Register ICMag Forum Menu Features Search Today's Posts Mark Forums Read
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Magyar (Hungarian) > Segítség kezdőknek > Egy jó süti.

Thread Title Search
Post Reply
Egy jó süti. Thread Tools
Old 08-22-2016, 10:35 PM #21
dev.
Member

dev.'s Avatar

dev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura about
Biztosan nem hevítettem túl, 4 órán át főztem gőz fölött, egy fém edényben. Asszony most csinálja a sütit belőle, a tésztán is érződik a szaga. Lehet csak nekünk nem tetszik.
dev. is offline Quote

Old 08-22-2016, 10:40 PM #22
GK_420
Senior Member

GK_420's Avatar

GK_420 has a spectacular aura aboutGK_420 has a spectacular aura aboutGK_420 has a spectacular aura aboutGK_420 has a spectacular aura aboutGK_420 has a spectacular aura about
4 óra az elég sok de lehet csak az miatt...vizet gondolom pótoltad alatta és a vajat is felötötted kis vízzel vagy tejjel meg le volt fedve.
GK_420 is offline Quote

Old 08-22-2016, 10:43 PM #23
dev.
Member

dev.'s Avatar

dev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura about
Így ahogy mondod. Úgy csináltam, ahogy az a nagykönyvben meg van írva.
dev. is offline Quote

Old 08-22-2016, 11:32 PM #24
Medicropper117
Banned

Medicropper117 will become famous soon enough
Ne aggodj. Ha finnyas az orrod akkor megesik. Pontosan jó a jellemzes h "novenyszag" Igy mar ertem mirol beszelsz. Asszony is undoritonak talalja. Nah persze a süti az már nem annyira undi neki
Medicropper117 is offline Quote

1 members found this post helpful.
Old 08-23-2016, 08:28 AM #25
vazsi
Banned

vazsi's Avatar

vazsi is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by Medicropper117 View Post
Nah persze a süti az már nem annyira undi neki
Ilyen asszony kellene minden háztartásba.
vazsi is offline Quote

Old 08-23-2016, 08:35 AM #26
GK_420
Senior Member

GK_420's Avatar

GK_420 has a spectacular aura aboutGK_420 has a spectacular aura aboutGK_420 has a spectacular aura aboutGK_420 has a spectacular aura aboutGK_420 has a spectacular aura about
Quote:
Originally Posted by vazsi View Post
Ilyen asszony kellene minden háztartásba.
Ez nem alap?
GK_420 is offline Quote

Old 08-23-2016, 08:36 AM #27
GK_420
Senior Member

GK_420's Avatar

Quote:
Originally Posted by dev. View Post
Így ahogy mondod. Úgy csináltam, ahogy az a nagykönyvben meg van írva.
Akkor gond nem lehet...ha friss volt a növény akkor érthetőbb a szaga de betéptél?
GK_420 is offline Quote

Old 08-23-2016, 12:01 PM #28
eddyweed
Newbie

eddyweed is on a distinguished road
Tegnap este kicsit elbeszélgettünk a gyerekkel, kapott amennyit megérdemelt.

Van egy receptem nekem is, azt szeretném kipróbálni de abba nem ír vizet. Asszem KF-ről mentettem le

Almás csokis süti.
Hozzávalók:
20 deka vaj, 20-30 deka liszt, 1 tojás, csokoládé, alma, és persze 20-40 gramm fűlevél, szárdarab.

Elkészítéséhez hozzálátnánk, érdemes előbb átszitálni az örleményt, hogy a keményebb szárdaraboktól megszabaduljunk. Egy serpenyőben megolvasztjuk a vajat, majd arányosan adagolva, füvet keverünk hozzá. A massza ne legyen túl szikkadt, és addig pirítjuk, amíg kellemes nedves fű szag száll fel a serpenyőből, ránézésre pedig enyhén csillogóvá válik. Ezalatt egy tálban a lisztet és a tojást keverjük fel, adjunk hozzá csokoládét is.

tésztaalapot összekeverjük a vajasfűvel, ízlésesen elhelyezzük benne az almadarabokat, majd berakjuk a sütőbe. A sütit 200-250 fokos sütőben fél óráig hagyjuk, aztán tálalható és fogyasztható.
Figyelem, mielőtt a süteménynek nekiesnénk, várjunk valamennyit, hogy a szánkat ne égessük meg, és ne együnk túl sokat sem a készítményből, mert még a rutinos szmókerek is meglepődhetnek a hatáson. Egészségetekre!
eddyweed is offline Quote

Old 08-23-2016, 12:37 PM #29
Medicropper117
Banned

Medicropper117 will become famous soon enough
Mi a faszom az a fűlevél? Mi ez a hulyeség h pirítsd a vajat amíg nem szaglik meg a tobbi faszság h 200-250 fokos sütőben. Most 200 vagy 250? Qrvara nem mind1 pláne ha füves főzőcske a lényeg.
Abbol a sütiből ami így készül még a gyerekeknek is lehetne adni....
A fűből, trimmből, növényből eloszor is vajat kell kesziteni a megfelelő eljárással aztán azt adagolni a sütikbe, akarmibe. Sütni max 180 fokon sütném akármi is az
Ha csak ilyen, "keverjuk bele az ételbe" meg hasonló dolgokat láttok a receptben ott valszeg csak az ízvilág miatt kerul bele.
Ahoz hogy hasson is megfelelően elő kell készíteni (kivonat) es ugy felhasznalni a motyót
Medicropper117 is offline Quote

Old 08-23-2016, 12:44 PM #30
WHIPEDMEAT
Modortalan

WHIPEDMEAT's Avatar

WHIPEDMEAT has disabled reputation
már egy másik topicba beírtam ezt teljesen feleslegesen, ott van a vajkészítés, és egy teljesen egyszerű sütemény..

https://www.icmag.com/ic/showpost.ph...postcount=2110
WHIPEDMEAT is offline Quote

Post Reply

Thread Tools

Posting Rules