vyteklo do truhliku, ale nebylo to moc. Jestli reknu, ze jsem mel za cele tohle kolo 5 litru odpadu, tak budu prehanet. Samozrejme nepocitam proplachy.
 

Machoman

Active member
Jo biobizzky jsou super, pouziva je kamarad co jede hlinu a nemuze si je vynachvalit. Jen mi prijde ze bioheaven a topmax jsou uplne zbytecny slozky. Podle me ti staci bio grow a bio bloom. Dobrej postrik maji alga-a-mic a vynikajici fish mix ale doma je to dost problem, pac to smrdi fakt desive. Bio bloom jde pouzit i do hydra, problem je bio grow, kterej se kazi hodne rychle. Oproti metrop jsem u biobizz nepoznal vyraznejsi zmenu chuti, spis zadnou. Se znackou metrop jsem vic nez spokojenej a nikdy me nenapadla myslenka na jina hnojiva, myslim si, ze u nich zustanu dokud je budou vyrabet. K tomu ec ... Podle me hodne zalezi na genetice. Mel jsem modely kterym stacilo skutecne 1,4-1,6, ale nektere modely si zas zadaji dost, zvlast indiky dost zerou diky svym mohutnym stavbam a masivnim listum. Tvych 1,2 je fakt mazec, to docela cumim kam az se da s metropama zajit. Provadis nejake proplachy/odsoleni toho Ebbf? Ja jsem rohoze zavodnoval kazdy tyden a proplachoval jsem je celkem 3x. Zalivky jsem cykloval tak, aby mi pri kazde zalivce par kapek vyteklo do truhliku, ale nebylo to moc. Jestli reknu, ze jsem mel za cele tohle kolo 5 litru odpadu, tak budu prehanet. Samozrejme nepocitam proplachy.

Super,díky za odpoved dle mého gusta;)

Nedá se s tím nesouhlasit,ale přece jen 3 geny(ze sage dve phena) si na to ec nestežují(třeba ec 0,9 vyžralo za pár dnů na 0,8 s 1,0 zase nejakou dobu drží) black dominu tam mám dost přerostlou(jinak vzhldem indika jak poleno)

Mám tam společnej rezervoár tak nemužu do detailu zjistit co a jak.

Odsolení jsem delal poslední kolo,ted jsem po 2 tydnech na kvetu nechal na den čistou vodu,pak dolil MR2 a frčím dál.Přece jen hydroton se tak nezasoluje jako RW (finalní proplach mi udelal ani ne 0,1 nahoru)

Kua jsi mi nasadil brouka do hlavy(jinak biohevaen nevím,ale topmax jsou pro me totalne vyhozeny prachy-odzkoušeno,sice jen ja jedné genetice ale rozdíl nebyl) o použitelnosti growu(teda i bloomu) do hydra vím,ale i tak veřím ve velkej pohyb pH(nevyzkoušeno) tuchám že ellesar k tomu řekne víc;).Metropu mám ješte na jedno kolo,tak pokud není rozdíl nemá smysl kupovat novy hnojky.Jinak jedu zaklad od všeho(žadnej booster apod.) a nestežuju si,ani na metropech žádnej nedostatek( samo zase težky soudit:D ) bez kořenáku a kv.boosteru.

S fish mixem máš pravdu,jen ten smrad jak na pobřeží Italie... :D
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Zdravím pánové...... :wave:
k tomu Fishmixu od BiooBizz jen tolik že síce kousek smrdí, no není to nic brutálního..ja ho používam doma a nevidím v tom problém. Ale ja to jen zaleju a nestojí mi to v nejakým sudu.
Ale i tak pri ruste mi pravidelne vytece voda s fishmixem pres kvetniky a pak tam nejaky 2-3 dny stoji, kym si ju kytky nenasaknu a nikdy nebyl doma smrad....
Ale za to hadam lepsi hnojivo na rust sem jeste nemel...Fishmix dela zazraky a kytky ho miluji a rostou po nem jak splaseny.....
Jinac ani ja nepouzivam nic jineho pocas cely faze kytky, jen Fishmix, Rootjuice a bloom....sem tam tam pridam kousek BioNova PK 13/14.....

