What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

250w test grow

250w test grow


  • Total voters
    14

NevimKdo

Member
Na fokách vidíte první "veřejnou" betaverzi nový skříně. Je na ní ještě veliký množství nedodělávek, ale to se časem zlepší. Když si všimnete nějakého nedostatku tak se nebojte hned zareagovat :pointlaug proto to sem dávám :)



Na fotce jsou 2xGWS a 2x White russinan. Ale vyskytla se kompilkace, protože
se dřevotříska pod květináčema vlivem váhy zalitejch květináčů (možná i vlhkosti) prohla a neudržely jí takový ty špunty na kraji na kterjch držela.
Důsledek propadnutí:
zlomenej stonek jednoho(nejslabšího - v pravo vzadu) wr a imho nemá cenu ho tam nechávat. Asi budu muset zaplnit plochu třema kytkama

Rozměry: vnitřek skříně 87x56x212cm (kytky maj plochu 59x56) skříň která měla nejlepší "poměr cena/výkon" z toho co jsem viděl po dvouch tejdnech procházení bazarů s nábytkem. Původně ani nedržela pohromadě, ale vruty a montážní lepidlo to napravily.

Světlo: růst+ 2-3týdny květu 250w philips Hpi-T
květ 250w GIB (né že bych věřil těm reklamním kecům o superhyper spektru, ale vyšlo to cenově stejně když jsem jí vzal s ostatníma věcma v gshopu, jako kdybych měl platit za poštovný na janca.cz A podle suběktivního srovnání má fakt víc lumenů (prej 35000) než klasika philips son-t pia plus (32000))

Ventilace:
Ufo Ruck RK 355m3/hod připojený na homemade triakový regulátor.
Třírychlostní stojanák s 45cm vrtulí na cirkulaci - nastavitelná jak výška tak úhel foukání.
Sání přez 2x125mm díry ve kterejch jsou nasazerný kolínka z aluflexu kvůli omezení průniku světla z venku s prachovýma filtrama do vysavasče na konci. Na odtahu 2m sonoflexu, vyvedenej ke střešnímu oknu - líp to nešlo, bez použití naohejbanýho 10m potrubí což by dost snížilo výkon odtahu.
Skříň je utěsněná montážním lepidlem + gumovým těsněním kolem dveří.

Stáří řízků: 8dnů
Teplota: 18-23°
Vlhkost: 80-95%
ph: kolem 6 -voda ze studny má před upravením ph 6,7 ec 0,15. Když do ní dám dvě odměrky kyseliny na pět litrů tak to udělá ph 5,9

ec: kvůli tomu že substrát obsahuje předhnojenej B'cuzz tak mě připadaj trochu připálený

Substrát: na 44l (4x11l)
22l B'cuzz bio soil
10l Kokosu - 1kostka
9l Vermikompostu
tak 1l perlitu
Dno zaplněný vypufrovaným keramzitem

Podpůrný prostředky:
Trichoderma
Plagron - grow možná ani nepoužiju, Bloom
B'cuzz pk 13/14
B'cuzz Atazyme
AH Final Solution - chtěl bych udělat srovnávací test jestli je vůbec znát, ale dělejte si oběktivní testy na třech kytkách žejo

Zvlhčovaška: sps 808, ale do budoucna plánuju výměnu

Ten žlutej drát je topnej kabel do terárií, pouštim ho hlavně na noc, podle počasí. Má 60w a na povrchu kolem 30° Lepší by to bylo přez termostat...



Strojovna:
 
Last edited:

newhousegreen

-.-
Veteran
Caues.Myslim že ten řízek ti přežije.Tráva přežije i opravdu násilné zásahy.Máš skvělou vlhkost takže si může přijímat vzdušnou vlhkost a ani nemusí mezitím příliš využívat kořeny.
Jinak moc hezká skříňka.Možná bych si dal pozor aby ti předřadník postupem času nespadl na kytky-kvůli tý vlhkosti podobný důvody jako s těma květináčema.Myslim že můžeš ty kytky nechat klidně dole.Pěkně se vytáhnou,přepneš na květ odstraníš zvlhčovačku,prostříháš trochu listí od země tak 20-30cm do hola.Hodně to záleží na době růstu ana tom jak se po přepnutí vytáhne tvoje kvalitní genetika.Tak hodně zdaru
 
Last edited:

NevimKdo

Member
Vim, je to plevel, ale tohle už imho nerozdejchá :badday:


Předřadník je oproti květináčům o dost lehčí, a navíc je na desce kterou se povedlo uříznout rovně. Ten dolní jsem řezal jako první a zistil sem na tom že mam blbej úhelník.
Dolní deska je zatim podložená špalýkama. Do budoucna by to chtělo asi konstrukci z jeklů (???), protože počítám se spodkem jako místem na nádrž s roztokem.
 
