What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

OUTDOOR - PYTANIA

G

Guest

wady miejscówki w lesie

1 niewystarczająca ilość światła
2 grzybiarze , teraz już są grzyby (kurki)
3 spacerujące rodziny
4leśniczy który przychodzi po roślinkie w pażdzierniku i pali sobie darmowy towar lub dzwoni po pieski
5 zwierzyna
6 wiele innych rzeczy

7 las nie jest dobrym miejscem dla naszego krzaczka
 

weedsmoker

Active member
znalazlem fajna polanke w lesie troche krzakow jest tam nawalilem tam duzo ziemi nieiwdze zeby ktos tam chodzil tylko boje sie tych grzybiarzy i lesniczych jak nie w lesie to gdzie uprawiac?
 

tomato

Member
Veteran
weedsmoker, nikt ci tu nie poda idealnej recepty na miejscowke, ktos powiedzial na tym forum ze musisz to zobaczyc oczyma wyobrazni, hehe :rolleyes:
pola i polanki wydaja sie byc idealne, ale zawsze istnieje ryzyko ze ci ktos znajdzie rosliny, jak nie lesniczy to grzybiarze, jagodiarze, albo zwykle cwaniaczki. nie zapominaj o slimakach, sarnach, dzikach i zajacach...moim zdaniem nie ma 100 % pewnej miejscowki, ale warto probowac. :bandit:
 

rberciol

Member
Ja mam pytanie do nawożenia.

1 Jak/Ile dawkować biohumus i s. amonową (ew. + dolomit) - chciałbym do 5l rozpuścić amonowej i dodać od razu biohumsa dla kopa. Czy mogę taką mieszankę wlać pod rośliny które rosną z nawożoną ziemią, zmieszaną z miejscową + dolomit i azofoska ?

2. Czy polecacie by położyć osmocote (szyszki) do ogrodu + nawożenie biohumsem i pryskać ekolistem? Czy lepiej podlewać biohumusem, s. amonową/potasową + ekolist?

Przy takich nawozach florovit odstawić?

W domu mam nawozy: planton K, s. amonowa, biohumus, dolomit. Tak więc muszę kupić ekolist standard i pk.

Oto mój plan nawożenia (potwierdzcie czy może być?)

1. Podlać biohumusem z saletrą i dolomitem (jakie proprcje - najlepiej w łyżkach (dolomit i saletra a w korkach biohumus - hehehe)

2. Zostawić na jakieś dwa tygodnie. PO dwóch tygodniach położyć osmocote (jak kupię - nigdzie nie było osmocote do ogrodu, jedynie dom i balkon (może być?)

3. No i od czasu do czasu przyjść (nie wiem w jakich odstępach czasowych) popsikać ekolistem
 

weedsmoker

Active member
mam takie pytanie otoz w srodku lasu znalazlem swietna miejscowke rosna tam krzaki trawa na 2 metry ale niestteyy to jest ogrodzone taka cienka siatka chyba lesniczy ogrodzil zeby zwierzyna nie wchodzila tam i tu moje pytanie czy moge tam dac planty czy lesniczy nie bedzie wchodzil tam?
 

tomato

Member
Veteran
weedsmoker said:
mam takie pytanie otoz w srodku lasu znalazlem swietna miejscowke rosna tam krzaki trawa na 2 metry ale niestteyy to jest ogrodzone taka cienka siatka chyba lesniczy ogrodzil zeby zwierzyna nie wchodzila tam i tu moje pytanie czy moge tam dac planty czy lesniczy nie bedzie wchodzil tam?
lol, weedsmoker, co to za pytanie??? nikt tu nie jest jasnowidzem, pomysl troche logicznie chlopie...pozatym jak ty dopiero teraz szukasz miejscowki, to widze ze jestes gdzies daleko w glebokim lesie z tegorocznym outem... :chin:
 

weedsmoker

Active member
w tym roku pestki wysialem w polowie kwietnia ale niestetyna na poczatku czerwca gdy planty mial juz ok 1m jakis debil poobrywal mi wszytkie liscie przy plantach bylo tam ok 15 palntow w tym 9 femi i teraz juz wiem ze miejscowka musi byc jak najbezpieczniejsza
 
G

Guest

Ze swojej strony, to jezeli ktos zamierza wkladac na przyszly rok pestki do ziemi, to radze wybierac miejscowki na skraju lasu! Na otwartej, mocno naslonecznionej polance, wiecej padnie plantow. :spank:

pzdr!
 
