What's new

Το ταπάνι του Ορφέα

orfeas

Active member
Veteran
Σιντ και μακεδών
ναι, φταρνιζόμουν όμως όχι μόνο επειδή με "κακολογούσατε", αλλά επειδή το βλαστάρι μου έπιασε 190/190 στο CAE, πρωτοφανές σκορ για εξετάσεις Cambridge :redface:
 

makedon

Member
Veteran
α ρε πουτο,το γεμισες το παντελονι χαρα :laughing:

τελικα το μηλο επεσε πανω απ τη μηλια :abduct:

κονγρατσιουλεισον :tiphat:
 

orfeas

Active member
Veteran
α ρε πουτο,το γεμισες το παντελονι χαρα :laughing:

τελικα το μηλο επεσε πανω απ τη μηλια :abduct:

κονγρατσιουλεισον :tiphat:

Για το παντελόνι, άσε την έχω "ξαναπάθει", οπότε φοράω μπέιμπιλίνο όταν είναι να πάρω βαθμολογίες :laughing:

Μου άρεσε αυτό για το μήλο! Αφού τα παιδιά μας θα πρέπει να γίνονται καλύτερα από μας!

Σεν κιου, σεν κιου, όπως έλεγε ένας φίλος Αιγύπτιος παλιά. Ξέρεις οι αραπάδες δεν μπορούν να προφέρουν το θήτα και το δέλτα...

Στο θέμα μας, και το Μπάντζι της γούρνας είναι κορού με τα ούλα της! Και το θεματάκι με τη προσβολή, άντε γεια!
Και κάποια σημάδια στα φύλλα, πέρα απ'τη πασχαλίτσα, είναι από ένα ντουζάκι με τσουκνίδα...
 

Attachments

  • P1090074.JPG
    P1090074.JPG
    155.4 KB · Views: 26
  • P1090075.JPG
    P1090075.JPG
    132.3 KB · Views: 24

bathory

Member
συγχαρητηρια για το τεκνο σου!!!οσο για την "κοριτσαρα σου μπραβο μπραβο,και η πασχαλιτσα ευλογια θεου!!!!αντε βιβες!
 
G

Guest

Πολύ πλατύφυλλο το μπάντζι ε;

Χαίρομαι που έστρωσε το πράγμα,καλημέρα!
 

orfeas

Active member
Veteran
συγχαρητηρια για το τεκνο σου!!!οσο για την "κοριτσαρα σου μπραβο μπραβο,και η πασχαλιτσα ευλογια θεου!!!!αντε βιβες!

Ευχαριστώ, φίλε! Και δεν είναι μόνο η πασχαλίτσα, αλλά κι ένα αλογάκι της Παναγίας! :)

Πολύ πλατύφυλλο το μπάντζι ε;

Χαίρομαι που έστρωσε το πράγμα,καλημέρα!

Για το πλατύφυλλο φταίει ο Ασιάτης! :biggrin:
Το ίδιο και το άλλο στη γλαστρούλα...
Αυτό στη φωτό όμως ίντα που σου λαλεί; Εμένα μου φαίνεται Κόνγκο...και χαίρομαι...απλά δε λέει να δείξει φύλο ακόμα...και συνεχίζει το τσιγκελάκι στα φύλλα...

Άντε μπρουμ με μια κρομμύδω από πρόπερσι :laughing:

:tiphat:Ορφέας
 

Attachments

  • P1090087.JPG
    P1090087.JPG
    159.2 KB · Views: 24
  • P1090088.JPG
    P1090088.JPG
    141.8 KB · Views: 22
  • P1090094.JPG
    P1090094.JPG
    62.2 KB · Views: 23
G

Guest

Όντως,άλλο σχέδιο το έτερο,έχεις ξαναπετύχει και τα 2;

Το αλογάκι φοβερή παραλλαγή!Ειδικά με το φόκους που του κανες :biggrin:

Σαλούδ !
 

orfeas

Active member
Veteran
Όντως,άλλο σχέδιο το έτερο,έχεις ξαναπετύχει και τα 2; .....

Σαλούδ !

Όχι, γι' αυτό και το ξανάβαλα φέτος...

