What's new

משמעות האי.סי בנגר בגידול קוקוס לפסולת

ganesh5000

Member
משמעות האי.סי בנגר בגידול קוקוס לפסולת

אהלן חברים,
גם כדי לעזור לאחרים שיקראו ויבינו את הנושא במידה וירצו לעבור לקוקוס, וכמובן גם בשבילי שהרי אני מגדל בקוקוס לראשונה..

קצת מתקשה להבין את כל העניין של קריאת הנגר בקוקוס. מצליח לקרוא כמובן, לא מבין את המשמעות.
ברור לי שאם השקיתי באי.סי מסויים והנגר יוצא גבוה ממה שהכנסתי, אז אני בעודף דישון. במקרה שהעודף הוא גדול, מניח שצריך שטיפה, אפילו ידנית, ואז דילול התמיסה לאי.סי נמוך יותר.

איך אני מבין שצריך לעלות בדישון, זה הקטע שמסבך אותי.
בניגוד לאדמה, אני רואה שהצמחים אוכלים בקוקוס המון כבר בשלב מוקדם והצמיחה שלהם בהתאם.
אבל אם השקיתי באי.סי מסוים, והנגר יוצא לי 200 פחות, מה זה אומר מבחינתי? הדישון נכון? צריך לעלות?
באיזה הפרש אני צריך להבין שהדישון נמוך מדי?

קצת לא מבין איך לפענח ולהבין את קריאת הנגר ולהתקדם משם.

אשמח להסבר קצר, כשיהיה לכם כוח :)

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אם הצמח לקח יותר מים מדשן האיסי בנגר יעלה
אם הצמח לקח יותר דשן ממים האיסי בנגר ירד

צריך לקחת בחשבון אידוי במיכל, ככה שהבדיקה הטובה ביותר היא של נגר שבדיוק יוצא, אחרי הרצה של כמה ליטרים ראשונים שיכולים להיות עם הצטברויות מלחים.

אתה רוצה בנגר איסי קצת יותר גבוה, נגיד בחצי מיליסימנס, ממה שהכנסת כי אתה בסופו של דבר מעדיף שיהיה קצת יותר מאשר פחות מידי ויש לך טווח דיי סבבה בתחום הזה.

Scroggy B

Active member
בדיוק חשבתי על זה! אני בתהליכי בניית מערכת קוקוס-לפסולת.
ההסבר הנ"ל שווה נעיצה לדעתי.
השאלה הזאת תחזור עוד כמה פעמים עד סוף השנה.

ganesh5000

Member
דבר איתי פרקטיקה אחי,
הכנתי תמיסה, אי.סי של 1
הנגר יצא 650, אמרתי נעלה קצת..
המיכל היה יחסית ריק, אז לא הייתי צריך לחכות יותר מדי.
העליתי ל1.2
עכשיו הנגר 1050 +-
מיכל התמיסה חדש ומלא.

צריך לעשות משהו?
להעלות דישון בתמיסה הזו כבר או לחכות ולראות בהשקיות הבאות אם האי.סי בנגר ממשיך לרדת ואז להוסיף דשן?

להמשיך לעלות במיכל הבא שאני מכין?

ושאלה לגבי חומציות התמיסה - יש מצב שהפי.הייץ'. עולה עם הזמן וצריך לאזן שוב?

kamikaza

Active member
אני במקומך לא הייתי מודאג

אל תשכח עוד דבר - מן הסתם הצמחים קטנים מאוד כרגע ביחס לעציץ שבו הם נמצאים

כך שהאיסי בנגר בעצם לא אומר לך שום דבר

הצמחים קטנים מכדי שהם ישנו משהו

זה נורמלי שבהשקיות הראשונות יוצא נגר נמוך

כי שטפת את הקוקוס לפני השתילה

אני הייתי ממשיך עם איסי של 1.2, אם אתה רואה שהאיסי בנגר יורד, תעלה איסי

שים לב גם לכמות הנגר - יש הבדל בין 40% נגר לבין 5%

זה נורמלי שהפיאייץ' עולה כשהמיקסוס מבעבע

המהירות שהוא עולה תלויה במה שיש במים - יש תוספים אורגניים לרוב גורמים לפיאייץ' לעלות מהר יותר, ולכמות הבועות במים

תכוון ל-5.5 או משהו כזה ותן לעלות לבד עד סוף המיכל

ganesh5000

Member
ממה שאני רואה מהצמחים, הם לא סובלים מהדישון, נהפוך הוא.. רק רציתי לוודא איך להמשיך לעבוד עם זה.

