What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Nebula + Papaya

Status
Not open for further replies.

Snypie

Active member
Még nem, mert azt a tanácsot kaptam, h ősz van és ez természetes. A bloomon igen, de a grow tápot nem emeltem.
1 ml/l grow + 4 ml/l bloom az adagjuk most. Előző hetekben 1 ml/l grow és 3 ml/l bloom volt. Ma gondoltam kapnak 3 grow-t és 1 bloomot (tehát megcserélem az arányokat). Aztán meglátom mi történik és visszaemelem a bloomot. Pár helyen olvastam, h 2 is mehet a growból, csak a virágzás végén kell levinni 1-re.
Mit szólsz a 3-1-hez? Vagy csak a grow-ot emeljem? 1 locsolásról lenne csak szó, ilyen löket jelleggel. Remélem érthető, mit akarok mondani.
 
Last edited:

Medicropper117

Active member
Nagyjából. De nem vennék rá mérget h ez N hiány. Amugy ha bloomot se adsz nekik akkor baszhatod h folytassa a viragzast. En arra gondoltam h (viragzasra való arányban) emelj egy 15-20%-ot. Nem ismerem sajnos a tápot amivel mész de sztem nem kellene a bloomot kihagyni/csokkenteni a keverekbol
Ha megall a levelhullas akkor valszeg csak kajásak. Vagy a jó öreg ph. Amire egyebkent sokan nem gondolnak első körben pedig az esetek 90 szazalekaban az a gond. A maradek 10-ben pedig a kraft kevés.
Nah de hagyjuk a ph mumust egyelore ki a bulibol...szepek ezek, sztem csak kevés amit adsz nekik
 

what_can_there

Well-known member
Eleg szarazak a kepen, az ontozesre figyelj. A textil miatt hamarabb szaradnak, talan meg emlekszel, hogy tavasszal en a 2 nl-t bezsakoltam, mert olyan gyorsan szaradtak a textilzsakban. Ha nem csak sargul, hanem gyors utemben dobalja el a leveleit, akkor az inkabb egy vizhiany utohatasa szerintem. A bloom tapot biztos nem piszkalnam a helyedben, mivel most a legintenzivebb a viragzas. A grow tapon emelhetsz atmenetileg, bar nem hiszem, hogy sok vizet zavar.

Amugy ez, hogy " ősz van és ez természetes", egy indoor kertnel eleg viccesen hangzik. Egy growshoppos fazon mondhat ilyet, aki mar beszelt olyannal, aki mar latott kendert.
 

jepjep

Member
Ha rament a kezemrea halas tap: ket-harom kupaknyi citromlevel mosnek kezet. Horgaszat utan segiteni szokott.

Kendernek igaza lesz szerintem is,a viz lehet a ludas. Miert nem naponta locsolsz?Ekkora közegben ez fontos! Azert azt is hozzatennem,hogy also levelek erintettek es a boxodban siman lehetne több feny is....
A grow tap siman elhagyhato a viragzas elsö harmada utan.
 

Snypie

Active member
Köszi a hozzászólásokat. Tegnap már nem láttam a posztokat, így 3 ml/l grow-t és 2 ml/l bloomot kaptak.
Lehet, h vízhiány, de magamat ismerve nagyon tartok a túlöntözéstől. Igyekszem többet locsolni, inkább hoznék 2 naponta képet és segítsetek, h jó úton járok-e.
Grow tápot nem lehet elhagyni, BioBizznél kell adni virágzás alatt is, ez ilyen 2 komponensű.
 

Medicropper117

Active member
Nem mondtuk hogy hagyd el. Nem is tudnád, valszeg a mikro elemek is a grow-ban vannak. Az arányokon ne változtass. Sűrűbb locsolás és viragzasra való keverék. Ha ez sem segít told meg a tápot is.
 

DropleX

Member
En mondtam a levelhullast,s ez termeszetes mivel viragzasban inkabb a pkt kell hangsulyozni..
Snypie amugy Bbizzbol floban 2 ml grow 5 ml bloom/l az altalanos adag..
 

Snypie

Active member
Visszatérek a tervezethez, de akkor sűrűbben locsolok és picivel többet. Mennyi idő, míg helyre jön? Itt is kell neki az 1 hét? Mármint arra gondolok, h kiheveri a vízhiány okozta stresszt és nem dobálja már a leveleit.
 

Medicropper117

Active member
Ha az okozta es locsolsz rendesen megáll a jelenség. Ennyitol nem fog stagnálni a viragzas hetet/heteket. Max nem marad mivel befejezni;)
Etesd rendes adaggal es tartsd nedvesen a közeget. Flo alap szabály h probalunk folyamatos ellatast biztositani a novenynek
 

Snypie

Active member
Megállt a sárgulás és a levélhullás. Sztem Medi Neked volt igazad, emeltem a tápon. Mindenesetre most nedvesebben tartom a közeget is.

Képekkel hamarosan jönni fogok, amint eljutok odáig :)
 

Snypie

Active member
42. nap 12/12

kajájuk: 2 ml/l grow + 4 ml/l bloom

Jelenleg így néznek ki, hozzám képest így is csúcsszuper :D Bal oldalt a 2 Nebula található, jobb oldalt a Papayák. Tudom, h nem a legszebbek, de Nektek mi a véleményetek?

 

jepjep

Member
42. nap 12/12

kajájuk: 2 ml/l grow + 4 ml/l bloom

Jelenleg így néznek ki, hozzám képest így is csúcsszuper :D Bal oldalt a 2 Nebula található, jobb oldalt a Papayák. Tudom, h nem a legszebbek, de Nektek mi a véleményetek?

<a href="https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=68654&pictureid=1665702" target="_blank">View Image <a href="https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=68654&pictureid=1665701" target="_blank">View Image <a href="https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=68654&pictureid=1665700" target="_blank">View Image
Tetszetösek.
 

iwantmorebuds

Active member
A naplót inaktivitás miatt zárom, ha a tulajdonosa előkerül és frissítené az jelezze WHIPEDMEATnek vagy nekem pm-be.
 
Status
Not open for further replies.
Top