What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

INDOOR - PYTANIA

bajcus2

Active member
Są podobno urządzenia w których tak szybko grzałka nie siada podobno i można śmialo inwestować . Niestety nie znam modelu jeszcze ale wiem że istnieje :)

Jeśli by ktoś potwiedził że rso łączy się z glikolem to by bajka była.
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Piona!
Jakiś zestaw 250W mi się pałęta (balast GiB i plantastar osrama). Jakieś pomysły ? ---> prv :tiphat:
 

bajcus2

Active member
Siemano załoga mam pytanie
Wapowal ktos z Was moze olej? Chodzi mi o uzycie MOD'ow i wapowanie oleju QWET zmieszanego z gliceryną.

Czy ma to wogole sens. Jak szybko padaja grzalki itp. Jesli ktos cos wie to bardzo prosze o PM


Pozdrowka
 

ziben

Active member
Veteran
Witam! Od niedawna mieszkam na nowym kwadracie i chciałbym w końcu zbudować mini boxa na własne potrzeby. Mam namiot 50x50x100 i hpsa 150w (stary, bo stary ale powinien jeszcze dać radę). Co muszę do niego dokupić żeby nie było czuć ani tyci tyci zapachu? Boxa chcę wstawić do duuuużej rozsuwanej szafy. Niestety mam tylko 1 pokój i box musi być "skitrany". Pomożecie....?
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
siema
wszystko zalezy co zamierzasz w nim trzymac ,jak jakies odmiany mocno pachnace to oprucz filtra napewno bedziesz potrzebowal jakis neutralizator typu ona lub inne,a filtr weglowy napewno bedziesz potrzebowal,i najlepiej ,pisze z doswiadczenia :) najlepiej jest podlaczyc filter z extraktorem bezposrednio,bez przedluzania jakas rura ,na sztywno bezposrednio do extraktora.moc wentylatora sie oblicza w stosunku do powieszchni m3 uprawy,jest przyjete ze najlepiej gdy wentylator jest w stanie wymienic 60 razy na godzine cale powietrze z boxu,w twoim przypadku to 0,5 x 0,5 x 1 to 0,25 m3 ,jezeli jestes wstanie dostarczyc powietrze na tyle swieze i chlodne zeby przy extraktorze 50 m3 wychlodzic do 23 -25 stopni to taki extraktor by ci wystarczyl w 100% fiter do tego weglowy 100m3/h ,byl zastanowil sie na twoim miejscu nad zastosowaniem 250 w lub lec 315w .pozdro
 

ziben

Active member
Veteran
Witam ponownie. Wczorajszy wieczór spędziłem na robieniu listy zakupów. Jeśli mógłby ktoś w temacie zerknąć i doradzić, będę super wdzięczny. Przypomnę tylko, że box będzie stać w wielkiej rozsuwanej szafie (na całą ścianę), w której jest wnęka o wymiarach 52x52x150 cm. Priorytetem dla mnie jest aby w 100% (o ile to możliwe) wyeliminować niechciany (ale jakże fajny) zapach. Zamierzam przygotować w nim 4 sadzonki na outa, a docelowo uprawiać 1-2 szt. plantów bez autofem.

A teraz do rzeczy:
- box Hydro Shot 40 o wymiarach 40x40x120 cm (z jednym rękawem wentylacyjnym na suficie - do 150 mm)
- światło HPS 150 W sunmaster dual (hapeesa mam, więc pozostaje kupić nową żarówkę [wcześniej zawsze używałem GIBa, ale widzę, że jest tylko minimalnie tańszy, a ma 3k lum mniej od sunmastera)
- odbłyśnik aluminiowy 40x40cm i h=16,6 cm (będzie chyba trzeba go troszkę podgiąć, bo zapełni całą powierzchnię) + kabel sieciowy 3-żyłowy
- wentylator Axial-Flo 100 TURBO 135 m3/h + kabel zasilający 2-żyłowy 1,8 m z płaską wtyczką
- filtr węglowy Can Lite 150-165 m3/h + kołnierz, 4 opaski zaciskowe i przewód wentylacyjny aluminiowy
- wentylator mieszający z klipsem Advanced Star 15 W fi 20 cm
- wieszaki do lamp LUMII 40 kg
- stacja pogodowa (termometr + higrometr)
- programator analogowy (timer)
- 5 doniczek 2,5 l z podstawkami
- 2 doniczki 7 l z podstawkami
- 1 doniczka okrągła 14 l fi 30 cm z podstawką
- ziemia Canna Terra Professional 25 litrów
- mini zestaw nawozów HESI SOIL (TNT Complex, Bloom Complex, Phosphorus Plus, Boost)
- keramzyt

Całość wyniesie około 800 zł także niemało jak na tak mini grow. Ale mam dosyć wydawania grubej kasy co miesiąc na słabej jakości i niewiadomego pochodzenia zielsko...

Pozdrawiam całą załogę!
Peace
:tiphat:
 

bajcus2

Active member
pomyslalbym na ledem, mniejsza temperatura = wentylator wlaczony w cyklach = mniej smrodu. Minus cena
No i ozonator w celu pelnej eleminacji zapachu. Mamy tutaj przyjaciela ktory pracuje z ozonatorem i sobie chwali. Minusem trudne na oko ustawienie oraz niebezpieczny dla zdrowia nadmiar ozonu.


