What's new

Önellátó projekt 1 [LED, auto]

Sziasztok!

Teljesen kezd?ként összeállítottam az alábbi setupot, amibe ma be is költözött három auto magonc: White Widow CBD, Purple Kush és Bubble Gum a Mafiától.

- 40x75x105-ös szekrény
- e27, 20W, 3000K, 2450LM LED izzóból 10 db, de ezzel túll?ttem a célon :D
- 10 foglalatos kültéri fényfüzér a villanyszerelést elkerülve
- 3x9,5 literes potok Plagron lightban
- veghez Plagron Terra Grow, virágzáshoz Terra Bloom, mikroelem-keveréknek Mikromixet vagy Zöld Aranyat gondoltam, ezekkel együtt elvileg minden tápanyagigényét ki tudom elégíteni a növényeknek (?)
- a szell?zést a napokban megoldom egy 12 centis PC-ventivel, amire kés?bb felszerelek egy DIY szénsz?r?t is

A magok a házi propagátor alá most állott csapvizet kaptak, aminek egyel?re nem tudom a PH-ját, de le fogom mérni. EC-mér?t csak akkor vennék, ha nagy szükség van rá, különben állott csapvízzel/abba kevert ioncserélttel locsolnék. Szerintetek?

A fénnyel biztosan nem lesz gond, viszont a light közeg miatt a tápoldatozás kritikus pont lesz. Az els? egy hétben nem adok nekik semmit, addig még tanulmányozom a témát. Remélem, hogy a segítségetekkel els?re le tudok hozni egy sikeres kört. És azt is, hogy semmit sem hagytam figyelmen kívül... Bármilyen észrevételt szívesen veszek, és köszi az eddigi segítségnek!
 

Uzsidoboz

Well-known member
Nagyon kiváncsi vagyok mit mutat a ww cbd nálad
F?leg hogy a set up az majden azonos
Hadszoljon bástya :friends:
 
Last edited:
Köszi, srácok! Van még mit tanulni. :)

EC-mér?re úgy látom, feltétlenül szükség lesz, es?vizet pedig elkezdtem gy?jteni. Ez utóbbival kapcsolatban kérdés: nem éppen sterilek a körülmények, hiszen háztet?n és ereszcsatornán keresztül gy?lik a víz. Nem n? meg ezzel egy esetleges fert?zés kockázata a növényeknél?
 

f2obsession

Active member
Köszi, srácok! Van még mit tanulni. :)

EC-mér?re úgy látom, feltétlenül szükség lesz, es?vizet pedig elkezdtem gy?jteni. Ez utóbbival kapcsolatban kérdés: nem éppen sterilek a körülmények, hiszen háztet?n és ereszcsatornán keresztül gy?lik a víz. Nem n? meg ezzel egy esetleges fert?zés kockázata a növényeknél?

Hasonló aggályok miatt nem használok es?vizet, de sokan használják bent is, és esküsznek rá. Azt gondolonám, hogy a tet?n, ereszcsatornán lefolyva is 100uS alatt marad az EC-je, így "kémiailag" sokkal tisztább (lágyabb) az átlag csapvíznél, biológiailag nyilván nem. Ezen talán egy felforralás segíthet.

De ezért is lenne fontos megmérni a csapvized EC-jét. Van ahol 600-700uS az EC-je (ez hosszú távon necces a mi céljainkra), de van ahol 200uS, ami viszont PH állítás után teljesen használható.
 
Ráadásul ha jól értelmezem a dolgokat, az es?víz lágysága miatt magnézium, kalcium és kén is hiányozna a f?bb tápanyagok közül, legalábbis ezeket a Plagron közegében és a tápoldataiban sem találtam meg, mint összetev?. Jól gondolom, hogy azok vízzel jutnak be?

