What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Autok a hazban

Status
Not open for further replies.

jepjep

Member
Nem lampakapcsolas elott tunnek kokadtnak? Nekem a meteres chronicom iszik masfel litert....
Autok eleg jol hozzaszoknak a kornyezethez van egy ket fajta amihez orat lehet allitani, kicsit kokad mert tudja h mindjart este, igy pihen... :D

Ez szomjas vagyok kokadsag Volt. A lampaoltas el lett felejtve,tovabbra is nonstop kapjak az erzest.
A Chronic naponta iszik annyit?
Az en kicsijeim(40 centi magasak) egy napra levetitve 1,25l-t. :)
Táp koncentráció a legsanszosabb
Meglatjuk.Emelni es csökkenteni sem fogom az adagjukat egyenlöre az biztos. Ha nem rosszabodik a helyzet ,akkor megy minden tovabb.
 

iwantmorebuds

Active member
Ez szomjas vagyok kokadsag Volt. A lampaoltas el lett felejtve,tovabbra is nonstop kapjak az erzest.
A Chronic naponta iszik annyit?
Az en kicsijeim(40 centi magasak) egy napra levetitve 1,25l-t. :)

Meglatjuk.Emelni es csökkenteni sem fogom az adagjukat egyenlöre az biztos. Ha nem rosszabodik a helyzet ,akkor megy minden tovabb.
Oké :)
igen
 

jepjep

Member
Az elmaradt tegnapi kepek.
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    82 KB · Views: 23
  • image2.jpg
    image2.jpg
    51.1 KB · Views: 21

jepjep

Member
Egy kis up. 37. nap
A mai locsolaskor a 2,5litert benyomtak a csajok fejenkent.A TD es a kisebbik Amnesia "kiköpött" kB 1-1,5deci vizet alul,de 5 perc alatt felszivtak. A C+ es a masik Amnesia ilyet nem tett.
Azon agyalok,hogy az utobbi kettö esetleg több vizet is birna.Sztetek erdemes többet adni nekik? 2,5deci emelest gondoltam.
 

Medicropper117

Active member
10-20% runoffal locsolj es azt mindig öntsd ki alóluk. Ha így teszel kevesebb gondod lesz a sófelhalmozódással mivel minden öntözésnél kimosol valamennyit. Sok sikert
 

jepjep

Member
10-20% runoffal locsolj es azt mindig öntsd ki alóluk. Ha így teszel kevesebb gondod lesz a sófelhalmozódással mivel minden öntözésnél kimosol valamennyit. Sok sikert

Szia!
Ezt olvastam korabban kokuszra,majd itt egy masik kollega le is ba**ott erte.
Valamint lattam egy naplot,ahol e nelkül ment vegig a kör.
Egyenlöre kivarok. Pedig vettem anno talakat külön öntözeshez.(alatetnek)
 

Medicropper117

Active member
Minden áteresztős közegben, termesztési módban runoffal öntözünk. Ez alap szabály. Ez alól kivételek a recirkulálós hidrók közül a folyamatos forgatással üzemelők. Vagy az aero de azt most hagyjuk. Talaj, kókusz, grodan, perlit ezeknél mind kell
Lehet runoff nélkül is de ha jót akarsz magadnak akkor kell.
 

iwantmorebuds

Active member
Szia!
Ezt olvastam korabban kokuszra,majd itt egy masik kollega le is ba**ott erte.
Valamint lattam egy naplot,ahol e nelkül ment vegig a kör.
Egyenlöre kivarok. Pedig vettem anno talakat külön öntözeshez.(alatetnek)

Mehet mar runoffig siman... Mi azt mondtuk az elejen h akkor ne ontozz runoffig, mert fiatal volt a noveny. De az is ottvolt h kesobb mar mehet ;) (bar nem olvastam vissza, de igy emlekszek )
 

Medicropper117

Active member
Azt hittem a normális öntözés meg a hogy és milyen gyakran ugyanaz....
De végeredményben a kettőből lesz a normális ha belegondolok. Tehát runoffal locsolunk akkor mikor már rendszeresen kell öntözni. Amíg ez az állapot nem áll fenn addig meg ésszel, ahogy a növény igényli. Mikor kicsi esetenként runoff nélkül. Mikor gyenge táppal mész és a pot is nagy a növényhez képest.
Nem tudom jobban összefoglalni mert betéptem:)
Jah igen, a rendszeres öntözés gyakorisága és a mennyisége is növényfüggő de azonos fajta és méret esetén még magról is megfelel kb ugyanaz. Nem kell a decikkel gecizni:p
 

