What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

low budget,abszolút kezdő

Megtörtént átmostam, majd töltök fel képet ha látok változást.


Sok hibát vétettem kezdetektől de tanulok belőle, így a következőben talán kevesebb hülyeséget teszek. Ilyen pl. a kis pot amit kapott a Diesel. Látom már, hogy sajnos ez neki kevés lesz. Virágzási stádiumban van éppen, bár ez nem a cserép hanem autoflow :D



Arra gondoltam átültetem aképpen, hogy a cserepet szétvágom talán ezzel mozgatok a legkevesebbet a növényen, és így ültetném át.
Mi a vélemény? Hagyjam ebbe a potba aztán lesz rajta ami lesz, vagy tegyek egy próbát nagyobb otthonba áthelyezni? Illetve nagy a valószínűsége annak, hogy elkapálom ezzel a művelettel?
 
Okés. Reggel jó alaposan átmostam a közeget. Majd mielőtt aludni ment a Diesel átültettem.
Több hibát is vétettem. Ilyen pl, a starter kúrva erős közeg, át is ültettem egy autot VIRÁGZÁSI szakaszban, és még ezt tetőzve nem is ugyan abba a közegbe került mert florimo-perlit (70%-30%) kombóval béleltem ki az új otthonát.
Namost ennek fényében várom a csodát, hogy túléli is a végén még hálás is lesz :D :D (lehet sokat kérek)


A kis Bluematic fejlődget, de közel sem megfelelő mértékben. Őt ugye előbb megviselte a plagrongrowmix. Nála is erősen gondolkodom, hogy reggel átmosom szegényt, hátha segít neki.
 
Sziasztok! Egy kis UP!


Mint említettem ugye átmostam alaposan a potokat, hogy kicsit megszabaduljak a töménytelen táp mennyiségtől, illetve mind a ketten át lettek ültetve. A Diesel kapott egy nagyobb potot :) (itt már túlzásba is estem kicsit) a Blue maradt a régi otthonába de kiemeltem és jól feltöltöttem florimo-perlit keverékkel. Mindez 2-3 nappal ezelőtt.

Nos a helyzet a következő:
- mind a két növénykén azt látom, hogy kicsit sem bánta a mosást és az átültetés sem viselte meg őket
- Diesel sokkal barátságosabban illetve egészségesebben néz ki mint tegnap-kevésbé karmosodnak a levelek és 2,5 nap alatt nőtt majd 10cm-t
- Bluematic-en is azt látom, hogy ütemesebben kezd növögetni, és sokkal barátságosabban néz már ki


Úgy gondolom, hogy összességében mentettem a menthetőt, és nem is hoztam rossz döntést



De megtanultam, hogy ne "pacalt" adjak a csecsemőknek azaz kezdek egy gyenge közeggel és megtanulok előbb utóbb tápozni.



Képek: Diesel:



Bluematic:
 
Hali!


Adtam reggel a krumpliknak egy egy gyenge koncentrációjú tápot, megnézem miként reagálnak rá.

Nos az öntözővizem ph-ja alapból 6,8-as. Kapott egy kis tápot ugye, ez elég jól lenyomta 6.0 környékére. Drént :) mértem, és ott 6,2-őt dobott a gép. Ezt gondolom nem lenne rossz egy 6,5-re felvinni. És ha így van ahogy gondolom akkor milyen módszert javasoltok erre a célra?
 
Említettem, hogy kaptak tápot.
Sensi Bloom A&B adtam 0,75ml/l dózisban illetve Carboload 0,75ml/l mindezt 1,5l víz kíséretében/koponya. Kíváncsi voltam miként reagálnak erre a relatíve alacsonyabb dózisú tápra, de meglátásom szerint bajt nem okozott.


Diesel:
-az elmúlt napokban minden nap növekedett magasság tekintetében (kb5-6cm/nap). Tegnap 56cm magasságnál megállt. Feltételezem már nem sokat fog növekedni, most már inkább a termésre kezd el koncentrálni (gondolom). Az előzményeket tekintve egy egészségesebb bokrot látok magam elött.





Bluematic:
-ő még mindig nagyon alacsonyka, bár növöget naponta kb. 3cm. Most kb olyan 30cm magas. Viszont szépen elkezdett bokrosodni, és egy határozott felélénkülést látok rajta.






Bocs a nyomorult HPS fotókért. Napokban lövök majd egy pár természetes fény alatti fotót.
Addig is sálálálálá-sznúpdogmadafaka :D
 
Szeretném kipróbálni a klónozást :)
Tudom, nem autot kellett volna venni ha klónozni szeretnék.
De hátha van valaki eltérő véleménnyel/tapasztalattal az auto klónozás terén. Illetve azt is olvastam, hogy már virágzásban nem a legcélszerűbb, de lehetséges.
Szóval szerintetek van bármi értelme 2-2 klónt levenni az anyákról?
És ha esetleg valaki igennel válaszol :D akkor még azt is kérdezném, hogy ez mennyire fogja vissza az anyanövényt? Megtolja gondolom a virágzási periódust.
 
Helyzetjelentés!


Mindenki él és virul :) (csak a képek végett)


Diesel:

Bluematic:

Osztályfénykép:
Bal oldalt blue jobb pedig diesel
 
Ha már Gearbi szóba hozta a saját naplójában akkor már rákérdezek, mert rég mozgat ez a kérdés.
Az autoknál szabad ritkítani a lomblevelekből? És ha igen akkor milyen módon illetve mennyire?
 

hobbi ur

Well-known member
Azt azért már ne engedd, hogy kókadjon. Grammokat vesztesz, amiket lehet te szívnál el... :)
 
Azt azért már ne engedd, hogy kókadjon. Grammokat vesztesz, amiket lehet te szívnál el... :)
Kösz Hobbi!

Abszolúte igaz beszédet szólottal!Sajnáltam is őket. Kicsit szarul jött ki a lépés idő tekintetében, de nem fogom hagyni, hogy még egyszer így járjanak :)
 
Egy kis helpet kérnék.
A bluematic eléggé kókad. Vizet kapott tegnap 1litert, tápot pedig egy locsolással előtte. Egy alacsonyabb dózisú tápot kapott. Sajna EC mérő még beszerzés alatt, de szerintetek táphiányos lehet?



És csak az érdekesség kedvéért. Van egy auto royal Jack a családban. Kapott egy fimet (a kíváncsiság miatt) egy héttel ezelőtt. Nekem nagyon tetszik ahogy kinéz.De mondjátok meg ti :D
Egy héttel ezelőtt-és most.
 

MuLLeR

Active member
Műszerek nélkül nem állok neki nevelni csak 1 jótanács. Sok olyan dolgot kérdeztél idáig amit egy 1xű méréssel el tudtál volna dönteni. Javaslom az EC mérő mielőbbi beszerzését. Auto-t én nem klónoznék főleg nem ilyen első köröset. A pára mehetne feljebb is ha még vegel, de a hőm.-et 30 fok fölé már nem vinném. Jó lesz ez ;)
 
Köszönöm az észrevételezést :) Van benne igazság igen.
De holnapra összeszedem magam és feltöltök egy helyzetjelentést.
 

Latest posts

Latest posts

Top