What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ LED

Papastroumf

Member
kalispera tha ithela na mou lisete telika mia aporia giati ta diavazo ola kai exo mperdeutei exo 3 tetragonika posa led xreiazomai h poses 600 hps???

Φίλε για να καλύψεις 3 τετραγωνικά με led θες μια περιουσία.Εγώ θα σου πρότεινα 2x600w hps.Ίσως και 3.
 

astrix221

New member
καλησπερα για αρχη σκεφτομαι να μεγαλωσω 1 φυτο ποσα panel astir helios χρειαζομαι για να κανω δουλεια ο χωρος τον φανταζομαι μικρο κατω απο 1τ/μ
 

Papastroumf

Member
καλησπερα για αρχη σκεφτομαι να μεγαλωσω 1 φυτο ποσα panel astir helios χρειαζομαι για να κανω δουλεια ο χωρος τον φανταζομαι μικρο κατω απο 1τ/μ

Με 4 πάνελ (2 για vegetative και 2 για flower) πιστεύω θα είσαι καλυμμένος...
 

people_w

New member
καλησπερα για αρχη σκεφτομαι να μεγαλωσω 1 φυτο ποσα panel astir helios χρειαζομαι για να κανω δουλεια ο χωρος τον φανταζομαι μικρο κατω απο 1τ/μ

egw file tha s elega na valeis 3 Hellios k na pareis k mia CFL 125w
 

astrix221

New member
4 πανελ =πολλα λεφτα αρη αν βαλω μια hps ποσα watt πρεπει να ειναι και αντιστοιχα ποσα watt αν βαλω 1 cfl gia na ειμαι κομπλε για 1 φυτουλι
Συγνωμη αλλα ειμαι ασχετος...
 

dion13

New member
Εχο μια απορια παιδια με δυο αστηρ 64 σε τεντα 80 80 160 πχ αμα βαλο δυο φυτα οι ενα φυτο θα εχο το ιδιο ζυγη?δεν μπορο να το καταλαβω δηλαδη πχ αμα βαλω 2 φυτα θα βγαλο 100 γρ οι αμα βαλο 1 παλυ 100. Ευχαριστω ειμαι καινουργιος και ψαχνωμε ακομα πριν κανω κηνηση
 

orfeas

Active member
Veteran
Εχο μια απορια παιδια με δυο αστηρ 64 σε τεντα 80 80 160 πχ αμα βαλο δυο φυτα οι ενα φυτο θα εχο το ιδιο ζυγη?δεν μπορο να το καταλαβω δηλαδη πχ αμα βαλω 2 φυτα θα βγαλο 100 γρ οι αμα βαλο 1 παλυ 100. Ευχαριστω ειμαι καινουργιος και ψαχνωμε ακομα πριν κανω κηνηση

Γεια σου, καινούριε!

Θα είμαι απόλυτα ειλικρινής και ίσως ενοχλητικός.
Η προσέγγισή σου είναι περίεργη μιας και μπερδεύεις τα ζύγια! Ας πούμε ότι η υπόθεσή σου αληθεύει...πού είναι το πρόβλημα;
Το ψάξιμό σου δεν το βλέπω και πολύ σόι:chin:

Δεν κατέω ντιπ από καλλιέργεια! Θα μάθω όμως τα στοιχειώδη, τουτέστιν χώρος, φως, αέρας, ύδωρ, μέσο και λίγη "ιατρική" για τον Κόσμο γενικότερα και είμαι έτοιμος για τη φωτιά!
Κι αν η ύλη σου πέφτει βαριά, αφαίρεσε κατά βούληση... :biggrin:

:tiphat:Ορφεύς
 

dion13

New member
αυτο που θελω να καταλαβω εινε οτι αν τα βατ τα σπασο σε δυο γλαστρεσ θα διερεθουνε ετσι αν σε μια θα πανε στην μια σωστα?(λογικο μεγαλιτερι γλαστρα κτλ)
 

dion13

New member
και αλλοι μια ερωτιση πεδες τι εινε καλητερο 5 30 πανελακια οι 2 64 για 80 80 180 ?συγνωμη που σας ζαλιζω
 

Provolone

New member
όταν έχουμε χαμηλό ταβάνι προτιμούμε τα asl που δεν ενοχλούν τα φυτά όσο κοντά κι αν είναι στις κορυφές.
με ύψος τέντας 1,80 θα είσαι άνετος κ με χελιος εκτός κ αν έχεις σκοπό να φτιάχνεις φυτά του 1μιση μέτρου.
 

weedolada

Member
αυτο που θελω να καταλαβω εινε οτι αν τα βατ τα σπασο σε δυο γλαστρεσ θα διερεθουνε ετσι αν σε μια θα πανε στην μια σωστα?(λογικο μεγαλιτερι γλαστρα κτλ)

πολύ πολύπλοκα τα κάνεις..βάλε μια λάμπα,μια γλάστρα με το φυτό,νερό εξαερισμό και περίμενε 3 μήνες..μην περιμένεις την ποσότητα για αρχή αλλά,περίμενε ότι θα πιεις φούντα από τα χεράκια σου..όπως είπε ο Ορφέας,διάβασε μέσα στο φορουμ(πρέπει να τα ξεδιαλύνεις στο μυαλό σου γιατί τα έχεις λίγο αχταρμά νομίζω),για φως,νερό,εξαερισμό,τέντα και ξεκίνα..διαφορετικά πέτα ένα σπόρο και κάνε το καλύτερο που μπορείς και εμείς εδώ είμαστε να βοηθήσουμε..
:tiphat:
 

Ksaderfo

Active member
Κάτω από 150βαττ hps δεν έχω δει πάντως... 100βαττ led είναι αρκετά! :D
 

Latest posts

Latest posts

Top