jepjep

Member
Azt hittem a normális öntözés meg a hogy és milyen gyakran ugyanaz....
De végeredményben a kettőből lesz a normális ha belegondolok. Tehát runoffal locsolunk akkor mikor már rendszeresen kell öntözni. Amíg ez az állapot nem áll fenn addig meg ésszel, ahogy a növény igényli. Mikor kicsi esetenként runoff nélkül. Mikor gyenge táppal mész és a pot is nagy a növényhez képest.
Nem tudom jobban összefoglalni mert betéptem:)
Jah igen, a rendszeres öntözés gyakorisága és a mennyisége is növényfüggő de azonos fajta és méret esetén még magról is megfelel kb ugyanaz. Nem kell a decikkel gecizni:p

Ez egy fasza hozzaszolas Volt. Köszönöm!
 

GK_420

Active member
Ez egy fasza hozzaszolas Volt. Köszönöm!
Inkább lett volna mert a felét kihagyta már betépve. :laughing:A lényeg legyen jó a közeg közepes víztartó/áteresztő levegős aztán még ha akarod se öntözöd túl. Magoncaimat amúgy runoffig tolom minden öntözésnél...de ahogy beöntöm a vizet már el s tűnik a tetejéről is ha kell az alján ömlik kifelé. ;)
 

jepjep

Member
Egy kis up.39.nap.
Lampat emeltem,mert az egyik amnesia mar föle nött.A csajok "bokajanal lecsipkedtem a leveleket es a rügyeket,valamint lekötöztem öket.Jelenleg 40 centin vannak.A lampa 20 centire van.
Lassan nyitnom kene egy topikot az eltolasoknak.Minden heten van valami. Ma sikerült kB. 7deci citromsavval megöntözni a C+-t. Kapott utana 7es phju vizet fel litert.Egyenlöre nem latom,hogy megsinylette volna,de para azert van.
A kepek sorrendben.
TD,C+,A2,A
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    70.5 KB · Views: 22
  • image2.jpg
    image2.jpg
    74.2 KB · Views: 19
  • image3.jpg
    image3.jpg
    76.6 KB · Views: 22
  • image4.jpg
    image4.jpg
    73.3 KB · Views: 19

jepjep

Member
Összkep.Latszik,hogy nem sok hely van mar a boxban.
 

Attachments

  • image5.jpg
    image5.jpg
    40.8 KB · Views: 17
  • image6.jpg
    image6.jpg
    39.3 KB · Views: 17

Medicropper117

Active member
Ezért nem kell hulla betépve kertezni:)
Nem árt ha felfogod melyik flakont fogod meg öntözéskor.:laughing:
Kivancsi leszek mi lesz az eredménye ennek a kis bakinak. Ha mákod van semmi.
Bakikat meg csinal az ember amig nincs rutin, tanulni kell belőle. ;)
 

jepjep

Member
Ezért nem kell hulla betépve kertezni:)
Nem árt ha felfogod melyik flakont fogod meg öntözéskor.:laughing:
Kivancsi leszek mi lesz az eredménye ennek a kis bakinak. Ha mákod van semmi.
Bakikat meg csinal az ember amig nincs rutin, tanulni kell belőle. ;)

Az a gaz,hogy en szinjozanon vagyok ezekre kepes.:biggrin:
Pl:leülök a gephez a kepeket feltölteni es magamra boritom a kupakban meg benne lev maradek tapot.
Amugy eddig nem latszik semmi. Kritikus lehet meg a hetf reggel,amikorra kiszarad a talaj.
 

GK_420

Active member
Remélem nem találomra kupakból tápozol. :laughing:
Előfordulnak bakik de azért a citromos már kemény...én egyszer ittam bele a tápba keményen. :laughing: Azóta virulok mint a zőccség...persze rögtön nyomtam rá aktívszenet meg amennyi víz belém fért...de inkább magam tápozom túl mint a lányokat :laughing:
 

jepjep

Member
Remélem nem találomra kupakból tápozol. :laughing:
Előfordulnak bakik de azért a citromos már kemény...én egyszer ittam bele a tápba keményen. :laughing: Azóta virulok mint a zőccség...persze rögtön nyomtam rá aktívszenet meg amennyi víz belém fért...de inkább magam tápozom túl mint a lányokat :laughing:
De kupakbol tapozok.Persze nem talalomra. Kupakba tap kiönt,majd fecskendövel kell mennyiseg beletölt a literes flakonba,az elöre belött adag citromsavas oldat szinten. Ezutan flakont megtölt vizzel es kesz a locsoloviz.
Azert tapot meghuzni meredek lehetett...:laughing:
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top