What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

OUTDOOR - PYTANIA

G

Guest

Ludzie, co za farmazony, zadne worki na rosline, poprostu bezsens! To moze jedynie zaszkodzic roslinie w prawidlowym rozwoju, co na pewno nie przyspieszy kwitnienia, a shermic sie przez takie szalone duszenie wrecz powinna. Zostawcie takie rzeczy matce naturze!
 

nol

Member
Buffalo chyba masz racje.Nie ma to wiekszego sensu.Dałem jej luz.Ale niestety nie dowiem się jak taki ekperyment mógłby na nia wpłynąć
 

weedsmoker

Active member
Buffalo said:
Ludzie, co za farmazony, zadne worki na rosline, poprostu bezsens! To moze jedynie zaszkodzic roslinie w prawidlowym rozwoju, co na pewno nie przyspieszy kwitnienia, Zostawcie takie rzeczy matce naturze!
Mylisz sie jezeli bedzie sie tak przykrywac planty aby bylo 12 godzin swiatla to na pewno rosliny wczesniej zakwitna'
Buffalo said:
a shermic sie przez takie szalone duszenie wrecz powinna.
LOL
 
G

Guest

weedsmoker said:
Mylisz sie jezeli bedzie sie tak przykrywac planty aby bylo 12 godzin swiatla to na pewno rosliny wczesniej zakwitna'
Nie, mysle, ze na pewno NIE! Albo zakwitnie shermiony, oslabiony mutant. Nie da sie na out'cie zapewnic roslinie idealnie 12 godzin swiatla i 12 ciemnosci, szalenstwo! W dobrze przygotowanej szklarni, zautomatyzowanej lub polozonej w miejscu, gdzie mozesz byc co chwile, to jeszcze wykonalne, chociaz wedlug mnie i tak niepotrzebne. A przykrywajac czarnym foliowym workiem, nawet z dziurkami (przez ktore beda przechodzic promienie slonca, co juz mija sie z celem) i tak blokujesz roslinie odpowiedni przeplyw i dostep swiezego powietrza, co jest bardzo dla niej wazne!
Plus w worku utrzymywalaby sie wilgotnosc w granicach 100%, co tez jest nieodpowiednie.

Wiec raz jeszcze: Przykrywanie roslin workami to glupota!

Pozdrawiam,
Buffalo
 

kiraly1976

New member
ILe im zostało ???

ILe im zostało ???

hey
To mój pierwszy pościk na tym forum
MUsiałem moje 7-8 tygodniowe rośliny przesadzić na inną miejscówkę (ta pierwotna okazała się troche niebezpieczna).Oczywiście mówię o oucie.
Trafiłem niestsety na fatalną ziemię, a nie wiele nowej wsypałem do dołków.
Nie będe pytał jakie są szanse na przeżycie, bo pewnie nikt z was nie jest wróżką,
ale chciałem zapytać po jakim czasie roślina może pokazać czy się przyjeła czy raczej padnie ???
będe wdzięczny.
planciki to 3xww i 11x shamann.
a oto moje roślinki przed przesadzeniem
http://img512.imageshack.us/my.php?image=10835166se8.jpg
http://img149.imageshack.us/my.php?image=27456827ir1.jpg
http://img406.imageshack.us/my.php?image=20892008wk0.jpg
http://img406.imageshack.us/my.php?image=73006018wy3.jpg
http://img406.imageshack.us/my.php?image=11pt8.jpg
http://img403.imageshack.us/my.php?image=28721111tt6.jpg

przed przesadzeniem po fim i SC
http://img217.imageshack.us/my.php?image=img9591hq8.jpg
http://img211.imageshack.us/my.php?image=img9587nd3.jpg
 

Tonny

Member
heh, rośliny b. ładne zwłaszcza podobaja mi sie te po fimie, ciezko bedzie je wyniesc na spota a co dopiero aby się przyjęły, ale trzeba byc dobrej myśli i nosic wode wiadrami :p co do przyjęcia to sam zobaczysz, napoczątku podwiędną (szok związany z przesadzeniem) puzniej trochę postoją az wkoncu ruszą ze wzrostem i wtedy bedzie tylko lepiej, chyba ze ziemia bedzie dupna to nie ruszą az tak bardzo :p
wkop je głęboko. powodzenia
 

kiraly1976

New member
Właśnie wróciłem z miejscówki
okazało się ze po 24h nie jest wcale źle, tylko jedna z roślin wydaje się że jest lekko oklapnięta. Pozostałem wyglądaja jakbym wcale ich nie przesadzał, czy to możliwe aby nie dostały szoku ? chyba że jeszcze się nie zorientowały ;)
 
G

Guest

Żadnej wody nie musisz nosić wiadrami, jest zajebista pogoda na to aby rośliny sie przyjeły. Jeśli nie uszkodziłeś korzeni a ziemia ma dobre ph to będą pięknie rosły :)



Edit:
heh przez przypadek zaglądnołem sobie na pogode dla polski zamiast dla Holandii, a w całej Polsce zapowiadają deszcze do soboty, potem piękną pogode. Więc gdyby to miało się przyjąć w kraju o podobnej pogodzie do tej która panuje obecnie w Polsce, podlewanie nie miałoby sensu :)

:>:>:> wrrrrrrrrrrr
 
Last edited:

Tonny

Member
Smoku said:
Żadnej wody nie musisz nosić wiadrami, jest zajebista pogoda na to aby rośliny sie przyjeły.
noo... nie wiem gdzie kolega mieszka, wiec raczej nie przewiduje u niego opadów takich jak są u,,, ciebie?

