What's new

cheapwine

Well-known member
Veteran
Yo!


Niestety z The White x LVPK szczescia nie mialem, wyszla mi 1 na 5. No nic :) Tak czy siak egzotyka...
Juz sie wygrzewa na parapecie i czeka az zbierze sie reszta paczki.



Dodatkowo kielkuje:

Zombie Kush x Grape S1 (moj twor)
X-Dog - GGS
Illuminati x Chemdog DD - GGS
 
Last edited:

cheapwine

Well-known member
Veteran
3 x X - DOG
Zombie Kush x Grape S1
The White - LVPK
******s Jack x Amnesia Haze

Po ok 40-45 dniach veg'a dzisiaj przelaczam na flo :)

4 Donice 8L + 2 donice chyba 3.5L (nadmiarowe pestki...)
siatka scrog

uzywam canna a+b, rhizo, cannatonic, supervit... dzisiaj poleci dodatkowo canna boost zeby popchnac je na flow z wieksza moca. Jak zawsze 12/1 a od dzisiaj 11/13...

Namiot 60x60 to jest porazka, teraz bede cudowal z tymi namiotami 2 in 1, zeby miec jakis vegroom na matki i drugi room na flow.



edit: znacie cos co pomoze robic fotki w swietle ledow? okulary na ledy dadza rade? ew jakis filtr?
 

uho667

Active member
okulary na ledy dzialaja pro sam mam i uzywam,zreszta pod czerwonymi diodami nie nalezy oceniac zdrowia roslin bo jednak ta czerwien oklamuje nasze oko i niedobory zaczynaja sie znacznie wczesniej
 

cheapwine

Well-known member
Veteran
u mnie powoli 11-13 dzien flow, teraz stosuje rowniez boosta i chyba przez to rosliny prawie ze przerosly mi boxa, 60x60x140 to zdecydowanie za maly box... jednak latwo go schowac - powoli zaczyna juz wkurwiac czlowieka te bycie zbyt ostroznym, bym walnal 1x1x2m i mozna powiedziec ze czlowiek by sie przestal martwic miejscem

calosc wyglada tak:



X-Dogi



The White x LVPK - spojrzie jakie ma krysztalki w takim czasie flow! to musi byc petarda...


Podlewam mniej wiecej co 2-3 dzien - 5-6L wody - 12ml A & B, 2.5ml Rhizo, 14ml Boost'a,12ml Cannazymu, za tydzien zwieksze dawke A & B o jakies 2ml... na mniej wiecej tydzien dwa.

Poki co to tyle... dzieki za uwage!
 

Ergonomic

Member
siema, mam parę pytań do Ciebie. Planuję takiego samego boxa i też z LEDami. Planuję wstawić tam LEDa 240W (patrząc po obudowie, tego samego producenta- ten zielony)

Słuchaj, jak oceniasz pracę tych lamp? Głośno?

Widziałem wcześniej, że u niektórych roślin były problemy z temperaturą, a jednocześnie masz przynajmniej dwa wentylatory w tym jeden wtłaczający. Masz do nich ściemniacze(regulatory prędkości) czy napitalają na pełnych obrotach?

Czy temperatura nie byłaby za wysoka przy użyciu jednej wentylacji pasywnej i jednego wentylatora wyciągającego?

Pozdro
Ergo
 

cheapwine

Well-known member
Veteran
Hej, co do lamp to jest tam MARS 300W oraz MARS REFLECTOR 48 (oba maja jakos po 120W realnej mocy)... nie sa w sumie same w sobie lampy glosne... w srodku lampty jest jeden wiatrak 80x80mm ktory zawsze mozna podmienic na cichszy...

btw. ja w swoich ledach juz wymienilem *ok 50% LED* - szybko sie przepalaja... (dostalem nowe ledy za grosze od producenta... piszesz do nich i CI wysylaja)

Co do wiatrakow, mam 2 mieszajace - jeden na wysokosci donicy, drugi nad roslinami...

