What's new

Kérdezz-felelek

jurikko

New member
klasszikus kalcium magnézium táphiány
Köszi. Próbálta ennek megfelelően javítani a dolgokon, hát szerintem nem sok sikerrel. Azóta eltelt három hét, elég gyorsan is nő, de nem szép. A tápon nem változtattam, továbbra is ezeket kapja: Ferti 4 + CaN+ Mg, ezeknek az aránya 1:08:03. A magnézium arányát picit emeletem. Az Ec-t mindig szakaszosan emelem. Most már 1.9 nél járok. Növeltem a locsolások számát, most már kétszer locsolom, bő átfolyással de a kifolyó EC még mindig csak 1.06 Egyszerűen nem tudom feljebb vinni. Én a képekből azt állapítom meg, hogy erősen hiányos. Jól gondolom? Mit javasoltok, hogy tápozzam fel úgy a megfelelő szintre, h ne égessem le a gyökerét? Sajnos az autamata öntözésre jelenleg nincs módom. Kézzel locsolok, egyzser amikor kapcsol a lámpa, utna pedig 10 óra múlva. Így néz ki,
 

Attachments

  • hz1.jpg
    hz1.jpg
    480.7 KB · Views: 27
  • hz2.jpg
    hz2.jpg
    957 KB · Views: 31
  • hz3.jpg
    hz3.jpg
    659.4 KB · Views: 35
  • hz4.jpg
    hz4.jpg
    951.6 KB · Views: 33
  • hz5.jpg
    hz5.jpg
    1.3 MB · Views: 34
  • hz6.jpg
    hz6.jpg
    944.9 KB · Views: 27

jurikko

New member
Ezen kívül van egy kisebb növényem, ez 3 hetes. Szépen nő, a tápokból szintén a F4+CaN+Mg kapja. Ennél most 1,56EC amivel önötözöm, a kifolyó pedig 0.95 EC. Itt az új levelek széle ilyen kissé fakó világoszöld, nem tudom mi lehet. A pára 68% a hőmérséklet 22 fok. A lámpa sincs közel. Ez hiány lehet? Köszi ha van tippetek.
 

Attachments

  • h3.jpg
    h3.jpg
    780.3 KB · Views: 35
  • h2.jpg
    h2.jpg
    576.1 KB · Views: 34
  • h1.jpg
    h1.jpg
    461.2 KB · Views: 31

Uzsidoboz

Well-known member
Sziasztok!
Van több probléma a növényekkel, de nem igazán tudom tutira belőni, hogy vajon mi..
Ez a második köröm, de az elsőben ilyet nem tapasztaltam, egyfelől van egy rozsdásodás a levelek végén, először csak egynél volt, de nem állt meg a dolog, a többinél is elkezdett előjönni:
View attachment 18957946

aztán van egy olyan jelenség is, hogy a levelek elkezdtek a körvonaluk mentén sárgulni, és az új kisebb levelek felül már eleve sárgásabban, világosabb zöldebben nőnek:
View attachment 18957947

és van egy harmadik tünet is, ami már az első körömben is végigkísért de annyira nem tűnt gondnak, azért gondoltam most rákérdezek mi ez: a levelek elkezdenek pikkelyesedni, erre nem tudok jobb szót, így fel vannak pupujkásodva ( erre angolul rá se tudtam keresni :D )
View attachment 18957948

Az én tippem: túl sok fény, túl sok hő, kevés Kén kevés Kálium, szerintetek? Nagyon köszi minden hasznos tanácsért!!
Nem látsz némi hasonlóságot a tiéd és közte?
hz5.jpg

@jurikko növénye feljebb posztolta
 

shiwnouk

Member
A sárgulást igen, bár a mintázata az nem ugyanolyannak tűnik, de azért az enyém szarabb állapotban van, mert itt már a levél végek barnák és azóta több levélnél is megjelent ez, illetve ezt a levél huplisodást ott nem látom.. azt mondod cal-mag para van nálam is?
 

