What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Hristos a inviat!
Nu mai bag niciodata atat unt. Sau mai oi baga, dar doar cand vreau sa ma sparg super maxim. Am bagat echivalentul a 15 grame de bud acu 2 seri si m-am trezit inca high si cu cateva ore de dezorientare placuta ramasa. Apoi am facut microdosing de 1 gr pe ora si am stat high toata ziua ieri. Echivalentul a 20-25 gr bud in 24 ore.. :D
Trip nene!
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Adevarat ca te-a luat!

M-am luat si io dupa tine, am cautat prin rezerva de ceai sa pun urzica la curing si sa vad cum s-a maturat ala de gutuie si-am gasit o manutza fe crencutze. am ectras cu ulei de la bunica.......... sa be fie de bine...
noroc c-am apuzat sa procesez caprioara aia, axcu' ela afu,matoare
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
... in zodiacu chinezesc sunt dragon de pamant , poate avem unele lucruri in comun ...
nu prea le am cu sativele ...

am si io doi dragoni in curte leam facut regatu lor ii iubesc ca-s verzi si toata ziua haleste insecte si cotaie sopirlili... :biggrin: le-am amnajat o zona cu pietre cosuri si bucati de rogojna si o micripiscina... sa-i vezi ce zburda. p e tasu la halit barza... era imensss
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
I-auzi, voi aveeti dragoni. Eu am balauri...
Dupa inca 10g se poate orice.
Jumatate din tura de unt s-a dus! Uite asa se face curatenie de paste!
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Brutal indeed. Da' mie mi-a prins bine pe foamea asta.
Aseara m-am refugiat in curte si-am campat langa afumatoare, mi-era frica sa n-adorm sa irosesc tripu' pe somn si-am reusit sa stau treaz pana pe la 4, m-au trezit soarele si pasarile pe la 10.
Mai am jumate din portia de aseara, deci mai e loc de-o tura. :tiphat:
 
Ie fumăm, amu am ajuns de la lucru și în timp ce gătesc mai trag câte un fum :kos: , meserie.
Abea aștept să avanseze Arena să mai între membrii,cine nu intră mă-sa-i curvă.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu suna a plan bun. Ca ori nu e outdoor.. ori ai soarele, si nu mai ai nevoie de aparatura ca sa tranformi o mica parte din puterea solara in energie, ca apoi sa o transformi in lumina cu pierderi mari.
 

Goldslug

Active member
Glumeam explo, nu am posibilitatea de a creste indoor. O sa merg pe outdoor anu asta cu 8 plante inafara de seedsman, si de acolo trebuie sa primesc vreo 5 seminte de white OG, acum cu pachetele in carantina o sa dureze si na. Sper sa ajunga mai repede. Sunt foarte curios de Moby Dick, cred ca o sa trebuiasca pamant in plus 20 25 de l, din cunostintele mele stiu ca prefera un ,ghiveci mai mare, sau butoi :))
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Iete ce m-am apucat eu sa cresc sub leduri crezand ca viata-mi va fi mult mai usoara. Tare credul mai is... :biggrin:
Mai intai am avut neplacuta surpriza de a vedea un fert burn deci o supra fertilizare de la un produs Bio Bizz - Fish Mix.
Niciodata nu am avut pb cu bio bizz-u'.
Acum am constatat o deficienta de calciu la Pure AK si Wedding Cake.
N-am avut nici d-asta niciodata si nici nu ma gandeam vreodata ca ma voi lovi de deficienta de calciu mai ales la cat calcar e in apa locala.
Dar rasfoind pe microgrow am dat de o remarca pe cat de simpla pe atat de relevanta.
Se pare ca sub led, toata lumea adauga mai mult Ca si Mg ca regula, in plus fata de nutrientii obisnuiti. C-asa-i la led.
Ma astept sa reinvat absolut tot ce stiam despre crestere cu ocazia asta si-mi dau o scatoalca pt ca am fost naiv si n-am luat in calcul schimbarile impuse de o modificare majora a mediului de crestere - lumina.
Deci ma voi pregati corespunzator, adica o sa comand rapid supliment Ca-Mg si-n rest business as usual, adica stau cu ochii pe ele ca sa vad rapid orice schimbare.
Asa cum zicea unu' "iarna nu-i ca vara" tot asa nici ledu' nu-i ca cefeleu'. :tiphat:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Automat sub leduri e viață mai grea !!
In spre deosebire de out aici forțezi plantele sa crească mai repede, deci automat și plantele vor consuma mai muți nutrienți !
Numai că uni nutrienți nu au raportul perfect dintre elemente!
Și plus că pământul care îl cumperi nu scrie in detaliu exact ce nutrienți și valorile pe care le are , deci trebuie să aștepți planta să de-a un semn de deficiența apoi tu o identifici și o rezolvi cat mai repede și așa îți faci o schiță și o idee cam cat nutrient și de care are nevoie !
Și dacă folosești de fiecare data același pământ va fi mult mai ușor pentru că deja știi la ce să te aștepți!! + Niște mici diferente pentru că fiecare soi se hrănește diferit!
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Da, scuze, n-am vrut sa zic ca-i mai grea viata sub leduri ci diferita.
Lumina mai intensa, metabolism pe masura, etc si altele.
 
Top