What's new

2x Green Poison XL Auto (full kezdő)

Grinko

Active member
Sziasztok! Köszönöm,hogy itt lehetek a forumon kb 1 éve találtam rátok azóta olvasgatok itt és exkalapon!! Ugy gondoltam belevágok az első körömbe mert kezdem megunni a vásárolgatást...
Ide szeretném feltölteni a körömet full kezdőként abban reménykedve ,hogy tudtok nekem majd pár hasznos tanácsot adni!!!:)
Az a terv,hogy bent előnevelem őket és mikor elérik azt az állapotot mennek ki!
Igy nézünk most ki 21 naposan: IMG_6477.jpg IMG_6479.jpg


Összeszedek picit az agyamat és lenne pár kérdésem,hogy mire kéne figyelnem de most nem vagyok olyan állapotban:biggrin: Jaa képeket azé nem töltötem eddig mert nem volt mivel képetcsinálnom... Elöre is Köszönök Mindet!!!!!
 

bat939

Active member
Jó látni, hogy nem vagyok egyedül kezdőként, de a képeid miatt szomorú vagyok, mert az enyéim 18 naposan a közelébe sem érhetnek..:shucks:
Mikor tervezed kitenni?
 

Grinko

Active member
Jó látni, hogy nem vagyok egyedül kezdőként, de a képeid miatt szomorú vagyok, mert az enyéim 18 naposan a közelébe sem érhetnek..:shucks:
Mikor tervezed kitenni?

hát szerintem lassan ki kéne mert látom a potnak az alján,hogy jön a gyökér.. Szekrényben vannak a növények?
 

Grinko

Active member
Amit kihagytam tegnap,hogy egy szekrényben nevelem elő őket ( 70x46x65cm) 30w 2600lm,6400K ledek alatt! Közeg az általnos virágföld 30%perlittel keverve , 23-26 fok 65-75% pára között mozog!! Van 3 fajta tápom vegre Advanced hydroponics of holland, virágzásra Hesi pro line bloom meg van wuxal super de megmondom őszintén nem vagyok képbe a tápokkal és abba se vagyok biztos,hogy ezeket tudom e használni... Advancedből már kaptak 2xer!
 

Grinko

Active member
Mi lehet a probléma azokkal a benti levelekkel,hogy kókadnak???
 

Attachments

  • IMG_6520.jpg
    IMG_6520.jpg
    52.6 KB · Views: 85
  • IMG_6522.jpg
    IMG_6522.jpg
    48.8 KB · Views: 78

bat939

Active member
hát szerintem lassan ki kéne mert látom a potnak az alján,hogy jön a gyökér.. Szekrényben vannak a növények?

Nem. Ablak előtt voltak egy propagátorban. Nekem olyan idegen, hogy lámpa alatt neveljek növényt. A tiéd alatt van a topikom. Wuxalt használtam már, nekem bejött. Egy literbe 0.5 ml
 

f2obsession

Active member
Nekem olyan idegen, hogy lámpa alatt neveljek növényt.

Pedig az előneveléshez 2-5ezer Ft-ból összerakhattál volna egy olyan világítást, ami alatt a tieid is fejlődhettek volna olyan szépen, mint Grinko növényei. Szerintem főleg azon múlt. Ablakban csak napi pár órát éri közvetlen fény, és még olyankor is csak "elégséges". 2-3 jobbacska ledes körte alatt meg a teljes fényciklusban érheti őket optimális fényerő, arról nem beszélve, hogy a hőmérsékletet, páratartalmat is sokkal jobban tudod kontrollálni egy kisszekrényben...
 

f2obsession

Active member
Nekem egy enyhe túlöntözésnek tűnik, de nem vészes. Egyelőre csak ártana a tápozás, valószínűleg még eltartja őket a virágföld tápanyagtartalma, ha még nem tápoztad. A képek alapján abszolút nem tűnnek éhesnek (sőt, mintha nitrogénből egy picivel több is lenne a kelleténél). Ha majd a szikleveleik, illetve a legalsó (egy ujjú) leveleik elkezdenek sárgulni, akkor mehet nekik 0,5-1ml Wuxal 1 liter vízben feloldva. Illetve ha az Advanced Hidroponics (mert ez csak a márkája) cucc konkrétan a Dutch Formula Grow, akkor Wuxal helyett az is mehet korai vegre hasonló, vagy picivel "bátrabb" adagolásban, és akkor Wuxal csak lombra (a mikroelemek miatt, mert szerintem a DF grow csak npk műtrágya). Én mondjuk simán a Wuxal-t használnám vegre.

Milyen vizet használsz? EC mérőd van?
Keringető ventillátor van a szekrényben?
A hőmérsékletet a növény csúcsánál is méred?
 
