What's new

W.W Auto&W.W Auto Cbd

Uzsidoboz

Well-known member
Csumi!
2.Nekifutás
Mag: Maffia Seed 2White Widow Auto / 1W.W Cbd Auto
Sátor: Secret Jardin H40
Fény: 10db Épített e27 foglalatos Led 2500Lumen/db
5-5db Hideg/Meleg fehér
Huzat: 12v pc venti 2x 12v tápról

Nos a cserép 28L 38x38 as sajnos itt basztam el a lépést mikor kicsi sátrat vettem még év elején ezért 3db magot egy cserépbe tervezem.A közeg Florimo általános virágföld 20L /5L perlitel bekeverve
Rh nem tudok állitani ami 35% mikor a szobában kb47% tuning a világítás és nem szivesen gyujtogatnám fel a kérót szoval párásító kizárt
A világítás 15órában megy ez a max tovább nem kivitelezhet?
Wasser ecettel állított 5.9 ph
Táp wuxal super/ plagron terra bloom/esetleg pk 13-14
Lst- t kap majd úgy tervezem 90 centit max 100at tudokfelfelé menni
Ha vmi lemarad majd pótlom
Jelenleg ebb?l kell kihozzam a maximumot a feltételeken jelenleg nem igen tudok változtatni egy kis ideig még
Van egy bevándorló is amit?l vsz megszabadulok ? egy saját mag nyárról de nagyon csóré ha kibujt a 2. Ww auto is kikapom onnét

De úgy gondolom mindenre van megoldás .:friends:
 

Attachments

  • 20200923_194616.jpg
    20200923_194616.jpg
    89.4 KB · Views: 56
Épp ma kezdtem csíráztatni egy White Widow CBD-t a mafiától, így kíváncsi leszek a naplódra. Arányaiban a potok mérete is stimmel, nálam 3x10 literes lesz csatasorba állítva. Hajrá!
 

Uzsidoboz

Well-known member
Én is mivel a elég tré a pára meg a h?m. Nah majd vannak itt igazi ászok oszt csak kitalálunk valamit amivel kihozom a maximumot
Und reggel így fest a pára és a h?m.
 

Attachments

  • 20200924_061750.jpg
    20200924_061750.jpg
    84.5 KB · Views: 58
Last edited:

Uzsidoboz

Well-known member
Denton : ugyan ott van nem vittem sehova ez lámpaoltás tól reggel 6ig mindig felmegy azt mikor rádurrantom a pilácsot reggel leesik 20-30% közé
Whip: csak a ledet h?töm a ventivel ha lehuzom van vagy 38fok a sátorba illetve az lenne a kérdésem hogy a 3 növény elfog e szerinted férni a cserépbe?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
alkalmazkodnak. egyik elnyomja a másikat vagy egyenletesen lesznek majd kiderül.
 

f2obsession

Active member
A 2500 Lumenes körtékb?l ezeknek még elég lenne 1db vagy nagyon max 2, olyan 30cm-es távolságból. Ezzel a h?mérséklet és a páratartalom problémára nyernél pár hét id?t (gondolom, ha kint már kicsit leh?l, könnyebb lesz 30 fok alatt maradni). Amúgy párásításra nekem egész hatásosnak bizonyult nedves, fehér törülköz?ket aggatni az oldalakra, és 1-1 ventillátort beirányítani "alájuk" (a törülköz?, és a fal közé úgy, hogy kicsit lebegtesse). Ez nekem kb 6 órára biztosított kb +20% rh-t alacsony huzat mellett, szóval napi 2x elég volt benedvesíteni.

De amúgy pici növényekre ez a flakonból vágott búra is elég hatékonyan tud párát biztosítani, csak inkább a flakon "talpát" érdemes használni, aminek az oldalára fúrsz 5-10mm-es lyukakat valamivel a növény "teteje" alá pozícionálva. Ezek a tetején lyukas búrák szinte semmi párát nem biztosítanak, mert felfelé akadálytalanul eltávozik a pára.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Ha jól értem akkor 10 helyett 3mat b?ven elég lessz használjak 2hétig kb azt amugy tervben van egy cob led diodákból normálisan megépített világítás már az anyagösszeírás megtörtén már csak rendelni kéne de elég húzos .még a marshidro ts 600 a ami beférne ide de azt meg elég nyengusznak találom..
Flakont meg talpalf?fele bebiggyesztettem:dance013:
 

f2obsession

Active member
Ha jól értem akkor 10 helyett 3mat b?ven elég lessz használjak 2hétig kb azt amugy tervben van egy cob led diodákból normálisan megépített világítás már az anyagösszeírás megtörtén már csak rendelni kéne de elég húzos .még a marshidro ts 600 a ami beférne ide de azt meg elég nyengusznak találom..
Flakont meg talpalf?fele bebiggyesztettem:dance013:

