What's new

1ο grow Master Kush & Northen Lights Auto fem

L

letis

η advanced στο site της γράφει αναλυτικά τις δοσολογίες. στο αυτόματο βάλε το μισό από όσο λέει... καλή επιλογή σε φαγητό. γενικώς να την προσέχεις την advanced αν παρεμείνεις σε αυτή. τις περισσότερες φορές είναι υπερβολική στις δοσολογίες που προτείνει. επίσης η σειρά ph perfect, είναι perfect μόνο αν βάλεις όλο το πακετάκι.. έστω το hobbyist bundle. κατά τα άλλα είναι από τις λίγες που εξιδανικεύει τα προιόντα της για την κάνναβη. πολύ σημαντικό για μας. και πλέον δεν είναι και ακριβή.. ειδικά για χώμα συμφέρει. τώρα αν έχεις 50-100 λίτρα τεπόζιτο, υπάρχουν και οι 4 λιτρες/10 λιτρες συσκευασίες που είναι πολύ οικονομικές.
 
L

letis

jungle juice nutrients εταιρια δεν την ξέρω και δεν την ξερει ούτε το google. οπότε μάλλον για ακόμη μία φορά τα έχεις μπερδέψει...
 

panas1

Member
Να ναι καλά κι ο αγιος με τα τραγουδάκια του :)
(και οι 2 άγιοι.. κ αυτος που το βαλε κ αυτος που το πε :p )

Advanced Nutrients είναι η εταιρία..
jungle juice εταιρία δεν υπάρχει

jungle juice άρχισε η advanced να λέει μια σειρά με το micro, grow και bloom..
http://www.advancednutrients.com/hy...le_juice/jungle_juice_product_information.php


5μλ στα 10 λίτρα είναι λίγο

οπως σου πε ο letis.. ακολούθησε το πρόγραμμα της advanced nutrients και αν δεν είσαι σίγουρος δοκίμασε με λίγο λιγότερο.. τα 2/3 ξερω γω.. (ή το μισό αν παίζεις με αυτόματα)..
και τσέκαρε Ph αν δεν έχεις την σειρά ph perfect
 

Vasilis81

Member
Λοιπών, όπως δίνει αναλογίες η εταιρία, είναι οι παρακάτω.
Στα 20lt:
Micro: 26,4ml
Grow: 52,8ml
Bloom: 79,2ml
Όπως μου είπες Asterix θα βάλω λίγο λιγότερο.
Άρα αν κάνω:
Micro: 20ml
Grow: 50ml
Bloom: 70ml
Θα είναι οκ πιστεύεις;
 

antartist

Member
Δεν θέλω να φανώ παράλογος αλλά νομίζω ότι καταννοείς πως τα 20 λίτρα είναι σε δοχείο για νερό και όχι για χώμα.
Αναλογιζόμενος αυτό μου φάνηκε υπερβολικό να θέλεις να φτιάξεις 20 λιτρα νερό με λίπασμα, για δύο φυτά.
Μπορείς να το διαχειριστείς και πιο οικονομικά...
 

Booker

Member
υπολόγισε και βρες τις αναλογίες για 2 λιτρα νερό. απλά μαθηματικά.
 

-neo-

Member
ti yield pires ???? eimai poli periergos na ma8w se toso liga lumens ti apodidoun ta sigkekrimena strain
 
Top