Smoku said:
Jeśli nie uszkodziłeś korzeni a ziemia ma dobre ph to będą pięknie rosły :)
dokładnie...
:wave:
 

kiraly1976

New member
Myślę że wszystko wyjdzie w praniu.
Z podlewaniem rzeczywiście nie musze nic robić, od dwóch dni pada więc luzik.
Dodatkowo podsypałem dzisiaj troche azaofoską pod krzaki. ROzpuści się z deszczem i wchłonie się w glębę, może to coś pomoże aby się przyjeły.
czas pokaże.
 

Tonny

Member
zapylona?

zdjecie nie jest za ostre ale widac usychające włoski które wychodza ze zgrubienia... heh sami zobaczcie, podejrzewam ze została zapylona a ze nie znam sie jeszcze dobrze to chciałem zapytac o zdanie...
 
Last edited:
G

Guest

@Tonny w jaki sposob mamy to stwierdzic? Musisz kontrolowac dziewczynki zeby sie nie puscily heheh. pozdr.
 

hodowca85

Member
Tonny te włoski z calyxów wzdłuz łodygi głównej zawsze usychają jako pierwsze to normalna sprawa i nie oznacza to wcale ze roslina jest zapylona.Tam napewno nie bedzie nasion.Kontroluj kwiaty-w taki sposób mozesz to stwierdzić
 

dizel

Member
Mr.Nice (shantibabba) twierdzi ze klony danej odmiany dojda na out 1-2 tygodnie szybciej niz rosliny z nasion (w jednym ze swoich filmikow na mrnice.nl), co wy na to? troche dziwne, ale sie nie wypowiem bo troche glupio zeby syn uczyl ojca dzieci robic :D
 
Last edited:

kiraly1976

New member
lowryder x white window

lowryder x white window

hey
przedstawiam fotki mojego lowrydera x white widow. I tu moje pytanie kiedy cóś takiego dochodzi-bo jakoś nie mogę doczytać sie na forum, czy tak jak wszystkie kwiaty ścinać kiedy zrobią się w większości brązowe włoski ?. roślinka posadzona coś koło 21 maja wiec ma jakieś 8 tygodni. Czy dużo jej jeszcze zostało ? z góry dzięks za pomoc nie chciałbym przegapić.




poza tym czy ta roślinka to herma bo tak coś wygląda na moje amatorskie oko i z tego co czytałem może być słabsze palenie przez to. Czy mam racje ?




 

selasie

ganja
ICMag Donor
dizel said:
Mr.Nice (shantibabba) twierdzi ze klony danej odmiany dojda na out 1-2 tygodnie szybciej niz rosliny z nasion (w jednym ze swoich filmikow na mrnice.nl), co wy na to? troche dziwne, ale sie nie wypowiem bo troche glupio zeby syn uczyl ojca dzieci robic :D

To moze dojdzie mi Df na out ,jakby nie bylo ma juz swoj wiek(klon z klona)

fotki z ostniego wypadu
 

kiraly1976

New member
GanJah said:
Lowryder kwitnie 9 tygodni. White Widow zazwyczaj 8 tygodni. Wiec wypadaloby, ze ta krzyzowka powinna kwitnac 8,5 tygodnia ;) (oczywiscie nie jest to regula). Najlepiej jak ja zetniesz po 9 tygodniach kwitnienia, wtedy powinna byc juz dojrzala. Wiec musisz ustalic mniej wiecej kiedy zobaczyles u niej, ze zaczela kwitnac i od tego momentu odliczyc te 9 tygodni. Jesli nie wiesz kiedy to bylo to inna wskazowka, ze juz jest dojrzala jest to kiedy ok. 80% wloskow u rosliny bedzie brazowa (te ktore sa teraz w wiekszosci biale). Najdoskonalsza metoda okreslenia dojrzalosci jest wrzucenie kwiatkow pod mikroskop (lub aparat ktory robi dobre makro) i sprawdzenie czy trichomy (malutkie wypustki zywicy ktorymi cale kwiaty sa oblepione) maja kolor mlecznobialy. Na moje oko twoja roslinka jest w 2-3 tygodniu kwitnienia, wiec potrzeba jej jeszcze co najmniej 6 tygodni.
Btw. twoja roslinka wogole nie wyglada mi na herm'a (z tych fotek co wrzuciles), bo nie widze tam zadnych meskich kwiatow. Jesli by byla herm'em to by sie sama zapylila i bys mial kupe nasion a palenie by bylo tak slabe, ze byloby poprostu zadne.

No! To 50 poscik mi strzelil!. Wreszcie moge pisac PM'y!. :D

dzięki
 

Tonny

Member
to ja mam pytanie tylko prosze o odpowiedz:p
dostałem dzisiaj super nasionka ROCK BUD, (dziex bardzo) noo i czy wysadzac je teraz na outa?
boje sie ze nasionka nie beda juz miały takiej kiełkowalnosci na nastepny sezon,
 

Latest posts

Latest posts

Top