Last edited:

Grinko

Active member
Nekem egy enyhe túlöntözésnek tűnik, de nem vészes. Egyelőre csak ártana a tápozás, valószínűleg még eltartja őket a virágföld tápanyagtartalma, ha még nem tápoztad. A képek alapján abszolút nem tűnnek éhesnek (sőt, mintha nitrogénből egy picivel több is lenne a kelleténél). Ha majd a szikleveleik, illetve a legalsó (egy ujjú) leveleik elkezdenek sárgulni, akkor mehet nekik 0,5-1ml Wuxal 1 liter vízben feloldva. Illetve ha az Advanced Hidroponics (mert ez csak a márkája) cucc konkrétan a Dutch Formula Grow, akkor Wuxal helyett az is mehet korai vegre hasonló, vagy picivel "bátrabb" adagolásban, és akkor Wuxal csak lombra (a mikroelemek miatt, mert szerintem a DF grow csak npk műtrágya). Én mondjuk simán a Wuxal-t használnám vegre.

Milyen vizet használsz? EC mérőd van?
Keringető ventillátor van a szekrényben?
A hőmérsékletet a növény csúcsánál is méred?


Kössz az infot!!! 2-3x már kaptak Dutch Formula Grow!

Desztvíz és esővíz!!! nincsen még de lassan rendelek van cseppes ph mérőm,kifolyó vízet mértem az 8as PH az para!!??
venti van bent de nekik de nem a csúcsánál mérem a potban van a mérő!!
 

f2obsession

Active member
8-as kifolyó egy kicsit magas, de amíg ilyen szépen kajálnak, én nem ijednék meg tőle. Szerintem ha visszaveszel a tápozásból, magától lejjebb fog menni. Egyik másik alsó levél mintha olyan formán kezdene karmosodni, amit a nitrogén túladagolás szokott okozni (illetve az első képeken kicsit "méregzöldnek" tűnnek), szóval ezek miatt úgyis érdemes lenne csökkenteni, vagy átmenetileg beszüntetni a tápolást.

A hőmérérőről, meg a légkeverésről azért kérdeztelek, mert az a hosszanti felpöndörödés a felső legyezőiden nálam akkor jelentkezik, mikor eléri, vagy meghaladja a canopy hőmérséklet a 30 fokot.

Desztvíz, esővíz nagyon jó, ezekbe picivel több táp "fér be" (meg a PH-t sem tolják fel), persze figyelni kell a növények igényeit, a tieid most szerintem inkább a túltáp határán vannak. Ha tudod bővíteni a ledes megvilágítást, szerintem most már több fényt is élveznének.
 

Grinko

Active member
8-as kifolyó egy kicsit magas, de amíg ilyen szépen kajálnak, én nem ijednék meg tőle. Szerintem ha visszaveszel a tápozásból, magától lejjebb fog menni. Egyik másik alsó levél mintha olyan formán kezdene karmosodni, amit a nitrogén túladagolás szokott okozni (illetve az első képeken kicsit "méregzöldnek" tűnnek), szóval ezek miatt úgyis érdemes lenne csökkenteni, vagy átmenetileg beszüntetni a tápolást.

A hőmérérőről, meg a légkeverésről azért kérdeztelek, mert az a hosszanti felpöndörödés a felső legyezőiden nálam akkor jelentkezik, mikor eléri, vagy meghaladja a canopy hőmérséklet a 30 fokot.

Desztvíz, esővíz nagyon jó, ezekbe picivel több táp "fér be" (meg a PH-t sem tolják fel), persze figyelni kell a növények igényeit, a tieid most szerintem inkább a túltáp határán vannak. Ha tudod bővíteni a ledes megvilágítást, szerintem most már több fényt is élveznének.

Napokban szeretném kiültetni egy 20-25 L potba mert amiben most van azt kinőtte, látom a potnak az alján a gyökeret!!! Most 0 24be ment nekik a fény célszerű ilyenkor rászoktatni őket a kiköltözésre vagy nem foglalkozik vele? Fenti infokat meg tenksz!!!
 

f2obsession

Active member
Ezt már egy kicsit erősebb, de továbbra sem súlyos túllocsolásnak látom. Szerintem vagy korán, vagy kicsit sokat öntöztél. 3%-os Hidrogén-peroxidot érdemes lehet beszerezned, 1-2ml/l töménységben a vízhez/tápoldathoz adva segít megelőzni a gyökerek fulladását (kb 20 órára ellátja oxigénnel a gyökereket akkor is, ha tocsogásig locsolod). Szerintem hamar kiheveri.

