What's new

Un Out. destinat semintelor a unui stealth cannabis din lume.....SUBTERFUGE #1 (IBL)

budstealth

Active member
Pozele astea si promovarea pe internet nu ii strica din stealth? E o poveste frumoasa, recunosc, as vrea sa o vad pusa in aplicare la scara macar de grow personal de catre cineva. Daca mai e sa fie si multumiti oamenii de rezultat ca si yeld si high cu atat mai bine. Nu e ceva pt oricine, aia e sigur. Asa ca nu m-as teme ca devine atat de cunoscuta incat o cauta garcea si pe asta, chiar daca seamana mai putin a iarba. Dupa parerea mea, stealthul conteaza doar la fata locului, si chiar si cea mai buna camuflare doar adauga inca putin la sansele de reusita. Practic, mai repede gasesti un grow ca vezi ca e zona deranjata, sau ca cineva are comportament suspect (ingrijeste plante pe camp), decat ca iti sare "iarba" in ochi asa de la distanta.. apoi, daca e celelalte, si toamna ramane verde, cand totul e galbui in jur, nu stiu cat te ajuta forma frunzei, in momentul ala. Deaia zic, e mai stealth, dar nu e asa wow incat sa zici ca aialalta e gasita ca are frunza clasica, si asta nu ai nici o sansa sa o gasesti. Trebuie jucat bine tot ansamblul asta ca sa fie stealth cu adevarat. Daca a ajuns cineva atat de aproape incat sa diferentieze forma frunzei clar, e cumva prea tarziu in majoritatea cazurilor. Drept urmare pretul nu ar trebui sa fie nici el mult mai mare decat restul semintelor.
Deocamdata sa ne pastram sanatosi pana se coace recolta cu seminte si acest grow sa se finalizeze cu succes si vom vedea.Nici nu stiu inca cam cate seminte vor fi mai ales ca planta nu este mare (nici nu am vrut asta ) pentru-ca tot ce este mare atrage atentia.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Mah fratilor, va rog yo frumos, lasati omu' sa se manifeste ca sigur invatam ceva din grow-ul asta.
Eu astept pana la sfarsit sa vad rezultatele, alea ma intereseaza pe mine, avem timp si ocazia de concluzii dup-aia. :tiphat:
Pan-acu' am invatat ca din laba gashtii asta a derivat silverback, da' ala din pacate arata ca iarba normala. Si bastardu'..
De ce as da o poala de bani p-un autoflower care arata si se manifesta ca restu... ramane de vazut.
Stiu ca exista subterfugiu' si ca arata ca busuiocu' dar autorul thread-ului inca nu ne-a impartasit un smoke report despre el.
Inca nu stim daca el (autoru') fumeaza, nici ce anume prefera si implicit nici de ce, poate ca e mai retinut sau poate ca... ?!
Repet, prea devreme pt concluzii, mai aveti nitica rabdare sa vedem macar daca semintele arata ca alea normale si cine da 100 de euro pe niste seminte care arata caca nabisu' sau ruderica, ori haldanu'. Tranquilo hombres, ya tiempo por todo. :bandit:
 

budstealth

Active member
Mah fratilor, va rog yo frumos, lasati omu' sa se manifeste ca sigur invatam ceva din grow-ul asta.
Eu astept pana la sfarsit sa vad rezultatele, alea ma intereseaza pe mine, avem timp si ocazia de concluzii dup-aia. :tiphat:
Pan-acu' am invatat ca din laba gashtii asta a derivat silverback, da' ala din pacate arata ca iarba normala. Si bastardu'..
De ce as da o poala de bani p-un autoflower care arata si se manifesta ca restu... ramane de vazut.
Stiu ca exista subterfugiu' si ca arata ca busuiocu' dar autorul thread-ului inca nu ne-a impartasit un smoke report despre el.
Inca nu stim daca el (autoru') fumeaza, nici ce anume prefera si implicit nici de ce, poate ca e mai retinut sau poate ca... ?!
Repet, prea devreme pt concluzii, mai aveti nitica rabdare sa vedem macar daca semintele arata ca alea normale si cine da 100 de euro pe niste seminte care arata caca nabisu' sau ruderica, ori haldanu'. Tranquilo hombres, ya tiempo por todo. :bandit:
Un smoke report nu am avut ocazia niciodata si din tulpina asta , oricum va fi neconcludent deoarece fiind o recolta cu seminte clar nu va fi ceva spectacular poate o oarecare idee.In legatura cu preferintele , mi-a placut sugar black rose , (tulpina cu inclinatie indica , deosebit de gustoasa) , buna a fost si o tulpina de super auto High Ryder ASB de la Xtreme seed 70% sativa.Dar cea ma buna din toate a fost Satori by Mandala seed .Intradevar cannabis aristocratic.Preferata multor artisti din lume datorita creativitatii pe care o ofera foarte potrivita pentru cei care au nevoie de concentrare si creatie.A fost o cultura undoor dar din pacate cand am incercat outdoor a fost un fiasco.Nu poate fi crescuta decat maxim pe la paralela 43 fiind iubitoare de caldura si soare nefiind potrivita pentru zonele reci.....pacat!! .
 

