What's new

low budget,abszolút kezdő

Sziasztok!
Nos, úgy döntöttem, hogy teszek egy próbát mi jön össze.
Amit sikerült összeverbuválni:
-szekrény: 90x70x170 kb. :)
-légkeverés céljából egy kis usb-s ventilátor
-egy ózonos párásító
-egy hőmérséklet-páratartalom mérő
-világítás: https://hazravalo.hu/Noveny_lampa_300W_UV_es_IR_leddel egy ilyen 300wattos led

közeg-plagron grow mix
magok- rqs-től az autoflower mix, ebből 3 darab lett csíráztatva (mégpedig a Kush,Diesel és a Bluematic)


Tápozásra pedig vettem: Sensi Bloom A&B,Carboload és Overdrive-ot.
Egyenlőre desztvizet isznak, de továbbra valószínűleg a csapvíz forralás,2-3 nap szellőztetés kombó lesz (kivéve ha megtorpedózáttok ezt az elképzelésemet)
Páratartalmat próbálom 75% körül tartani+ fújatom befelé a friss levegőt a ventivel.
A csíráztatást megfejeltem egy mikorrhiza tablettával (oldaott állapotban)
1. Diesel ( január 26.-án látott napvilágot)



2. Bluematic (január 27 az első napja kint a földből)



3. pedig a Kush lenne (ő mintha erőlködne kijönni de így néz ki már 2 napja, nincs jó előérzetem vele kapcsolatban, bár ez nem nyom a pakliba semmit :) )



Nekem ez még csak az első köröm, de próbálok tapasztalatot szerezni, illetve bújom a (z)internetet információk után. Ha még egy kis sikerélmény is összejönne annak örülnék. Szívesen fogadok minden értékelhető kritikát/segítséget/meglátást. Feltételezem kivetnivaló tengere van a munkámban, de azért írok ide, hogy tanuljak a nálamnál okosabbaktól, illetve tapasztaltabbaktól.
Köszönöm a megtisztelő figyelmet.
 
Szerintem a Kush-nak perec van, de azért még látok némi esélyt, hogy kiszabadul az anyaméhből :)
Van egy dilemmám. Szerintetek a fent említett világítással végig tudom vinni a két növényként? (Bluematic,Diesel) Vagy be kell szereznem mellé/helyette valamilyen fényforrást?
 
Illetve ami felől kétségeim volnának!
Mekkora hibát vétettem azzal, hogy nem terveztem semmiféle átültetést, hanem egyből a 11l-es otthonukba csíráztattam őket? :)
Húh, látszik, hogy amatőr vagyok. COLUMBO-"csak még egy kérdés XD "
Küzdök a szekrényben a páratartalom tartásával mivel egy manuális párásító nehezíti az életemet. Olvasgatok, de itt mindenkinek termós párásítója van automata szinttartással? Vagy csak nem nyekeregnek ezért?- ellenben velem :)
Így hogy kézzel kapcsolgatom, azért van, hogy 70% de volt már 82%-is. Mennyire vagyok kártékony hatással ezzel a pártartalom ingadozással? Még időzítőre sem tudom kapcsolni mert a készüléket nyomkodni kell.
Előre is köszönöm!
 
170 -hez cooltube-val már beférne egy 400w hps is de nem usb ventivel

Ennek a cooltube-nak a hővisszatartás volna a szerepe? ha jól értelmezem.
Nagyon hezitálok most a 250w és a 400w között. Feltételezem komoly minőségi és mennyiségi (végeredményben) különbséggel bír a kettő.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
de komolyabb probléma a hő is. lehet jobb ötlet maradni 250-nél és majd a következőre fejleszteni. 250 +led már nem is olyan rossz egyébként. viszont cooltubeon kívül minden mást villanyászboltban vennék. lényegesen olcsóbb a hps eti vagy akármi
 
Ide is beírom, legalább látszik a topikban milyen ledet nem szabad megvenni, illetve én miben gondolkodom helyette.
Szemezgetek ezzel a szettel, de szeretném eloszlatni a kételyeimet, ezért kérdezek.
https://www.igrowshop.hu/shop/fenytec...ett-1-0-basic/
Itt ez a szett. Ugye Hps és mh komni. Ez a szett (feltételezem) azért lenne jó, mert az mh-val tudok vegeltetni a hps-el pedig virágoztatni? Vagy ebben az árban vegyem meg inkább a sima HPS250w-ot cool tube-al? Pls segítsetek
 
Az 5 literes edényből kiszolgálja őket teljes életciklusra vagy kicsi marad benne. Azaz tudom, hogy ezzel is végig tudom vinni. De ebben eléri a maximális méretet vagy ültessen majd át őket duplájába?
 

Pillang

Well-known member
Szia, hát én nem vagyok egy nagy indoor termesztő, de úgy tudom, az automatákat nem szerencsés sokszor átültetni, mindkét növényhez volt már szerencsém, nálam a blueberry nagy lett auto mércével, annak keveslem az 5 litert.
 
Szia, hát én nem vagyok egy nagy indoor termesztő, de úgy tudom, az automatákat nem szerencsés sokszor átültetni, mindkét növényhez volt már szerencsém, nálam a blueberry nagy lett auto mércével, annak keveslem az 5 litert.

Igen, én is úgy tudom, hogy nem ildomos őket pakolgatni albérletből-albérletbe.De a jövőbe tekintve kicsit keveslem nekik ezt a férőhelyet. Tanácstalan vagyok. Hagyjam most már őket a fenébe a helyükön, vagy ütemezzek be egy átültetést majd nekik. Köszönöm az észrevételed.
 
Mint ahogy whiped emlitette ,mindent meg tudsz venni egy villanyaszati uzletben joval olcsobban,mint a growshopok adjak..
250w hps vagy 400w + vegyel egy normalis ventit az usbt baszd ki a picsaba , szenszuro se arthat,ha csak nem leszarod ,hogy budos lesz. Meg akar egy cooltubeot is vehetsz ,ha ugy van,de minden esetre ez a led ami neked van talan vegre jo lesz,talan. Nagyon masra nem .
 
Mint ahogy whiped emlitette ,mindent meg tudsz venni egy villanyaszati uzletben joval olcsobban,mint a growshopok adjak..
250w hps vagy 400w + vegyel egy normalis ventit az usbt baszd ki a picsaba , szenszuro se arthat,ha csak nem leszarod ,hogy budos lesz. Meg akar egy cooltubeot is vehetsz ,ha ugy van,de minden esetre ez a led ami neked van talan vegre jo lesz,talan. Nagyon masra nem .

Köszi, ez a probléma megoldódott. 250w hps alatt veretnek :)
 
Egyébként a HPS esetében ildomos mind az izzót illetve a paradicsom palántát is fújatni? :D melyik a core dolog ebből?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
palántát nem kell "fújatni.. legyen jó légáramlás(légcsere) meg valami minimális szellő. ami keveredik a sátorban. nem ORKÁN.
 
A kis usb venti nem nagyon csinál orkánt :D, de majd akkor beszerzek egy normálisát későbbre.


Fényt milyen arányban érdemes küldeni az autoknak? Tudom, azért auto mert 12ben és 24ben is el fog kezdeni verágozni, DE! Van valami tematikája a dolognak egyes életciklusokra bontva?
 

Latest posts

Latest posts

Top