A 24/0-ás világítás szerintem nem jó. Nálam, mikor egy vegelő növény éppen hajtatva van, a fény szakasz végére mindig látszik, hogy "elfárad", kicsit hervadtan állnak a felső levelei, hajtásai. Majd a sötét szakasz után a következő fény szakasz első 1 órájában újra visszaállnak olyan "peckesre", mint ahogy a második képeden a jobb oldali növény. Szerintem a növényeknek is kell pihenőidő. Nálam 20/4 a max, de inkább a 18/6-ot kultiválom, igaz csak fotósokkal ügyködök... Autóknál úgy tudom, 20/4 ajánlott vegre. Ha kirakod, szerintem így is, úgyis átkapcsol virágzásba, de közben azért még nő viszonylag sokat.
 

Grinko

Active member
Ezt már egy kicsit erősebb, de továbbra sem súlyos túllocsolásnak látom. Szerintem vagy korán, vagy kicsit sokat öntöztél. 3%-os Hidrogén-peroxidot érdemes lehet beszerezned, 1-2ml/l töménységben a vízhez/tápoldathoz adva segít megelőzni a gyökerek fulladását (kb 20 órára ellátja oxigénnel a gyökereket akkor is, ha tocsogásig locsolod). Szerintem hamar kiheveri.

A 24/0-ás világítás szerintem nem jó. Nálam, mikor egy vegelő növény éppen hajtatva van, a fény szakasz végére mindig látszik, hogy "elfárad", kicsit hervadtan állnak a felső levelei, hajtásai. Majd a sötét szakasz után a következő fény szakasz első 1 órájában újra visszaállnak olyan "peckesre", mint ahogy a második képeden a jobb oldali növény. Szerintem a növényeknek is kell pihenőidő. Nálam 20/4 a max, de inkább a 18/6-ot kultiválom, igaz csak fotósokkal ügyködök... Autóknál úgy tudom, 20/4 ajánlott vegre. Ha kirakod, szerintem így is, úgyis átkapcsol virágzásba, de közben azért még nő viszonylag sokat.

Hát remélem nem vált át.. akkor az LST verjem is ki a fejemből?
 

f2obsession

Active member
Szerintem kiültetés után már nem érdemes LST-zni autokat, de erre inkább olyannak kéne válaszolnia, akinek van tapasztalata velük. Jópár év kihagyás után foglalkozom újra a témával, és kicsit értetlenül állok az előtt, hogy már szinte mindenki autoflower verziókkal indul. Én megvetem őket a részben ruderalis genetika miatt, meg szerintem az "előnyük" is sok szempontból hátrány. Ha fotós lenne, még akár 1-2 hónapig is LST-zhetnéd őket ledek alatt, mielőtt kiteszed, így viszont szorít az idő, a növény "programja", ha valami bakival bestresszeled őket, még az is előfordulhat, hogy 10g-t se hoznak tövenként. Jó, oké, legalább magos (jó eséllyel) nem lesz, meg nem kell októberig várni a szürettel...

Mondjuk egyelőre szépen fejlődnek, még az is lehet, hogy a Te naplód hozza majd meg a kedvem, hogy jövőre kipróbáljam.
 

Grinko

Active member
Szerintem kiültetés után már nem érdemes LST-zni autokat, de erre inkább olyannak kéne válaszolnia, akinek van tapasztalata velük. Jópár év kihagyás után foglalkozom újra a témával, és kicsit értetlenül állok az előtt, hogy már szinte mindenki autoflower verziókkal indul. Én megvetem őket a részben ruderalis genetika miatt, meg szerintem az "előnyük" is sok szempontból hátrány. Ha fotós lenne, még akár 1-2 hónapig is LST-zhetnéd őket ledek alatt, mielőtt kiteszed, így viszont szorít az idő, a növény "programja", ha valami bakival bestresszeled őket, még az is előfordulhat, hogy 10g-t se hoznak tövenként. Jó, oké, legalább magos (jó eséllyel) nem lesz, meg nem kell októberig várni a szürettel...

Mondjuk egyelőre szépen fejlődnek, még az is lehet, hogy a Te naplód hozza majd meg a kedvem, hogy jövőre kipróbáljam.

Értem! Akkor kérdezz felelekben felteszem ezt a kérdést hátha valaki mond rá valamit!
Hát tavaly rendeltem a magokat juli közepén bevoltam zsongva,hogy valamit kell csinálnom mert ritkán tudok kifogni jókat, ha tudok akkor is elkell mennem a világ végére... De idén még rendelek normális magokat!!!

Legyen úgy egy próbát megér ;) most milyen kört viszel?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
ültesse ki talán legjobb ha egy kis fóliakeretet csinál köréjük ha lehet mer amugy elég nehezen fognak megindulni
 

Latest posts

Latest posts

Top