I jeden wyciagajacy ktory poki co dziala na pelnych obrotach (tak, mam dimmera ale jest odkrecony na maxa)

Box jest przez to sam w sobie glosny - ja slysze wiatraki i wiem o co chodzi - dla obcej osoby nie mialo by to znaczenia.

Tak wygladaja temperatury - zrobilem sobie cyfrowy czujnik po Wi-Fi .. hehe




Poki co rosnie to calkiem ok, ale niedawno zupelnie przez przypadek kupilem okazyjnie HPS 250W... Takze niedlugo chce poleciec na 2 namioty. (Docelowo chce sprobowac 315W CDM)

BTW. na ripperseeds sa tanio crossy z GG#4 ;-) Lykajcie poki mozecie.
 

cheapwine

Well-known member
Veteran
30-32 day flow

scinka juz zostala wyznaczona na 22 - 25 pazdziernika - sila wyzsza...

wylaczylem jedna lampe zeby fotki byly lepsze - jak jest? bardziej czerwono mysle..



zombie kush x grape s1


x-dog #2


the white x lvpk (sorry za brak ostrosci) - pieknie sie szroni


s jack x amnesia haze
 

cheapwine

Well-known member
Veteran
Ten sam namiot 60x60, 1 mieszajacy SJ, 1 wylot 100mm + filtr weglowy. Do tego HPS 250W z cooltube (podobny set-up do Glinki)

Rosna w Ecothrive Coco Lite (70/30 coco/perlit), automatyczny dripping co 3h przez 50sekund (kupilem na aliexpress automatyczna pompke - jak cos to PW)

Glownie crossy od Ripper Seeds ktore juz sadze pare lat - dobre tanie geny. Wrzucilem X-Doga ale nie wykielkowal - moze na nastepny raz.

Ok 35dzien flow.

Dalem im ok miesiac flow i prawie przerosly mi boxa - HPS do sufitu przymocowany. Bylo duzo lamania.

Stay safe!

 

cheapwine

Well-known member
Veteran
U mnie wszystko ok, tak jak pisalem w naszych radosciach staram sie zrobic nowe pestki - crossy z moim BlackWater OG x (SourDiesel IBL x BlueMoonShine):
* F2
* Dankalato
* Grapefruit
* Silver Haze x NYCD

Ile pestek wyjdzie - tyle wyjdzie, z blackwaterem mialem 4 pestki - trzymalem je z 6 lat w lodowce i pekly wszystkie, daly 3 dziewczyny (1 wyleciala) i 1 samca.

Mam jeszcze tego samego crossa z Cheesem i z OG Kushem - ale to sobie jeszcze poczeka - no chyba ze ktos ma czas i miejsce ;-)

IMG_6641.JPG

IMG_6640.JPG

IMG_6642.JPG


Samiec na dniach zacznie strzelac spyrka gdzie popadnie i generalnie taki jest plan zeby sobie troche pozapylal a troche zostawil mi na konsumpcje, mam rowniez agrowloknine ale raczej jej nie uzyje.

Roslina na prawo od samca to jego siorka - jak widac geny HC to jest moc :)
 

Attachments

  • IMG_6641.JPG
    IMG_6641.JPG
    108.1 KB · Views: 88
  • IMG_6640.JPG
    IMG_6640.JPG
    139.5 KB · Views: 91

luffman

Member
Ja po przerwie wysadziłem zamierzone 8szt, dwa tygodnie i nic nie wyszło, dorzuciłem 10szt, wyszła jedna roślina. dorzuciłem kolejnych 20 doszły mi dwie rośliny.
Wysypałem więc wszystkie sezonówki, kolejnych 30 nasion. I kiedy pierwsza roślina miała już miesiąc pojawiła się czwarta roślina. Myślę sobie trzeba dopełnić automatem, więc wszystkie automaty jakie miałem ok 20szt wysypałem i uzyskałem siedem roślin.
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś takim. Zawsze te same nasiona miały skuteczność ponad 90%, a nasiona nie takie stare 3-10lat, Jakieś teorie zacząłem wymyślać, że 5G zabija mi rośliny, że ktoś mnie przeklął i uprawa mi nie idzie, swoją drogą dalej też miałem problemy z niskim PH i wysokim EC zanim się kapnąłem o co chodzi to pierwsza najstarsza roślina prawie umarła, wszystkie automaty popalone i karłowate. Katastrofa.

