What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Zeptejte se na cokoliv, - konopné i nekonopné otázky

Ono

Member
Ahoj. Mám skúsenost s TLED panelom Secret Jardin, hoci so slabším - 26 W. Je to velmi dobré svetlo. Jeho jedinú nevýhodu vidím v tom, že má znacnú svetelnú stratu v závislosti vzdialenosti byliniek od svetla. Pokial nie sú rastlinky vyslovene niekolko cm od svetla, tak sa tahajú. Tým pádom sa nedá bez použitia reflektoru efektívne osvetlit viac rastlín vedla seba, skôr iba pozdlž svetla.

Osobne by som si do budúcna zvolil radšej:

https://www.nejgrow.cz/zarivky/secret-jardin-tneon-2x55w--bez-zarivek/

Ale pre tebou popisované rozmery parapetu by mohol byt panel 95 cm dlhý o sile 42 W vhodný, akurát nebyt spomínaného malého svetelného dosahu.:dance:

Zdar, doporuci mi nekdo svetlo na predpest sazenic?

Mam mini parenaky,kde klicim.Jen na vnitrim parapetu u okna,rad bych letos zacal driv a nachystal si silny sazenice.Bude to na papriky,rajcata i nasi oblibenou bylinu.

Parapet ma cca 140x40...udelal bych konstrukci a lampu na ní zavesil(takovej prisvit v místnosti)

Druhá varianta je koupit malej stan a prepestovat tam.

Ohledne svetla me zaujalo toto:

https://www.nejgrow.cz/tled/sunpro-...3HGx2Ayz_ffv3iR1oXbsFH24TUSZNj1BoCBG4QAvD_BwE

Pod jakym svetlem predpestujete vy a co byste doporucili?

Diky.
 
Last edited:

Rakosnicek

Member
Veteran
Ahoj. Mám skúsenost s TLED panelom Secret Jardin, hoci so slabším - 26 W. Je to velmi dobré svetlo. Jeho jedinú nevýhodu vidím v tom, že má znacnú svetelnú stratu v závislosti vzdialenosti byliniek od svetla. Pokial nie sú rastlinky vyslovene niekolko cm od svetla, tak sa tahajú. Tým pádom sa nedá bez použitia reflektoru efektívne osvetlit viac rastlín vedla seba, skôr iba pozdlž svetla.

Osobne by som si do budúcna zvolil radšej:

https://www.nejgrow.cz/zarivky/secret-jardin-tneon-2x55w--bez-zarivek/

Ale pre tebou popisované rozmery parapetu by mohol byt panel 95 cm dlhý o sile 42 W vhodný, akurát nebyt spomínaného malého svetelného dosahu.:dance:

to je divny, ja mam v rustovym secret jardin a sunpro 26w rustovky a teda docela snadno jsem tim kytky i prepalil kdyz byly moc blizko, na plose 60x90cm mi stacej dve a o tahnuti nemuze bejt rec :D a ve spojeni s jednou tou delsi to v pohode utahne i matkarnu 125 x 65
 

Ono

Member
Súhlasím, na plochu 60x90 cm sú dva 26 W panely akurát. Pokiaľ by sa použil iba jeden, rastlinky na krajoch by sa mohli ťahať. Ale to je skôr už detail, nakoľko "ťahanie" ovplyvňuje hlavne genetika a denná/nočná teplota. Vzdialenosť svetla je jedným z faktorov. No a v konečnom dôsledku sa dajú rastlinky aj poprehadzovať. S matkárňou skúsenosť nemám, ale nepochybujem o tom, že kombinácia viacerých panelov bude dostatočná. Oproti MH/HPS má LED výhodu, že takmer vôbec neemituje teplo.

