What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Koncentrátumok fajtái

Alanbrown88

Member
Alhoholmentes növènyi glicerines kivonat

Alhoholmentes növènyi glicerines kivonat

Vèlemènyek? :)
https://m.youtube.com/watch?v=K7j-BsR-1cs

Ez pedig egy magyarázós videó,hogy mièrt is jó kivonatkèszítèsre a növènyi glicerin: https://m.youtube.com/watch?v=fnS2OpHyq5Y



Amin agyalok mèg nagyon hogy hány perces sütès az ideális kivonatkèszítès előtt. (Decarb.)Láttam egy grafikont ahol 27 percet mondtak a legideálisabbnak THC átalakulás szempontjából.27 percen túl már csökken a THC elvileg.
Èn grillsütôben tervezem,ugyanis csak ott tudom a hőfokot állítani.
Az ajánlott hőfok :220 Fahrenheit ami átválltva 104.44 celsius.
 
Last edited:

Kukutyin

Member
Az elsőre vélemény. Papa-nak fene a gusztusát, hogy ilyen dagadt ribancot töm, majdnem elhánytam magam tőle. Végig hülyeséget beszél, már a cím is el van baszva, ha nincs benne alkohol akkor nem tinktúra.

Nem tudom miért félnek az emberek az alkoholtól, az egyetlen hátránya, hogy old mindent a fűből, a klorofillt is. Én is csináltam már kivonatot, a növényi glicerin nagyon könnyen romlik meg. Egy gumicukros recepthez használtam, de nem tetszett.

A legjobb módszer szerintem az, ha csinálsz egy jó tiszta bubble hash-t(vizes vagy dry ice, mindegy...). Ha van benne gyakorlat akkor nem nehéz kevés vesztességgel. Azt feloldod alkoholban, dekarboxilálod (otthon a legjobb azt olaj fürdőben végezni), és utána abból amit kapsz azt csinálsz amit akarsz. Keverheted vajjal, glicerinnel amivel akarod kisebb adagokban és ami az alkoholban van azt nem kell féltened.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
az alkoholt egyébként i s el lehet párologtani, nem értem mit az alkoholon lovaglás lényege, a kivonatkészítésnél.

"(glycerin, lypyloxihydrát, olajéd), C3H5 (OH)3; szénvegyület, mely a 3 vegyétékü alkoholok v. glicerinek közé tartozik. E vegyületet Scheele fedezte fel (1799) a diákflastrom főzésekor történő kémiai változások tanulmányozásakor. Különösen Chevreuil vizsgálatai alapján, ki a zsirok tanulmányozásával behatóan foglalkozott, ismertük meg közelebbről. A G. nevet is ő adtaa. Pontos vizsgálatokat G.-nel Pelouze, Redtenbacher, Berthelot és mások végeztek; a borban először Pasteur mutatta ki. A természetben szabad állapotban nem fordul elő. A griceril (C3H5) gyök a természetes zsirok és olajok alkotó része. A szeszes erjedéskor kevés G. is képződik,... blablablalba"
http://www.kislexikon.hu/glicerin_a_a_a.html
 

Alanbrown88

Member
99.8% os isopropyl alkohol 1liter 2390ft jó áron van?

Találtam 1575 èrt 1l szintèn,
Összetétel: 98% izopropil alkohol, 2% izobutil alkohol
 
Last edited:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
7 ezer körül van a gyógyszertárban. amit te szereztél az nem tudom milyen minőségű, de tuti nem patikai.
 

Alanbrown88

Member
7 ezer körül van a gyógyszertárban. amit te szereztél az nem tudom milyen minőségű, de tuti nem patikai.


Várj pici képzavar van most nálam.
Ami a gyógyszertárban van az 96% os etanol.
Én isopropyl alkoholt keresek ugyanis eddig arról volt szó.


[FONT=&quot]Puriss, nagyon tiszta minőség. [/FONT]https://floravita.superwebaruhaz.hu/izopropil-alkohol-puriss-minoseg-izopropanol-1000-ml-t534447
 

Kukutyin

Member
Tudod... az kurvára ki fog nyírni téged. Az izopropil alkohol mérgező. Az etanol azért olyan drága mert rajta van a jövedéki adó. Ne sajnáld, mert az egy liter 7000 forintért nem olyan sok, hogy ne mérget használj.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
igaz, lehet ki kéne javítani az első posztban az iso t etanolra?
alkohol tiszta szesz gyógyszerkönyvi minőségü etanol 96 %-os
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem tudom, hogy, ha el van párologtatva, milyen maradék szennyezőanyag marad(hat) az olajban.. erre majd saul válaszol, jobban tudja reakcióegyenleteket levezetni, én meg leszarom, és inkább nem írok faszságot.
 

