What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Purple Urkel von Metracek; Zajda's way

Nadrzajda

Member
Zdrávko,

čiliže první pokus o řádný přispívání zde. Dám drobnou předmluvu : Při dokumentaci pokusu o selekci, jež jsem odváděl na Groweru mě ulovil Metráček, s nímž jsme vedli pár plodných diskuzí a pozval mě sem. Když jsem jej po čase chtěl kontaktovat, už G opustil a já složitě získaval svých 50 příspěvků, abych se moh vrátit k diskuzi s někým, kdo je milovníkem ganjaningu jako já. Následně slovo dalo slovo a poslal mi jeho 3 phena Purple Urklu. Jenže tak udělal až cca po měsíci, co jsme se o tom bavili, nahodile a já to v daný moment neočekával. Přečetl jsem si jeho message, že mi to odesílá 19. prosince až 23. prosince, kdy je jasný, že pošta má během vánoc do 27.12. zavřeno. Sedumadvacátého jsem vyzvedl zásilku a nyní už můžeme dát prostor fotodokumentaci na pokračování. Metráčkovi díky a rozhodně nebudu z těch, jež mu nevrátí jeho laskavost v podobě informací o průběhu growu a selekci a jím dodaného strainu. Ostatní mohou samozřejmě dávat vhledy, rady, názory, budu rád :tiphat: Zajda
 

Nadrzajda

Member
Prcci přišly ve velkém dezolátu, zapaření a smrdutí jak hnůj. Bodeť by ne, když ležely ve tmě 8 dní.

picture.php

picture.php

picture.php
 

Nadrzajda

Member
Některé lístky ztratily uplně, jiné byly velice pochroumané, ale rozjedem snahu o resuscitaci, coz vyvolává radost z prověření svých schopností. Zasazení jsou do kokosu v malém kelímku, zprvu zality jen trochou napufrované vody s rhyzotonicem od canny. Pár hodin ponechány pod kuchyňskou zářivkou, aby oschly a mírně se aklimatizovaly. Jak mi bylo předesláno, lezly po nich svilušky a nemoh jsem si dovolit zanést si je do svých prostor, protože mi je trvalo vymlátit cca rok a půl a teprve 2 měsíce jsem bez nich. Dostaly plný ponor v nižším koncentráru NeemAzalu T/S a byly postaveny pod 250 CFL.

picture.php

picture.php
 

Nadrzajda

Member
Zprvu to nevypadalo, listy od špiček hnědly, ale následně jsem u dvou začal věřit, protože se mírně zvětšil růstový pupen. Nakonec se zmátožila i třetí holka a už jsem jen sledoval, jak se zvětšuje pupen, starý listy pumpujou svoje organely, coby továrny na energie, aby daly vznik novým kořenům a zdravým listům a mohly se s klidem odloučit.

2.1.
picture.php


5.1.
picture.php
 

Nadrzajda

Member
Doposavad se neobjevila jediná svině, takže se mi ověřilo, že nejlepším zbavením se sviňušek je ponor celé kytky (včetně dospělých) do NeemAzalu až po místo, kde se stonek noří do substrátu. Někdy kolem 8.-9.1., když jsem si byl jist že už jsou plně zajeté, jsem udělal záštip topu - snaha o FIN.

picture.php


picture.php


picture.php
 

Nadrzajda

Member
12. ledna byly přesazeny do půllitrových kelímců a od té doby jsou spokojený, proto jsem mohl tento thread založit a je to současně i odpovědí Metráčkovi na jeho dnešní otázku, zda-li přežily. Na toho mam rovnou takto veřejně dotaz, hledal jsem tuhle genetiku a jedny zprávy jsou, že byla šířena jen klonem, tak by mě zajímal původ, pokud to není tajné. Díky Z.

picture.php


picture.php
 

metracek

Active member
Veteran
Klobouk dolu pred tvou virou ze se tohle dokaze jeste vzchopit :D

Semena jsou Purple Urkle F1 ("clone only" Purple Urkle x Pakistani Purple Kush) od Pirates of emerald traingle, coz by mela byt nejaka skupinka kolem Nspecty a jeho CSI Humboldt. Nevim jestli to tady neni cenzurovane...snad ne. Tak se teda budu tesit na fotky v kvetu zajdo :)
 

Witko69

Member
vitální genetika; vydrží mnohé; klobouk dolů před piráty. Podobný boj se sváděl na podzim i když řezy od Spáchala nebyly v takovém kritickém stavu. Tahoe OG ale na rozdíl od PU nepřežily.
 