Last edited:

NevimKdo

Member
11th day, light move down

11th day, light move down

Končně se trochu rozjely. Lampu jsem dal o něco níž a lehce přidal odtah. Přez den trochu klasla vlhkost, v noci budu muset zapojit zvlhčovačku na další spínačky.
Ohejbám je kolínkama a drátem už od mala, na scrog prdim aby se dalo hejbat s květináčema. Zastřihovat je asi nebudu. Když jsem měl scrog tak sem taky nezaštřihoval a nebylo potřeba. Centrální šiška stojí za to

White russian má trochu zdeformovaný listty, ale kořeny mu, teda jí projely naskrz květináčem o den rychlejc



Jekl je to samý jako trubka, jenom že má čtvercovej průřez. Matriál moc drahej neni, musel bych to domluvit se svářečem.
 
Last edited:

NevimKdo

Member
Ráno než jdu do práce vstanu, doplnim nádrž u zvlhčovačky a podle předpovědi počasí + instinktu nastavym výkon zvlhčovačky + odtah. Když se vrátim a vidim hodnotu který ukazuje vlhkoteploměr na fotce (75%) tak mam dobrej pocit :). Lepší než ty kaluže který dělala vlhkost přez 90%, o plísně nestojim. Kromě toho i voda v nádrži vydrží dýl když nejede naplno...




Zmutovanej White russian :confused: že by byl nakvetlej nevim a řízek měl původně i pětilisty...
 
Last edited:

NevimKdo

Member
23rd day

23rd day



humidity: about 70%
temperature: from 18° to 26°

EDIT: Myslel jsem že jsou přehnojený z předhnojenýho substrátu, ale nezdálo se mi že jsou fleky občas i mezi žilkama starších listů. Že mě nenapadlo dřív změřit ph odpadní vody. Sice nechápu jak k tomu došlo, protože jsem zálivku upravoval, ale ph bylo 6,7 - což je stejně jako neupravená voda!! Na 90% to bylo nedostatkem manganu a bóru vlivem vysokýho ph... budu muset pořádně proplachovat. Zároveň mě to konečně dokopalo k obědnání phmetru místo kapek.

EDIT2: Vůbec to nechápu, ten odpad co protekl květináčema má ph ještě vyšší než zdrojová voda bez upravování (čerstvě jsem jí přeměřil). Uvidíme co udělá propláchnutí květináčů a co ukáže phmetr až příjde...

Kvůli tomu se růst docela protáhne. Nechci přepínat stresovaný kytky.
 
Last edited:

newhousegreen

-.-
Veteran
Čus.Já myslim,že ty kytky vypadají absolutně zdravě(zřejmě).Ten rusák už vypadá opravdu pěkně velký.Růst se ti tim asi neprotáhne
 
C

Cibin

Ten problém s PH odpadní vody bude nejspíš zapříčiněnej blbym PH substrátu, ale nezdá se mi, že by ty kytky byly nějak vystresovaný. Můžeš sem hodit fotku nějakýho "nemocnýho" listu?
 

NevimKdo

Member
Po důkladný prohlídce musim říct že jsem byl asi víc stresovanej já než kytky :) Otrháno několik listů - ty co byly na kytce ještě když byla řízek a na ostatních to neni až tak strašný.



Ten nedostatek bóru mě napadl proto, že jsem na rusákoj oběvil pár uschlejch novejch výhonků

--------------------------------------------------------------------------

Pár detajlů:
Prachový filtry do vysavačů asi budou nahrazeny silonkama, protože to s nima sálo kolem utěsněnejch dveří a bylo slyšet hlasitý pískání.



Nejlepší pomocník :)



Trocha elektriky:
Místo volnejch drátů bych tam nejrači nacpal kabelový žlaby, vysvazkovat to nemůžu, protože by tam nešly přidávat/odebírat dráty...


