folytassad csak kevesebbet rakj bele felezd le, és mikor kapcsolsz át virágozni hova növeszted még?
Há mérnem 5ml-es kiszerelést vettél? Az 10 literre keverhető ki. Nem kell semmivel keverni. Most egy permet a fent írtak alapján és egy ismétlő 2-3 hét múlva. Hol lax? Elég Város>vidék>nagyonvidék relációban is a válasz.
Solon, srácok..
Ezt megtegyem még1*, vagy így bent, ha nem jöttek vissza a kis gecik, akkor nem szükséges?
Ha nincs szaporulat, akkor nem kell.
Az működik, hogy nap közben cserélek izzót? Fele-fele mh-hps t kapna 12 be ?
A virágzás első két-három ( szatívák esetében 4-6 ) hétben úgyis fog még nyúlni ( azt, hopgy mennyit az a genetikán múlik - meg ugye az alkalmazott termesztési módszeren, földben-tőzegben úgy vettem észre kb megduplázódik ameddig hidróban meg a frissen toppolt kb 15 cm magas golden tiger a végén kishíján kibaszta a sátor tetejét, illetve kokuszban is biztos, hogy elég intenzíven adja majd elő ). A lényeg, hogy azt, hogy a végleges kanopé hogy alakul, hogy a fő illetve mellék szárak mennyit gyarapodnak meg, hogy mi módon érdemes rendezgetni a lombozatot meg, hogy mennyir kell feltupírozni a levélzetet és lecsípkedni az alsó bugaszájtokat, az majd csak az kapcsolást követő intenzív nyúlási szakasz végére fog kikristályosodni. Lévén ez valami indika én erről a kapcsolást követő második hét végén, szép fokozatosan alulról felfelé elkezdeném lecsípkedni a nagy lapátleveleket ( egyedül a legtetején lévő levélpárt hagyom meg ) , aztán amikor azok elfogytak akkor a lombozat alsó kétharmadát felpusztítanám ( lecsípkedném a bugaszájtokat illetve minden olyan mellékszárat ami nem éri el az előbb említett kétharmadnyi magasságot ) nem kell befosni ha csupasz zsarrnak néz ki ettől a növény, az eddig a lapátlvelek fenntartásához irányított energiából most a megmaradt bugaszájtoknál lévő levélpárokat fogja gyarapítani, hogy kialakítsa az ígényeinek megfelelő levélfelületet. Innentől viszont már nem piszkálnám tovább, lévén azzal, hogy a virágzás közben pusztítassz leveleket arra ösztönzöd a növényt, hogy a korábban említett szükséges levélfelületet újabb levelek növesztésével pótolja, ahhelyett, hogy bugákat hízlalna aztán a végén büdös nagy ember méretű hájas bugák helyett tele lesz a növényed ilyen leveles bizbaszokkal. Legfeljebb olyan leveleket csípjél le a virágzás alatt amik telibe takarnak bugákat. Meg ahogy híznak a tögyek pozícionáld szét őket egyrészt, hogy jól körbejárja őket a levegő másrészt meg, hogy az aljuk is intenzív fényt kapjon. Meg majd a végére kalkulálj azzal is, hogy lehet majd a meghízott fejek miatt ki kell támasztani vagy fel kell függeszteni a bugákat mert megroggyanhatnak a szárak az esetleges súj alatt ( mondjuk ha adsz neki szilikátot az megerősíti a szárakat is )
Én személy szerint akkor kapcsolok ha az utolsó tréninget követően a vezércsúcsok elérik a 3-4 levélpárniy magasságot, az eddig rásprickolt keserősót meg virágzás alatt keverd a tápoldathoz, PH meg 6.2-6.5 körül - ahogy azt solon úr itt korábban megjegyezte -, intenzív nyúlási szakaszban mehet neki magsabb EC 1.6-18 ( növény ígényeinek megfelelőne, szerintem indikák simán megsznek ennyit ) aztán amikor elkezd bojhosodni illetve a nyúlást is befejezte akkor meg csökkentsd vissza 1.3-1.4 körülire, aztán az azt követő3-4 hétben ( mire elkezd bogyósidni meg a bugág láthatóan súlyosodni ) kicsőr kicsire fokozatosan emeld vissza. Meg a kapcsolást követően mehet neki locsolás legalább naponta kétszer ha kézzel öntözöl, ha géppel akkor meg 4-szer.
HPS lámőám még nem volt soha, de online aklkulátor alapján nagyjából úgy pozícionálnám a fényforrást, hogy a nyúlási szakasz végére kialakított kanopé nagyjából 50000(~600ppfd)-70000(900ppfd) lumen fényt kapjon, meg figyeljél hogy a bugák nagyon ne nőjjenek bele a fénybe ( kötözés vagy emeled a fényt ) ha nem akarod, hogy ropogósra süljenek.