What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Zeptejte se na cokoliv, - konopné i nekonopné otázky

K

Krutibrko

Sensi prosimte, da se neco udelat s tou diakritikou, at je to jako drive? Toto je des, bes
 

spachal

Well-known member
Veteran
Ze v dnesni dobe je problem na VBulletin nastavit korektne UTF-8 je temer uz usmevne ;] .. Pokud mas Sensi pristup do nejake moderatorske sekce, postni jim tam plz tenhle odkaz, at se na to nekdo odpovedny mrkne, dik! https://bit.ly/34W5mEC

ps: ja vyrustal na osmibitech a salovych kompech, se psanim bez diakritiky nemam problem, spise naopak :p, ale uznavam, ze vetsina lidi takhle postizena neni ..
 

Nadrzajda

Member
Znate nekdo termin a metodu
"Schwazzing"?

zkušenost nekdo?


Tys videl nejaky ty videa od Three a light - jde o jejich vlastni slovni patvar, ktery znamena jen velmi prisnou defoliaci v den prepnuti a v 20 den po preprnuti.



Venoval jsem tomu skoro jednu celou noc - vydali o tom knizku, ktera byla asi za 400 dolaru. Dost se mi to libilo . . . . . ze jsem skoro mel chut ji poridit.


- ale pak jsem si precet recenze a vsichni zklamani. Nasledne jsem asi na 8 kyti zkusil jejich metodu a neosvedcila se. Temto tech/lab vyspelym metodam nejde konkurovat, maji meraky na vsechno, maji nejnovejsi techniku, maji svoje inzenyry, botaniky, chemiky, fyziky. Maji to legal, velky kapital, laboratore. Maji vse automatizovano, maji COcko, maji rozbory hnojek a asi si delaji i vlastni lektvary. Maj kytky asi v 20l kvetinacich a ty maj metr na metr mista. Rikaji tam neco o mikronutrientech, ale samozrejme jen honi vodu, ale knowhow nereknou. Takze v porovnani s nima, si cechacek co resi teplotu, plisen a svilusky nemusi delat starosti a proste se snazit delat co nejlip v domacich podminkach to, co ho baví :)


Ja delam orez spodku a defoliaci 14 dni po prepu, urco ne tak brutalni jak oni, aby mi to prosvitilo, ale zaroven aby to hezky dorostlo - kdyz jsem zkusil orezat listy 20 den, už to p?íliš nedoroste.
 

Nadrzajda

Member
Ja bych zde mel dotaz - v pulce stanu mam mensi palice na kytkach - furt jsem nemoh prijit proc, protoze zalivam tesne po rozsviceni, ale tedka jsem se opozdil a najednou vidim, ze jedna lampa sviti znacne jinak nez druha. HPS, 600w, predradniky Lumatek stari 3 roky, lampy 2 kola jete a je to videt zrakem. Rekl bych ze musi byt asi problem v predradniku - je fakt ze nam tu v zakopane dedine obcas vypadava elektrina, coz by mohlo byt ono, nebo jde o unavu materialu, pripadne se nekde posralo ono prepinani z 250 - 660 na superlumen a sviti to niz nez by melo. Ted otazka co s tim, nechce se mi moc resit nove predradniky. Diky palkam je jasny, ze spatny bude asi to svetlo vice do zluta, druhe je jasnejsi az do bela - pujde to zmerit ampermetrem v prirube? A kde by se to dalo zaservisovat, pokud vubec. Díky pripadne za nazor. Zajác
 

spachal

Well-known member
Veteran
Zdar, pokud mas stejne dve lampy, proste prohazej zkusebne predradniky a vybojky a uvidis. Uplne idealne mit jeste jednu vybojku navic, at mas jasno.

Jinak teplejsi svetlo by melo byt na kvet samozrejme lepsi, nez studenejsi 'do modra'. Pokud mas mutimetr se senzorem intenzity osvetleni, zkus to zmerit pomoci nej. Teplotu svetla nezmeris, ale intenzitu ano. V podstate by mohl stacit i senzor v mobilu, pokud das na mereni svetla dostatecne vysoko (aby jsi v obou pripadech nebyl na maximalni hodnote, jakou to precte). Opet nezmeris spektrum, jen intenzitu.
 