P.S. Macho no bylo by na cese sem hodit tvuj thread...uz jsi davno o tom rikal :muahaha:
Jasny ze to jde tady dobrym smerem !!!! :friends:
:smoweed:
 

Machoman

Active member
Zdravím pánové...... :wave:
k tomu Fishmixu od BiooBizz jen tolik že síce kousek smrdí, no není to nic brutálního..ja ho používam doma a nevidím v tom problém. Ale ja to jen zaleju a nestojí mi to v nejakým sudu.
Ale i tak pri ruste mi pravidelne vytece voda s fishmixem pres kvetniky a pak tam nejaky 2-3 dny stoji, kym si ju kytky nenasaknu a nikdy nebyl doma smrad....
Ale za to hadam lepsi hnojivo na rust sem jeste nemel...Fishmix dela zazraky a kytky ho miluji a rostou po nem jak splaseny.....
Jinac ani ja nepouzivam nic jineho pocas cely faze kytky, jen Fishmix, Rootjuice a bloom....sem tam tam pridam kousek BioNova PK 13/14.....

P.S. Macho no bylo by na cese sem hodit tvuj thread...uz jsi davno o tom rikal :muahaha:
Jasny ze to jde tady dobrym smerem !!!! :friends:
:smoweed:


Já ho používal roky zpátky na out (sice od plagronu ale fish mix jako fish mix) pokud se tím jen zalije tak asi problem fakt nebude,spíš jde o to že nesnáším smrad z ryb,dokonce je ani nežeru:D

Ale pravdu máš:kytky ho milujou.

Ad.thread mám ješte na G. z důvodu že chci lidem ukázat co leze z řeziva co mám.No nic nebudu to tady dál zasírat,kdyby neco smáznu.
 

rkcz

Member
Super,díky za odpoved dle mého gusta;)

Nedá se s tím nesouhlasit,ale přece jen 3 geny(ze sage dve phena) si na to ec nestežují(třeba ec 0,9 vyžralo za pár dnů na 0,8 s 1,0 zase nejakou dobu drží) black dominu tam mám dost přerostlou(jinak vzhldem indika jak poleno)

Mám tam společnej rezervoár tak nemužu do detailu zjistit co a jak.

Odsolení jsem delal poslední kolo,ted jsem po 2 tydnech na kvetu nechal na den čistou vodu,pak dolil MR2 a frčím dál.Přece jen hydroton se tak nezasoluje jako RW (finalní proplach mi udelal ani ne 0,1 nahoru)

Kua jsi mi nasadil brouka do hlavy(jinak biohevaen nevím,ale topmax jsou pro me totalne vyhozeny prachy-odzkoušeno,sice jen ja jedné genetice ale rozdíl nebyl) o použitelnosti growu(teda i bloomu) do hydra vím,ale i tak veřím ve velkej pohyb pH(nevyzkoušeno) tuchám že ellesar k tomu řekne víc;).Metropu mám ješte na jedno kolo,tak pokud není rozdíl nemá smysl kupovat novy hnojky.Jinak jedu zaklad od všeho(žadnej booster apod.) a nestežuju si,ani na metropech žádnej nedostatek( samo zase težky soudit:D ) bez kořenáku a kv.boosteru.

S fish mixem máš pravdu,jen ten smrad jak na pobřeží Italie... :D

Cest, rado se stalo. No ono taky dost zalezi jak velky jsou ty rostliny, jestli maji par vetvi a jsou takove proridlejsi nebo je to ker jaxvin a samozrejme jak jsou vysoke. Nektere druhy navic neprodukujou takove mnozstvi listu a tim se spotreba hnojek taky vyrazne snizuje. Sage moc neznam, takze k tomu moc rict nemuzu. Zacinam byt stale vic a vic presvedcenej, ze nejefektivnejsi zpusob je sog. Mensi spotreba hnojek, hlavni palice, uspora elektriny, vypln prostoru pod kontrolou. S tema boosterama mas naprostou pravdu, jsou to proste zbytecnosti. Jednou jsem okukoval hnojiva Advanced nutrients a kdyz sem videl vsechny ty jejich podpurne prostredky, tak sem si to hodne rychle rozmyslel, cloveka by prislo hodne draho zkouset, jaky flasky jsou nutne. Na biobizzky bych neprechazel, jestli chces jet ciste kokos a ne hlinu, minimalne by to bylo o dost pracnejsi michat kazdej den ci dva novou zalivku. Pac biogrow michas dohromady s biobloom po celou dobu pestu a naopak a ten biogrow fakt nevydrzi dyl jak tri dny. Zmenu chuti ti spis prinese ten kokos, jestli ted jedes hydroton. Pokud jedes hydro, tak bych se rozhodoval mezi metrop, ah, canna. Fishmix je skvelej na venkace, dovnitr vazne jen pro otrle :D Jo a ten hydroton se vazne tolik nezasoluje, to je pravda ale zvlast u hydrotonu to neni moc dobry pro koreny, kdyz tam neco je. Alespon 3-4x bych to parkrat proplachnul. Ebbflow se proplachuje vyborne. Napustis, nechas deset minut, vypustis a je to. U hydrotonu by melo stacit zopakovat tohle 2-3x a proplach mas hotovej - prace na pul hodiny. Mej se kolego.
 