Jak bym mial cos wybrac z tych dwoch rzeczy wbralbym ozonator.
 

ziben

Active member
Veteran
Nie będę już szaleć z ledami. Dobry panel kosztuje w pip siana. A to w końcu tylko mini grow. Poza tym hpsa już mam. Zawsze to jakaś oszczędność. W moim drugim boxie (50x50x100) uprawiałem już dziesiątki razy i nie miałem problemu z temperaturą, mimo że tam były tylko zwykłe wentylatory komputerowe.

Myślisz bajcus że zaproponowana przeze mnie went z filtrem nie poradzi sobie z zapachem? Oczywiście dokupię jakiś air wick do kontaktu, czy coś...

Pozdro!
:tiphat:
 

ziben

Active member
Veteran
Jeszcze nie zamówiłem sprzętu, bo cały czas nie wiem co wybrać.... Namiot chcę na 100% o wymiarach 40x40x120. Tylko pozostaje kwestia światła i wentylacji...

Fajnie by było gdybym mógł tam wpakować hpsa 150w (bo mam całkiem nowy układ i zaoszczędziłbym troszkę siana). Tyle, że obawiam się za wysokiej temperatury...

Mam taki odbłyśnik:
picture.php


Także szyba też by coś pomogła. Co myślicie?
Może lepiej od razu zamówić CFL. I nie 125 w a 200w dual.

Wiadomo, że na takiej powierzchni to się cudów nie zdziała, ale chciałbym wyciągać z uprawy przynajmniej 30-50 g.

No i kwestia wentylacji i filtra....

Sprzedawcy w growshopach proponują do takiego namiotu 100 m3/h. Ale to przy lampie cfl125.
Także do hpsa150 lub cfl200 taki went z filtrem raczej się nie sprawdzi...
 
Last edited:

BlinD

Active member
zależy jaki masz budżet. ja zmontowałem sobie panel led do 60x60 za rowne 500zł z polskich sklepów i jestem bardzo zadowolony z działania jak i z niskiej temperatury
 

RdlovePolanD

New member
Hej dawno mnie tu nie było ;) szybkie pytanie co może powodować duża ilość małych nasion w topach jak tego się pozbyć jest to rzecz której mój znajomy nie ogarnia i pomyślałem zapytać Was doświadczonych hodowców. Ja kojarzę ze coś z ilością świata u niego jest veg 3-4 tyg 18/6 I flow do końca 12/12 nasiona używa fem i automaty veg początek spectrolight 100w pierwsze 2 tyg później hps 400 z regulacją od 300 w górę co tydzień.. nawozy advenced nutriens teraz dokupil cis z canna chyba magnez i jakieś trio magnez cynk coś tam.. może ktoś coś pomoże. Pozdrawiam Braci
 

czerwony

Member
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Wiem, że community na tym forum bardzo mocno umarło, ale mam pytanie. Całe życie zajmowałem się outdoorem i przyznam, że w indoor jestem laikiem.[/FONT]


[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Wiem, że dobrze jest pozbyć się większości liści wiatrakowych. Jest wiele poradników które piszą, kiedy to zrobić, ale wszystkie one dotyczą zwykłej uprawy, a nie automatów.[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Moje dziewczynki mają około dwóch tygodni. Są gęste. Wydaje mi się, że dobrze byłoby pozbyć się liści wiatrakowych. I teraz pytanie - czy czekać z tym do pojawienia się pierwszych kwiatów, czy zrobić to od razu. Ile liści wyrwać? Pozbyć się tych na górze, czy raczej zaczynać od dołu?[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT]
picture.php



[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
picture.php
[/FONT]
 

Cannagraphic

Active member
Cześć wszystkim starym i nowym !

Pójdę teraz troszkę na łatwiznę ale mam pytanie, szukam jakiegoś sprawdzonego zestawu 150W + grow box.

Generalnie jeśli macie coś sprawdzonego i ktoś chętnie podzieliłby się opiniami i sprawdzonym sprzętem będę wdzięczny. Najlepiej jakby miałby ktoś Pro tipa co do zestawów LED.

Zdrówka
 

Mars Hydro Led

Grow on Earth Grow with Mars
Vendor
Jeszcze nie zamówiłem sprzętu, bo cały czas nie wiem co wybrać.... Namiot chcę na 100% o wymiarach 40x40x120. Tylko pozostaje kwestia światła i wentylacji...

Fajnie by było gdybym mógł tam wpakować hpsa 150w (bo mam całkiem nowy układ i zaoszczędziłbym troszkę siana). Tyle, że obawiam się za wysokiej temperatury...

Mam taki odbłyśnik:
View Image

Także szyba też by coś pomogła. Co myślicie?
Może lepiej od razu zamówić CFL. I nie 125 w a 200w dual.

Wiadomo, że na takiej powierzchni to się cudów nie zdziała, ale chciałbym wyciągać z uprawy przynajmniej 30-50 g.

No i kwestia wentylacji i filtra....

Sprzedawcy w growshopach proponują do takiego namiotu 100 m3/h. Ale to przy lampie cfl125.
Także do hpsa150 lub cfl200 taki went z filtrem raczej się nie sprawdzi...

What is the final yield.
 

Aby Z G³ow±

New member
Witam jacyś ludzie tuj jeszcze są? Do wentylatorka komp. 92mm x92mm jaki filtr węglowy widzicie box 30x30 70h będzie. :)
Pozdro dla farmerów :)
 

Latest posts

Latest posts

Top