EC-mér?t jöv? héten szerzek, PH-mér?m pedig elvileg már ma lesz.
 

f2obsession

Active member
Ezen mikroelemek hiánya nem annyira jellemz? földben nevelt növényeknél, inkább kókuszban illetve hidróban nevelt növényeknél van velük gond, de tény, hogy f?leg a Cal/mag problémák könnyebben kialakulnak lágy vizet használva. Magnéziumhiányra gyors, és hatásos orvosság a lombra permetezett epsom só oldat (keser?só néven könnyen, és olcsón beszerezhet? gyógyszertárban), kálciumhiány gyanúja esetén még mindig keverhetsz csapvizet, ásványvizet az oldatodba, de amúgy léteznek kifejezetten Cal/mag m?trágyák, brutális nitrogéntartalma mellett ilyen a pétisó is.

A kénr?l fogalmam sincs, valószín?sítem, hogy tartalmaz a csapvíz is, meg a föld is, de nem is nagyon olvastam még kénhiányról. Nem hiszem, hogy gyakori probléma organikus közegben (azért rákeresek, miután ezt megírtam, hátha nem leszek hülyébb t?le).

De sok múlik azon, mi derül ki a csapvizedr?l, mert ha mondjuk 200uS-es 7-7,5 közötti PH-val, akkor kifejezetten lebeszélnélek az es?vízr?l, meg egyebekr?l.
 
Köszi az infókat, f2!

Eközben a bokszban beindult az élet. Nagy lendülettel indítottak a hölgyek, tegnap reggelre mindhárman el?bukkantak, ma reggelre pedig mindhárman elérték a 3 centiméteres magasságot és a két-két levélpárt. Képen a ma délel?tti állapot.
Most 55 cm távolságból 2x20W világít felettük a fent említett izzókból, a h?mérséklet 24-26 fok között, a páratartalom pedig 65% körül mozog. Inni 6,7-es PH-jú állott csapvizet kapnak, ezen a tápoldatozásig nem tervezek változtatni. (Kivéve ha kaphatnak jobbat is :))
A kérdés most az, hogy meddig figyeljem ezt a komoly tempójú növekedést, és mikor kezdjek arra gyanakodni, hogy esetleg kevés a fény nekik?
 

Attachments

  • 7
    7
    48.4 KB · Views: 85

Uzsidoboz

Well-known member
tedd közelebb a világítást , nyúlnak a növények .
nálam 30 centire van és stabilan pirítanak
 
Sejtettem. Hirtelen annyit tudtam tenni, hogy betekertem egy harmadik izzót, hátha ez is segít. Figyelem ?ket folyamatosan, aztán ha nem lassul, valamivel feljebb emelem a potokat. Köszi!
 

f2obsession

Active member
A képen látottak alapján én betekernék egy harmadikat lehet?leg úgy hogy mindegyik fölött legyen 1 körte viszonylag függ?legesen, és olyan 25-30cm távolságra állítanám be föléjük.

(Illetve én igazából megoldanám, hogy a nagy fekete cserepek ne funkcionáljanak fényelnyel? felületként a rendszerben, és akkor b?ven elég lenne a 2 körte, de ez az én egyéni pazarlásellenes kényszerem)

Ha már PH állított a csapvíz, szerintem érdemes savasabbra bel?ni (6-6,2 közé)
 
Ez érdekes, a 6,7-es állítottnak t?nik? Nem nyúltam hozzá, ez így jön a csapból. A friss is ennyit mutatott.
A három körte most a három növény felett van, kés?bb feljebb is emelem ?ket.
 

f2obsession

Active member
Bocs, az én szemem/agyam szalajt.

"Inni 6,7-es PH-jú állott csapvizet kapnak"

Ezt sikerült 6,7-re állított ph-jú csapvíznek olvasnom.
 