budstealth

Active member
O saptamana...cel putin oribila!!.....Cu temperaturi reci cu maxime variind intr 14-17 grade celsius, 95% innorat , umiditate multa si foarte multa ploaie.Doar joi a plouat de 5 ori in cursul zilei....si lumea imbracata ca de luna noembrie.Bine ca de saptamana viitoare se anunta temperaturi bune.
 

Attachments

  • IMG_0479.JPG
    IMG_0479.JPG
    7.7 MB · Views: 128
  • IMG_0480.JPG
    IMG_0480.JPG
    4.1 MB · Views: 114

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
O saptamana...cel putin oribila!!.....Cu temperaturi reci cu maxime variind intr 14-17 grade celsius, 95% innorat , umiditate multa si foarte multa ploaie.Doar joi a plouat de 5 ori in cursul zilei....si lumea imbracata ca de luna noembrie.Bine ca de saptamana viitoare se anunta temperaturi bune.
Stai linistit fratioare ca nu esti singuru' c-o muiere bortzoasa-n camp.
Aseara p-aici au fost 10°C, am umplut nadragii. Si mai am si patru mandre pe strasse... :LOL:
Stiu, nu te-ajuta cu nimic, da' nu te mai simti singurul napastuit, mai elimina din sentimentu' ala de persecutie... :biggrin:
 

budstealth

Active member
Un nou update dupa o saptamana frumoasa fata de cea anterioara, a aparut un miros frumos dulce cu citrice si o nota de pin , dar nu este detectabil decat daca-ti lipesti nasul de mugure.In apropierea plantei nu se simpte nimic.Bracteele sau umflat , semn ca embrionii cresc in interior la fel si tricomii sau marit sunt transparenti si sticlosi.
 

Attachments

  • bastard.jpg
    bastard.jpg
    393.8 KB · Views: 189
  • bastard2.JPG
    bastard2.JPG
    4 MB · Views: 197

budstealth

Active member
Un nou update , dupa o saptamana culori mov sau intensificat din cauza frigului (noaptea au fost si 4 grade C). Am intrat in luna lui Botrytis si am verificat planta dar nu prezinta probleme de nici un fel. Va trebui sa fiu vigilent de acum si sa verific permanent.Mirosul sa mai intensificat putin dar tot nu este detectabil de la nici 20 cm de planta.Nu stiu cum va fi mirosul la o cultura indoor , poate nu va fi necesar filtru de carbon , dar nu pot confirma asta.Unii tricomi incep sa fie laptosi si opaci !!

 

Attachments

  • IMG_0505.JPG
    IMG_0505.JPG
    3.2 MB · Views: 175
  • IMG_0506.JPG
    IMG_0506.JPG
    1.4 MB · Views: 174
  • IMG_0507.JPG
    IMG_0507.JPG
    1.4 MB · Views: 173
  • IMG_0508.JPG
    IMG_0508.JPG
    1.4 MB · Views: 174
  • IMG_0509.JPG
    IMG_0509.JPG
    2.9 MB · Views: 166
  • IMG_0511.JPG
    IMG_0511.JPG
    2.9 MB · Views: 180

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Ar fi trebuit la jumatea lu' oct, dar cred ca se-ntinde pana-n prima sapt/jumate a lu' brumar. (nov)
Transplantarile au cam tras-o inapoi vreo doua sapt, altfel trebuia sa fie gata, eu oricum o mai las pan-la ger daca e cazul ca astept purpuriu' din nume. :biggrin:
Asa cum bine-ai zis-o Santos, va trebui sa dea cu nasu' de frig ca s-arate daca-i mov sau nu.
Desi daca ma-ntrebi pe mine, acum e mult mai frig decat in cele mai reci ierni din genetica de origine...
 

