What's new

1st Grow - Super Silver Haze - Indoor

sznake

jarhead
Mai intereseaza-te daca exista vreun inhalant pe baza de argint coloidal poate chiar e benefic ca dezinfectant al plamanilor.. atata timp cat nu afecteaza respiratia la nivel alveolar..

Sau poate ca argintul ramane in gudron si e eliminat odata cu gudronul.. asta cand fumezi, dar cand vaporizezi? Pana mea, poate ca nici nu face vreo diferenta la cati alti contaminanti pot fi in iarba..


@Pedro: poze cu recolta? :)
 
Last edited:

PedroAK47

Member
cantitate uscata de la cele 2 plante : 206 grame(nu stiu daca e ok yieldul)
am vrut sa le usuc separat sa vad cat a dat fiecare planta dar le-am incurcat pe parcurs.
SSH2 cea cu lst si cu fim nereusit are mugurii mai aerati dar super plini de cristale dupa cum se vede
a2a cu topping are mugurii densi si tari cu mai putine cristale
pe final le-am tinut in 30 de grade cu umiditate 30%-35% . asa am citit ca face mai multa rasina, poate de aia sunt cristalele uriase pe muguri.

smoke report:
am fumat mai bune.
puternica, chiar daca e sativa, daca bagi mult tot te pune pe scaun
nu cred ca multora le place highul, e o iarba care te agita, ai impresia ca ai mereu de facut ceva, nu e genul care iti da linistea profunda ca la o indica. sau poate asa mi s-a parut de cateva ori in care am fumat pt ca eram eu agitat in ziua aia.
la WW consider ca e mult mai misto highul, te face sa plutesti, esti bine in lumea viselor desi te cam moleseste.

erori:
prea putini nutrienti in flower si in veg
lipsa nutrienti radacini care pe parcurs am descoperit ca sunt foarte necesari

plusuri:
rezistenta la caldura. am tinut HPS-u de 600w la 30,40 cm fara cooltube, cam 30grade in grow

pe parcusul flowerului am tot defrisat-o de frunze. am considerat ca lumina trebuie sa patrunda bine peste tot.

concluzie generala...go hydro. crestere mai rapida, mai mare, tot ce vrei, atata timp cat stii bine teoria si poti sa pui un grow hydro cap la cap pt ca pe hydro o mica eroare poate distruge tot

10x all pt ponturi si sfaturi. o sa revin cu alt grow de indica candva in perioada rece pana nu vine caldura

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

sznake

jarhead
Poate ca n-are gust excelent dar arata excelent de bine! :D Baga-le la borcane chiar daca is prea uscate, e posibil sa se mai redreseze, oricum tre sa le tii la borcan.
 

PedroAK47

Member
ms, dar au gust bun. nu racaie sau ceva. am tinut mugurii in recipiente acoperite cu niste boabe de struguri intepati cu furculita si bagati in folie. sunt ok acum, moi, pufosi, lipiciosi :D
 

sznake

jarhead
Pai daca au si gust.. e bine! :) Dupa cateva saptamani de borcan e posibil sa se imbunatateasca si caracteristicile high-ului
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Man, daca esti invatat cu indice, e greu sa apreciezi o sativa din prima, pentru ca de mult ori efectele se situeaza in spectre diferite.

Mai vorbim peste o saptamana sau doua dupa ce o sa te obisnuiesti cu strainul asta, si sa vezi ce ciudata o sa ti se para o indica pe urma.

Totusi, ca sa nu iti creasca prea repede si prea tare toleranta, incearca sa fumezi strainurile intr-o ordine cat de cat aleatorie.
 

gigi becali

Member
nice one man .... am vazut ca leai ars putin (gaura in tulpina) ... da e chill ... arata bine si per sa tebucure savoarea ... plm sunt fan sativa ... nu inteleg de ce toata lumea adora indica ??? si efectul ei... vb ta daca iti faci un blunt te pune si sativa la canapea :)) n'joy.
 

fenomeno_djo

Active member
cinic, hemp, cinic. si comic, dar trecand peste umor, fain grow! e bine 200 de g-uri, daca fumezi un gram pe zi..dar fumezi tu un g/zi? :)
 

PedroAK47

Member
flushul nu a fost ok. are gust nasol. povestea cu spalarea pamantului cu 2 sapt inainte de harvest cu triplu marimea ghiveciului pare sa fie viabila.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
gustul nasol e cel mai probabil de la uscarea rapida. e cel mai usor sa strici gustul unei ierbi uscand-o repede. Flush de tipul pentru overfert nu se justifica in locul flushului dinainte de harvest, decat poate daca ai dat nutrienti in excess tot flowerul si se afla in stare de overfert cand tu trebuie sa incepi flush-ul normal. In cazul in care ai dat nutrienti normal, in 2 sapt de udat cu apa plantele ar trebui sa fie deja deficiente, lipsite de cantitati sesizabile de nutrienti.
 

PedroAK47

Member
nu stiu ce sa zic. are gust amar, pisca, etc.
am bagat niste muguri cu o bucata de mar intr-un borcan sa se hidrateze, au devenit pufosi, k lumea dar tot are o amareala cand fumezi.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Exact astea sunt simptomele ierbii fara curing. Si curingul nu mai poate fi reinceput dupa ce ai trecut de umiditatea potrivita. Cu coji de mere sau orice altceva ai mai putea in cel mai bun caz sa adaugi ceva arome si sa o faci sa arda mai bine (daca e foarte uscata), dar de curing nu mai poate fi vorba.
 

Latest posts

Latest posts

Top