Nadrzajda

Member
Tak po dlouhé době pokračujeme, už jsou 14 dní přesazeny do rockwoolu a šoupnuty do velkého stanu pod 400w, již po 2x croppingu. Byl jsem solidní prase a jelikož jsem uplně bez času, uchyluji se k nouzovým řešením. Po kose z minulého kola jsem ani mappito nepropral, nevyndal kořeny jen zaštíp stonek nad médiem, vyhrabal jsem díru a do té vložil celý bal s kokosem. Věřím že 17 dní průplachu a hodně enzymu i teď na začátku rozloží starý biomateriál rychle. Oproti zbytku, což jsou vcelku marné řezy různých strainů, jsou purpliny obrovské a budou eště tak 14 dní čekat na růstu, než je ostatní doženou. Nicméně do té doby si z nich chci vzít pár dalších řezů, nemohl jsem čekat, abych si udělal z těchto klony a ty pak dával do skříně, takže vyřešeno takto. Bohužel Icmag si fota otočil, proto si pohodlně lehněte před monitorem na levý bok, nebo naopak monitor natočte na pravý bok :) Krásně se to větví, bohužel hodnotit zatím jakékoli parametry stavby rostlin si netroufám, protože každá byla trošku jiná při zachraňování, záštipu, růstu. Ale pokud postřeh/dojem, nebráním se.

Feno 1)

picture.php
picture.php


Feno 2)

picture.php
picture.php
 

Nadrzajda

Member
Omlouvám se, ale neměl jsem čas/životní energii. Takže jsem se posunul o měsíc a půl dál, než dávám další příspěvek. Byl problém i s mícháním zálivky, natož abych vytahoval kyti, abych tyto vyfotil. I diky tomu mam docela přerostlo .)

8.3. jsem přepnul na 12/12, opět jsem zapomněl fotit tak, aby jsem neměl naležato. Tak snad příště.

mam zde fota z 18.3.

picture.php


1)
picture.php


2)
picture.php


3)
picture.php
 

Nadrzajda

Member
35. den jsem je nakrmil PK, jedu řadu Canna Aqua, zatyčkováno

40. den 12/12, máme 3 týdny průplachu před sebou a očekávám nakynutí

#1

picture.php

picture.php

picture.php
 

Nadrzajda

Member
Cau botanikove,

blizime se do finise. 62. den probehla kosa, a ja jelikoz jsem ted mimo dostupny svet, musim jiz vse nasypat z mobilu, coz je slozitejsi, takze budu davkovat. Opet jsem mel spatne otoceny fotak a ted mam Pheno jedna uz nahrane, zkusim se na mobilu u ostatnich posnazit. Doufam ze mi moje spojka zavre susinu ve spravny cas do sklenic, abych mohl za dva mesice dokoncit report s dokonale nacurrovanym materialem. Tezko rict jestli slo s kosou jeste trochu pockat ci nikoli, mikroskop jsem neuzil, protoze jsem byl limitovan casem odjezdu - slo to tak jako tak.

# Pheno jedna, listy takove nejvice nazloutle az fialovici rikaji, ze ta je asi v nejlepsim casu pro kosu. Voni ultra po fialkach -takove ty bonbony, necitim nic jineho, jak kdybych strcil nos do onoho pytliku. Sladka temna vune. Behem pestu jsem mel pocit, ze citim vuni pripominajici houby - byl to uplne novy vjem vune co jsem za dobu groweni zazil. Toto Pheno ji pozbylo na ukor fialkove.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

Nadrzajda

Member
Snazil jsem se, ale po otoceni o 90° byly nahrany lezic na opacnou stranu, smazal jsem je, nahral znovu bez pootoceni a zase lezi doprava. Je to k placi.

# Pheno 2 - mirne se mi prismahla pod lampou -videt na listech, ty zacinaji ztracet zelenou, ale oproti phenu 1 mene. Vune je napolo fialka (cili mene nez 1) a napolo ona houbova , temna vune. Muze tedy jit o postupnou premenu vuni v terpenech,kdy tehle to dele trva a kdyby jela treba o par dni dele taky by fialkova nahradila houbovinu, popripade to tak proste ma. Stalo by za to zjistit u kontrolniho growu.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

metracek

Active member
Veteran
To cim fotis uklada informaci o orientaci fotky do exif a icmag ten exif soubor s fotkou nenahraje, takze pak nevi jak ma ta fotka stat. Ja to pripadne delam tak, ze tu fotku pred nahranim otevru v pocitaci v nejakym prohlizeci fotek a ulozim tak jak chci aby stala. Tim se ta informace o orientaci zapise do fotky a na icmagu je pak tak, jak ma byt.
 
Top