Ez 4db 6,5W-os körte alatt n?tt ekkorára, szóval én továbbra is azt mondom, abból a 2500 lumenesb?l 1db is elég lenne az els? 2-3 hétre. 3db több, mint elég, f?leg, hogy párásítás nélkül nem fognak annyira gyorsan fejl?dni.

picture.php



Nem tudom mennyire nagyszabásúak a terveid, de szerintem kár kapkodni, ha már beruháztál 10db ilyen körtére, és összeraktál hozzá egy lámpatestet. Ha minden mást sikerül optimalizálni, 150-200g-os szüreteket simán csinálhatsz alatta. Forraszd kötegekbe, és zsugorcsövezd le, vagy fojtsd bele a kötéseket szigszalagba, meg powertape-be. Vagy ha más nem, válaszd külön egy üveglappal a világítást... Valahogy oldd meg, hogy mehessen a párásító, aztán hadd szóljon az a 25000 Lumen...

A hideg pára amúgy sem nyomul annyira felfelé, inkább "hömpölyög" a sátor aljában, és akár minimumon is mehet a párásító, 60-70% párával is sokkal el?rébb vagy, mint 35%-kal.

Minden esetre, ha már mindenképpen égetsz a magoncokra 3db-ot, akkor azt javaslom, abból legalább 2 meleg fehér legyen.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Ezt az üveglapos megoldást végül is megtudom oldani van hozzávalóm is de most lessz egy kis id?m áttkábelozom plussz kicsit odateszem magam talán még valami jó is kisülhet bel?le
A világítás véletlen folytán pedig pont a tanácsod alapján pillázik:smoke out:
A tervek pedig folyamatos önellátás
 

Uzsidoboz

Well-known member
Kicsit javult a helyzet Rh terén plussz a flakonok is teszik a dolguk .
A flakon belselyében lényegesen magasabb lehet a pára mivel vizcseppek vannak a leveleken
Und mai naptol 20/4 be megy a fíny
Locsi 5.9 ph
 

Attachments

  • image
    image
    73.7 KB · Views: 88
  • 20200925_170555.jpg
    20200925_170555.jpg
    115.1 KB · Views: 59

f2obsession

Active member
Kicsit javult a helyzet Rh terén plussz a flakonok is teszik a dolguk .
A flakon belselyében lényegesen magasabb lehet a pára mivel vizcseppek vannak a leveleken
Und mai naptol 20/4 be megy a fíny
Locsi 5.9 ph

Szerintem fúrj több lyukat a búrákra, ha ennyire nedvesen tartja, az sem jó.

Mennyi most az RH a sátorban?
 

Uzsidoboz

Well-known member
3 izzot égetek és igyis 32fok van a sátorba és 47 az rh ha magahoz tértem lyuggatok a flakonon
Nem sok a hömérséglet még mindig?
 

f2obsession

Active member
Vegben még elmegy a 32 fok, ha minden más körülmény optimális. De ha egy sátorban 3 körtével ilyen meleg van, akkor van egyáltalán bármennyi átszell?ztetés? Legalább 1 ventillátor, ami a sátorból kifelé fúj?
 

Uzsidoboz

Well-known member
Amint hazaértem lessz mert eddi csak befuvora volt allitva a ledre de megforditom es jo lessz igaz csak 5V on uzemel a hang végett mert a szobában van de remélem elég lessz neki
 

Uzsidoboz

Well-known member
Nos megfordítottam a ventit jobb lett a helyzet de ez még mindig sok kicsit 2ó m?ködés után 30.3 C. 47 az rh a szobába 53 az rh és 25.2fok van
 

Attachments

  • 20200926_162943.jpg
    20200926_162943.jpg
    98.8 KB · Views: 55

f2obsession

Active member
A búrákba már bánom, hogy beleugattam, a fotó alapján úgy t?nik, fullasztja ?ket. Szerintem inkább hagyd el (vagy térj vissza a felül lyukasra), és próbálj inkább egy kicsit még emelni a sátor páratartalmán. Vizes törülköz?k, vödör vizes perlit/agyaggolyó, vagy a szobában egy nagyobb adag teregetés rá irányított szobai ventillátorral.

A 30 fok már jó lenne, ha tudnál 80% párát biztosítani. De ha az nem megy, akkor meg inkább viseljék a száraz leveg?t, minthogy esetleg a gázcserében akadályozva legyenek.

Az "elszívó" lehet?leg a lámpáknál magasabban legyen, a beáramlás számára meg valahol alul biztosíts nyílást. Aztán bocs, ha bántóan banális tippeket adok, de valahogy nekem nem stimmel, hogy 5 fokkal melegebb van a sátorban, mint a szobában 3 körtét?l.

Pontosan milyen PC venti szell?ztet? Mekkora oldalhosszúságú, és mekkora fordulatú?
 
Top