Ιδού και το λευκό κελί, αλλά χωρίς την Μάινχοφ...:)

:tiphat:Ορφέας
 

Attachments

  • P1090079.JPG
    P1090079.JPG
    155.8 KB · Views: 25

Crowmax

Well-known member
Veteran
Γεια σου Ορφέα!
Ωραία τα φυτάνια, καλό καλοκαίρι φιλε μου!
Αυτα πάνε για κόψιμο τέλη σεπτέμβρι στην καλύτερη να υποθέσω;
 
G

Guest

Το αδιαχώρητο :biggrin:

Για ζήτα τους κανα πιστοποιητικό πολιτικών φρονημάτων να αραιώνετε ζγούλια-ζγούλια...
 

orfeas

Active member
Veteran
Το 'χεις!! :D

Λες; :biggrin:

Το αδιαχώρητο :biggrin:

Για ζήτα τους κανα πιστοποιητικό πολιτικών φρονημάτων να αραιώνετε ζγούλια-ζγούλια...

Η Λουδοβίκαινα αρνείται πεισματικά να προσκομίσει το χαρτί, δηλώνει αμετανόητα "Φαιά σήψη" και αύριο θα πάει στα θυμαράκια... :cry:
Ευτυχώς όμως που υπάρχουν τα μπακάπια για αναπλήρωση της θέσης...ούτως ή άλλως η γούρνα δεν είναι για τέσσερις...κρίμα βέβαια γιατί δεν πρόλαβαν να ωριμάσουν τα σπορούθκια...

:tiphat: Ορφέας
 

orfeas

Active member
Veteran
Άλλος πεθαίνει κι άλλος γεννιέται ...

:tiphat:Ορφέας
 

Attachments

  • P1090218.JPG
    P1090218.JPG
    177.4 KB · Views: 28
  • P1090219.jpg
    P1090219.jpg
    95.4 KB · Views: 27
G

Guest

:frown:

Βρήκες τελικά ώριμα σ'αυτή,ή είναι άλλης κορούς(έτσι φαίνεται) ;Δε γνώριζα ότι ωριμάζουν τόσο νωρίς!
 
Last edited:

orfeas

Active member
Veteran
:frown:

Βρήκες τελικά ώριμα σ'αυτή,ή είναι άλλης κορούς(έτσι φαίνεται) ;Δε γνώριζα ότι ωριμάζουν τόσο νωρίς!

Δε διευκρίνισα, γιατί είναι προφανές... :)
Θα τα ονόμαζα Kali Mist x Jamaldelica, έλα όμως που δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για τη μαμά Κάλι, αφού ενώ στα φύλλα τής μοιάζει, δεν συμβαίνει το ίδιο και με την ανθοφορία που είναι σχετικά πρώιμη. Εκτός κι αν οφείλεται στα της φετινής Άνοιξης τρελά τερτίπια :biggrin:
Όπως και να 'χει, πιστεύω το τελικό αποτέλεσμα, βλπ μυρωδιά/μπαζ, να συνηγορήσει στη βεβαιότητα...πάντως οι μυρωδιές είναι ακόμα πολύ λεπτές, σχεδόν ανεπαίσθητες ...

Το άλλο θέμα είναι ότι έκαψα τον καλαμπαλίκα πριν προλάβω να μαζέψω γύρη, αλλά να σου πω την αλήθεια, δεν με χαλάει γιατί το γλαστράτο Λουδοβίκιο είναι μεζεάρχης, οπότε το ζεύγος θα λέγεται Old M killer x Purple LUI :biggrin: και που εύχομαι να προκύψει ταχύτερο στην ανθοφορία...

:tiphat:Ορφέας
 
G

Guest

'Οντως είναι προφανές,απλά μπερδεύτηκα λίγο με τον κύκλο της ζωής(θα ταν ωραίο να ταν απ'αυτή :) )

Αντε βγάλε άκρη με τα ταμπελάκια σου :laughing: Παίζει σοβαρά να παθαινουν κοκομπλόκο με απρόσμενες αντιδράσεις με την πολύ πρώιμη σπορά,πρώτη φορά τα βαλες τόσο νωρίς;

Το προξενιό που ετοιμάζεις ακούγεται κάτι σε M x PCK στο πολύ άγριο :whip:
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top