What's new

Runtz Muffin - Barneys Farm

cadavruslos

Well-known member
Salut și la mulți ani !
Am decis sa va încep un jurnal de creștere indoor , după o pauza bine meritata !
După cum spune și titlul , avem 3 bucăți de Runtz Muffin de la Barneys Farm .
Pământu folosit este Composana Universal
Lumina Marshydro SP 3000
Spațiul folosit Mashydro Tent 2x4 sau 120x60x180.
Ghivece de 20 de litri
Extracție vortex Lineo de 150 de mm , cu un debit de 600 mc/h.
Filtru carbon de 800.
Ca și nutrient folosesc Advanced Grow . Micro. Bloom
Dezumidificator de 20 de litri
Plantele au un topping făcut , iar după 30 de zile le am băgat în flower .
Akm sunt în prima săptămână de flower .
Temperaturile sunt 23 ziua 19 20 noaptea.
Umiditatea este la 45%.
Lumina este setata pe 100% și este la o distanta de 50 de cm de conopie.
Cam atât pentru moment , aștept păreri și întrebări. Va salut cu respect !

Runtz 7 days.jpg
 

vasile

Well-known member
Veteran
Foarte tare, nu ma asteptam sa creasca cineva de la noi strainu asta, fix de la acelasi breeder

Probabil ca stii, am crescut si eu acest strain recent, de la acelasi breeder

O singura samanata, un pheno mov fara miros special, fix in acest moment consum strainu asta

La inceput e un rush, o agitatie scurta, putin psihedelica, dupa vine o linsite de cateva minute

Pentru mine cred ca sunt 20 minute de agitatie si 30m de liniste ...

Acum depinde de pheno, e un strain puternic, al dreacu de puterinc, se ajunge la 25-28% thc marketati

Mie unul imi place, la aroma nu e nimic special din ce am experimentat eu

Spor!!!!!!!!!!!!!!
 

cadavruslos

Well-known member
Foarte tare, nu ma asteptam sa creasca cineva de la noi strainu asta, fix de la acelasi breeder

Probabil ca stii, am crescut si eu acest strain recent, de la acelasi breeder

O singura samanata, un pheno mov fara miros special, fix in acest moment consum strainu asta

La inceput e un rush, o agitatie scurta, putin psihedelica, dupa vine o linsite de cateva minute

Pentru mine cred ca sunt 20 minute de agitatie si 30m de liniste ...

Acum depinde de pheno, e un strain puternic, al dreacu de puterinc, se ajunge la 25-28% thc marketati

Mie unul imi place, la aroma nu e nimic special din ce am experimentat eu

Spor!!!!!!!!!!!!!!
Mersi frumos , am avut o pauza destul de mare de când nu am întrat pe forum , am sa urmaresc jurnalul tau sa vad ce rezultate ai avut , am la germinat doua Mimosa x Orange Punch și un Kush Mint tot de la Barneys , vor fii plantate în același setup , e pregătit tot , aștept sa scoată capu din pământ !
 
Last edited:

cadavruslos

Well-known member
21 de zile de înflorire
Primesc apa cu calciu la fiecare udare la un ph de 6.5 , de doua ori pe săptămână hrana cu un ppm de 900 .
Temperatura este 24 maxim 20 minim , lumina este setata pe 100% la o distanta de 50 de cm de conopie , mai mult nu ma mai pot ridica , e maxim. Umiditatea este 40% .
Le-am făcut lollipoping și le-am pus o plasa scrog.
21 d.jpg
21 da.jpg
21days.jpg
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Uitati-va la boltarii din canepa!

@cadavruslos, suntem aproape in aceeasi perioada de floare!
Lumina pare ca mai poate fi ridicata, nu se mai strang scripetii?
Daca ai 50cm diferenta fata de plante ai sanse sa ramai cu 20-30cm. La intensitate maxima la ce distanta poti merge in floare fara sa le arzi?

Le faci defoliere ca sa le opresti inaltimea? Sau pui o icoana langa si mergi pe 100%?
 

cadavruslos

Well-known member
Uitati-va la boltarii din canepa!

@cadavruslos, suntem aproape in aceeasi perioada de floare!
Lumina pare ca mai poate fi ridicata, nu se mai strang scripetii?
Daca ai 50cm diferenta fata de plante ai sanse sa ramai cu 20-30cm. La intensitate maxima la ce distanta poti merge in floare fara sa le arzi?