shiwnouk

Member
már van foszforhiány is meg kálium
de itt nézelődj
mer simán meg ki lehet válogatni mi lehet a szar
The Complete Guide to Sick Plants, pH and Pest troubles!
Joe's Fresh Guide to Sick Plant Diagnosis
köszi ez elég fasza cuccos!
a foszfor és kálium hiány remélem viszonylag könnyen orvosolható lesz egy bloom táppal
viszont én a Joe's guide alapján úgy látom, hogy van Ca hiányom is az általad említetteken túl... van ilyen fasza Hesi Root stimulator nevű cuccom, amiben NPK egyáltalán nincs, de van benne minden egyéb kivéve, természetesen Kálciumit :D
találtam ilyen mono tápanyagot: https://www.greengazda.com/novenytapok-rendeltetes-szerint/kalcium-1l.html ezt rendelhetem? a többiben ami olcsóbb volt, tartalmazott vagy 8% N-t is, azt meg annyira talán nem kéne
 

shiwnouk

Member
Az előző kérdésem még mindig áll... a növények nem nagyon javulnak, sőt kissé romlanak :(

Arra van valami ötletetek hogyan lehet lomb csúcsnál lévő hőmérsékletet mérni úgy hogy egy baszott nagy rombuszban van az izzó a sátor közepén? Tehát úgy leengedni mint egy LED-es fényforrásnál nem lehetséges.. előre is köszi a tippeket!
 

Charlie Firpo

Active member
Ezen kívül van egy kisebb növényem, ez 3 hetes. Szépen nő, a tápokból szintén a F4+CaN+Mg kapja. Ennél most 1,56EC amivel önötözöm, a kifolyó pedig 0.95 EC. Itt az új levelek széle ilyen kissé fakó világoszöld, nem tudom mi lehet. A pára 68% a hőmérséklet 22 fok. A lámpa sincs közel. Ez hiány lehet? Köszi ha van tippetek.
Hát én nem értek hozzá de 1.56 megy be és 0.95 folyik ki az szerintem arra utal hogy kurvára nincs kaja a közegben... Próbáltad már hogy mondjuk feltápozod 1.5re? De ez csak az én véleményem...
 

jurikko

New member
Köszi a tippet, a ph jó. Valamelyest összekapták magukat. De a kissebbet még mindig nem tudom utolérni. Jelenleg 2.02 EC a locsolóvíz, a runoff pedig 1,4 , de megint csökken, most emeletem a locsolások számát napi 3-ra, remélem 1-2 nap és utoléri magát. A nagyobb az sztem okés 2.02 be, 1.7 runoff. 1 hete kapcsoltam. Lehet mg az azért van, de már nem tudom.
p1.jpg
p2.jpg
 

jurikko

New member
a kissebb az biztos, h egy jack herrer , a nagyobb valami haze. Azt sajnos nem tudom pontosan milyen hibrid, de azt hiszem a haze vonal dominál benne inkább
 

jurikko

New member
azé nem, nem pakkos ez :D két hete kapcsoltam, most kezd virágozni. Igen, annak nem lesz helye, ezt már én is látom sajnos. Most 1.7 m.... Viszont nem találkoztam még ilyen kifolyó értékekkel és nem tudom, h ez mitől van. Először azt hittem nem jó a mérőm, de jó, és kalibrálva is van. (hanna dist4.) Annyira ráérek, h én mostanában minden locsolást csekkolok. A ma reggeli locsolás során már kezdett kicsit sok lenni a kaja, legalábbis az értékekből azt hittem. 2 EC ment be, és ennyit mértem a runoffnak is. Esti locsolás során 2 EC ment be, de 1.02 EC jött ki. Kb 10 szer ellenőriztem és ennyi. Ilyen van 8 óra leforgása alatt? Az elmúlt héten már sikerült fetápoznom a közeget, erre most egy ilyet mérek... Esetleg vlami ötlet? Köszi
 
Top