What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Korai AF 2017

GK_420

Active member
Még magasabbak lesznek, de szerintem max fele magasságot még a mostanihoz. A tavalyiakból tanulva nem kaptak túl nagyot max 10 liter lehetett, de alatta is jól dolgozható a talaj szóval mehetnének arra (de úgyse fognak, tavaly amikor át kellett költöztetnem a 2x ekkora növényeket, azoknak volt egy ásónyomnyi gyökere akkor).
 

hobbi ur

Well-known member
ezt híják primőrnek hehhhehehehe jut eszembe idézem Króm Urat: szétrizózod és 2 ásónyomnyi lesz a gyökérrendszer. vagy mi. ne haragudj, nem szétoffolásnak: lassan eljön az ideje errefelé is a gödörásásnak, ha minden jól halad, írok szívesen naplót, biztos unalmas lesz, a tavalyi izgalmas lett volna: volt benne szélkár, rovarkár, vadkár, gomba/de inkább baktérium, földben de ott aztán nagyon ásó faszomtuggyami és végül a maradék ellopása... hát bazmeg egyszerűen csak megvontam a vállam a végén és legyintettem, hogy ilyen sorrendben történjenek a dolgok az már mörfi. persze a kilátogatások is ritkák voltak. lehetett volna mérsékelni a kárt. mindenesetre a pillangó féle zsákbaültetést jó ötletnek tartom a földben ásó izé ellen, legalább 1 része be lesz zsákolva, de nem tiszta fődbe, hanem érett marhaganyésba. meg kap majd víztartó zselét is. meg lekötözzük meg minden...
 
Last edited:

GK_420

Active member
Kitudja...lehet fogadni mi vár a vihar végén. :D Szerintem kibírják simán legalább nem kell öntözni, penész még nem várható tán.
 

ZoldOvezet

Active member
Havernak a virágágyásba megvannak,csak megáltak a fejlődésbe..de élnek :D persze h nem nőnek..se vizet nem vesz fel stb,de a tegnapi kis napfény biztos jól jött..10 grammot rólluk ha semmi bajuk :p
 

GK_420

Active member
Én a júniusi hóra várok csak, az dobja meg a termést igazán! :D
Miért ne venne fel vizet? :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
A transpiráció

A szabad vízfelület párologtatásával, az evaporációval szemben a növényeken átáramló víz leadását nevezzük transpirációnak. A transpiráció során a növények alapvetően a sztómákon át adják le a vizet. A levelek felszínét borító viaszos kutikula réteg ugyanis hidrofób sajátságú és ezért azon csak nagyon kis mértékben képes áthatolni a víz. Mindazonáltal, a vízleadásnak ezt a formáját kutikuláris transpirációnak nevezzük.

A transpiráció tehát akkor megy végbe, amikor a sztómák kinyílnak. A sztómák nyitásának és zárásának mechanizmusáról a későbbiekben szólunk. Itt csupán a transpirációra jellemző általános törvényszerűségeket ismertetjük. Miután a sztómanyitásnak és zárásnak napi ritmusa van, így a transpiráció is reggeltől a déli órákig növekedik, majd sötétedésre megszűnik, tehát párhuzamosan változik a fotoszintetikusan aktív fénysugárzással. Nyitott légrések esetén, a vízleadás sebességét befolyásolják a levél anatómiai sajátosságai. A szőrökkel fedett levél, vagy amelyen süllyesztett sztómák találhatók jóval kevésbé transpirál. A transpiráció intenzitását még inkább befolyásolja a levegő hőmérséklete és a páratartalma. A hőmérséklet növekedése fokozza a víz párolgását az intercellulárisokban és a vízgőz diffúzióját. A páratartalom hatásáról már fentebb szóltunk, de a légmozgás növekedése csökkenti a páratartalmat, így növelheti a transpirációt. Ez utóbbi tényezők azonban közvetve befolyásolják a sztómák nyitottságát is. A sztómák nyitása és zárása endogén ritmust követ. A legtöbb növényben a hajnali órákban még akkor is elkezd növekedni a légrés, ha mesterségesen sötétségben tartjuk a növényt. Vannak azonban éjjel nyitó (szkotoaktív) sztómák, és átmeneti típusok is. A sztómák működésére, ezen keresztül a transpirációra ható legfontosabb környezeti tényezők a fény, CO2 koncentráció és a hőmérséklet. A fény hatására a növényekben számos élettani folyamat aktiválódik. A földre érkező napsugárzásból a kék és a vörös fény hatására nyitnak a sztómák. Ezzel egy időben a fotoszintézis folyamatai is megindulnak és ennek során O2 képződik és CO2 kötődik meg. E gázok ugyancsak a sztómákon át cserélődnek ki a környezettel. Megfigyelték, hogy a CO2 tenzió fokozódásával a sztómák elkezdenek záródni. Ez azt mutatja, hogy a légrés elsősorban a fotoszintézis CO2 ellátására szolgál, és amennyiben elégséges az intercellulárisokban a tenziója, a légrések szűkülnek, ezzel a csökkentve a növény vízvesztését. Ezen keresztül hat a hőmérséklet is: növekedésével a légzés biokémiai folyamatainak sebessége gyorsabban nő, mint a fotoszintézis sebessége, ezért magasabb hőmérsékleten a CO2 kompenzációs pont eltolódik. Átmenetileg megnő az intercellulárisok CO2 tenziója és ezért egyes növényeknél a déli órákban részleges sztómazáródást figyeltek meg. A sztómák zárását azonban előidézheti a vízhiány is. Kiszáradó talajban a növény egyre nehezebben tudja felvenni a vizet és ilyenkor a gyökérben képződő és a xilém nedvvel a hajtásba szállítódó hormon, az abszcizinsav hatására sztómazáródás következik be.
 

GK_420

Active member
Szóval miért ne venne fel vizet épp most? :D Tök jó idő van, ahol vannak védettebb jó helyen vannak. Szóval a sztómák nyitnak a víz párológ az meg a negatív nyomással beszippantja a gyökerén, ha akarja, ha nem! :D Szerintem vesz fel vizet...
 

ZoldOvezet

Active member
Szóval miért ne venne fel vizet épp most? :D Tök jó idő van, ahol vannak védettebb jó helyen vannak. Szóval a sztómák nyitnak a víz párológ az meg a negatív nyomással beszippantja a gyökerén, ha akarja, ha nem! :D Szerintem vesz fel vizet...

Én meg talán pont h az exkalapon olvastam,de nem tudom hogy melyik cikkbe,ha megtalalom egyszer belinkelem,szavamon foghattok
 

GK_420

Active member
De mit ír az szerinted, miért nem vesz fel ép vizet, meg mikor nem...fejezd ki magad összetett mondatokkal néha! :D Mindjá jön soul aztán kiröhög mindenkit. XD
 

GK_420

Active member
Vízfelvétel nélkül is szépen nőttek, virág is nődögél meg illatosabbak. :D Miért nem hisztek a katicáknak? Tavasz van nem kell beszarni.
 

Latest posts

Latest posts

Top