What's new

0utdoor 2016

bathory

Member
μακαρι να ηταν ενα φυτο Ορφεα,6 ειναι και απο περιμενω φετος οτι περιμενω!!φετος το φοβηθηκα λιγο γιατι επιασε πολυ μελουρα και κολλαει απο τα καραγατσια οποτε ραντισα καλου κακου και τον περιβαλοντα χωρο!!θα φανουν τα αποτελεσματα σε καμια βδομαδα το πολυ!!!παρατηρησα ομος χθες οτι ειχε υποχωρησει καπως,οπου ειχε πιασει βαμβακαδα ηταν τιγκα στα μαμουνια λες και τρεφονται απο αυτο!!!φαινονται και στην φωτο!
 

bathory

Member
thanks vazsi!!το ραντισμα εκανε δουλεια υποχωρησε αισθητα η μελουρα,ισως να ραντισω ακομη μια φορα θα το δουμε σε καμια βδομαδα!πεταξα και ενα αρσενικο και αρχισε η ανθοφορια στα δυο πισω τα πιο "παλια"!!τα αυτοματα φευγουν σφαιρα εκτος απο ενα που τα "επαιξε" και οι μυρωδιες τους ειναι και γαμω!!!!2 amnesia 2 blueberry και 1 northern light!!!τα αρωματα του τελευταιου με πηγανε 25 χρονια πισω!!!!!!!
 

bathory

Member
picture.php
τα auto μου!
 

delicorganic

Well-known member
bathory καλησπέρα και απο εδώ,μοιάζει με αυτό η βαμβακάδα?-http://www.alamy.com/stock-photo-long-tailed-mealybug-pseudococcus-longispinus-infestation-on-jasminum-14783648.html
επιμένει αυτο?το δηλητηριο τπτ?τι τους ψέκασες?
 

bathory

Member
ναι κατι τετοιο,συν οτι τα φυλλα κολλανε λες και τα ψεκασες με μελι.κατω απο τα φυλλα και τον κορμο πιανει αυτη βαμβακαδα,καθε χρονο ειχα λιγη μελουρα σε εκεινη την καβατζα αλλα φετος μεχρι βαμβακαδα επιασε!2 φορες τα ψεκασα,και τον περιβαλλοντα χωρο και ακομη εχει,πιο λιγο αλλα εχει!ακομη μια φορα θα τα ψεκασω!!δεν θυμαμαι αυτη τι στιγμη το ονομα του φαρμακου που ριχνω
 

bathory

Member
τα μπακαπια μου,σημερα κλεινουν 3 μηνες ζωη!αργα τα ειχα βαλει αλλα μου φαινεται αυτα θα με σωσουν!!
 

Latest posts

Latest posts

Top