O

OrganicShowmen

to nie takie proste bo wtedy @shamanie bedzie im bardzoo sucho i porosna karlowate od upalow. trzeba to wywarzyc najlepsze sa wcale nie miejsca z non stop sloncem. rosliny potrzebuja troche cienia w godzinach 12-15 czyli najlepiej sadzic pod duzymi dajacymi cien wlasnie wtym czasie drzewami w sasiedztwie innej wegetacji i w poblizu stawow, bagien i rozlewisk. ktos mi zaraz powie ze tak ale na jesien topy tam pognija. to wybierac mixy indica sativa zeby topy nie byly takie zbite wtedy to latwiej budsy przewiewa. polecam hollands hope na takie rzeczy california orange bud i passion#1 i ich crossy. sadzilem to i powiem ze nic nie stracilem z tego praktycznie tylko dwa miejsca na 4 poteznych roslinach cob byly lekko podpsute. moc naprawde zadowala kazdego, ujebac tym sie idzie naprawde mocno i jednym i drugim takze nie napalac sie na jakie mega odmiany za nie wiadomo ile euro tylko sadzic to co ktos juz sprawdzil.

a i oczywiscie weedsmoker taka miejscowa jest spalona bo: po primo to tam sa dosadzane przez nich drzewa po primo ultimo to oni tam czesto zagladaja dogladac te drzewka po ultimo secundo seicento to 3maj sie zdaleka od jakichkolwiek oznak bytnosci czlowieka w poszukiwaniu miejscowy.

najwazniejsze zebys z wielkim trudem mokrymi gaciami pogryzionymi lapskami i poklutymi nogami tam doszedl wtedy wiesz ze nikt przy zdrowych zmyslach sie tam nie przejdzie. Twoim jedynym "wrogiem" zostaje wtedy zwierzyna lesna i slimaki [niebezpieczne naprawde] kobaia cos o tym wie pozdro dla niego.

jest tu wielu outdoorowcow ja jestem jednym znich i powiem ze uprawiam tylko tak nie lubie tych karlowatych roslin indoor, kocham potwory i blask slonca, ale to ciezka praca dlatego poklon dla kazdego kto zbierze w tym roku boby. bo co roku jest inaczej.

pozdro OS :joint:
 
Last edited:

nol

Member
Mam tkie pytanie: czy można wywołac kwitnienie poprzez przykrycie np.workiem rosliny na dobe.Mam taką małą ducksfoot i obawiam sie ze nie zakwitnie. Zastanawiam sie czy nie wywinąc jej takiego numeru. Ktos już próbował tak robić?
 
G

Guest

@nol- pewnie ze mozna, ale to troche latania jest, bo musisz zakladac i sciagac worek, tak zeby rosliny mialy 12 godzin swiatla i 12 godzin ciemnosci, mi osobiscie niechcialoby sie tak robic, jeszcze jak miejscowa jest daleko :p chyba ze niemasz co robic, to spoko :D powodzenia zycze :D
peace !
 
O

OrganicShowmen

nol proponuje od razu wyloz sobie chodnik na miejscowke z domu zeby Ci bylo latwiej tam dotrzec hehe zartuje no :D nie rob takich rzeczy jak masz daleko spota to jest kompletnie bez sensu i kazdy zdrowy polski outdoor grower Ci to powie. takie rzeczy sie stosuje jak masz szklarnie zbudowana z metalowym stelazu z prowadnicami na jakies czarne nieprzepuszczalne tworzywo i steruje tym komputer polaczony ze sciemniaczem [ sam sciemniam bo nie wiem hyhy jak to dziala, ale jakos podobnie :spank: ]

po prostu zostaw ja napewno Ci jeszcze urosnie ma na to 2,5 miesiaca i jakies 45-50 dni kwitnienia, bedzie ladnie.