DcSantos

Active member
Ar fi trebuit la jumatea lu' oct, dar cred ca se-ntinde pana-n prima sapt/jumate a lu' brumar. (nov)
Transplantarile au cam tras-o inapoi vreo doua sapt, altfel trebuia sa fie gata, eu oricum o mai las pan-la ger daca e cazul ca astept purpuriu' din nume. :biggrin:
Asa cum bine-ai zis-o Santos, va trebui sa dea cu nasu' de frig ca s-arate daca-i mov sau nu.
Desi daca ma-ntrebi pe mine, acum e mult mai frig decat in cele mai reci ierni din genetica de origine...
Poate e si un fenotip fara mov ,poate ai incurcat semintele cum am facut eu si nu mai stiam care si ce planta e la un moment dat. fumam indici dimineata si sativa seara si nu invers! :)))))) acum m-am mai obisnuit sa le deosebesc cat de cat! :)))))
 

budstealth

Active member
A mai trecut o saptamana , tricomii sunt in mare parte opaci si tulburi , unii ar baga-o la seceris altii ar mai avea rabdare o saptamana..totul tine de preferinte!!Pentru-ca acest grow este pentru seminte trebuie sa mai astept cam 3 saptamani de acum incolo....mugurii vor fi trecuti , dar voi lua o mica mostra saptamana viitoare.Unele frunze incep a se ingalbeni si mirosul a devenit mai puternic si mai complex foarte placut.
 

Attachments

  • b1.JPG
    b1.JPG
    3.4 MB · Views: 147
  • b2.JPG
    b2.JPG
    1.5 MB · Views: 161
  • b3.JPG
    b3.JPG
    1.7 MB · Views: 158
  • b4.JPG
    b4.JPG
    3.1 MB · Views: 168
  • b5.JPG
    b5.JPG
    1.7 MB · Views: 155
  • b6.JPG
    b6.JPG
    1.6 MB · Views: 160
  • b7.JPG
    b7.JPG
    3.3 MB · Views: 148

budstealth

Active member
Dupa inca o saptamana pot spune ca ,clar la o cultura indoor, in ultima saptamana cel putin este nevoie de filtru carbon. Mugurii au devenit mai grei si mai rasinosi , am colectat niste muguri de tip pop corn de jos , unde erau mai putin dezvoltati si cu putine seminte.Aceasta mostra este la uscat , dar am vazut seminte mature cam 80% si seminte imature 20%. Dar repet sunt muguri mici , de jos insuficient dezvoltati.Oricum mai stau cel putin 2 saptamani sau chiar mai mult daca vremea va fi in mare parte peste inghet.Mirosul este bestial , iar acei mugurasi desi mici..... mai ca au infundat foarfeca de rasina.Nici ce-a mai mica urma de mucegai sau omizi mici (de regula erau omniprezente) , de fap nici-o problema de nici un fel!
 

Attachments

  • IMG_0540.JPG
    IMG_0540.JPG
    3.5 MB · Views: 112
  • IMG_0541.JPG
    IMG_0541.JPG
    1.8 MB · Views: 123
  • IMG_0543.JPG
    IMG_0543.JPG
    2.7 MB · Views: 119
  • IMG_0544.JPG
    IMG_0544.JPG
    4.1 MB · Views: 131
  • IMG_0545.JPG
    IMG_0545.JPG
    2 MB · Views: 141
  • IMG_0546.JPG
    IMG_0546.JPG
    1.9 MB · Views: 130
  • IMG_0547.JPG
    IMG_0547.JPG
    1.8 MB · Views: 130
  • IMG_0548.JPG
    IMG_0548.JPG
    2 MB · Views: 124