Keď už sme pri tejto téme, mňa by skôr zaujímal váš názor na efektivitu LED svetla počas kvetu. Alebo zostáva sodík stále neprekonaný?👴
 

nikolajmorozov

Active member
zdarec! hnojil ste tu nekdo nekdy drevenym popelem? myslim tim cisty nastipany drevo, zadny rozrezany zidle podpaleny pepem.. :D :D opejkal sem si burty/spekacky, pouzil drevo z tusim lonskyho kvetna porazeny hrusky(trisky i vetsi polynka) a podpalil to takovym tim drevenym/slamenym podpalovacem na grily takze by popel mel byt stopro cistej.. mam toho dva kyble(cca 40L) tak me napadlo to primichat do spodnejsi hliny..

jelikoz se me dotkla coronakrize tak neni tolik love na hnojiva a vymyslim prirodni alternativy. :D pici, hlavne ze ten kkt hlasal "best in covid", picus.. kde je clovek co zabil mrazka ted kdyz ho nejvic potrebujem.. heh:D
 

nikolajmorozov

Active member
takova otazka.. jelikoz nejsem breeder, tak muzu pojmenovat crossy strainu jak budu chtit?? napr mam tu true og x newberry, kterou bych pracovne nazval berryOG a potom treba fire alien urkle x california black rose ktery bych dal nazev Fire Rose.. jakej mate na tohle nazor?!

edit: na ig sem videl jak nekdo nazval strain "star pebbles" a byl to cross fruity pebbles og x stardawg.. po vcerejsi kalbe nejak potrebuju zamestnat mozek :D
 

nikolajmorozov

Active member
po mesici nova otazka(dik za odpoved)))), spis na light depare... na pristi rok mam v planu poridit cca 3x6m foliak v kterym bych chtel jet light dep ale neplachtoval bych ho celej! uvnitr bych si udelal dva zahony(podobnej styl jako maj Glory Daze Botanicals(https://www.instagram.com/glory_daze_botanicals/)) ktery bych plachtoval plachrama UVNITR toho foliaku... uvnitr aspon 5x usb vetrak na powerbanku(mam uz testovano)a v ight dep "stanu" jeden odtah.. otazka zni- je lepsi cira plachta na foliak nebo s tema zelenejma tkaninama(provazky jakoby)?? za 1-pod tou plachtou to tolik z vrtulniku neni videt, za 2-vyresim led pasky(palil sem kytky) a ve foliaku pojedou lip a za 3- budu mit svuj pprostor kde budu moct hulit, pit pivka, klonovat zastrihovat a sedet i v sesti do klidne pulnoci(co sem i pri pretazeny plachte loni delal:D pivko, 2g brko a dokazu sedet i dve hodiny)
 

Ono

Member
Ahoj nikolajmorozov! Nie som si istý, či má význam pridávať drevné uhlie do substrátu, ale nejaký dezinfekčný alebo antimykotický účinok môže mať. Na fóliovník je určite lepšie použiť prešívanú fóliu, ktorá je pevnejšia ako klasická číra fólia, a pokiaľ má aj zelené prešívanie, tak maskuje. Pokiaľ by si potreboval maskovať (resp. tieniť) pri použití čírej fólie, môžeš použiť napríklad vojenskú alebo plotovú sieť. Na čo by som ale upozornil - vo fóliovníku je najväčším nepriateľom šišková pleseň. Tá dokáže zmariť veľa snahy... 🐲🐲🐲
 

nikolajmorozov

Active member
cest! neobjednaval nahodou posledni dobou nekdo z attitude seed bank? popr. jak vam, kdo kupoval semena ze zahranici posledni dobou, prisli semena?! clo ste resili nebo vubec? dostal sem tip napsat do poznamky, ze jsem z ty a ty zeme a oni jsou prej chapavy a umej to ubejit(nevim jak, jen sem to slysel).. dik za odpoved, mejtze se§
 

pMiii

Active member
chodime chodime, ale nikdo nic moc, tak jen obcas chodime a cekame kdo se konecne odhodlá a my si konecne neco pokoukáme, still active :smoweed:
 

spachal

Well-known member
Veteran
Jo, občas tu jsem :], ono není moc kam chodit, že.. Pokud to byl úmysl, zlikvidovat komunikaci v rámci české scény, docela se kombinací tohohle bazmeku a totální likvidace groweru povedl ;]

Mmch, byl jsem tázán na Seeds Critical Skunk od Mr. Nice, má někdo tady s touto genetikou zkušenosti? Požadavek byl na 'voňavý' strain, nenáročný na indoor pěstování, s dobrým výnosem. S Mr.Nice zkušenosti nemám a skunky nemusím, ale snad jako seedbanka bude jedna z těch lepších, hádám :]. Dík!
 