pozdro OS
 

capta

Member
a ja sie tak zastanawiałem czy nie zalozyc czegos na meski krzaczek, coby troche dało wiekzej mocy z przeznaczeniem na makumbe
 

rberciol

Member
Biodizel ja łączyłem hehe rok temu, biohumsa dużo plantonu mało - tylko takie proporcje moge podać :)

Hmm, przez wakacje chcę zrobić spota, i potrzebna rada. Wykopię doły lub jakieś poletko, ale jak wiadomo do września różne rośliny będą rzucać nasionkami, a ja nie chce by spot mi zarósł jakimiś krzaczorami na przekopanej ziemi. Czy mogła by być folia?, a na nią narzucane kępy trawy (te po przekopaniu). Polanki znalazłem na wikimapii, nie wiem jak to wygląda na żywo i nei wiem czy ktoś tam chodzi, ale zrobic tak by przez lato, jesień, zimę i wiosnę nie było przypału. Muszę teraz robićspota bo za rok matura i nie będzie czasu. Proszę o opinie :)
 

nol

Member
chyba daruje sobie ten eksperyment ale tylko dlatego że nie mam odpowiedniego worka który by nie przepuszczał swiatła. taka ścieme zrobić roslinką na dwa dni to może by im sie zachciało kwitnąc. Kombinuje bo slyszalem ze ducksfoot moze nie dojrzec.Ale nic samemu trzeba sprawdzic żeby sie przekonac.
 

rberciol

Member
Worek który nie przepuszcza powietrza na 48 godzin?? CZarny worek to nie trud kupić, ale musiałbyś jednak podziurkować aby dostęp do powietrza był. Musiałoby być jakieś sito, roślina tlenu też potrzebuje. A poza tym na jedną dobę byś mógł założyć, tak mi się wydaje, wyliczyć 36 h. I tak np o 24 czy której worek zdjąć, i założyc następnego dnia. Trzeba pamięta, zę światło też gwarantuje roślinie życie!

Musiał byś obliczyć (o której słońce wstaje, założyć dziurkowany worek, tak aby tego dnia roślina miałą 12 h światla, i następnego dnia lecieć by ściągnąć wór, potem założyć. Dużo robot, ale jak masz nie daleko spota, albo nie masz nic innego do roboty, a masz chęci to rób :) Tak teoretycznie powinno wyjśc, jak w praktyce? Nie wiem.
 
Last edited:

nol

Member
rberciol najlepszy byłby z materiału a wymiane powietrza od dołu by była, kilka dziurek tez by sie przydało.
 

rberciol

Member
Nol edytowałem posta jak napisałeś, zerknij :) (Taki temat informacyjny, jak nol odpisze, edytuje swoj post to go usune)
 
Znajomy próbował robić tą sztuczkę z workiem. Miał White Widow i każdego ranka i wieczoru jeździł przykrywać ją czarną folią, do tego obudował rośline płytami po meblach. Nie było mowy o dostaniu sie tam światła. Roślina rosła zdrowo ale... zhermiła sie na finał i tyle. Dużo zachodu poszło na marne. Ale jak chcesz to próbuj hehe
 

weedsmoker

Active member
Mr.Bongowsky said:
Znajomy próbował robić tą sztuczkę z workiem. Miał White Widow i każdego ranka i wieczoru jeździł przykrywać ją czarną folią, do tego obudował rośline płytami po meblach. Nie było mowy o dostaniu sie tam światła. Roślina rosła zdrowo ale... zhermiła sie na finał i tyle. Dużo zachodu poszło na marne. Ale jak chcesz to próbuj hehe
ale przeciez nie zhermila sie przez przykrywanie czarna folia ja uwazam ze ten sposob jest dobry tylko dobrze jest jak rosline masz gdzies u siebie na dzailce najlepij pod szklarnia, folia a jak gdzies daleko to niema sensu
pozdr
 

Latest posts

Latest posts

Top