What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

CHOROBY

DareX

New member
Witam,

Jestem nowy, wiec jeszcze mam problem z poruszaniem siê po forum. Pewnie w±tek by³ juz wcze¶niej poruszany, tylko nie wiem gdzie mogê go znale¼æ. Pierwsze skojarzenie gdzie napisze, to dzia³ choroby, je¶li kogo¶ urazi³em to wielkie sorki. Moje pytanie, jaki mo¿e byæ powód kar³owatych li¶ci, gdy ro¶linka wygl±da zdrowo ??. Mam problem z paroma dolnymi li¶æmi. I drugie pytanie jak obni¿yæ ph gleby w prosty i skuteczny sposób, bo utrzymuje mi sie 7ph. Wodê dobrze kontroluje, ale nie wiem jak zabraæ siê do gleby?

Dzieki za odpowiedz
 

DareX

New member
Spoko, dzieki za szybka odpowiedz, tak zrobie i bede obserwowac. A powiedz mi co z karlowatymi liscmi, pozbyc sie ich czy, jak?
 

DareX

New member
Jednak cos mi w nich nie pasuje, ponizej 4 foty, każda inna istota. Jak mi sie wydaje albo za duze ph, musze opuścić o 0,5 w doł, albo za duza temperatura, albo raczej lekkie poczatki przenawozenia, albo stawiam na ziemie, bo z wierzchu jest sucha gdzies około 5 cm, ponizej jest w miare wilgotno. Mozesz ocenic
 

Attachments

  • IMG_3109.jpg
    IMG_3109.jpg
    65.9 KB · Views: 40
  • IMG_3110.jpg
    IMG_3110.jpg
    64 KB · Views: 40
  • IMG_3111.jpg
    IMG_3111.jpg
    66.4 KB · Views: 39
  • IMG_3112.jpg
    IMG_3112.jpg
    57.4 KB · Views: 42

klint

Active member
Veteran
0.5pH w dol nic nie zmieni. Jaka jest temp i wilgotnosc powietrza? Tutaj bym szukal przyczyny predzej..
 

DareX

New member
Tak podlewam, FloraDuo Grow Hardwater i Bloom oraz nawoz do pomidorow (dolistnie). Klint dobre pytanie:) moze 30 stopni, jak nie lepiej, bo aktualnie nie uzywam wentylatora, lapa to hps 150 odległość od szczytów do momentu, jak mi sie liscie sfilcowały to 20-25 cm, aktualnie to 40-50 cm od szczytów. Wilgoc moze 10% nie mam miernika do tego, wiec podaje na oko, jest sucho to wiem. Jak powinna sie utrzymywać? Chyba Klint tu ma racej jest za gorąco i za sucho, ale wole od was usłyszeć opinie. pozdro
 

klint

Active member
Veteran
Chlopie 30 stopni bez wentu i niska wilgotnosc i Ty sie dziwisz ze szczyty sa suche? Wez tu z takimi pierdolami nie wyjezdzaj bo to sa podstawy podstaw. Chcesz sie uczyc to na #. A na oko to sobie mozesz wiesz co. ;)
 

DareX

New member
Jaka wilgotnosc ma byc ?? Mam doswiadczenie tylko z outdoorem, to moja pierwsza uprawa indoor wiec jakies bledy zawsze sie za pierwszym razem popelni :)
 

Latest posts

Latest posts

Top