Nasiona pękały, czasem pojawiał się kiełek, ale nigdy nie przekraczał 3mm. Po czym zwykle nasionko umierało. Może to przez przechowywanie ale zawsze nasiona mi leżały gdzieś w komodzie w pokoju, bez żadnych pochłaniaczy wilgoci.

Cheapwine to ten sam namiot 60x60? 4 rośliny, Jaką donicę stosujesz jak rozumiem na powierzchni 30x30? I jakie wyniki osiągasz? Przekroczysz 1g z 1wata? Słyszałem że tak to mniej więcej przy HPSie wychodzi.
Tak się ostatnio zastanawiam o co chodzi z tą wydajnością, czy to pojemność donicy, długość wegetacji, rodzaj rośliny, typ i moc lampy, nawożenie. Co ma największy wpływ na ilość zbiorów. Nurtuje mnie to strasznie od czasu gdy na innym forum zobaczyłem następujące cuda.

Szafa 70x80 czyli nie wiele więcej niż odpowiednik 60x90. Dokłądniej 55,5% więcej niż u ciebie
4 automatyczne rośliny w 11 litrowych donicach.
Lampa – gość pisze że pierwsze 2 tygodnie miał pod HPS 250 ale to nie ma większego wpływu. Czy ma przy auto? Reszta czasu docelowy LED o mocy 150W.
Jeszcze raz to powtórzę 150W na powierzchni 0,56m2
Po trzech i pół miesiąca gość miał 455g. Co najdziwniejsze pierwszą roślinę ściął po
74 dniach susz z niej miał ponoć 170g.
Wygląda to tak że 97 watt przy powierzchni 60x60 zrobiło 291g.
Jak myślisz, możliwe to jest żeby wyciągnąć 3g z jednego watta?
 

cheapwine

Well-known member
Veteran
luffman - Yo!

Nasiona pękały, czasem pojawiał się kiełek, ale nigdy nie przekraczał 3mm. Po czym zwykle nasionko umierało. Może to przez przechowywanie ale zawsze nasiona mi leżały gdzieś w komodzie w pokoju, bez żadnych pochłaniaczy wilgoci.

Tutaj bymm powiedzial ze moglo miec za wilgotno, kielek pedzi za woda (w koncu to korzen) - jak dasz mu wody to nie bedzie az tak sie do tego kwapil.

Ja teraz kielkuje tak:
1) groch do kieliszkow na 24-48h (jak zapomne)
2) potem przerzucam na zwykly recznik papierowy ktory mocze i wsadzam do pudelka na kanapki albo innego tupperware (zeby trzymalo wilgotnosc)
3) po 24h sprawdzam sytuacje i jak trzeba to niektore z nich pre-crushuje w zebach (robie to od lat i moze z raz zniszczylem nasionko)
4) potem czekam kolejne 24h az kielek robi sie dluzszy na 3-5cm - wtedy takie nasionko bardzo szybko wybija spod ziemii - te co maja 3mm to albo zajmuje im to pare dni albo juz nigdy nie wychodza.
Pamietaj trzymac wilgotnosc, nie za sucho, nie za mokro - nie musza plywac w papierze.

Co do namiotu - od lat 60x60 i raczej to sie zmieni, a na pewno nie jako flowering room - bo mam teraz chrapke na te namioty z serii Lodge (dodatkowe komory na veg i matki)
Teraz mam donice chyba 7 litrowe - moglbym powiedziec ze nawet za duze na to co robie. Moge ich zmiescic w boxie 6.