-GD-

Active member
@Nadrzajda


Ano, videl sem nejake profiky co 14.den kvetu "znasilni kytku na koste" a pak z toho rosto a kvetou neskutecne salamy :D
 

nikolajmorozov

Active member
zdarec! z lonskyho roku sem nechal hlinu v zahonu a mam v planu ji "jen" obohatit o ziviny a dat ji proste novej zivot, protoze vyhazovat vsechen substrat a kupovat novej mi prijde zbytecny..

muj plan zni- odkopani cca 10cm z povrchu(z celkovy 30cm vysky hliny) kterou bych vyhodil na hnojnik, z nej vzal nekolik kolecek hnoje a zapracoval do stary hliny.. tohle bych udelal pristi vikend(9.1), nechal ulezet a zkamaradit a pak bycch do toho 15.kvetna rval predpestovany kytky..

NEBO odkopat tech 10cm, koupit substrat s mykorhizou, startrex od biotabs a vsechno to spolu precizne promichat.. a pak stejne jako vys, 15. kvetna vysadit do pripraveny hliny.. co je podle vas lepsi?? diky za odpoved!



a btw. vse nejlepsi do roku 2021! doufam ze bude lepsi nez ten zpicen*j 2020.. kamos Pišta se uz na mne pulrok diva z nebe a chybi mi vic a vic..
 

Nadrzajda

Member
Hele, tak myslim ze o tom to taky je. Ja myslel ze me ted posmejou. - Tim ze jeden predradnik je normalne a druhy hlavou vzhuru a ja to suverenne otocil na druhou stranu poslepu - v domeni, ze jsem velice premyslel nad pohybem smeru, tak jsem to stah ze 600 na 250w misto 660 . . . . . :D
 

spachal

Well-known member
Veteran
Gratulace k vyreseni problemu! To's ale musel zcela jasne videt, rozdil mezi 250W a 660W :].
V kazdem pripadku, kdyby se vsechny problemy daly resit takhle jednoduse, to by byla parada!
 

Vysocinagrower

Well-known member
Veteran
Zdar, doporuci mi nekdo svetlo na predpest sazenic?

Mam mini parenaky,kde klicim.Jen na vnitrim parapetu u okna,rad bych letos zacal driv a nachystal si silny sazenice.Bude to na papriky,rajcata i nasi oblibenou bylinu.

Parapet ma cca 140x40...udelal bych konstrukci a lampu na ní zavesil(takovej prisvit v místnosti)

Druhá varianta je koupit malej stan a prepestovat tam.

Ohledne svetla me zaujalo toto:

https://www.nejgrow.cz/tled/sunpro-...3HGx2Ayz_ffv3iR1oXbsFH24TUSZNj1BoCBG4QAvD_BwE

Pod jakym svetlem predpestujete vy a co byste doporucili?

Diky.
 

spachal

Well-known member
Veteran
Zdar, chces usetrit? Mam jednu radu, kterou jsem videl v praxi a vysledky vyborne:

- jeden UD profil pro SDK, cca 50Kc
- 6x keramicka objimka E27, od cca. 6x 8Kc
- dve baleni levnych LED zarovak z OBI (Classic 12 W E27 4000 K), 2x 130Kc
- kus triziloveho kabelu, trocha sroubku, zastrcka, vypinac na kabel

Celkem jsi v nakladech na cca 450Kc a bude te to stat asi hodku casu. Na UD profil vyvrtej diry pro sroub z objimky, prisroubuj objimku, natahni mezi tim kabely (na objimce jsou jen dva, zem chytit sroubkem na UD kdekoliv). Na kabel vypinac, na konec zastrcku. A ze zbytku UD si muzes postavit treba stojanek na profil se zarovkama, idealni je na to nytovacka, stoji treba take v OBI par korun.
Prikon bude cca 72W, v rustovem boxu stejna kombinace utahne v pohode prostor 80x100cm (matice zarovek 2x3).

