What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Early Skunk Reveg./MonsterCropping/200w led

gganjaabwoy

Active member
in mare parte au fost...am spalat si toata camera cu grow bine cu clor....de ma enervez o si varuiesc...apoi sa ii vad eu...oricum pana inainte cu o sapt de flower tot pe solutie de tutun o tin...cred ca voi mai adauga si usturoi si ardei iute la reteta
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Is curios, nicotina aia se mai elimina din planta? Poate te trezesti cu o supradoza de nicotina fumand iarba :D
 

gganjaabwoy

Active member
nu am incercat...nu am avut curaj sa incerc nici reteta lui cervates de spalarea mugurilor out cu apa si apa oxigenata
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Nu mai, reteta clasica, asa cum este descrisa si de Hempfield. Acusi il urmez si eu...
 

gganjaabwoy

Active member
Daca nu cumva is contrafacute in china si au incurcat aia cutiile. Si eficienta e departe de ce scrie acolo de fapt. Eu m-as astepta ca o firma precum philips sa nu dea drumu unei comenzi cu ambalajul gresit.. acum na poti da mail sa ii intrebi daca a existat aceasta serie sau nu.
ai avut dreptate...la o binoclare mai atenta defapt si pe ambalaj scrie 7.5w:laughing:...pe site scria 9W si cred ca deacolo am ramas cu falsa impresie:tiphat:...
picture.php
picture.php
picture.php
 

gganjaabwoy

Active member
in alta ordine de idei

asa arata aseara dupa ce i-am facut freza
picture.php


Dupa 24h
picture.php


Dupa o investigare mai amanuntita nu am mai observat vreo urma de misunatori....sper sa si ramana asa.:tiphat:....ma duc...ca vad ca mi-au secat sosetele.:laughing:
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Buruiana arata misto, plina de chef de viata. O sa creasca misto daca nu-i faci vreun overfert... Nu ca ti-as dori... :D

In ceea ce priveste becurile, asa e cand faci cumparaturi spart... Alea de 13,5W par totusi valabile:
http://www.top-led.ro/cumpara/bec-led-philips-ledbulb-13-5w-a60-230v-e27-alb-cald-232

P.S. Atentie amatorilor: nu va repeziti cumparati de pe siteurile recomandate din RO, cautati produse similare pe alte siteuri. Nu strica putina paranoia...
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Daca nu au 4000K, urmatoarea mea optiune ar fi 6500K. Da mai bine pe luxmetru decat alea de 2700K. Acuma, PARul...
 

gganjaabwoy

Active member
ai dreptate...asa-i cand faci cumparaturi spart...m-am uitat mai bine si au si de 4000k...:laughing:...bine nu ca acum nu as fi spart...probabil nu asa de tare.bine nu ca 6l/w ar fi mare pierdere.

si parca mai bine dau la un scrog o lumina mai bine impartina pe tavan si mai aproape da mai bine.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
A, da, dar asta inseamna mai multe dulii. Ia sa caut io lampea mea cu COBuri...

Na c-am gasit-o, era la spatele meu. Si ghici ce? Nu mai merge. LEDurile albe clipesc. Hmmm, bine ca n-am dat-o, ca eram chemat la garantie. Ia sa vad ce are...
 

gganjaabwoy

Active member
daca as sta bine sa ma gandesc la o modalitate sa prind becurile alea pe un suport as putea lejer sa renunt la dulii...dapai cine sta sa isi dea de lucru pt douaj de lei:))
 

gganjaabwoy

Active member
Am facut transplant in 9l dupa ce am tinut fetita 2 zile pe seceta...mi-a dereglat, seceta, un pic umiditatea(58%) cand deobicei sosetele tin pe la 65%.
picture.php
picture.php
picture.php

Dupa 2 saptamani ce a stat in 2l(sincer la seed gaseam de 2x mai bogat)
picture.php


Temp nivel frunze:25C
Humi:65%(nu pot soselete mai mult...mai bag o pereche?:laughing:)

M-am decis sa o tin cam 3 sapt in ghiveciul de 9l dupa care ii voi face transplantul final in 25L.

puff
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
De ce nu ai transplantat-o direct in ghiveciul de 25L ? La cat de dezvoltate par radacinile frunzele nu arata tocmai grozav, chiar si pentru o planta revegetata.

Da-i de mancare ceva bun, sa-i placa si sa o faca sa explodeze. Recomand inca o data nutrientul organic 'Natura' de la AGRO . Face adevarate minuni : crestere exploziva, muguri densi si tricomi abundenti.

http://www.agrocs.ro/produs/ingrasamant-lichid-organic-pentru-plante-medicinale/
sau
http://www.agrocs.ro/produs/ingrasamant-lichid-organic-pentru-intreaga-gradina/
 

gganjaabwoy

Active member
stai linistit men...am aci un raft de fertili...frunzele s-au incovoiat asa in cele 2 zile de seceta in care mi-a scazut si umiditatea si prin urmare sa marit vpd.In rest mi se pare ok daca tinem cont ca planta are 20 de topuri topate...ea mai mult in stadiu de refacere dupa top a fost:))...bine acum urmeaza ca cele 40 de topuri ce urmeaza sa creasca sa le las 3 noduri dupa care iar le mai fac cate un top...numa aia is 240 de lastarei..care numa 1g sa faca fiecare si mi de ajuns...sub 200w.
 

gganjaabwoy

Active member
uitasi sa zic ca la transplant am udat-o cu 1l de apa chiora de la robine declorinata 36h iar dupa am mai udat-o in jurul tulpinii cu 0.5l apa cu grow+tracemix+carboload+rootbastic+cannzym+bioponix mix

am schimbat grow cu 40x30 si am mai suplimentat ledurile la 60w.

@hemp am ales mai multe transplanturi pentru o ramificare mai buna a radacinilor...cand stau mai putin in veg atunci mut direct de la 2l-final..
 
Last edited:

gganjaabwoy

Active member
48h dupa transplant
picture.php


am exagerat si eu putin cu distanta ledurilor si i-am dat un mic light burn la micuta.
picture.php


I-a trece pana s-a marita(inflorii):laughing:

temp:23-25
humi:62-65%
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top