Mi wychodzilo roznie przez ostatnie lata, ma na to wplyw wiele czynnikow, od wody + nawozow po pogode na zewnatrz. Potrafilem zebrac 5G z rosliny - potrafilem tez 50G (genetyka). Dlugosc veg'a ma znaczenie i jak fajnie zrobisz scroga i lst to zdecydowanie bedziesz miec wiecej suszu jednak to bedzie Cie kosztowac troszke wiecej czasu - kwestia jak wyglada Twoj kalendarz :)

Jest jeszcze cos takiego jak VPD - korelacja wilgotnosci i temperatury w boxie na oddzialywanie roslin. Dodatkowo mozesz jeszcze uzywac CO2 etc.

Ten grow mi sie juz skonczyl i sie suszy, wrzuce zdjecia suszu bo niektore fajnie wyszly ale przez HPS'a 250W mialem tam ok 35C non stop wiec generalnie grow srednio udany - teraz przechodze znowu na LED'y tym razem od Migro (Aray 2 RED + Pro)

Ja nigdy nie nastawiam sie na jakis mega zajebisty wynik wzgledem suszu, bardziej zalezy mi na jakosci - wole miec 1/2 mniej ale rozkoszowac sie tym bardziej :) I tak i tak zejdzie mi uncja miesiecznie.

Z HPS'a uzyskalem max 1g na 1W swego czasu.
Z ledwo starego typu (Mars Hydro) wychodzilo podobnie.
Ciekaw jestem jak te nowe LED'y sobie poradza.

Nie sadze ze wyciagniesz wiecej jak 1.5g/1W - spojrz na niektorych wyjadaczy tutaj, Lepto, Ziel, Czaczo etc. i sam ocen.
 

cheapwine

Well-known member
Veteran
Ostatni grow u mnie to byly same automaty na nowym ledzie Migro Aray 2 PRO + RED

Wyszlo - uwaga, uwaga... 1.03G z Watta... (moze troszke wiecej bo skubalem ale to jest taka ostateczna waga)

Zdjecie AF Cheese z Dinafem :)

Mexican Airlines x Amnesia od masakrator wyszlo tez cudownie i sie teraz curruje :) Fotke zrobie jak zrobie.

masakrator jak bedziesz robil nasiona indoor to daj cynk - z checia cos wezme od Ciebie - zostalo mi pare nasion X-Dog'a chyba.

P.S. mam w ciul nasion z poprzedniego run'a o ktorym pisalem - jak ktos ma smaka niech da znac. W ogole jakas cisza wsrod naszych breederow :-(

Click image for larger version  Name:	IMG_7108 2.jpeg Views:	0 Size:	90.9 KB ID:	17999612
Click image for larger version  Name:	IMG_7107 2.jpeg Views:	0 Size:	84.3 KB ID:	17999613
 

cheapwine

Well-known member
Veteran
1st week of flowering...

Z lewej: Fat Banana
Srodek: Ero Tangiero
Prawa strona: Wlodi Haze

Click image for larger version  Name:	image_2100217.jpg Views:	4 Size:	77.1 KB ID:	18032807

Click image for larger version  Name:	image_2100218.jpg Views:	4 Size:	101.0 KB ID:	18032808

Click image for larger version  Name:	image_2100219.jpg Views:	4 Size:	103.8 KB ID:	18032809

Click image for larger version  Name:	image_2100220.jpg Views:	4 Size:	114.0 KB ID:	18032810



P.S. Popelnilem glupi blad (bo zapomnialem) i dodalem na tydzien dwa dwie male donice z bazylia i kolendra - zalegly mi sie "whiteflies" - czekam na spray i bedzie pryskane - polowa i tak juz zginela sama z siebie.

P.S2. Ktos leci na Spannabis? :)
 

Latest posts

Latest posts

Top