Za cenu toho LED stripu mas tyhle reseni skoro ctyri a jeste dvojnasobny vykon.
 

Vysocinagrower

Well-known member
Veteran
Zdar, chces usetrit? Mam jednu radu, kterou jsem videl v praxi a vysledky vyborne:

- jeden UD profil pro SDK, cca 50Kc
- 6x keramicka objimka E27, od cca. 6x 8Kc
- dve baleni levnych LED zarovak z OBI (Classic 12 W E27 4000 K), 2x 130Kc
- kus triziloveho kabelu, trocha sroubku, zastrcka, vypinac na kabel

Celkem jsi v nakladech na cca 450Kc a bude te to stat asi hodku casu. Na UD profil vyvrtej diry pro sroub z objimky, prisroubuj objimku, natahni mezi tim kabely (na objimce jsou jen dva, zem chytit sroubkem na UD kdekoliv). Na kabel vypinac, na konec zastrcku. A ze zbytku UD si muzes postavit treba stojanek na profil se zarovkama, idealni je na to nytovacka, stoji treba take v OBI par korun.
Prikon bude cca 72W, v rustovem boxu stejna kombinace utahne v pohode prostor 80x100cm (matice zarovek 2x3).

Za cenu toho LED stripu mas tyhle reseni skoro ctyri a jeste dvojnasobny vykon.

Dík za tip.Rád usetrim nejakou kacku.Srozumitelne popsano.Zkusim to zbastlit.Aspon se zabavim,kdyz je ted vse zavreno.
 

spachal

Well-known member
Veteran
Za malo. Bude zalezet, jake bude okolni svetlo. Pokud by se prcci moc tahnuli do vysky, vymen treba pulku zarovek za 3000K, ony se ty zarovky stejne budou doma hodit :]
 

nikolajmorozov

Active member
zdarec! resis to samy co ja uz nejakej patek :D



pokud mas parapet na dvorek nebo nani pristupnej ocim z ulice tak asi nejakej prisvit k dennimu svetlu.. treba z sdk ucek udelat konstrukci a na ni mit zaveseny svetlo co si daval odkaz..



ja loni predpestovaval pod 4-4500K led paskama, cca nejakejch 36w, a zdalo se mi to malo.. kytky bylli takovy vytahany a moc nejeli vetve.. letos pojedu nejspis znova, jen pridam nejakej ten pasek abych se dostal aspon na tech 50w a to uz by mohlo stacit..



good luck, preju vydarenou sezonu!

Zdar, doporuci mi nekdo svetlo na predpest sazenic?

Mam mini parenaky,kde klicim.Jen na vnitrim parapetu u okna,rad bych letos zacal driv a nachystal si silny sazenice.Bude to na papriky,rajcata i nasi oblibenou bylinu.

Parapet ma cca 140x40...udelal bych konstrukci a lampu na ní zavesil(takovej prisvit v místnosti)

Druhá varianta je koupit malej stan a prepestovat tam.

Ohledne svetla me zaujalo toto:

https://www.nejgrow.cz/tled/sunpro-...3HGx2Ayz_ffv3iR1oXbsFH24TUSZNj1BoCBG4QAvD_BwE

Pod jakym svetlem predpestujete vy a co byste doporucili?

Diky.
 

Rumburak

Active member
Zdarec borci,p?ihodt? když se bude chtít hlas photo of the month,mám tam fotku,tož by z teho mohlo n?co být,p?edem dík !!
 

Dslzf

Active member
Ahoj, nikde nemohu na netu dohledat info u GTH kolik je popsanych phenotypu mate nekdo zkusenost priapdne neajky popis co jste zaznamenali nebo nejaky sikovny odkaz ? Diky už sem našel zdejší vlákno :) takže vyreseno
 
Last edited:
Top