Le faci defoliere ca sa le opresti inaltimea? Sau pui o icoana langa si mergi pe 100%?
Sa știi ca aici în prima poza lumina încă nu era ridicata la maxim , am scos scripeți de tot și am agățat lumina direct de bara de sus care susține cortu , scripeții îți mai răpesc 10 15 cm din spațiu din Cuza sforii sau a șnurului , Știi ce zic , la următorul update ai sa vezi ca lumina nu se mai vede din cauza la buza dintre fermoar și unde se termina cortu , deci practic akm panoul sta lipit în 180 de cm inaltime , e vb de 2 cm între driverul panoului și țeavă. Plantele prefer sa le țin în 50 de cm distanta între canopie și panou , setata pe 100% putere , nu am încercat sa le micșorez distanta , în caz ca nu mai am spațiu dimez lumina , dar nu îmi place sa fac asta , de când am luat lumina am mers doar maxim cu ea, mai puțin în veg , când o tin pe 50 sau 30 , cu distanta de 20 de cm .
Le fac defoliere sa elimin toti anemicii de la baza , care nu au șanse sa ajungă la nivelul plasei , si foarte putin elimin din frunzele care nu dau loc la crenguțele mai mici unde urmează sa dezvolte buzii , dacă genetica e buna , nu stagneaza planta în acest proces , cel puțin eu nu am vazut sa întâmple asa ceva , se face lollipop în saptama 3 de flower , când întinderea lor începe sa se oprească, depinde și de soi și foarte mult de genetic ..
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Daca le dai toate frunzele jos, fara exceptii prin sapt 3-4, nu se mai intind pentru ca se axeaza pe productia de muguri mai mult si putin pe frunze.
Planta nu mai poate stoca in frunze si trimite la muguri mai mult.

Daca ai gasit combinatia buna de nutrienti care pot termina floarea si in conditii severe de defo poti da linistit frunzele jos.
 

cadavruslos

Well-known member
Daca le dai toate frunzele jos, fara exceptii prin sapt 3-4, nu se mai intind pentru ca se axeaza pe productia de muguri mai mult si putin pe frunze.
Planta nu mai poate stoca in frunze si trimite la muguri mai mult.

Daca ai gasit combinatia buna de nutrienti care pot termina floarea si in conditii severe de defo poti da linistit frunzele jos.
Știu ca se poate mai mult , dar sincer prefer mai puțin , știi vb aia , ce e mult strica ! Pe mine frunzele nu prea ma deranjează , topurile de jos în schimb care nu produc nmk și mai mult consuma din energia plantei ai elimin , și din moment ce elimin cam tot ce nu îmi place raman doar cu topuri mari , foarte puține anemice , practic frunzele mari fanleaves nu prea au ce sa umbrească la mine , topurile mici sunt foarte puține după cum am spus , care sunt câțiva centimetrii sub plasa în momentul asta mai au o șansă să mai recupereze intr o săptămână pana în săptămâna 4 de flower când lungirea se încheie complet ...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Da-i cu mg in ele.. ca o sa ai probleme pe masura ce se apropie de lumina. Parca si noste P le mai trebuie. Nu cumva tii solul prea acid?
 

cadavruslos

Well-known member
Primesc calmag la fiecare udare , nu le dau deloc fără calmag , momentan primesc în jur de 1 ml pe litru , am sa măresc doza data viitoare , cu calmag am ajuns și la 4 ml per litru , am și sare Amara , mie nu îmi par sa aibă deficiente . La runoff , am măsurat un ph de 6.3
 

vasile

Well-known member
Veteran
Coditele rosii in general sunt semne de deficienta de P insa si la mine erau la fel cu toate ca le dadeam P ca lumea, poate asa e strainu
 

cadavruslos

Well-known member
35 de zile de înflorire
Cea din mijloc e de păstrat , tricomii de pe ea sunt demențiali , e ce mai frosty planta care am avut o pana akm ..
Ieri au primit hrana, în jur de 900 PPM , la un ph de 6.3 .
Temperatura 26 maxim , minim 23 .
Umiditatea se menține la 35% , am termometru și în cort și în camera respectiva ambele arata la fel , e prima data când reușesc sa scad umiditatea la nivelu asta .
Am scăzut intensitatea luminii la 75% din cauza distantei care nu mai îmi permite ..
Ra35.jpg
R38.jpg
Runtz35.jpg
Rntz35.jpg
Rnt35.jpg
Temp.jpg
 

cadavruslos

Well-known member
49 zile de înflorire
Temperatura 22-27
RH 40%
Mugurii sunt cam întârziați și răsfirați la prima din stânga, cea din dreapta și din mijloc îmi plac cel mai mult , aia e nici una dintre ele nu se aseamănă , sunt 3 Phenom total diferite în privința mugurilor, ca structura înălțime nu sunt diferite decât puțin cea din mijloc , e mai scurta .. find hibrizi 70/30 indica cred ca vom sari pragul de 10 săptămâni de înflorire, banca zice 9 săptămâni dar ma îndoiesc ca voi culege sub 70 75 de Zile..
Rm49.jpg
Rmm49.jpg
Rm499.jpg
 
Top