Alanbrown88

Member
Az elsőre vélemény. Papa-nak fene a gusztusát, hogy ilyen dagadt ribancot töm, majdnem elhánytam magam tőle. Végig hülyeséget beszél, már a cím is el van baszva, ha nincs benne alkohol akkor nem tinktúra.

Nem tudom miért félnek az emberek az alkoholtól, az egyetlen hátránya, hogy old mindent a fűből, a klorofillt is. Én is csináltam már kivonatot, a növényi glicerin nagyon könnyen romlik meg. Egy gumicukros recepthez használtam, de nem tetszett.

A legjobb módszer szerintem az, ha csinálsz egy jó tiszta bubble hash-t(vizes vagy dry ice, mindegy...). Ha van benne gyakorlat akkor nem nehéz kevés vesztességgel. Azt feloldod alkoholban, dekarboxilálod (otthon a legjobb azt olaj fürdőben végezni), és utána abból amit kapsz azt csinálsz amit akarsz. Keverheted vajjal, glicerinnel amivel akarod kisebb adagokban és ami az alkoholban van azt nem kell féltened.


A zárójelben megjegyzett "olajfürdő"alatt mit is értünk pontosan?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
hogy felraksz olajat melegíteni mert nagyobb a forráspontja mint a tiszta víznek. decarbhoz kevés a 100 C de ha a vízhez adsz valamennyit akkor növeled az oldat forráspontját a megfelelő arányban hozzádva elérheted a z óhajtott makszimáliss hőfokot...
 

Kukutyin

Member
Lehagytad azt Whip, hogy ha sót adsz a vízhez akkor növelheted a forráspontját, de az tényleg csak pár fok, csak azért javítalak nehogy valamelyik okos olajat akarjon vízzel forralni :D . Folyadékhőmérő, valamilyen szűk de magas edényben (tudod azért, hogy ne 10 litert kelljen melegíteni) olaj, bele egy plusz edény, a legjobb ha üvegből, amiben benn a cucc (folyékony, füvet nem tudsz így érdemben dekarboxilálni) és kilóg a teteje nyilván azért, hogy ne csorogjon bele a forró olaj, mert az nem kell.
 

Alanbrown88

Member
Ha a dekarboxilálást a legelején végzem el az úgy nem könnyebb? Grillsütőben gondoltam. Ott tudom állítani a hőfokot percet. Lehet csak sima etanolt használok és annyi.
Nagy mennyiségre úgy sem számítok így elsőre,azt a keveset pedig megcsinálom sima kivonatnak alkohollal.
Egyébként Rick simpson sem támogatja az izot:
At Extractohol, we prefer to use the term Full Extraction Cannabis Oil (FECO), or just CO. (Cannabis Oil). Rick Simpson advocates the use of toxic solvents such as Naphtha and denatured alcohols (toxins have been added to prevent consumption) like isopropyl alcohol. These have important industrial purposes, but should have no place in our tinctures, oils, concentrates, etc. !

Anytime you are making oil for a patient in need, you need to be using Organic or Food Grade Alcohol. Below are a few reasons why an ethyl alcohol extraction process is absolutely essential to preserving the quality, purity, potency and overall medicinal value of your oil.
 
Last edited:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ja hát forró olajhoz ki ad vízet ? ennyire ne legyünk már sötétek :D elég vicces, amikor a vízes húst bevágják olajba és szanaszét repkednek :D talán ilyet már láttak többen is.. ezért eszembe sem jutott :D
 

Kukutyin

Member
Az a grillsütő távolról sem lesz pontos, de hát ahogy te gondolod. A szomszédokat minden esetre fizesd be egy wellnessre, mert az a sütős sima fű dekarb egy utcára is érezhető lesz. Sokan azt hiszik, hogy ezek a módszerek túlbonyolítást jelentenek - amit leírtam arról van szó... nem én találtam fel, én is úgy tanultam - pedig pont ellenkezőleg, a sufnituning hülyeségek szoktak kellemetlen meglepetéseket produkálni.
 
Top