What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pc Box

thcgecco

Active member
Tegnap megvolt az első toppolás , reggelre a levelek úgy álltak mint a szög. ( A toppot egy steril pengével megvakargattam , ferdén lenyestem , belemártottam vízbe aztán incid2 be és beletettem a kókuszba magas pára alatt) , nem fűzök sok reményt a klónhoz igazából lesz ami lesz :)
 

Attachments

  • IMG_2197.jpg
    IMG_2197.jpg
    68 KB · Views: 13
  • IMG_2199.jpg
    IMG_2199.jpg
    76 KB · Views: 14
  • IMG_2201.jpg
    IMG_2201.jpg
    84.8 KB · Views: 14

thcgecco

Active member
Kicsit variáltam ma a boxon , szétszereltem a szénszűrőket, átnéztem a ventik körül a szigetelést, rengetek rés volt és össze fújta a nyílásokon a levegőt , szóval ezeket betömködtem , és leragasztottam. Eddig a hőmérséklet 26-28 fok körül volt , viszont amióta ezeket megcsináltam lement 22-23 ra. Nem kiabálom el de a szénszűrők tökéletesen működnek egy pici szag sincsen a boxon kívűl , viszont ha megszagolom kis növényemet illatozik az rendesen. :) Lőttem néhány képet is , nemsokára kötözni kell.
 

Attachments

  • IMG_2205.jpg
    IMG_2205.jpg
    82.3 KB · Views: 20
  • IMG_2206.jpg
    IMG_2206.jpg
    76 KB · Views: 20

thcgecco

Active member
Nem történt sok változás , lenyírtam pár legyezőt ,mert elég szűkösen vagyok hely ügyileg , továbra sem tápozok még átültetés óta ,várom hogy megjöjjön az EC mérőm aztán csak utána fogok szerintem.
 

Attachments

  • IMG_2234.jpg
    IMG_2234.jpg
    69.4 KB · Views: 11
  • IMG_2232.jpg
    IMG_2232.jpg
    78.7 KB · Views: 14

thcgecco

Active member
Lassan 2 hete volt az átültetés , azóta csak tiszta esővizet kapott a növény. Ma megmértem a drain EC-t 3,0 volt , szóval a tápot még bőven elhanyagolom. ( Composana föld )
Ma kicsit kötözgettem, levágtam a legyezőket és hagyom egy darabig most erőre kapni .
 

Attachments

  • IMG_2259.jpg
    IMG_2259.jpg
    75.9 KB · Views: 13
  • IMG_2261.jpg
    IMG_2261.jpg
    88.8 KB · Views: 14

thcgecco

Active member
Igen aztán rájöttem :D

Reggeli helyzet: kigyökerezett az NL klón , amihez nem fűztem sok reményt mert besárgultak a levelei és eléggé bizonytalanul nézett ki végig szóval elég nagy meglepetés volt , hogy végül beindult és remélem hogy ebben a földben majd össze szedi magát.
Az LSD szépen hajt és helyre állt , bár az alacsony EC miatt minél hamarabb szeretnék tápozni a kövi locsolásnál , és szertinem akkor 2x látványosabb lesz a növekedés.
 

Attachments

  • IMG_2266.jpg
    IMG_2266.jpg
    85.6 KB · Views: 15

thcgecco

Active member
Na megvolt az enyhe tápozás 2ml /l .
 

Attachments

  • IMG_2273.jpg
    IMG_2273.jpg
    79.9 KB · Views: 16
  • IMG_2274.jpg
    IMG_2274.jpg
    74.2 KB · Views: 18

thcgecco

Active member
Nemtudom , ez nekem is feltűnt , pedig tápanyag hiány tüneteit nem mutatja . Talán az lst , toppolás és legyezők elvesztése kicsit megstresszelte , meg a 0,3 as ec is azt tükrözi hogy az átültetés óta kiszívott minden tápanyagot a talajból . Tegnap volt az első tápozás kis mennyiséggel fogom növelni és csekkolom a drain EC jét aztán meglátjuk . Vagy lehet a sötét órákban alacsony a hőmérséklet , 17 fok
 

thcgecco

Active member
Mert a Pc boxban nagyon alacsony a páratartalom és a talaj felső rétege hamar kiszárad, és az agyaggolyó segít megőrizni a talaj nedvességét ezáltal a gyökerek a talaj felszínéhez közelebb is terjeszkedhetnek. Átnézem amit küldtél
 

thcgecco

Active member
Talán a nagy hőmérséklet változás okozta ezt a növénnyel , vagy lehet egy kicsit túl is öntöztem. Most várok pár napot aztán meglátom hogyan alakul
 

thcgecco

Active member
Sokan használják , és eddig nem hallottam panaszt róla , de megpróbálom úgy hogy leveszem akkor. Köszi az észrevételt
 

dev.

Well-known member
Akkor párásíts, mint ez az agyaggolyós bohóckodás, berohasztod a gyökeret csak

Régóta használok agyaggolyót, nem volt gyökérrohadás eddig. Azért kezdtem használni, mert így nem szárad ki olyan gyorsan a felső pár centi, nameg amikor nem volt, mindig megjelent valami zöld moha szerű szar a föld tetején. Igaz, air-potban, és light-mix keverékkel. Talán ennek köszönhető.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ez csak itthoni perverzitás, jobban jársz az optimális párával, mint a tünetkezeléssel..
jól levegőző közeg kell, ha mulcsozni akarod, használj arravaló anyagot
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
na látod.. és egyből látszik, hogy a földkeverékedben például nyoma sincsen perlitnek, vagy esetleg tőzegnek, vagy kókuszrostnak, ami rohadt jót tenne a gyökereknek a tiszta feketefőőőődbe keverve, vagy ha van akkor én nem látom
oké, hogy plagron.. de van pár féle . és ahogy látom, nem ugyanaz a földkeverék az első képeken és az utolsón
 

dev.

Well-known member
Ez compo sana, nem plagron. Amugy tartalmaz ez is perlitet ezt tanusíthatom, de kevesebbet mint a plagron light mix, es sotetebb is annal.
 
Top