Machoman

Active member
Dobrá dám na tvoji radu a zůstanu u metropu,přece jen jsem s ním i dost spokojenej a na jednu rundu tam bude akorát.Jinak ten kokos bych nenechal čistej,ale přidal přísady(už jsem takovej cocomix jel) nemusí se pak tak přihnojovat.

S názorem na SoG máš pravdu,jen ne každej má ale dobrej přístup k řezanům(k xx řezanům ze stejnyho phena-matky a k tomu ty řezany co nejvíc stejny),ale samo všechno jde pokud človek chce...

U tech proplachů hold uvidím,ješte jeden dostanou(řeším tak že dám na den čistou vodu,nechám odjet a pak přiliju hnojky) a pak už jen finale.Zase tam mám ruzne dojíždející geny tak to musím nejak rozumne načasovat.To EaF mám řešeny trochu jinak a vodu tam nemužu nechat stát ( mocné zákony zeme to ani neumožnují:D ).

Zatím díky,zas budu nekdy otravovat:D
 

rkcz

Member
Machoman: Ja kdybych menil, tak snad jedine za cannu, ale tam je problem s davkovanim canna boost, kterej ma sileny davkovani a prehnanou cenu. Mohl bys prozradit tvoje prisady do kokosu, jestli to neni tajne? Ze sve zkusenosti jedine co vim je, ze je dobre mit kokos s trychodermou (canna, plagron), kytky maj pak uzasne zdravej vzhled. Na priste se chystam pouzit stabilizator od canny CoGr buffer agent nebo jak se to jmenuje. Slysel sem na tenhle pripravek vynikajici ohlasy a prijde mi, ze i kdyz je na kazdym lepsim kokosu napsany puffrovano na pH 5,5, tak to stejne moc neplati. Ty mas udelany nejaky prepady nebo ti jde voda zpet pres cerpadlo? Nestacilo by ti hodit mezi hadice obyc skrtici ventil?
 

Machoman

Active member
Machoman: Ja kdybych menil, tak snad jedine za cannu, ale tam je problem s davkovanim canna boost, kterej ma sileny davkovani a prehnanou cenu. Mohl bys prozradit tvoje prisady do kokosu, jestli to neni tajne? Ze sve zkusenosti jedine co vim je, ze je dobre mit kokos s trychodermou (canna, plagron), kytky maj pak uzasne zdravej vzhled. Na priste se chystam pouzit stabilizator od canny CoGr buffer agent nebo jak se to jmenuje. Slysel sem na tenhle pripravek vynikajici ohlasy a prijde mi, ze i kdyz je na kazdym lepsim kokosu napsany puffrovano na pH 5,5, tak to stejne moc neplati. Ty mas udelany nejaky prepady nebo ti jde voda zpet pres cerpadlo? Nestacilo by ti hodit mezi hadice obyc skrtici ventil?

cca.rok zpátky jsem v tom jel HDF -kupovany klasicky kokosovy kostky co se pak zalijí vodou a nabobtnají (v OBI za pár kaček) do toho guano(Guanokalog),biosuper mix od Plagronu a trocha perlitu. Ty kostky jsem pufroval práve CoGr buffer agent...a tím zaliju i značkovej kokos co si budu kupovat na tohle kolo.

Na cannu jsem se díval,ale to jejich dávkování se mi moc nelíbí:woohoo:

Přepady tam udelany nemám a roztok mi přes čerpadlo taky zpátky nejde;)

https://grower.cz/photos/020957/0260.jpg
 
Top