pMiii

Active member
také to registruji.. grower jeste nepadl:shooty:, ale není ochota není chut není podpora to udrzet na zivu, dnes to tam "prebiraj" vesmes E-xoti jde to z stremhlav jak formace štuk nad Polskem, utoky tam jsou na denním porádku pěsty zadny ci žalostný uf uf :toohot: (psychologický nálety teenageru :crazy:).. drzme a hlídkujme si to tady chlapi:angrymod:, jak doposud.. o vikendu se tedy jiz stehujeme, leto 22 tu mate ode mne canna vlakno, rajcata, chilly, papriky a vse mozne co kombinace té rozpálení žluté koule a vonící černozemě jihovychodní moravy nabízí:yappy: pruzne spokojene zdravi pratele a dobrou naladu si drzte :sumo:
 

spachal

Well-known member
Veteran
Tož přátelé, pokud sem ještě někdo chodí .. mějte svátky šťastné, zelené a pravidelné! :)

Xmass
 

alesh

Member
Zdravíčko, pánové. Nevím, jestli to tu ještě funguje, ale zkusím to.
Po výborný loňský zkušenosti s Quick Gorilla od Dinafemu jsem se chystal, že letos pár ks hodím na kompost a - nemůžu je nikde sehnat. Nemáte někdo tip, kde by to třeba šlo? Zajímali by mě i Quick Kush a Quick Critical+, oboje loni vypadalo taky fajn (i když ne tak dobře). No a pokud se už tyhle semena sehnat nedají - nemáte nějaký tipy na něco,co by u nás dozrávalo v podobné kvalitě? Díky, a.
 

koles[cz]

Active member
Co se děje? Na groweru i tady mrtvo - to už jsou všichni groweři v důchodu?

Přijde mi, že za poslední dva tři roky česká komunita nějak umřela. Co se stalo?
 

spachal

Well-known member
Veteran
Grower jde zcela v řiť, už tam nelezu ani přes VPNko. Tady ten systém je děs, než jsem si všimnul soukromé zprávy, tak to vážně byla doba a obávám se, že příjemce mé odpovědi je na tom podobně ;].
 

pMiii

Active member
Grower se zdá býti v posledním tažení, všechno má svůj konec.



Tady to fórum (ceska sekce) nemyslím si ze má vetsího ducha nez G, jelikoz G je oproti nám obrovské, ale zajisté máme velmi bojovného ducha, né-li bojovnejsího ne samotný G, tím pádem silnejsího paradoxne mensího.
Hodne zdejsích a velkých vazalu slouzilo a to vcetne me i Groweru samotnému, který je nyní na pokraji smrti, nenechme si padnout dva Pány současně, to by byla obrovská chyba.
Budme vdecny Groweru, udelal pro nás mnoho, hlavne v zacátcích samotných, ale i nyní z neho cerpá mnoho mladých generaci/vazalů, kterí sou plní dychtivosti jak sme byli kdysi my sami a mozna jsme stále :ninja:
Nemusíme být aktivní, ale nezapomínejme a chodme sem aspon na návštevu, setkávejme se v síni co mi udelalo radost/zle atp.
Já za sebe chci ríct, ze zanedlouho zalozím zde vlákno spolecne se S.A.D S1 a AMNESIA HAZE od SS.
 
Last edited:

Ono

Member
Nazdar kamaráti - groweri! Tiež prispejem troškou vody do mlyna. Grower je určite nie len pre mňa srdcovou záležitosťou, hlavne teda jej už v podstate legendárni členovia, ktorým doteraz vďačím za cenné rady najmä v začiatkoch. Môj názor je taký, že duch groweru poklesol skrátka aj tým, že množstvo growerov ukončilo toto hobby, alebo sú už natoľko skúsení, že nepotrebujú vyhľadávať ďalšie rady. Mňa teší, že je možnosť aspoň tu na ICM trochu podebatovať. Growu zdar!

:smoke out:
 

Latest posts

Latest posts

Top