יש לי בעיה אחרת בעניין הנגר - מכיוון שהתחלתי עם זרעים, ומייד שתלתי אותם בעציץ הסופי של ה-7 ליטר, אז לא כל העציץ מלא בשורשים, ולכן יש נגר חזק מאוד.
אני מתקשה להגיע למצב של נגר של 10-15 אחוז, תמיד נראה לי כמו הרבה נגר. עדיין לא עליתי על כמה צריך להשקות מבחינת כמות דקות וכמות השקיות ביום.

kamikaza

Active member
לא יקרה שום אסון אם יהיה 90% נגר

בהתחלה אני נותן השקיה אחת ביום, ובהמשך מוסיף

אני עובד עם אירפוטים של 10 ליטר

כל השקיה, כל עציץ מקבל כ-200 מ"ל

בהתחלה משקה פעם ביום. כשהם כבר גדולים יותר, עולה לפעמיים שלוש ביום

ואז לפי הנגר, כשאני רואה שאני מתקרב ל-10% יומית, אני מעלה תדירות של ההשקיות

משחק עם התדירות, לא עם אורך ההשקיה

אם בשלב הזה נראה לך שהם צריכים\רוצים עוד אוכל, תן להם. בלי להסתכל על הנגר

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
בדיוק חשבתי על זה! אני בתהליכי בניית מערכת קוקוס-לפסולת.
ההסבר הנ"ל שווה נעיצה לדעתי.
השאלה הזאת תחזור עוד כמה פעמים עד סוף השנה.
אם הפתיל השני ינעץ אני אאחד אותו עם זה.
דבר איתי פרקטיקה אחי,
הכנתי תמיסה, אי.סי של 1
הנגר יצא 650, אמרתי נעלה קצת..
המיכל היה יחסית ריק, אז לא הייתי צריך לחכות יותר מדי.
העליתי ל1.2
עכשיו הנגר 1050 +-
מיכל התמיסה חדש ומלא.

צריך לעשות משהו?
להעלות דישון בתמיסה הזו כבר או לחכות ולראות בהשקיות הבאות אם האי.סי בנגר ממשיך לרדת ואז להוסיף דשן?

להמשיך לעלות במיכל הבא שאני מכין?

ושאלה לגבי חומציות התמיסה - יש מצב שהפי.הייץ'. עולה עם הזמן וצריך לאזן שוב?
זה תלוי בצמחים בצורה משמעותית, אבל זה בעיקרון אומר שאתה יכול להרים את האיסי ל1.4-1.5 בלי לפגוע בצמחים.
לפעמים הם לא צריכים את זה.

פיאייץ' משתנה עם הזמן עקב ראקציות במיכל

ganesh5000

Member
תודה יא פונז
אחרי ההסברים שלך ושל קזה הדברים הרבה יותר ברורים.
שבת שלום חברים :)

ganesh5000

Member
קזה, במידה והחומציות של התמיסה במיכל עולה מהר ועוברת את התחום הרצוי,
לא לתקן?

אם זה משנה משהו, אני משתמש בתוספים של ביונובה. ריזו אני כבר לא נותן.
השתמשתי בהם ככל שיכולתי כדי להוריד את הפי.הייץ' ואז איזנתי עד לנקודה הרצויה, אבל זה לא עזר והפי.הייץ' עלה מהר מאוד.

Last edited:

kamikaza

Active member
המיכל חשוף לאור? יש בו מספיק בועות אוויר ביחס לכמות המים? ב

אם הפיאייץ עלה יותר מדי אני מתקן, אבל לא משתגע בגלל זה

מה יש במים? מי ברז, האוס אנד גארדן איי ובי, טיאמאל, אקס-אל, ואנזימים ? ב

אם אתה רואה שאתה לא משתלט על זה, או שתוסיף משאבת אוויר, או שתנסה בלי האקס-אל

ganesh5000

Member
דווקא את האקס-אל שמתי רק אחרי שהחומציות עלתה, כי הוא מוריד. כן, יש לי את כל הליין של ביונובה + קוקוס איי ובי של האוס אנד גארדן.

המיכל לא חשוף לאור באופן כללי, כלומר הוא קצת פתוח, אבל החדר בו הוא נמצא עצמו חשוך לגמרי למעט הזמן שאני נכנס לחדר, וזה מעט מאוד.

יש משאבת אוויר אחת עם שתי יציאות בינתיים, קצת חיכיתי עם העניין הזה בגלל מחסור במזומנים.
אתמול קראתי שהאוס אנד גארדן המליצו בעבר (וגם באתר של הידרוגארדן כתוב) שמומלץ לא לבעבע את המיכל בשימוש עם דשנים שלהם.
בדיון שראיתי עלתה טענה שזו היתה טעות בפרסום, ויש כאלה שקישרו את זה למיץ שורש שלהם שעשה בעיות והקציף במיכל בעבר, אבל הם פתרו את זה.
קראתי גם שהחמצון של המים הוא זה שדווקא גורם לעליה מהירה יותר בחומציות, ככה שההמלצה שלך להוסיף עוד חמצן גם מבלבלת אותי. זה לא ישיג את האפקט ההפוך?

נגמר לי האקס-אל וחשבתי להביא מחר חדש. אתה אומר לוותר עליו? יש מאיץ צמיחה אחר שיכול לעבוד טוב במיכל מבעבע?