Dovnitř jde jen jeden kabel


Rozvod jsem dělal drátem o průřezu 1,5mm2. Kvůli tomu nešly použít hotový koupený rozšestky (šestipes). Alspoň šlo přizpůsobit dýlku přívodního kabelu namíru a použít rovný vidlice (imho praktičtější). Minirozvaděč je v krabici po starým měřáku ještě ze závodu průmyslové automatizace :) Hlavní je že má třídu ochrany IP 54 - odolnost proti tryskající vodě

 
Last edited:

newhousegreen

-.-
Veteran
Smekám.Tak až takhle pečlivě to opravdu nemá vychytaný každý(zvlášť to zapojení tlumivky atd..)Ta tepelná pojistka nějak vypne proud když stoupne teplota ?čus
 

NevimKdo

Member
38days on 18/6

38days on 18/6

Růstová fáze mi připadá nekonečná. Nemůžu jí považovat za bezchybně zvládlou, přecejen nejsou všechny listy 100% zdravý a bez fleků(fotky trochu zkreslujou k lepšímu). Taky se nepovedlo úplně dodržet pravidelnost zálivky. Voni chtěj už 2l na kytku každý dva dny... možná pořešim primitivní závlahovej systém na vodu(hnojky kvůli hnojovýmu charakteru plagronů jedině ručně)

V nejbližších dnech udělám z tenčích a níž postavených větviček řízky na ven a přepnu na květ.
Použito cca 150 ohýbycích kolínek, kdybych jel příště něco s podobným počtem kytek na m2 tak to vyhraje scrog, se sundáním mříže kolem 20.dne květu aby šlo hejbat s kytkama. Je s nim míň práce.



Vlhkost: držim kolem 60%
Teplota: den 25-27°
noc 21-24°
Ph: se snažim držet kolem šesti. Zítra jdu na poštu pro měřák tak to bude přesnější.
Ec: před týdnem jsem se rozhodl zahnojit (Plagron grow). Skoro jsem měl strach jestli je ec 1,7 nespálí (těsně překročná doporučená koncentrace), ale oni se po zahnojení rozjely...
Výška: kolem 20cm
Tloušťka stonků: 2,3-2,5cm

Problém::yoinks: Na odrazový fólii, hlavně na dveřích u výstupu ze zvlhčovačky se oběvilo něco, co mi připomíná plíseň. Při prvním výskytu jsem fólii ponatíral hadrem namočným ve vodě s previcurem, kterej byl po ruce. Nepomohlo. Asi dojdu koupit savo, nebo máte jinej nápad??(polyversum bych taky našel, ale nejsem přesvědčenej o účinku)





Kde nestačej kolínka nastupujou dráty:
 
Last edited:

NevimKdo

Member
Cibin: Hm vodní kámen taky možnost. Vim jen to že po omytí se to během pár hodin obnoví... uvidíme až bude vyplá zvlhčovačka... už brzo
Poslední dobou na ně nemam moc času :(

newhousegreen: Předpokládal jsem že jak se vytáhnou po přepnutí tak nevyužitý místo zmizí. Jenže se chovaj (GWS obzvlášť) jako netáhnoucí se indiky. S nasazrním sodíku moc nespěchám aby zůstaly co nejmenší rozestupy mezi patrama. Jsou 5 dnů po přepnutí, takže závěry jsou předčasný.

Nevíte jestli maj kyseliny co prodávaj v gshopu i ňějaký "doplňky" na stabilizaci ph nebo to je jen kyselina(určitý koncentrace)??
 
Last edited:

newhousegreen

-.-
Veteran
Čau.No myslim,že v grow shopech maj slabší kyseliny.Kupoval jsem si dusičnou a mělo se jí dávat přibližně 2ml/litr takže asi nějaká slabší.Jestli si nejseš jistej a nechce se ti tam zbytečně chodit a ptát se,tak je asi nejlepší jim napsat přes outlook nebo na e-mail.
 

NevimKdo

Member
18 days on 12-12

18 days on 12-12

Ph zálivky konečně pod kontrolou, dávam jim v rozmezí 6-6,15.
Jinak se to viditelně projevilo ve vitalitě kytek.

Dnes jim tam našroubuju sodík. Pod mh jsem jel poprve a nikdy nechci jinak.



Cibin: měl jsi pravdu s jim vodním kamenem, vzal jsem stěny octem a jako fakt prokoukly (na fotce je stav před čištěním). A to jsem si myslel že zůstává všechen bordel na membráně zvlhčovačky...
edit: při výměně výbojky jsem jen čuměl že ten povlak je i na stínítku a z horní strany výbojky. Ocet to vyřešil.
 
Last edited:
Top