What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Rastaman first time indoor

Csak kókuszban szeretném vinni, advanced nutrientses tápokkal. Tudom jól lehuzatom magam,vannak olcsóbb jobbak is,de nem akarok törődni ph illetve ec állítással egyelőre. Szóval a sensigrowot meg a bloomot meg a cal magot meg a big bud liquidet rendelném hozzájuk elsősorban.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ec mérő akkor is kell.. ph teszt ugyanúgy.. :D ez alól nem tudsz kibújni, ha nem akarod elbaszni..
be vagy állva, mint tegnap gubacs.. beszélsz elfelejted mit csinálsz elfordulsz.. beleöntöd 2x a tápoldatot az alapvízbe.. nem mérsz ec-t nem jössz rá sose mitől lett :D
 

Son of Soil

Member
Igen valóban nehéz azt a pár ml foszforsavat a vízbe keverni, ezt mindenféleképpen spóróld meg plusz 20000 forintért. :D Ph-t meg úgyis mindig nézni kell locsolásonként, azt a csudatápokkal se úszod meg, ha szép kertet akarsz.

Whiped, te is buzi vagyol, mér írsz gyorsabban mint én? Szívjál többet more!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem a táp a lényeg, azt használsz, ami tetszik.. ha neked advanced kell megveszed azt..
itt a hangsúly azon van, hogy szerezz be ec mérőt, és minimum egy ph tesztert, azon spórolhatsz egyedül. hogy nem digitális ph méröt veszel, hanem egy indikátor cseppet.
többet ? há lassan ég a jól tekert blunt nyugi :DD
 
Mivel csak kókuszoznék a hesit,vagy a plagront ajánlanátok ?:D REndben,akkor hozzácsaptam egy digitális ec és ph mérőt is. Az oldalon írják,hogy csak a B komponenssel együtt használhatóak,de a B komponenst meg nem lehet megrendelni.. bushdoctor logic..
 

Son of Soil

Member
Én se a hesit-t, se s plagront nem ajánlanám, mind a kettő túlárazott szar, ráadásul a plagron szerves elemeket is tartalmaz, ami nehezíti a pontos EC szint megállapítását, ami azt jelenti gyakorlatban, hogy megszopatod magadat. Zsákos kertészeti műtrágyát ajánlanék, arányokat kell nézni és próbálgatni. Fajtánként teljesen eltérő a tápfelvétel, a nagyjából arany középutat kell nézni elsődlegesen. NPK 1:1:2, vagy NPK 1:2:2, CaN 1:1, CaMg 3:1 vagy 3:2 plusz kén és mikro.
A GHE is túlárazott szar, csak nem annyira, mint a többi. :D
 
Akkor lehetséges,hogy első körben kipróbálnám az advanced nutrientst. Raknék még a kókuszhoz denevérszart,meg használta már valaki a guanokalongot? NPK 2-15-2
 

dev.

Well-known member
Soil megijesztett ezzel a sok kettősponttal. Azt akarta mondani, hogy vegyél egy zacsi kálcium nitrátot, meg egy zacsi agriplant4-et. Egy és két kilós kiszerelés. Ez így nem lesz több mint kétezeröccá, és boldog leszel Te is, meg a növényeid is. Bushdokitól meg rendelj még egy foszforsavat, ezzel kb. minden meg is lesz amire szükséged van.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
a szar, kivaló a földbe. de, ahogy érzed..
fokozza a termés ízét és zamatát.... hát el is morzsoltam majdnem egy könnycseppet ez olyan meghatóan ért
 

Son of Soil

Member
a szar, kivaló a földbe. de, ahogy érzed..
fokozza a termés ízét és zamatát.... hát el is morzsoltam majdnem egy könnycseppet ez olyan meghatóan ért

Mi bajod a denevér szarral? Én ecsettel kenegetem a végén a bugákat és határozottan más íze lesz tőle.
 
Soil megijesztett ezzel a sok kettősponttal. Azt akarta mondani, hogy vegyél egy zacsi kálcium nitrátot, meg egy zacsi agriplant4-et. Egy és két kilós kiszerelés. Ez így nem lesz több mint kétezeröccá, és boldog leszel Te is, meg a növényeid is. Bushdokitól meg rendelj még egy foszforsavat, ezzel kb. minden meg is lesz amire szükséged van.
erről beszélnél bővebben dev?

mire jó ez külön és miért pont onnan?
 
hát ilyet még akkor se láttam, hogy valaki külön "foszforsavat" használjon.

én PK-t már használtam nade külön foszforsavat?

MTeykKeTR.jpg
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
te.. fényességes messiás.. tudod mire jó a tömény foszforsav ?
nem a pk miatt van jelentősége, hanem amiatt, hogy olyan erős sav, amit nem köszönnél meg, ha Isten szent színe előtt megmártanánk benne a nyelvedet, hogy igazmondó vagy-e avagy sem, hogy kiálld a próbát
 

Latest posts

Latest posts

Top