What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
dap, amandoua-s bune, eu la inceput cresteam doar guerilla si foloseam fert betze
 

gigi becali

Member

treaba e cam asa.... totul e pro, nut de la advance iguana, ph 6/6.5,
temperatura e cam aiurea ... scade pana la 19 uneori ... plus ca in timpul luminii e un vent cam mare ... foliar le dau apa putin in perioada de intuneric.
Va rog puteti sa imi spuneti unde gresesc ???
poate sa fie mucegai ???
sau?
 

Attachments

  • IMG-20130421-00988.jpg
    IMG-20130421-00988.jpg
    79.1 KB · Views: 6
  • IMG-20130421-00989.jpg
    IMG-20130421-00989.jpg
    72.7 KB · Views: 5
  • IMG-20130421-00991.jpg
    IMG-20130421-00991.jpg
    71.4 KB · Views: 6
  • IMG-20130421-00992.jpg
    IMG-20130421-00992.jpg
    76.7 KB · Views: 7
  • IMG-20130421-00993.jpg
    IMG-20130421-00993.jpg
    76.4 KB · Views: 6

fenomeno_djo

Active member
Esti teroare! Gandeste-te un pic inainte, din aceste imagini, noi putem vedea conturul unei frunze? Fotografiaza in asa fel incat sa focalizezi frunzele, nu pamantul. Incearca sa indepartezi inca pe-atat camera fata de punctul in care ai tinut-o in clipa in care ai facut pozele de sus.
 

JonMalus

Member
am avut si eu ceva de genu.. frunzele se uscau si deveneau crispy, casante. eu banuiesc ca este de la pamant. prea mult ingrasamant. arde planta. intrucat ii prea mica. nu ii destul de dezolvtata
 

Numaya

Member
ia aer la radacini .... o uzi ciudat - prea mult prea rar - uda mai putin si mai des si nu exagera cu nutrientii ... ai diferente de temperatura prea mari - prea cald pe lumina prea rece la intuneric ... fenomen ce ai sa il mai gasesti cand cresti in lunile calde ale anului ...

parerea mea personala ...
 
H

HTTP51

...proprie si individuala.

S-a razbunat prin deficiente ca le-ai pus ghivece roz.
Pot fi multe cauze.Pamant,apa si foc,pardon,fertilizatori. Schimba turba si pentru o perioada fi mai zgarcit cu apa si fertilizatorii.
 
H

HTTP51

Salut forum. A trecut multa vreme de cand n-am mai intrat p-acest forum.
Întrebarea mea tine de o curiozitate care-i tot a mea,ha.
Se poate poleniza cu canepa noastra abjecta ? Se pierde din calitate sau n-are niciun minus in comparatie cu un mascul frate sau de stofa buna ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
se poate poleniza cu un mascul de canepa, iar cu cat acel mascul face parte dintr-un grup de plante cu un genotip mai stabil (datorita selectiei naturale si factorilor climaterici), cu atat va fi mai dominant in potentialele crossuri. recomand incrucisarea cu IBL-uri si apoi selectie in f2 si f3 sau backcross pana se ajunge la rezultatele dorite.
iti doresc succes dar o sa ai un drum destul de lung de parcurs pentru a scoate ceva bun din o incrucisare cu canepa. o sa ai nevoie si de rabdare.
 

varzalegala

Member
Canepa noastra abjecta sau Ruderalis e autoflower din cate stiu eu. Toate soiurile autoflower au ruderalis in genetica lor: Lowryder, Diesel ryder, etc doar ca potenta e ceva mai mica.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
da, dar majoritatea autoflowerelor (si mai ales cele mai stabile) NU sunt F1, sunt ori S1 din F2/F3, ori F4/F5. Si e inca afectata potenta dupa vreo 3 generatii si ceva selectie.. asta ca sa arate cat de stabila e genetica de tip landrace (dpdv genetic).
 
H

HTTP51

Mersi ex. Deci dă rezultate iar ca o ultima solutie e minunat daca-mi spui ca efectul nu se schimba.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
da rezultate dar e vorba de un quest de ani de zile pana la un exemplar care sa merite pastrat. si asta in situatia in care norocul e de partea ta, si ai loc sa testezi multe exemplare din offspring.
daca scopul e sa scoti ceva asemanator cu canepa, e usor, daca vrei sa scoti ceva cu recolta decenta si ceva potenta, e de munca.
 
H

HTTP51

Într-un an sunt la F3 si ibl-uri din canepa am la 10m de unde locuiesc. Deci,cum spuneam,dă rezultate...pe naiba,tot fratele e baza. Sunt deprimat total. Multumesc pentru timpul acordat,o seara placuta va doresc la toti.
 

gigi becali

Member
blod .. chill cu astea roz ... defapt sunt mov ... si asa a vrut iubita ... mam scos :)) da ... sunt deacord ..cu ... excesu de nut si apa ... .. bless
 
H

HTTP51

E groaznic cu specimenele astea. Ati tolerat gunoaiele atatia ani sperand la progres,rafinament si maturitate,bineinteles. Nu mai tolerati prostii, mai ales prostii care se cred interesanti. Am spus-o,sănătate !
 

snig

Member
ce pamant e mai indicat din cele care se gasesc mai peste tot ? e bun ingrasamantul natural bagat pe excremente de porumbei ?
 

Latest posts

Latest posts

Top