בכל מקרה אני מתכוון לעבור לקאנה בוסט בפריחה ולראות אם כל ההייפ סביבו מצדיק את המחיר. אבל זה לפריחה

המים במיכל הם מי ברז, אי.סי של 400-440 ויורד ככל שמתקרר.

ganesh5000

Member
ואם כבר אנחנו בשוונג של השאלות על האוס אנד גארדן..
אחת ההתבלטויות שלי אם לקנות את הדשן היתה העובדה שהם מבקשים לחכות 15 שעה בין איי ל-בי, כי אחרת יש ריאקציה שלילית וכו'..
מה קורה אם אני מכין תמיסה ורואה שהיא נמוכה מדי מבחינת אי.סי אחרי שהוספתי את שני הבקבוקים?
אני מוסיף איי ואז מחכה שוב רבע שעה?

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אני שם לפעמים משאבת מים לסירקולציה כי יש דשנים כמו בלומבסטיק ששוקעים, שאין משהו בשלוף אז משאבת אויר אבל היא מזיזה את הפיאיץ'
אם אין דשנים ששוקעים, כמו כל שאר הדשנים המירליים שאני זוכר שהשתמשתי בהם, אני לא שם כלום במיכל.

ganesh5000

Member
אני מניח שהגיע זמן הניסויים.. נבדוק איך זה עובד בלי משאבה ואם הפי.הייץ' נשאר יציב

מה לגבי העלאת אי.סי אחרי שהכנתי את התמיסה? אין בעיה עם זה מבחינת הדשנים של האוס אנד גארדן?
אני חושב שהצמחים שלי מראים לי שהם רוצים עוד דשן, והמיכל די מלא..
להוסיף כרגיל לפי ההנחיות על מה שיש במיכל? לא יעשה בעיות?

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אני מאזן שהפיאיץ' יוצא מהטווח הבריא ביותר מ0.2 נקודות
אם בקוקוס אז אני לא נותן לו לרדת מ5.3 ולא לעלות מעל 6.4.
בסוף הפריחה אני נותן לו להגיע גם ל6.6 בלי בעיה

kamikaza

Active member
דווקא את האקס-אל שמתי רק אחרי שהחומציות עלתה, כי הוא מוריד. כן, יש לי את כל הליין של ביונובה + קוקוס איי ובי של האוס אנד גארדן.

המיכל לא חשוף לאור באופן כללי, כלומר הוא קצת פתוח, אבל החדר בו הוא נמצא עצמו חשוך לגמרי למעט הזמן שאני נכנס לחדר, וזה מעט מאוד.

יש משאבת אוויר אחת עם שתי יציאות בינתיים, קצת חיכיתי עם העניין הזה בגלל מחסור במזומנים.
אתמול קראתי שהאוס אנד גארדן המליצו בעבר (וגם באתר של הידרוגארדן כתוב) שמומלץ לא לבעבע את המיכל בשימוש עם דשנים שלהם.
בדיון שראיתי עלתה טענה שזו היתה טעות בפרסום, ויש כאלה שקישרו את זה למיץ שורש שלהם שעשה בעיות והקציף במיכל בעבר, אבל הם פתרו את זה.
קראתי גם שהחמצון של המים הוא זה שדווקא גורם לעליה מהירה יותר בחומציות, ככה שההמלצה שלך להוסיף עוד חמצן גם מבלבלת אותי. זה לא ישיג את האפקט ההפוך?

נגמר לי האקס-אל וחשבתי להביא מחר חדש. אתה אומר לוותר עליו? יש מאיץ צמיחה אחר שיכול לעבוד טוב במיכל מבעבע?

בכל מקרה אני מתכוון לעבור לקאנה בוסט בפריחה ולראות אם כל ההייפ סביבו מצדיק את המחיר. אבל זה לפריחה

המים במיכל הם מי ברז, אי.סי של 400-440 ויורד ככל שמתקרר.

אני גם עובד עם האוס אנד גארדן, לא ידעתי בכלל שהם ממליצים לחכות רבע שעה בין אי לבי וזה נראה לי מוגזם

אני שם את אי, המים גם ככה מבעבעים עם אבן אוויר, ומיד אח"כ את בי

הדשנים במיכל מבעבעים כל הזמן, עם שתייים או שלוש משאבות כמו שלך

ולא היו לי בעיות עם זה. אני חושב שההמלצה שלהם זה לחמצן עם משאבת מים

ממה שאני ראיתי, ככל שיש יותר בועות הפיאייץ פחות עולה

כשהמים עומדים הוא עולה, אבל זה תלוי גם בעוד גורמים

האקס-אל טוב, אני גם עובד איתו ביחד עם האוס אנד גארדן

ואם אני רואה שהאיסי נמוך מדי ורוצה להעלות, אני מוסיף דשנים ישירות למיכל, אבל תמיד קודם איי ומיד אח"כ בי

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
צריך לערבב טוב את האיי לפני ששמים את הבי.
זה יכול להיות עם בועות אויר, עם היד או ע"י לחכות 15 דקות.

בכל מקרה זה משמעותי כי הם שוקעים ביחד.

Latest posts

Latest posts