Helyzetjelentés:

A kibújás óta három nap telt el. A harmadik izzó becsavarása és a potok feljebb emelése óta megsz?nt a nyúlás, viszont a h?mérséklet id?nként alulról súrolja a 30 fokot, a páratartalom pedig lecsökkent 55 körülire. A h?mérséklet miatt be fogok szerelni még egy ventilátort, mert kés?bb 6 izzóval kemence lesz a bokszból.

Eddig elégedett vagyok, és ?k is annak t?nnek, de gondolom az elején még nehezebb elszúrni. :)
 

Attachments

  • purple-kush.jpg
    purple-kush.jpg
    61 KB · Views: 63
  • ww-cbd.jpg
    ww-cbd.jpg
    56.1 KB · Views: 54
  • bubble-gum.jpg
    bubble-gum.jpg
    48.1 KB · Views: 60

Uzsidoboz

Well-known member
A vizes törölköz? nálam segitett akassz fel a sátor oldarára 1 et melyik a cbd-s?
Ha 7 volton megy a ventim elszivora nalam ugy van 26körül meg 60-65 rh
 
A h?tésen az ront, hogy az elszívó venti nem egyenesen a szobába, hanem a szekrény egy másik terébe nyomja a meleget. Ennek megvan az oka, de javítani fogok a helyzeten.

A három csemete sorrendben: Purple Kush, WW CBD, Bubble Gum.
 

f2obsession

Active member
Helyzetjelentés:

A kibújás óta három nap telt el. A harmadik izzó becsavarása és a potok feljebb emelése óta megsz?nt a nyúlás, viszont a h?mérséklet id?nként alulról súrolja a 30 fokot, a páratartalom pedig lecsökkent 55 körülire. A h?mérséklet miatt be fogok szerelni még egy ventilátort, mert kés?bb 6 izzóval kemence lesz a bokszból.

Eddig elégedett vagyok, és ?k is annak t?nnek, de gondolom az elején még nehezebb elszúrni. :)

Az alulról súrolt 30 fok pont jó most nekik, csak kéne hozzá legalább 70% pára. Persze kés?bbre kelleni fog több huzat...

Elég könny? az elején is elszúrni, az ilyen zsenge magoncok elég könnyen belepusztulnak egy nagyobb bakiba, palánta korukban, meg kés?bb már sokkal stabilabbak.
 

f2obsession

Active member
A vizes törölköz? nálam segitett akassz fel a sátor oldarára 1 et melyik a cbd-s?
Ha 7 volton megy a ventim elszivora nalam ugy van 26körül meg 60-65 rh

Azért ha majd 8-10 körtével világítasz, szerintem neked is pont 2db fog kelleni abból a 12 centis Arctic ventillátorból. Egy befúvó valahol alul, meg egy elszívó a lámpák fölött. F?leg hogy a virágzáshoz már nem a 25-30, hanem a 20-25 közötti h?mérséklet az optimális.
 
Hetedik nap. Err?l nem volt szó! :D

Szépen fejl?dnek a lányok. Háromból kett? már enyhe illatot áraszt magából, ami meglepett. A vártnál hamarabb össze kell raknom a szagelszívót.
Különösen a Purple Kush (els? kép) fejl?dött nagyot, amit eredetileg azért tettem a három közül a legközelebb a lámpához (kb. 28 centire), mert ? nyúlt a legjobban. Szemmel láthatóan szereti az új helyét, így lehet, hogy a többit is feljebb emelem.
A Bubble Gum (harmadik kép) els? "igazi" levelei kissé ragyásak maradtak. Ez mit?l lehet? Egyébként ? is egészségesnek t?nik.

Inni továbbra is állott csapvizet kapnak, de közeledik az els? tápozás, így a váltás ideje. A felforralt es?víz mellett döntöttem, amit growshopos PH down folyadékkal állítok be. A kaja kezdésnek Plagron Terra Grow lesz. EC-mér?t egyel?re nem vettem, es?vízzel nélkülözhet?nek érzem, de persze ez változhat.
 

Latest posts

Latest posts

Top