budstealth

Active member
Nu am mai avut rabdare si ieri seara am facut un joint mic in foita slim standard de 70mm, fara tutun doar cu iarba. High-ul a inceput pe la 23.15 in urcare accelerata , o stare de sedare corporala dar si mintala,(aproape la granita cu starea narcotica), tin minte ca ma uitam la un documentar pe Discovery , dar timp de o ora mi sa rupt filmul de mai multe ori pentru-ca nu reuseam sa ma concentrez , (uitam pur si simplu despre ce era vorba acolo) , dupa care sedarea mintala a slabit usor dar nu de tot (cam dupa o ora) , suficient cat sa fiu cat de cat functional si sa inteleg la ce ma uit la televizor (sedarea corporala a continuat), la ora 01.15 (dupa 2 ore) am devastat frigiderul si am mancat mai bine de jumatate de platou de tarta cu visine din compot (facute-n casa) si o sticla de 1L de kefir (mi sa parut ce-l mai gustos desert pe care la-m mancat in viata mea) , cred in 2 maxim 3 minute....se bateau lupii la gura mea....dupa alte 30 min. efectele sau stins usor.Despre miros si gust in aceasta faza nu prea am ce spune , este ca orice iarba "cruda" cu acel iz de fan si gust specific clorofilei .Putere bruta este din plin dar ar mai avea nevoie de un anume rafinament in high.Acest rafinament se obtine dupa un curing bine facut , atunci si aromele si gustul dar si high-ul se rafineaza devenind mai sofisticate.Este potrivita ca fum de seara cu efecte sedative corporal si mental puternic si nepotrivit pentru activitati ce necesita concentrare si (sau) socializare pentru-ca sar putea sa nu tii ritmul conversatiei si sa uiti despre ce era vorba.Pentru utilizare medicala , este excelenta pentru insomniaci , pentru ameliorarea durerilor sau pentru cei ce nu au pofta de mancare in special persoanelor ce urmeaza un tratament cu chimioterapie acest mugur ar fi excelent. Ca efecte secundare se numara gura uscata ,och uscati si rosii (ca de vampir) si atentie....o pofta de mancare de-a dreptul animalica si greu de controlat.Intr-o cultura pentru muguri si cu un curing bine facut ...incepatorii ar trebui sa fie atenti la doza.
 

DcSantos

Active member
Nu am mai avut rabdare si ieri seara am facut un joint mic in foita slim standard de 70mm, fara tutun doar cu iarba. High-ul a inceput pe la 23.15 in urcare accelerata , o stare de sedare corporala dar si mintala,(aproape la granita cu starea narcotica), tin minte ca ma uitam la un documentar pe Discovery , dar timp de o ora mi sa rupt filmul de mai multe ori pentru-ca nu reuseam sa ma concentrez , (uitam pur si simplu despre ce era vorba acolo) , dupa care sedarea mintala a slabit usor dar nu de tot (cam dupa o ora) , suficient cat sa fiu cat de cat functional si sa inteleg la ce ma uit la televizor (sedarea corporala a continuat), la ora 01.15 (dupa 2 ore) am devastat frigiderul si am mancat mai bine de jumatate de platou de tarta cu visine din compot (facute-n casa) si o sticla de 1L de kefir (mi sa parut ce-l mai gustos desert pe care la-m mancat in viata mea) , cred in 2 maxim 3 minute....se bateau lupii la gura mea....dupa alte 30 min. efectele sau stins usor.Despre miros si gust in aceasta faza nu prea am ce spune , este ca orice iarba "cruda" cu acel iz de fan si gust specific clorofilei .Putere bruta este din plin dar ar mai avea nevoie de un anume rafinament in high.Acest rafinament se obtine dupa un curing bine facut , atunci si aromele si gustul dar si high-ul se rafineaza devenind mai sofisticate.Este potrivita ca fum de seara cu efecte sedative corporal si mental puternic si nepotrivit pentru activitati ce necesita concentrare si (sau) socializare pentru-ca sar putea sa nu tii ritmul conversatiei si sa uiti despre ce era vorba.Pentru utilizare medicala , este excelenta pentru insomniaci , pentru ameliorarea durerilor sau pentru cei ce nu au pofta de mancare in special persoanelor ce urmeaza un tratament cu chimioterapie acest mugur ar fi excelent. Ca efecte secundare se numara gura uscata ,och uscati si rosii (ca de vampir) si atentie....o pofta de mancare de-a dreptul animalica si greu de controlat.Intr-o cultura pentru muguri si cu un curing bine facut ...incepatorii ar trebui sa fie atenti la doza.
Daca te-au rupt asa tare mugurii cu seminte apai daca nu o polenizezi ar fi si mai puternica! :joint:
 
Top